Atliekų surinkimas: metai – nauji, problemos – senos
Įkelta:
2022-01-14
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Gyventojai šaukiasi pagalbos – kur dėti atliekas, jei konteineriai pilni. Autorės nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Nuo balandžio 1-osios individualiose valdose mišrios atliekos bus vežamos kas antrą savaitę. Autorės nuotrauka

 

Šventės baigėsi, dovanų pakuotės iškeliavo į konteinerių aikšteles. Nors pakuočių atliekos miesto bendro naudojimo konteinerių aikštelėse pagal taisykles renkamos kas dvi savaites, po 7 dienų gyventojai šaukiasi pagalbos – kur dėti atliekas, jei konteineriai pilni. Vežėjai trauko pečiais ir žada nelaukdami termino pakuotes išvežti anksčiau, o gyventojų prašo tinkamai išlankstyti pakuotes ir neužkišti konteinerių. Bet aistras kelia ne tik pakuočių atliekos – nerimaujama ir dėl politikų sprendimo miesto individualių valdų  mišrias atliekas vežti kas antrą savaitę. Ar neatsitiks taip, kad karštuoju metų laiku rečiau vežami konteineriai vers kęsti dvoką? 

 Pilni konteineriai

Penktą naujųjų metų dieną į redakciją užsukęs Vasario 16-osios gatvės vieno daugiabučio gyventojas piktinosi, kad pakuočių konteineris pilnas, atliekos jau kraunamos šalia konteinerių. 

Nuotrauka
nuotrauka

– Atneša gyventojai pakuotes, konteineris pilnas, tai rūšiuotas atliekas ima ir sumeta į mišrių atliekų konteinerį. O mus ragina rūšiuoti, ir tą sąžiningai darome, bet kur dėti tas atliekas? Juk šalia konteinerio padėti negalima, gali baudą gauti. Prisiskambinti nei „Ekonovusui“, nei TRATC-ui neįmanoma. O jei kur pavyksta prisiskambinti, tai siuntinėja vieni pas kitus, – apmaudą liejo tauragiškis. – Šiandien jau sausio 5 diena, o pakuotės dar neišvežtos. 

Pradėjus ieškoti grafiko, kada pakuotės turi būti išvežtos, to padaryti taip ir nepavyko. Kaip teigė „Ekonovuso“ Tauragės padalinio vadovas Andrius Stankevičius, šių metų grafikas dar nepatvirtintas, tad tikslių išvežimo dienų rasti ir nebuvo galima. 

Atneša gyventojai pakuotes, konteineris pilnas, tai rūšiuotas atliekas ima ir sumeta į mišrių atliekų konteinerį. O mus ragina rūšiuoti, ir tą sąžiningai darome, bet kur dėti tas atliekas? Juk šalia konteinerio padėti negalima, gali baudą gauti. Prisiskambinti nei „Ekonovusui“, nei TRATC-ui neįmanoma. O jei kur pavyksta prisiskambinti, tai siuntinėja vieni pas kitus, – apmaudą liejo tauragiškis. – Šiandien jau sausio 5 diena, o pakuotės dar neišvežtos. 

– Pernai buvo pateiktas projektinis grafikas derinti, kol negavome patvirtinimo iš TRATC, mes jo negalima paviešinti, – teigė „Ekonovus“ vadovas. 

Paskutinį kartą pakuotės mieste iš bendro naudojimo konteinerių aikštelių rinktos praėjusių metų gruodžio 29-ąją. Pagal sutartį su TRATC kitas rinkimas numatytas sausio 13-ąją, nes pakuotės renkamos kas dvi savaites. 

– Aišku, nelauksime 13-os dienos, rinksime anksčiau. Sulaukę gyventojų skambučių ar patys pamatę, kad konteineriai pilni, vežame ir dažniau. Prieš tai pakuotes vežėme gruodžio 23-ąją. Grafiko laikytis neįmanoma, nes popieriaus būtų kalnai. O dabar įtakos turi ir šventinis laikotarpis, greit prisipildo, – teigė A. Stankevičius. 

