Bendruomenės pluša: idėjų įgyvendinimas sujungė bendrystei
Įkelta:
2021-10-28
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Aplink Senamiesčio skverą tiesiamas takas

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

„Beržos“ bendruomenės vaikų žaidimo aikštelė

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Miesto seniūnijos nuotrauka
Aprašymas

Atnaujinama Jovarų vasaros estrada

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Miesto seniūnijos nuotrauka
Aprašymas

Pėsčiųjų takas Žalgirių mikrorajone

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Miesto seniūnijos nuotrauka
Aprašymas

Panašius suolus pasistatys „Beržos“ bendruomenė

Besisukiojantys po miestą ir kiek nutolusiose gyvenamosiose teritorijose pastebi įvairius aplinkos tvarkymo darbas. Ryškiausi jų, ko gero, Jovaruose – vadinamojoje vasaros estradoje keičiami suoliukai. Darbai vyksta ir Senamiesčio skvere – ten tiesiamas takas. Šių ir kitų darbų iniciatorės yra miesto bendruomenės, kurioms per miesto seniūniją iš savivaldybės biudžeto skirta lėšų įvairioms idėjoms įgyvendinti. Lėšų skirta ir kaimų seniūnijoms, bet šįkart pasisukiojome po miestą – apie idėjas ir jų įgyvendinimą papasakojo miesto bendruomenių pirmininkai. 

Beveik 120 tūkst. eurų

Tauragės rajono savivaldybės administracijoje gimusi idėja, kaip paskatinti gyventojus aktyviau įsijungti į savo gyvenamosios aplinkos gerinimą, jau finišo tiesiojoje – dauguma idėjų baigiama įgyvendinti. 

Kaip informavo savivaldybės atstovas spaudai Kasparas Bertašius, savivaldybės biudžete šiais metais buvo numatyta 175 tūkst. Eur, iš kurių 50 tūkst. Eur skirta dalyvaujamajam biudžetui ir 125 tūkst. Eur – seniūnijoms. Seniūnijoms paskirstyta 118 083 Eur, pagal gyventojų skaičių po 3 eurus kiekvienam. Lėšos skiriama iš priemonės „Įgyvendinti gyventojų  iniciatyvas, skirtas gyvenamajai aplinkai gerinti“ programos „Sporto ir kultūros ugdymo programa“.

Iniciatyvų tikslas – skatinti savivaldybės seniūnijas, bendradarbiaujant su seniūnijų teritorijoje veikiančiomis bendruomenėmis ir išrinktais seniūnaičiais, puoselėti seniūnijų viešąsias erdves, plėtoti seniūnijų ir bendruomenių teikiamas paslaugas.

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

Miesto bendruomenėms – per 65 tūkst. eurų

Pasak miesto seniūno Žilvino Majaus, miesto seniūnijai atiteko 65 109 eurai.  

– Vyko kelios išplėstinės sueigos su seniūnaičiais ir bendruomenių pirmininkais, kurie atsinešė savo idėjas ir sąmatas joms įgyvendinti. Ir pavyko sėkmingai pasiskirstyti gautas lėšas tarp šešių bendruomenių. Septintoji miesto bendruomenė šį kartą projekte nedalyvavo, ketina įsitraukti kitąmet. Pagal gyventojų skaičių nebūtų labai logiška buvę skirstytis, nes mikrorajonas būtų gavęs daugiau nei pusę sumos. Tad atsižvelgėme į bendruomenių aktyvumą, į idėjas. Nors nė viena idėja nebuvo atmesta, tik skyrėsi jų mastai. Nuskriaustų ir nusiminusių neliko, – pasakojo seniūnas.  

Pasak seniūno, darbo įdėta daug, įvairiems pirkimams atliktos 27 apklausos. 

