Tauragės ligoninės darbuotojų atlyginimai kilo penktadaliu
Įkelta:
2022-05-10
Nuotrauka
ligonine
Aprašymas

„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka

Balandžio 27-ąją rajono tarybai pateiktoje ir patvirtintoje Tauragės ligoninės ataskaitoje daugiausia dėmesio sulaukė medikų atlyginimai. Akcentuojama, kad sparčiai kilo gydytojų, slaugytojų atlyginimai.

Tauragės ligoninės direktorius Liutauras Indriuška praėjusiame Sveikatos ir socialinių reikalų komitete skaičiavo, kad praėjusių metų pabaigoje įstaigoje dirbo 522 darbuotojai, iš kurių 91 gydytojas, 181 slaugytoja. Iš 15,1 mln. eurų išlaidų daugiausia skirta darbo užmokesčiui – per 11,5 mln. eurų. Pasak direktoriaus, karantino metu Sveikatos apsaugos ministerija nustatė priedų prie atlyginimo tvarką.

– Darbuotojams, kurie susidūrė su COVID-19 pacientų gydymu, buvo skirti nuo 60 iki 100 procentų darbo užmokesčio priedai, – sakė jis.

Be to, didėjo ir minimalus mėnesinis atlyginimas. Lyginant su 2020 m., Tauragės ligoninėje darbo užmokesčio suma padidėjo 21,4 proc., per 2 mln. eurų.

Tarybos nariams L. Indriuška sakė, kad 2020 m. prasidėjusi ir praėjusiais metais besitęsusi pandemija lėmė pacientų sumažėjimą.

– Teko perorganizuoti patalpas COVID-19 pacientų gydymui, infrastruktūrą, materialiuosius bei žmogiškuosius išteklius, – kalbėjo L. Indriuška.

Nepaisant to, vidutinis darbo užmokestis ir be priedų už COVID-19 pacientų gydymą kilo: jeigu gydytojų vidutinis atlyginimas 2019 m. siekė 4038 eurus, tai 2021 m. – jau 5767 eurus, o štai slaugytojų vidutinė alga praėjusiais metais siekė 1605 eurus, kai 2019 m. – tik 1171 eurą.

Direktorius pažymėjo, kad dėl pandemijos paslaugų nepavyko suteikti tiek, kiek ikipandeminiu laikotarpiu.

– Tačiau lyginant su 2020 metais rodikliai didėja. Žmonės nebe taip baiminasi kreiptis paslaugų arba jos tampa neišvengiamos, – sakė jis.

Atsižvelgia į rinką

Kai kuriems tarybos nariams kilo klausimų, kodėl skiriasi medikų atlyginimai.

– Ligoninei rodiklius, tikslus iškelia ir Sveikatos apsaugos ministerija, ir Tauragės rajono savivaldybės taryba, – „Tauragės žinioms“ trečiadienį kalbėjo L. Indriuška. – Vienas iš įrankių siekti tikslų – darbo užmokestis, atlyginimai komandai. Pasakymas, kad yra neaišku, rodo, kad nėra pakankamai įsigilinta į šią sritį, mes visą informaciją pateikėme. Taryboje keliamas toks įdomus klausimas, kad neva atvažiuojantys gydytojai gauna daugiau už vietinius. Tada galima klausti, o kas yra atvažiuojantieji, o kas – vietiniai. Reikia suprasti, kad mėginame teikti kuo daugiau kokybiškų paslaugų vietoje, kad žmonėms nereikėtų vykti į kitas ligonines. Suprantama, kad Tauragės ligoninė nedirba izoliuotomis sąlygomis. Reikia atsižvelgti į Lietuvos, Europos, pasaulio rinką, tai, kad specialistai gali rinktis bet kurią ligoninę darbo vietai. Tad darbo užmokestį diktuoja rinka ir darbuotojo, specialisto kvalifikacija. Natūralu, kad gydytojų atlyginimai nėra ir negali būti vienodi, nes vieni yra paklausesni, jų trūksta, taigi jie – geriau apmokami. Jeigu taip nutiktų, kad būtų priimtas sprendimas visiems darbuotojams suvienodinti darbo užmokestį, iš manęs būtų atimtas vienas pagrindinių įrankių, kaip rinkti komandą, kad būtų teikiamos kokybiškos paslaugos čia, Tauragės ligoninėje. Galėtume netekti specialistų, kurie teikia kokybiškas paslaugas, neužtikrintume visos skyrių komandos veiklos.

Pasak Tauragės ligoninės direktoriaus, akivaizdu, kad skyriai negali veikti tik su dalimi reikiamų specialistų, tada jie būtų uždaromi.

– Galų gale liktų slaugos ligoninė. Nemanau, kad to siekiame ir norime, – komentavo pašnekovas. – Kartais keliami klausimai, kodėl nėra vieno ar kito specialisto. Pažymėsiu, kad kai kurie gydytojai būna dar geriau apmokami, jų didelis trūkumas visoje Lietuvoje.

Ruošiasi ir karo sąlygoms

Šiuo metu Rytų Europoje susiklosčiusi geopolitinė situacija neramina, visuomenėje vyrauja didžiulė įtampa dėl galimo didelio karinio konflikto tolesnio plėtimosi. Tačiau karo sąlygomis Tauragės ligoninė yra pasiruošusi dirbti, Sveikatos ir socialinių reikalų komitete kalbėjo ligoninės direktorius. Žinoma, tai priklauso ir nuo to, kur eitų fronto linija – ar per pačią Tauragę, ar aplink. Pasak L. Indriuškos, darbui karo sąlygomis įtakos turi ir elektros, kuro, kitų išteklių tiekimas.

–Tokiu metu būtų teikiamos chirurginės paslaugos dėl plėšinių, šautinių žaizdų. Į tai dėmesį ir kreipiame, kad būtų toms problemoms spręsti įsigyjami vaistai, paruošiamos operacinės, o darbuotojai – paskirti, jei taip nutiktų. <...> Bus gelbėjamos gyvybės dėl karo pasekmių, – sakė direktorius.

Ypatingas dėmesys skiriamas pasiruošti intensyviosios terapijos paslaugoms, taip pat tam, kad netrūktų generatorių, kurie net ir sustojus elektros tiekimui veiktų ir ligoninės veikla toliau būtų užtikrinama. 

Bet, pažymėjo L. Indriuška, visos ligoninės paslaugoms užtikrinti generatorių įsigyti neįmanoma – nėra papildomų jungčių.

Nuotrauka
greitoji
Įkelta:
prieš 13 valandų
Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) įsigijo naują greitosios medicinos pagalbos automobilį. Nuo šiol padėti Tauragės rajono gyventojams medikai vyks šiuolaikiška, poreikius atitinkančia transporto priemone.
Nuotrauka
darzelis
Įkelta:
prieš 17 valandų
Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko rajono raiškiojo skaitymo šventė-konkursas „Skamba žodelis – šypsosi akelės “. 17 mažųjų skaitovų kartu su mokytojais atvyko iš lopšelių-darželių „Kodėlčius“, „Žvaigždutė“, „Ąžuoliukas“, vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“, „Šaltinio“ ir Tarailių progimnazijų.
Nuotrauka
vaitimenai
Įkelta:
prieš 21 valanda
Vaitimėnų kapinaitės – mažos, jaukios ir prižiūrėtos. Tačiau vaizdas, kurį pamatė kapus lankančios plungiškės, jas šokiravo – žiūrint į atliekų kalnus už kapinių tvoros, pasak moterų, atrodo, jog šiukšlės vežamos kartą per metus. Kapines prižiūrinti seniūnija apeliuoja į kapinių lankytojų sąmoningumą – patys meta ten, kur negalima, patys skundžiasi. 
Nuotrauka
sadm
Įkelta:
prieš 1 dieną
Būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai, kurie apgyvendino Ukrainos karo pabėgėlius, nuo balandžio gali teikti prašymus kompensacijoms gauti. Per balandžio mėnesį savivaldybės sulaukė daugiau kaip 1800 prašymų skirti kompensacijas. Pagal šiuos prašymus bus išmokėti  beveik 300 tūkst. eurų. Daugiausiai lėšų skirtų kompensacijoms gyventojams, suteikusiems būstą ukrainiečiams rajonuose skirta Prienų rajonui – 15 500 eurų, o antroje vietoje, Tauragės rajonui – 9 300 eurų ir Panevėžio rajonui – 8 062 eurų.
Nuotrauka
renovacija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Renovacija viename Tauragės daugiabučių tapo tikru galvos skausmu ir gyventojams, ir darbus atliekančiai bendrovei, ir renovacijos administratoriui. Viena namo gyventoja jau viešai kalba apie rangovo vis neištaisomus trūkumus, dėl kurių esą gresia pavojus sveikatai, bei pernelyg ilgai užsitęsusius darbus. Rangovo „MNTO statyba“ vadovas su žurnalistais nebendrauja, o renovacijos administratorės UAB „Tauragės šilumos tinklai“ direktorius tikina – padėtis nėra tokia tragiška, kaip ją mėgina pateikti gyventoja.
Nuotrauka
mama
Įkelta:
2022-05-16
Realų pajamų augimą šių metų pradžioje stabdė infliacija – rodo „Sodros“ I ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė atskleidžia ir iššūkius, su kuriais susiduria vaikus auginančios šeimos.
Nuotrauka
teisėjos
Įkelta:
2022-05-16
Penktadienį Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis pasveikino tris naujas Tauragės apylinkės teismo teisėjas: Jurgitą Vaitkevičienę, Jurgą Jasmontienę ir Ritą Renkytę.
Nuotrauka
berzos bendruomene
Įkelta:
2022-05-16
„Šis pavasaris atkeliavo pas mus ne tik su paukštelių giesmėmis, gėlių ir medžių žiedais, kvapais, bet ir su pagaliau ilgai laukta karantino pabaiga. Atkuto, sujudo beržiečiai visi – nuo mažiausio iki didžiausio – pavasario darbų dirbti“, – skelbia bendruomenės pirmininkė Jolita Krompcholcienė.
Nuotrauka
naujokiene
Įkelta:
2022-05-15
Nuo vasario 1-osios Paveldo tarnybos funkcijos, iki šiol vykdytos Kultūros centrui priklausiusioje tarnyboje, perduotos Tauragės rajono savivaldybės administracijai, įsteigta ir nauja pareigybė. Nuo balandžio 1-osios paveldo klausimais rūpinasi buvusi savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Naujokienė. 
Nuotrauka
paspirtukams
Įkelta:
2022-05-15
Automobilio vairuotojas skundžiasi neapdairiai besielgiančiais paspirtukininkais – į pėsčiųjų perėjas šie neretai įvažiuoja staiga, net neapsidairę. Toks vaizdas Tauragės gatvėse dažnas. Kyla klausimas, ar Tauragėje yra perėjų, kuriomis važiuoti paspirtukininkai ir dviratininkai gali?  
Nuotrauka
priešgaisirnė
Įkelta:
2022-05-14
Tauragės savivaldybės administracija perka automobilį, kuris bus skirtas savivaldybės Priešgaisrinei tarnybai. Maksimali pirkimo vertė – 25 410 Eur.
Nuotrauka
gaisras
Įkelta:
2022-05-14
Gegužės 11-osios pavakarę Dacijonų kaime kilo gaisras, apdegė gyvenamasis namas, kuriame gyveno vieniša moteris, auginanti ketverių, dešimties bei šešiolikos metų amžiaus vaikus, buvo slaugoma senjorė. Visa šeima liko be pastogės, gyvenimui būtinų daiktų.
Nuotrauka
vsb
Įkelta:
2022-05-14
Įsivaizduokite tokią situaciją – ramiai leidžiate laiką prie vandens telkinio ir pastebite, kaip visiškai nepažįstamas žmogus skęsta ir šaukiasi pagalbos. Ką daryti? Dažniausiai išsitraukiame mobilųjį telefoną ir skambiname skubiosios pagalbos tarnybų numeriu 112 tikėdamiesi, kad netrukus atvyks medikai ir nelaimėlį išgelbės. Narsesni puola į vandenį ir jau praradusį sąmonę skenduolį ištraukia į krantą. Medikų dar nėra. Vieta atoki, ir vargu ar per pirmąsias minutes jie pasirodys. Tik nuo aplinkinių žmonių veiksmų priklausys, ar į nelaimę patekęs žmogus išgyvens.  
Nuotrauka
dviraciu saugykla
Įkelta:
2022-05-13
Mieste pradėjus veikti nemokamoms dviračių saugykloms vasarą Tauragė tikisi pasitikti su dar daugiau dviratininkų ir paspirtukininkų. Uždarose šalia namų įrengtose saugyklose tauragiškiai galės patogiai ir saugiai palikti bei pakrauti gamtai draugiškas transporto priemones. Viena pirmųjų saugyklas išbandžiusi Vlada Musvydaitė–Vilčiauskė tokių sprendimų iki šiol ypač pasigesdavo šalies miestuose.
Nuotrauka
naujagimis ua
Įkelta:
2022-05-13
Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas feisbuko paskyroje pasidalinio džiugia naujiena – Tauragėje sulaukėme pirmojo ukrainiečio naujagimio. Jo vardas – Michail.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-05-12
Poryt minėsime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Išsamiau apie šią knygą, jos pristatymą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje ir netgi knygos ištrauka – šiame laikraščio numeryje.
Nuotrauka
telefonai
Įkelta:
2022-05-12
Seimo nario Justo Džiugelio Seimui pateiktos Švietimo įstatymo pataisos dėl mobiliųjų telefonų ir planšečių naudojimo mokyklose buvo atmestos. Tiesa, pataisos bus tobulinamos. Rajono mokyklų vadovai šiai įstatymo pataisai pritartų, nors kai kur jau ir turi įsivedę savo taisykles, prie kurių mokiniai priprato.
Nuotrauka
paulius
Įkelta:
2022-05-12
Tauragės rajono Ruikių kaime su tėvais ekologiniame ūkyje ūkininkaujantis Paulius Macas džiaugiasi likęs darbuotis kaime. Dar mokykloje vaikinas žinojo, kad po studijų Kaune grįš į kaimą. O ir technologijų ūkyje gausa jį skatina tik tobulėti ir naujinti techniką bei įrenginius.
Nuotrauka
fixus
Įkelta:
2022-05-11
Paveldo pastatų stebėsenos ir prevencinės priežiūros projektas „FIXUS Mobilis“ jau trečius metus teikia paslaugas privatiems ir instituciniams paveldo valdytojams visoje Lietuvoje. Tauragės rajone yra 78 paveldo statiniai, įtraukti į Kultūros vertybių registrą, o FIXUS sąraše kol kas nėra nė vieno iš jų – tai gali pasikeisti po kitą savaitę vyksiančios viešos konsultacijos Kaišiadorių rajono gyventojams.