Netinkamai išlanksto

Pašnekovas pastebėjo, kad didžiulė problema – netinkamai sulankstytos pakuotės, kurios užkiša konteinerius. 

 Dėžutes reikia išlankstyti arba didesnes pakuotes supjaustyti, suplėšyti kuo mažesnėmis dalimis. Sugrūstos pakuotės konteineryje išsiskleidžia ir kito gyventojo pakuotėms vietos konteineryje nebelieka,  – konstatavo A. Stankevičius. – Į gyventojų nusiskundimus reaguojame, tikriname, ar konteineris pilnas, ar užkimštas. 

– Panaši situacija buvo praėjusią savaitę su mišriomis atliekomis. Ištuštinę mišrių atliekų konteinerį po trijų valandų sulaukėme skambučio, kad atliekas jau deda šalia konteinerio. Pasirodo, kažkas į konteinerio šachtą įkišo šaką ir per ją įmesti atliekų jau negalima, – pasakojo A. Stankevičius. – Vieni žmonės supranta, kiti pyksta. Visokių skambučių sulaukiam. Ir savivaldybė, ir žurnalistai sulaukia. 

Nors informacijos, kaip tinkamai sulankstyti pakuotes, regis, galima rasti net ant paties konteinerio, bet, pasak pašnekovo, kai į varpelį sugrūdama didžiulė televizoriaus pakuotė, tikėtina, kad kiti gyventojai daugiau pakuočių ir nebegalės įmesti. 

– Nuo smarkaus grūdimo į požeminius konteinerius net nugarinė konteinerio skardinė sienelė nuplėšiama, – teigė vadovas. 

Tad ką daryti gyventojams, kad popierius tilptų į mažą konteinerio angą? 

– Dėžutes reikia išlankstyti arba didesnes pakuotes supjaustyti, suplėšyti kuo mažesnėmis dalimis. Sugrūstos pakuotės konteineryje išsiskleidžia ir kito gyventojo pakuotėms vietos konteineryje nebelieka,  – konstatavo A. Stankevičius. – Į gyventojų nusiskundimus reaguojame, tikriname, ar konteineris pilnas, ar užkimštas. 

Aikštelėse – beglobių gyvūnų namai

Paprašytas pasidalinti kitomis problemomis, su kuriomis susiduria atliekų vežėjai, A. Stankevičius prakalbo apie bendro naudojimo konteinerių aikštelėse apgyvendintus beglobius gyvūnus. 

– Kai kurie gyventojai konteinerių aikšteles pavertė maisto dalijimo punktu beglobiams gyvūnams. Prideda įvairių maisto likučių, o vienoje aikštelėje už tekstilės konteinerio padarė iš lentelių net namelį. Aikštelės nėra beglobių gyvūnų maitinimo vieta. Vieną dieną išvalai, o kitą dieną būna vėl randi sauso maisto priberta. Kiek bevalai, vis to maisto randi, – pasakojo nuo praėjusių metų rugsėjo „Ekonovus“ Tauragės padaliniui vadovaujantis A. Stankevičius. 

Veš rečiau 

Naujovė laukia miesto individualių valdų gyventojų – retinamas mišrių atliekų išvežimas. Rajono politikai priėmė sprendimą pakeisti Tauragės rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisykles, patvirtintas savivaldybės tarybos 2015 m. birželio 18 d. Pakeisti du taisyklių punktai. Pirmas – pakuočių atliekas ir kitas antrines atliekas draudžiama palikti šalia kolektyvinių (bendrų) konteinerių (ankstesniame sprendime buvo draudžiama aikštelėse šalia kolektyvinių (bendrų) pakuočių atliekų surinkimo konteinerių palikti atliekas, kurioms šie konteineriai nėra skirti). Antrasis pakeitimas – individualūs konteineriai Tauragės mieste tuštinami ne rečiau kaip 1 kartą per 2 savaites (26 kartus per metus), prieš tai taisyklėse galiojo nuostata, kad atliekos išvežamos ne rečiau kaip 1 kartą per savaitę (52 kartus per metus). Konteinerių išvežimas retinamas nuo balandžio 1-osios. 