– Jau trečią storą bylą segame. Popierių daug, bet bus pavykę. Ir niekas nepriekaištaus, kad seniūnija sugalvojo ir padarė, nes visos idėjos atėjo iš pačių bendruomenių, – teigė Ž. Majus. – Tai, kad skiriama lėšų pačių bendruomenių sugalvotoms idėjoms įgyvendinti, – puiku. Kiek kas girdėjo apie šią idėją iš kitų savivaldybių, tai klausėsi ausis ištempę, su didžiausia nuostaba, sako, nebūtų net pagalvoję. 

Keičia suolus

Dideli darbai vyksta Jovarų bendruomenės vasaros estradoje – ten keičiami suolai.

– Per Jonines jau sarmata buvo pačiai – žmonės vartėsi nuo suolų, nes jie seni jau, sutręšę, tarnavę 12 ar 13 metų. Tiesa, vis remontuodavome, – teigė bendruomenės pirmininkė Palmyra Gylienė. 

Nuotrauka
a
Miesto seniūnijos nuotrauka

Visos suolų kojos jau įbetonuotos, tvirtinama ir medinė suolų dalis. Suolų kojos tarnaus ilgai – jos iš ketaus, o suolų viršus – iš ąžuolinių lentelių. Visus darbus atlieka bendruomenės nariai, kuriems pirmininkė negailėjo gražių padėkos žodžių. 

Jovariškiai susidurdavo ir su dar viena bėda – bendruomenė iki šiol neturėjo vietos, kur pasidėti įvairius daiktus.

– Vieni daiktai pas vieną, kiti – pas kitą. Seniai norėjome nusipirkti gal kokį jūrinį konteinerį, o dabar nusipirkome modulinį namuką ir už scenos, ant kalniuko, kad ledai pavasarį nenuneštų, jau pastatėme. Ir moliūgus prieš šventę jau sudėjome, – džiugiai pasakojo bendruomenės pirmininkė. 

Jovariškiams atiteko apie 6 tūkst. eurų. 

Darbai vienija 

„Beržos“ bendruomenės pirmininkė Jolita Krompcholcienė pasakojo, kad už skirtus pinigus, beveik 8 tūkst. eurų, bendruomenės nariai nusprendė atnaujinti žaidimų aikštelę, kuri įrengta prieš aštuonerius metus, susikūrus bendruomenei. 

Netrukus statys naujus stalus ir suolus. 

– Prieš tai buvusius suolus sulaužė per gerą mėnesį, o stalai jau nusidėvėję. Šįkart statysim tvirtesnius. Šalia vaikų žaidimų aikštelės pastatysime ir suoliukų, kad galėtų atsisėsti vaikus atvedę tėveliai, seneliai. Kitas laukiantis darbas – medinio liepto per Beržės upelį keitimas betoniniu.  

Nuotrauka
a
Miesto seniūnijos nuotrauka

Bendruomenė svajoja ir apie tai, kaip susitvarkyti žaliąją zoną šalia aikštelės. 

– Anksčiau čia augo krūmai, vaismedžiai. Vėliau plotas buvo apleistas, tad norime jį susitvarkyti, kad būtų gražus akiai. Jau išvalėme žaliąją zoną, ją išsilyginsime. Kol kas ten bus galima per renginius statyti automobilius, o vėliau tikimės šią teritoriją pritaikyti aktyviam poilsiui, – planais dalijosi pirmininkė.  

J. Krompcholcienė pasidžiaugė, kad naujasis vaikų žaidimų aikštelės statinys atgaivino rajoną, kiekvieną vakarą čia pažaisti ateina apie 20 vaikų ir iš tolimesnių gatvių. 

– Tad norisi dar daugiau panašių statinių, nes jie traukia vaikus. Norisi, kad vaikai bendrautų, turėtų kur susieiti, – planais dalijosi bendruomenės pirmininkė ir pridūrė: – Tik susirinkus bendram darbui pasijaučia bendrystė, darbas žmones vienija. 

Atnaujina skverą

Romas Stasytis, Senamiesčio bendruomenės pirmininkas, sako, kad idėjų ir iniciatyvų bendruomenėje visada atsiranda, bet dabar prioritetas yra Senamiesčio skvero atgaivinimas. 

