Tauragėje pradeda veikti nemokamos dviračių saugyklos
Įkelta:
2022-05-13
Nuotrauka
dviraciu saugykla
Aprašymas

Aktyvaus laisvalaikio propaguotoja Vlada Musvydaitė–Vilčiauskė ir Tauragės meras Dovydas Kaminskas pirmieji išbandė, kaip veikia dviračių saugyklos

,
Nuotrauka
dviraciu saugykla
Aprašymas

Dviračių saugyklos prie daugiabučių namų Ateities take

Mieste pradėjus veikti nemokamoms dviračių saugykloms vasarą Tauragė tikisi pasitikti su dar daugiau dviratininkų ir paspirtukininkų. Uždarose šalia namų įrengtose saugyklose tauragiškiai galės patogiai ir saugiai palikti bei pakrauti gamtai draugiškas transporto priemones. Viena pirmųjų saugyklas išbandžiusi Vlada MusvydaitėVilčiauskė tokių sprendimų iki šiol ypač pasigesdavo šalies miestuose.

Didžiausias dėmesys saugumui

Gegužės mėnesį pradedančios veikti saugyklos – uždaros, tačiau 24 val. gyventojams lengvai pasiekiamos dviračių ir paspirtukų saugojimo vietos. Jas projektuojant ypatingas dėmesys buvo skirtas patogiam naudojimuisi bei paliktų transporto priemonių saugumui užtikrinti.

Automatiškai rakinamose saugyklose savo dviratį ar paspirtuką galės palikti visi norintys gyventojai. Turintieji elektrinius paspirtukus ar dviračius čia pat galės juos ir pakrauti – iki saugojimo stotelių atvesta elektra bei įrengti elektros lizdai. Tam, kad savo transporto priemonę gyventojai galėtų laikyti be rūpesčių, jose įrengtos stebėjimo kameros, o į saugyklas patekti galima tik naudojantis mobiliuoju telefonu.

Tauragės meras Dovydas Kaminskas sako, kad saugumui užtikrinti buvo skirta ypač daug dėmesio. „Norėjome, kad gyventojams saugyklose būtų saugu palikti savo turtą – dviračius, paspirtukus. Manau, kad tai yra esminis kriterijus, kuris turėtų nulemti tokių saugyklų populiarumą. Labai džiaugiuosi, kad tapome šių darnaus judumo priemonių bandytojais ir  pirmieji šalyje įgyvendinome kompleksinį viešų miesto dviračių saugyklų projektą”, – pabrėžia jis.  

Viena pirmųjų tokią saugyklą išbandė Vlada Musvydaitė–Vilčiauskė – buvusi sporto žurnalistė, šiandien – aktyvaus laisvalaikio propaguotoja. Žinoma moteris stebėjosi, kad tokie miestiečiams reikalingi projektai mūsų šalį pasiekė tik šiandien, mat norintiems gyventi aktyviau ar judėti švariau miestuose neretai trūksta reikalingos infrastruktūros.

„Atvažiavau dviračiu ir iškart pagalvojau, kodėl tokio dalyko nėra Vilniuje. Galbūt tiesiog nežinau, bet sostinėje tokio sprendimo matyti dar neteko. Tai, kad tu gali nemokamai ir paprastai atsivežti ir laikyti savo paspirtuką, jį pakrauti ir tai daryti saugiai, yra sprendimas, kurio pavydėtų ir didmiesčiai. Jei Pagėgiuose būtų tokia saugykla, aš jau šiandien mamai nupirkčiau paspirtuką“, – juokavo moteris. 

Nuotrauka
sav

Pati Vlada prieš kurį laiką priėmė sprendimą atsisakyti nuosavo automobilio. 

Šiandien daug vaikščiojanti ar dviračiu važinėjanti moteris įsitikinusi, kad jei miestuose būtų daugiau patogių sprendimų dviratininkams, tokį transportą kasdien rinktųsi ir daugiau žmonių. Vis dėlto šiandien ne vienas žmogus, gyvenantis daugiabutyje, susiduria su problema: dviračiui laikyti bute neretai nėra vietos, o sandėliukai maži, kasdien „tįsti“ jį iš ir į viršutinį aukštą ne kiekvienas turi jėgų, o palikti lauke – nesaugu.