Nuotrauka
nuotrauka

Kaip teigiama aiškinamajame sprendimo rašte, suretinus mišrių komunalinių atliekų konteinerių surinkimo iš Tauragės miesto individualių namų aptarnavimą bus mažinama aplinkos tarša ir tausojama miesto infrastruktūra.

Komisija pritarė

Šis sprendimas priimtas po to, kai TRATC kreipėsi į savivaldybę siūlydama retinti mišrių atliekų surinkimą iš individualių valdų. Komisijos dėl komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo sistemai Tauragės rajono savivaldybėje įvertinti posėdyje, vykusiame praėjusių metų gruodžio 6 d., TRATC vadovas Virginijus Noreika informavo, kad TRATC, vykdydamas komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo stebėseną ir kontrolę, pastebėjo, kad Tauragės miesto gyventojai neišstumia savo mišrių komunalinių atliekų konteinerių kiekvieną kartą pagal  numatytą grafiką. Mišrios komunalinės atliekos iš Tauragės miesto individualių namų renkamos kiekvieną pirmadienį ir antradienį, vidutinis šių konteinerių  aptarnavimo intensyvumas – 22 proc. Vertinant šiuos duomenis, tikėtina, kad mišrias komunalines atliekas renkant kas antrą savaitę gyventojai išstums bent pusę maršrute priskirtų konteinerių.

Posėdyje savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė komisijos narius informavo, kad praėjusių metų lapkričio mėnesį pakuočių tvarkymo organizacijos kartu su UAB „Dunokai“ atliko individualių pakuočių atliekų surinkimo konteinerių morfologinį tyrimą. Tyrimo rezultatai parodė, kad gyventojai rūšiuoja prastai. Tik apie pusė atliekų, patenkančių į pakuočių atliekų konteinerius, yra pakuočių atliekos. Dėl šių priežasčių pakuočių tvarkymo organizacijos nesutinka, kad iš individualių pakuočių atliekų surinkimo konteinerių būtų dažniau vežamos pakuočių atliekos. Tąkart komisijoje pritarė TRATC siūlymui nustatyti retesnį Tauragės miesto individualių namų mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių tuštinimo dažnį.

Kilo klausimų

Svarstant sprendimą rajono politikams kilo klausimų dėl  taisyklių keitimo tikslingumo. Vienas jų – ar mažėjant atliekų surinkimo dažniui mažės mokestis už mišrių atliekų surinkimą. Kaip aiškino V. Noreika, mokesčio apskaičiavimo metodika nesikeičia, tad ir mokestis už atliekų surinkimą lieka toks pat. 

– Važinėdami po miestą du kartus per mėnesį vežėjai surinks tą patį atliekų kiekį. Pakėlimų dažnumas dabar nesiekia nė 20 proc., tai reiškia, kad renkant atliekas išstumiamas kas 4–5 valdos konteineris. Rečiau renkant atliekas konteinerių ištuštinimo dažnis sieks 40–50 proc. Bet mokestis gyventojams nesikeis, – politikams aiškino V. Noreika. 

Tarybos narys Viktoras Kovšovas teigė nesuprantantis TRATC-o logikos ieškoti materialinės naudos vežėjams. TRATC vadovas atrėmė, jog statistika rodo, kad vasarą ir žiemą konteinerių ištuštinimo dažnis žymiai nesiskiria. 

Važinėdami po miestą du kartus per mėnesį vežėjai surinks tą patį atliekų kiekį. Pakėlimų dažnumas dabar nesiekia nė 20 proc., tai reiškia, kad renkant atliekas išstumiamas kas 4–5 valdos konteineris. Rečiau renkant atliekas konteinerių ištuštinimo dažnis sieks 40–50 proc. Bet mokestis gyventojams nesikeis, – politikams aiškino V. Noreika. 

Vadovas sutiko, kad iš pradžių gyventojams retesnis atliekų išvežimas gali kelti nepatogumų, bet, kaip rodo kaimyninės Šilalės, kur jau ketvirtus metus mišrios atliekos vežamos kas dvi savaites, ir kitų savivaldybių pavyzdžiai, tokia praktika pasiteisina. 