– Todėl nusprendėme atnaujinti skvero šaligatvius, nes jie buvo tragiškos būklės – vienoje pusėje asfaltas, kitoje – takas išsiklaipęs. Takai bus naudinga visiems, – pasakojo R. Stasytis. 

O ateityje planuojama atnaujinti skvero takus, įrengti apšvietimą, pastatyti suoliukų. 

– Dabar skveras – kaip miegantis miškelis, norime, kad jis būtų traukos vieta, kad žmonės norėtų užsukti. Gal ateityje ir vaikams pažaisti, pasisupti įrenginių atsiras, – planais dalijosi pirmininkas. 

Skvero takams nutiesti skirta beveik 11 tūkst. eurų 

Nuotrauka
a
Autorės nuotrauka

„Ramovės“ bendruomenė už gautus beveik 5 tūkst. eurų tvarkys apleisto tvenkinio pakrantes ir kalnelį. 

– Toks apžėlęs tvenkinys negali būti, net žuvų jame negalime užveisti. O kalnelį norisi pritaikyti žiemos pramogoms. Jei žiemos bus šaltos ir snieguotos, nuo jo bus galima ir rogutėmis nusileisti, o ant tvenkinio – pačiūžomis pačiuožinėti, – teigė bendruomenės pirmininkas Sigitas Ozgirdas. 

O paklaustas apie ateities planus, jis užsiminė, kad bendruomenė svajoja apie dviračių taką nuo Jūros užtvankos link Norkaičių. 

„Aušros“ bendruomenė už jiems skirtus 8 tūkst. eurų jau pastatė 5 treniruoklius ir dvi žaidimų aikšteles patiems mažiausiems.

Pasak bendruomenės pirmininko Aloyzo Turauskio, ateityje dar planuojama pastatyti suoliukų. 

– Ir dar norime pasodinti raudonųjų klevų, kad vaikai rastų ne tik pavėsį, bet ir grožį. Sūpuokles dar norėtume pastatyti, – planais dalijosi bendruomenės pirmininkas. 

Žalgirių mikrorajonui skirta apie 7 tūkst. eurų pėsčiųjų takams nutiesti, o Tarailių bendruomenė, pasak miesto seniūno, maždaug 10 tūkst. eurų skiria aplinkai gerinti – perka krepšinio stovų lankus, suolus, stalus, šiukšliadėžes, atsivežė smėlio į paplūdimį. 

 

 