„Galiu paliudyti, kad pašaliniams patekti į saugyklą nėra taip lengva. Pirmiausia, kiekviena dviračių saugykla yra susiejama su telefono numeriu, todėl durys atsidaro tik paskambinus iš registruoto vartotojo mobiliojo įrenginio ir vos išėjus užsitrenkia. Be to, erdvę nuolat stebi vaizdo kameros“, – pastebėjimais dalijosi Vlada.

Greit pripras ne visi

Panašias saugyklas pirmą kartą Vokietijoje išbandžiusi V. Musvydaitė-Vilčiauskė neabejoja jų privalumais, tačiau tiki, kad ne visi gyventojai iškart ims naudotis šiuo sprendimu.

„Žinote, kai Lietuvoje, tiesiog gatvėse, prie namų ar viešųjų įstaigų, atsirado pirmieji dviračių stovai, į juos žiūrėjome atsargiai. Vis dėlto šiandien jie tapo tokie įprasti, kad be jų daugelis neįsivaizduotume savo kelionės mieste dviračiu. Manau, kad taip bus ir su dviračių saugyklomis: užtruks laiko, kol išbandys ir jų privalumus pajus dauguma gyventojų“, – kalbėjo žinoma moteris.

Visos 75 dviračių saugyklos įrengtos kuo arčiau tauragiškių namų, t. y. daugiabučių namų kiemuose. Kiekvienoje jų yra po aštuonis dviračių ar paspirtukų stovus. Naujosiomis dviračių saugyklomis gyventojai galės naudotis visiškai nemokamai.

Dviračių saugykloje savo dviratį ar paspirtuką norintys statyti gyventojai kviečiami teikti prašymus Savivaldybei. Pateikęs prašymą gyventojas bus užregistruotas ir dviračių saugyklos paslauga jam bus aktyvuota per 1–2 darbo dienas nuo prašymo pateikimo. Kai registracija bus patvirtinta, atvykus prie dviračių saugyklos savo telefone reikės surinkti ant saugyklos vartelių nurodytą numerį ir šie automatiškai atsirakins. Įvežus savo dviratį ar paspirtuką į saugyklą svarbu jį prirakinti prie laisvo stovo bei užtikrinti, kad palikta transporto priemonė netrukdys kitiems saugyklos naudotojams.

Lygiuojasi į didmiesčius užsienyje

„Panašūs darnaus judumo projektai pasaulyje – ne naujiena: uždarose saugyklose savo paspirtukus ir dviračius jau saugo nuo gyventojų kaimyniniame Taline iki miestiečių Niujorke. Būtent pastariesiems saugyklos tapo sprendimu, pagaliau apsaugančiu nuo dažnų vagysčių. Tad tikrai džiaugiuosi, jog Tauragei nereikia būti didmiesčiu, kad savo žmonėms, norintiems judėti švariau ir gyventi aktyviau ar net žaliau, galėtų pasiūlyti patogių ir pažangių sprendimų“, – sakė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas. 

Saugyklos įrengtos įgyvendinus Centrinės projektų valdymo agentūros administruojamą Europos Sąjungos struktūrinių ir investicijų fondų finansuojamą projektą „Darnaus judumo priemonių diegimas Tauragės mieste“, todėl skirtas finansavimas negalėjo būti naudojamas keliams asfaltuoti, dviračių takams tiesti ar kitoms priemonėms įgyvendinti. Prie projekto savivaldybei užteko prisidėti tik 15 proc. lėšų.

Anot mero, tam, kad žmonės automobilius iškeistų į dviračius ar viešąjį transportą, pirmiausia reikia sukurti tinkamą infrastruktūrą. Tai patvirtina ir skaičiai, pavyzdžiui, naudojimasis viešuoju transportu mieste padarius jį nemokamą išaugo net 60 proc. Todėl įrengus viešąją dviračių infrastruktūrą, sutvarkius esamus dviračių takus ir įrengus naujus, dviračiai mieste taip pat turėtų dar labiau išpopuliarėti. Prie aktyvaus laisvalaikio skatinimo Tauragėje  žada prisidėti ir pirmoji dviračių saugyklas išbandžiusi V. Musvydaitė-Vilčiauskė, kuri jau dabar planuoja dviračių maršrutus Tauragės rajone.