Nesutikdamas su išsakyta nuomone dėl naudos vežėjui, V. Noreika teigė, jog žodžiu su vežėju sutarta, kad bendro naudojimo konteineriai bus tuštinami ne 6, o 7 kartus per savaitę, o pakuotes vežtų ne kas antrą, o kiekvieną savaitę.

Tarybos narys Kęstutis Balašaitis sprendimui retinti mišrių atliekų išvežimui pritarė. 

– Gyvenu kaime ūkiškai, rūšiuojant atliekas tikrai mišrių komunalinių atliekų yra žymiai sumažėję. Iš savo namų mišrias komunalines atliekas išvežu kartą per ketvirtį, – teigė politikas. 

Griežtėja baudos

Lietuvoje griežtėja baudos už šiukšlinimą prie konteinerių. Palikus prie jų didelių gabaritų ar kitokias atliekas nustatyti pažeidėjai nebus įspėjami, kaip buvo daroma iki šiol – jiems iš karto bus skiriamos piniginės baudos. Įsigaliojus tokiai tvarkai atliekas prie konteinerių paliekantiems asmenims iš karto bus skiriamos 30–140 eurų baudos. Už pakartotinai padarytą nusižengimą gresia bauda nuo 140 iki 600 eurų.

UAB TRATC informuoja, kad nustačius pažeidėją informacija apie jį bus perduota savivaldybei, kuri priima sprendimą dėl administracinės nuobaudos skyrimo. Iki šiol dažniausiai tai būdavo įspėjimas.

Kaip teigia TRATC, šiukšlinimas prie konteinerių yra opi problema, kurią sukuria patys gyventojai, ne vietoje mesdami savo atliekas. 

Tauragės savivaldybė savo iniciatyva imasi priemonių ir prie probleminių aikštelių įrengia vaizdo stebėjimo kameras. Tai padeda užfiksuoti pažeidėjus, jų automobilių numerius.

Primenama, kad didelių gabaritų atliekas nemokamai galima pristatyti į DASA aikšteles.

 

Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 13 valandų
Darbo neturintys ar mažas pajamas gaunantys, bet verslūs gyventojai galės gauti paramą verslo pradžiai informacinių technologijų, žaliosios ir žiedinėse ekonomikose. Paramai numatyti 25 mln. eurų ir tikimasi, kad iki 2026 m. II ketv. bus sukurta per 1300 naujų darbo vietų. Pirmosios 700 paraiškų bus priimtos jau šiemet. 
Nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo birželio 1 iki liepos 31 d. laukiama paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“. Yra remiamas ir skatinamas paramos gavėjų bendradarbiavimas, todėl paraišką būtina teikti kartu su partneriais. Šio paraiškų teikimo etapo biudžetas – 4 870 243 Eur paramos lėšų.
Nuotrauka
kelias
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vykstant migracijai, susidūrimai su laukiniais gyvūnais – vienas dažniausių pavojų vairuojant, ypač užmiesčio aplinkoje. AB Lietuvos automobilių kelių direkcija pataria vairuotojams būti atidiems keliuose, ypač kelio ženklu „Laukiniai žvėrys“ pažymėtuose ruožuose. Taip pat patariama labiau sutelkti dėmesį važiuojant keliu, kuris kerta ne tik mišką, bet ir pievas. Laukiniai gyvūnai kelyje gali atsirasti ištisus metus. Gyvūnai keliuose dažniausiai pasirodo prietemoje ir naktį, 17–23 valandomis, taip pat anksti ryte.
Nuotrauka
tarsa
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Aplinkos ministerija parengė Pavojingųjų atliekų identifikavimo ir klasifikavimo metodikos projektą, kuris nustato atliekų pavojingųjų savybių vertinimo, nustatymo ir atliekų priskyrimo pavojingosioms atliekoms tvarką. Taip pat parengti ir Atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimai, numatantys reikalavimus namų ūkiuose susidarančioms pavojingųjų medžiagų atliekoms.
Nuotrauka
Egzaminai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Abiturientams – įtemptas metas. Jau po kiek daugiau nei savaitės valstybiniu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasidės didžioji brandos egzaminų sesija. Baigsis ji birželio 26-ąją fizikos egzaminu. Tiesa, užsienio kalbos egzamino kalbėjimo dalis vyko dar balandžio mėnesį.
Nuotrauka
referendumas
Įkelta:
2023-05-29
Gegužės 23-iąją Seimas paskelbė, kad po metų – 2024-ųjų gegužės 12 d. – Lietuvoje vyks privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio, reglamentuojančio pilietybę, pakeitimo. Pritarus Konstitucijos pakeitimui, būtų įteisinta galimybė turėti dvigubą pilietybę. 
Nuotrauka
JAUNIMO UZIMTUMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-29
Moksleiviai ar studentai vasaros mėnesius nori skirti ne tik poilsiui – dažnas tikisi užsidirbti. Tauragės savivaldybė, suprasdama tokį jaunų žmonių norą, skatina verslininkus per vasaros atostogas įdarbinti juos. Pernai pagal šią programą įdarbinti 69 jauni žmonės, o jas įdarbinusioms įmonėms iš viso skirta per 50 tūkst. eurų.
Nuotrauka
taurage is virsaus
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės rajono savivaldybės administracija užsakė tyrimą, kurios tikslas buvo įvertinti Tauragės rajono gyventojų nuostatas, elgseną bei požiūrį į klimato kaitą ir Tauragės žaliąją politiką. Apklausoje dalyvavo 570 respondentų, kurių buvo prašoma atsakyti į 30 klausimų ir įvertinti žinias apie klimato kaitą informacijos/komunikacijos poreikį, nustatyti elgseną, siekiant sumažinti klimato kaitą bei atskleisti nuomonę apie įgyvendinamus žaliojo kurso ir klimato neutralumo tikslus Tauragėje. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-05-25
Lietuvos Raudonasis Kryžius aktyviai veikia 16 miestų Lietuvoje, tarp jų ir Tauragėje. Mūsų miesto skyrius gali pasigirti ilga ir garbinga istorija. Nuo balandžio 18 dienos jam vadovaujančiai Danguolei Jatautienei problemos, kurias siekia spręsti RK, nesvetimos – daugiau nei tris dešimtmečius ji vadovavo Tauragės kaimiškajai seniūnijai. „Gebėti dalintis yra labai svarbu. Jeigu kiekvienas iš mūsų išmoktų pasidalinti, gyvenimas taptų prasmingesnis“, – įsitikinusi ji. Išsamiau apie Raudonojo Kryžiaus veiklą Tauragėje – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
gaisras miske
Asociatyvi Valstybinių miškų urėdijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Šalyje įsitvirtinę šilti ir sausi orai – iššūkis Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinėms komandoms, į iškvietimus dėl degančio miško vykstančioms kone kasdien. Miškų stebėjimui naudojamos antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos bei pasitelkiami dronai. Šiuo metu šalyje nustatyta III ir IV miškų gaisringumo klasės – vidutinis ir didelis miško gaisrų pavojus.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Pirmuosius tris šių metų mėnesius Lietuvos gyventojų pajamos toliau tolygiai augo, tačiau pajamų didėjimas nusileido infliacijai – parodė „Sodros“ pirmojo ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė atskleidė ir vaikų susilaukusių šeimų pasirinkimus derinant tėvystę ir darbą, skelbiama „Sodros“ pranešime žiniasklaidai.