Nuotrauka
cigaretė
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 11 valandų
Narkotikai tarp Tauragės moksleivių, laimė, vis dar nėra plačiai paplitę – mokiniai pirmenybę teikia kitiems žalingiems įpročiams – alkoholiui ir rūkymui. Štai mokyklinio amžiaus vaikų, kurie per paskutinius 12 mėnesių bent kartą rūkė tabako gaminius, Tauragės rajone yra 10 proc., elektronines cigaretes – 26,3 proc., o alkoholį bent kartą per metus vartojo 26,6 proc.  Tokią statistiką pateikia Tauragės visuomenės sveikatos biuro atliktas mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos tyrimas.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Praėjusių metų pabaigoje prabilta apie naujus mokesčius – esą metų pradžioje ketinama pasiūlyti sprendinį dėl pokyčių, kurie galėtų būti susiję su nekilnojamojo turto mokesčiu. Dabar pokyčiai jau įvardinti. Siūlomas pokytis toks: mokestis būtų nedidelis, tačiau jį mokėtų visi. Teigiama, kad šis mokestis galėtų prisidėti prie savivaldybių savarankiškumo didinimo.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gražiai žiemišką ir snieguotą sausio 21-ąją Tauragės meno mokykloje vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ zoninis etapas. Konkurse pasirodė Tauragės, Jurbarko, Šilalės, Kelmės, Raseinių ir Pagėgių krašto jaunieji dainininkai, išrinkti rajoniniuose etapuose.
Nuotrauka
lt
Įkelta:
prieš 1 dieną
Eismo įvykiai kelia stresą ir žmonės dažnai nežino, ką pirmiausia reikia daryti patekus į nelaimingą nutikimą kelyje. Ypač dabar, kai eismo ir kelių būklė itin sudėtinga dėl sniego, kiekvienam vairuotojui naudinga prisiminti, ką daryti patekus į eismo įvykį. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, 2021 metais autoavarijų fiksuota daugiau nei 63 tūkst., o išmokėta suma viršija 61 milijoną eurų.
Nuotrauka
autobusai
Įkelta:
2022-01-21
Šiuo metu Tauragės gatvėmis keleivius vežioja 5 elektrobusai, iš kurių 2 buvo pristatyti prieš savaitę. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė antradienį pasirašė sutartį dėl dar 3 tokių ekologiškų transporto priemonių pirkimo.
Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2022-01-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, jog nustačius Mano VMI sutrikimą sistema šiuo metu yra laikinai nepasiekiama, o incidentas sprendžiamas. 
Nuotrauka
sniegas
Įkelta:
2022-01-21
Dėl besitęsiančio snygio, vietomis pustymo ir pūgos, sudėtingos eismo sąlygos šiuo metu yra visoje Lietuvoje. 
Nuotrauka
anonasas
Įkelta:
2022-01-20
Elektros kainų šuolis palietė visus – su šia problema susiduria ne tik Lietuvos įžymybės, bet ir Tauragės gyventojai. Kai kurie iš jų jaučiasi patekę į aklavietę: pasirinkę šildymą elektra jie įsipareigojo nebenaudoti taršaus kuro, nors pakilus elektros kainoms norėtų vėl šildytis krosnimis. Išsamiau apie tai – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
baseinas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
Ruošiantis atsipalaiduoti Tauragės baseine gali prireikti pasiimti ne tik vandens pramogoms skirtą aprangą – Bendruomenių namų antrajame aukšte baseinui priklausiančiose patalpose planuojama įrengti treniruoklių erdvę. Įvairioms raumenų grupėms treniruoti skirta sportinė įranga baseino patalpas turėtų atsirasti jau balandžio mėnesį.
Nuotrauka
idėja
Įkelta:
2022-01-19
Tauragės savivaldybės administracija informuoja, kad metas pagalvoti apie projektus, kurie pagerintų jūsų gyvenamąją aplinką ar viešąją infrastruktūrą – Tauragės rajono savivaldybė kviečia pasinaudoti dalyvaujamojo biudžeto teikiamomis galimybėmis ir nuspręsti kaip turėtų būti išleistos viešos lėšos. Projektų idėjas bus galima teikti jau nuo sausio 31 iki vasario 28 dienos.
Nuotrauka
ugnis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-01-19
Vos išaušus Naujiesiems Tauragėje vienas po kito kyla gaisrai. 4 minutės – tiek užtruko, kol į Stoties gatvėje sausio 7-ąją, po 14 val., kilusį gaisrą atvyko ugniagesiai gelbėtojai. Nukentėjo žmonės, gyvenę užsidegusiame dviejų aukštų mediniame pastate. Rodės, ugnis plinta tiesiog žaibiškai – nors buvo užgesintos vos po kelių minučių, liepsnos aplaižė ir gaisro židiniu tapusį butą, ir laiptinę, ir pastato fasadą. Kodėl įvyko nelaimė, tyrėjai iškart pasakyti negalėjo. Po nelaimės praėjus vos dienai ugniagesiai vėl išskubėjo į netoliese stovėjusį kitą pastatą Laisvės gatvėje. O sausio 11-ąją dūmai pasirodė ir Akacijų gatvėje. Per antrąjį naujųjų metų savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai skubėjo net į 79 gaisrus. Specialistai primena – savo ir turto saugumu privalu pasirūpinti patiems.
Nuotrauka
autobusai
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Tauragės autobusų parką papildė dar du nauji elektriniai autobusai. Taigi iš viso jame yra jau 5 elektrobusai. Ruošiamasi pirkti dar 4, tačiau kol kas šie planai migloti. Skelbiama ir apie naujus maršrutus.
Nuotrauka
apva
Įkelta:
2022-01-18
Visi, norintieji įsigyti įprastinę bei nutolusią saulės elektrinę, arba planuojantys savo namuose įsirengti šilumos siurblį kviečiami teikti paraiškas finansinei paramai gauti. Kaip ir kasmet, Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) parama galės pasinaudoti visi daugiabučių bei individualių namų gyventojai, tokiu būdu susigrąžinsiantys nuo 30 iki 50 proc. savo investicijų.
Nuotrauka
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2022-01-18
Rajono meras Dovydas Kaminskas vieš Turkijoje – sostinėje Ankaroje vyksta ES finansuojamas projektas. Meras konferencijoje pristatys Tauragės patirtį ir pasiekimus darnaus ir tvaraus vystymosi srityse.
Nuotrauka
pereja
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2022-01-17
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sausio 10–13 dienomis stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Priemonės metu nustatyti 54 pažeidimai. 
Nuotrauka
dviratis
Įkelta:
2022-01-16
Susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė antradienį lankėsi Tauragėje, kur susitikusi su Tauragės, Šilalės, Jurbarko ir Pagėgių savivaldybių merais aptarė darnaus judumo iššūkius, pristatė ministerijos rengiamą dviračių takų plėtros planą ir susipažino su situacija šiame regione. Tauragės regionas – vienas iš gerų pavyzdžių, kur nuolat atnaujinamas ir nuosekliai plečiamas dviračių takų tinklas, rašoma Susisiekimo ministerijos pranešime spaudai.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba praneša šiais metais iš Bendrojo pagalbos centro sulaukusi jau 5 iškvietimų dėl suodžių degimo dūmtraukiuose. Pareigūnai primena, kad savo namų turto saugumu turi pasirūpinti pats šeimininkas. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-14
Šventės baigėsi, dovanų pakuotės iškeliavo į konteinerių aikšteles. Nors pakuočių atliekos miesto bendro naudojimo konteinerių aikštelėse pagal taisykles renkamos kas dvi savaites, po 7 dienų gyventojai šaukiasi pagalbos – kur dėti atliekas, jei konteineriai pilni. Vežėjai trauko pečiais ir žada nelaukdami termino pakuotes išvežti anksčiau, o gyventojų prašo tinkamai išlankstyti pakuotes ir neužkišti konteinerių. Bet aistras kelia ne tik pakuočių atliekos – nerimaujama ir dėl politikų sprendimo miesto individualių valdų  mišrias atliekas vežti kas antrą savaitę. Ar neatsitiks taip, kad karštuoju metų laiku rečiau vežami konteineriai vers kęsti dvoką? 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Vos išaušus Naujiesiems Tauragėje vienas po kito kyla gaisrai. Šeštadienį, po 14 val., ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į Stoties gatvėje kilusį gaisrą, po nelaimės praėjus vos dienai ugniagesiai vėl išskubėjo į netoliese stovėjusį kitą pastatą Laisvės gatvėje. O antradienį dūmai pasirodė ir Akacijų gatvėje. Per savaitgalį visoje Lietuvoje ugniagesiai skubėjo net  į 79 gaisrus. Išsamiau apie juos skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-01-13
Pagerbiant Laisvės gynėjus ketvirtadienį popiet Tauragėje pirmą kartą prie Jūros įrengtu stiebu kilo vėliava su  Vyčio ženklu. Sausio 13-osios minėjimo renginyje dalyvavo itin daug moksleivių. Iškart po pakėlimo ceremonijos Dariaus ir Girėno gatvėje tauragiškiai sustojo petys petin už didvyrius. Vakarop vyko kiti šiai datai paminėti skirti renginiai.