Nuotrauka
dviraciu saugykla

Naujų dviračių saugyklų projektas – tvari iniciatyva, leidžianti Tauragei žingsnis po žingsnio judėti link gamtai draugiškesnio miesto titulo. Tauragei patekus į Europos miestų, gausiančių paramą tapti klimatui neutraliais iki 2030 m., šimtuką, tikimasi, kad panašių tvarių sprendimų mieste daugės.

Tauragės rajono savivaldybė, siekia, kad gerėtų viso rajono infrastruktūra, o mieste būtų patogu susisiekti ne tik automobiliu, bet ir pėsčiomis, dviračiu ar nemokamu viešuoju transportu. Todėl jau šiemet planuojama plėsti dviračių takų infrastruktūrą, kartu su Lietuvos automobilių kelių direkcija atnaujinti Gedimino gatvės dangą, toliau asfaltuoti mieste ir rajone esančius žvyrkelius ir spręsti kitas Tauragės rajonui aktualias problemas. 

Užs. Nr. 38

Nuotrauka
greitoji
Įkelta:
prieš 12 valandų
Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) įsigijo naują greitosios medicinos pagalbos automobilį. Nuo šiol padėti Tauragės rajono gyventojams medikai vyks šiuolaikiška, poreikius atitinkančia transporto priemone.
Nuotrauka
darzelis
Įkelta:
prieš 16 valandų
Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko rajono raiškiojo skaitymo šventė-konkursas „Skamba žodelis – šypsosi akelės “. 17 mažųjų skaitovų kartu su mokytojais atvyko iš lopšelių-darželių „Kodėlčius“, „Žvaigždutė“, „Ąžuoliukas“, vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“, „Šaltinio“ ir Tarailių progimnazijų.
Nuotrauka
vaitimenai
Įkelta:
prieš 20 valandų
Vaitimėnų kapinaitės – mažos, jaukios ir prižiūrėtos. Tačiau vaizdas, kurį pamatė kapus lankančios plungiškės, jas šokiravo – žiūrint į atliekų kalnus už kapinių tvoros, pasak moterų, atrodo, jog šiukšlės vežamos kartą per metus. Kapines prižiūrinti seniūnija apeliuoja į kapinių lankytojų sąmoningumą – patys meta ten, kur negalima, patys skundžiasi. 
Nuotrauka
sadm
Įkelta:
prieš 1 dieną
Būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai, kurie apgyvendino Ukrainos karo pabėgėlius, nuo balandžio gali teikti prašymus kompensacijoms gauti. Per balandžio mėnesį savivaldybės sulaukė daugiau kaip 1800 prašymų skirti kompensacijas. Pagal šiuos prašymus bus išmokėti  beveik 300 tūkst. eurų. Daugiausiai lėšų skirtų kompensacijoms gyventojams, suteikusiems būstą ukrainiečiams rajonuose skirta Prienų rajonui – 15 500 eurų, o antroje vietoje, Tauragės rajonui – 9 300 eurų ir Panevėžio rajonui – 8 062 eurų.
Nuotrauka
renovacija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Renovacija viename Tauragės daugiabučių tapo tikru galvos skausmu ir gyventojams, ir darbus atliekančiai bendrovei, ir renovacijos administratoriui. Viena namo gyventoja jau viešai kalba apie rangovo vis neištaisomus trūkumus, dėl kurių esą gresia pavojus sveikatai, bei pernelyg ilgai užsitęsusius darbus. Rangovo „MNTO statyba“ vadovas su žurnalistais nebendrauja, o renovacijos administratorės UAB „Tauragės šilumos tinklai“ direktorius tikina – padėtis nėra tokia tragiška, kaip ją mėgina pateikti gyventoja.
Nuotrauka
mama
Įkelta:
2022-05-16
Realų pajamų augimą šių metų pradžioje stabdė infliacija – rodo „Sodros“ I ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė atskleidžia ir iššūkius, su kuriais susiduria vaikus auginančios šeimos.
Nuotrauka
teisėjos
Įkelta:
2022-05-16
Penktadienį Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis pasveikino tris naujas Tauragės apylinkės teismo teisėjas: Jurgitą Vaitkevičienę, Jurgą Jasmontienę ir Ritą Renkytę.
Nuotrauka
berzos bendruomene
Įkelta:
2022-05-16
„Šis pavasaris atkeliavo pas mus ne tik su paukštelių giesmėmis, gėlių ir medžių žiedais, kvapais, bet ir su pagaliau ilgai laukta karantino pabaiga. Atkuto, sujudo beržiečiai visi – nuo mažiausio iki didžiausio – pavasario darbų dirbti“, – skelbia bendruomenės pirmininkė Jolita Krompcholcienė.
Nuotrauka
naujokiene
Įkelta:
2022-05-15
Nuo vasario 1-osios Paveldo tarnybos funkcijos, iki šiol vykdytos Kultūros centrui priklausiusioje tarnyboje, perduotos Tauragės rajono savivaldybės administracijai, įsteigta ir nauja pareigybė. Nuo balandžio 1-osios paveldo klausimais rūpinasi buvusi savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Naujokienė. 
Nuotrauka
paspirtukams
Įkelta:
2022-05-15
Automobilio vairuotojas skundžiasi neapdairiai besielgiančiais paspirtukininkais – į pėsčiųjų perėjas šie neretai įvažiuoja staiga, net neapsidairę. Toks vaizdas Tauragės gatvėse dažnas. Kyla klausimas, ar Tauragėje yra perėjų, kuriomis važiuoti paspirtukininkai ir dviratininkai gali?  
Nuotrauka
priešgaisirnė
Įkelta:
2022-05-14
Tauragės savivaldybės administracija perka automobilį, kuris bus skirtas savivaldybės Priešgaisrinei tarnybai. Maksimali pirkimo vertė – 25 410 Eur.
Nuotrauka
gaisras
Įkelta:
2022-05-14
Gegužės 11-osios pavakarę Dacijonų kaime kilo gaisras, apdegė gyvenamasis namas, kuriame gyveno vieniša moteris, auginanti ketverių, dešimties bei šešiolikos metų amžiaus vaikus, buvo slaugoma senjorė. Visa šeima liko be pastogės, gyvenimui būtinų daiktų.
Nuotrauka
vsb
Įkelta:
2022-05-14
Įsivaizduokite tokią situaciją – ramiai leidžiate laiką prie vandens telkinio ir pastebite, kaip visiškai nepažįstamas žmogus skęsta ir šaukiasi pagalbos. Ką daryti? Dažniausiai išsitraukiame mobilųjį telefoną ir skambiname skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112 tikėdamiesi, kad netrukus atvyks medikai ir nelaimėlį išgelbės. Narsesni puola į vandenį ir jau praradusį sąmonę skenduolį ištraukia į krantą. Medikų dar nėra. Vieta atoki, ir vargu ar per pirmąsias minutes jie pasirodys. Tik nuo aplinkinių žmonių veiksmų priklausys, ar į nelaimę patekęs žmogus išgyvens.  
Nuotrauka
naujagimis ua
Įkelta:
2022-05-13
Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas feisbuko paskyroje pasidalinio džiugia naujiena – Tauragėje sulaukėme pirmojo ukrainiečio naujagimio. Jo vardas – Michail.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-05-12
Poryt minėsime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Išsamiau apie šią knygą, jos pristatymą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir netgi knygos ištrauka – šiame laikraščio numeryje.
Nuotrauka
telefonai
Įkelta:
2022-05-12
Seimo nario Justo Džiugelio Seimui pateiktos Švietimo įstatymo pataisos dėl mobiliųjų telefonų ir planšečių naudojimo mokyklose buvo atmestos. Tiesa, pataisos bus tobulinamos. Rajono mokyklų vadovai šiai įstatymo pataisai pritartų, nors kai kur jau ir turi įsivedę savo taisykles, prie kurių mokiniai priprato.
Nuotrauka
paulius
Įkelta:
2022-05-12
Tauragės rajono Ruikių kaime su tėvais ekologiniame ūkyje ūkininkaujantis Paulius Macas džiaugiasi likęs darbuotis kaime. Dar mokykloje vaikinas žinojo, kad po studijų Kaune grįš į kaimą. O ir technologijų ūkyje gausa jį skatina tik tobulėti ir naujinti techniką bei įrenginius.
Nuotrauka
fixus
Įkelta:
2022-05-11
Paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“ jau trečius metus teikia paslaugas privatiems ir instituciniams paveldo valdytojams visoje Lietuvoje. Tauragės rajone yra 78 paveldo statiniai, įtraukti į Kultūros vertybių registrą, o FIXUS sąraše kol kas nėra nė vieno iš jų – tai gali pasikeisti po kitą savaitę vyksiančios viešos konsultacijos Kaišiadorių rajono gyventojams.