Nuotrauka
sernai
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės rajono savivaldybė kviečia iki birželio 15 dienos žemės sklypų, kuriuose medžioklė neuždrausta, savininkus, valdytojus ir naudotojus teikti paraiškas dėl kompensacijos už medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos einamaisiais metais įdiegtas prevencines priemones. Primenama, kad medžiotojų būreliai nėra žemės sklypų savininkai, valdytojai ar naudotojai.
Nuotrauka
vandenys
Asociatyvi „Tauragės vandenų“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Nustatoma nemažai atvejų, kai gyventojai yra savavališkai prisijungę prie vandens tiekimo ar nuotekų surinkimo tinklų. Paprastai savavališkai prie tinklų prisijungiama turint nesąžiningų paskatų arba paprasčiausiai nežinant, kaip reikia įteisinti naudojimąsi vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklų paslaugas.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Kalbos apie artėjančią krizę ne vienam iš mūsų kelia klausimus dėl asmeninių finansų. Kur laikyti sutaupytus pinigus, kad jie nenuvertėtų, ką daryti su turima paskola, ar dabar palankus metas skolintis? O gal kaip tik reikėtų pasilepinti išlaidaujant ar mėginti laimę perkant loterijos bilietus? Ekspertai pataria nesileisti į kraštutinumus – nereikėtų pulti į paniką, bet taip pat negalima apsimesti, kad nieko nevyksta. 
Nuotrauka
pasienis
VSAT nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Keičiasi, t. y. lengvėja, patekimo į pasienio su Rusija ruožą tvarka. Jei asmuo atvyks į Neringos, Šilutės, Pagėgių, Tauragės, Jurbarko, Šakių ir Vilkaviškio savivaldybių teritorijas, esančias pasienio ruože, VSAT leidimu patekti į jį rūpintis nebereikia. Tai reiškia, kad leidimas patekti į šį pasienio ruožą laikomas išduotu. Tokio leidimo nereikia ir vykstant į Šalčininkų miesto teritoriją, dalis kurios patenka į pasienio ruožą. Tiesa, tvarka norint patekti į pasienio vandenis nesikeičia.
Nuotrauka
simboliai
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Įsigaliojus vadinamajam viešųjų erdvių desovietizacijos įstatymui Lietuvoje galiausiai turėtų būti pašalinti paskutiniai okupacinės atminties simboliai bei ženklai. Tauragės savivaldybė kol kas renka duomenis, kiek tokių simbolių ir ženklų mūsų rajone yra. Jų, panašu, išties nedaug – pora paminklų ir gatvių pavadinimų.
Nuotrauka
juros pakrante
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Tikriausiai akylesni tauragiškiai jau pastebėjo, kad Jūros parke jau pradėti darbai.
Nuotrauka
BIBLIOTEKA
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Tauragės rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Vartotojų aljansu, šiandien atidaro analogų Lietuvoje neturintį Energetinių patarimų resursų centrą. Jo tikslas – Tauragės savivaldybės gyventojų energetinis ir ekologinis švietimas siekiant keisti gyventojų elgesį tvarumo linkme.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-05-18
Savivaldybių tarybų narių finansų skaidrinimo projektas „Skaidrinam 2023“ šalyje sukėlė tikrą audrą – žurnalistui ir visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus, kaip savivaldybių tarybų politikai leidžia biudžeto lėšas savo veiklai vykdyti, pasipiktinimo dėl galimai neskaidriai naudojamų lėšų neslepia visuomenė, tyrimų ėmėsi ir specialiosios tarnybos. Nagrinėjamas ir Tauragės savivaldybės vadinamųjų kanceliarinių lėšų panaudojimas. Išsamiau apie tai – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-18
Artėjant vasarai ir atostogų metui, vaiko teisių gynėjai ir kiti specialistai, dirbantys vaiko gerovės srityje, primena tėvams ir vasaros stovyklų organizatoriams, jog svarbu tinkamai pasirūpinti vaikų poilsiu. Vasaros stovyklose siūlomų veiklų įvairovė, įgūdžių lavinimas ir bendravimas su bendraamžiais – tik dalis smagaus vaikų laisvalaikio sąlygų, tad siūloma nepamiršti ir saugumo reikalavimų – saugios ir tvarkingos aplinkos, kokybiško maitinimo, individualiai subalansuoto fizinio krūvio bei galimybės gauti reikiamą medicininę pagalbą.
Nuotrauka
trinkeles
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-18
Prie Jūros pakrantėje stovinčios skulptūros „Gyvybės ratas“ nuo savaitės pradžios pluša darbininkai. Kokie darbai ir kaip ilgai truks, klausėme Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus.