Paauglių vasara: dirbti nori, bet darbo neranda
Įkelta:
2022-06-19
Nuotrauka
darbas
Aprašymas

Restorane „Holivudas“ vasarą papildomai įdarbinami 5–6 jaunuoliai

Raimondos Alysienės nuotrauka

 

Baigiantis mokslo metams moksleiviai kuri vasaros planus: daugelis nori ne tik pailsėti, bet ir užsidirbti išlaidoms. Didžiajai daliai jų įsidarbinti taip ir nepavyksta, nors darbdaviai sako, kad darbų yra. Žinoma, nepilnamečiams tinkamų darbo vietų mažiau nei norinčiųjų padirbėti, be to, darbdaviai labiau linkę įdarbinti pilnamečius. Apie tai kalba ne tik darbdaviai, bet ir moksleiviai. Vaikų ir paauglių darbą griežtai reglamentuoja įstatymai, juos primena ir Valstybinė darbo inspekcija, kuri, susumavusi praėjusių metų rezultatus, skelbia nustatytų pažeidimų statistiką. 

Darbo rasti sunku

Viešojoje erdvėje skelbimų, kad nepilnamečiai ieško darbo, gausu. Dažnas darbo ieškantis jaunuolis nurodo, kokio darbo pageidautų – siūlosi prižiūrėti vaikus, pjauti žolę, kapoti malkas ir jas sunešti, ieško darbo statybose, lentpjūvėse. Kai kurie jaunuoliai siūlosi dirbti ir naktinį darbą. 

„Tauragės žinių“ kalbinta gimnazistė pasakojo, kad per vasarą bent mėnesį norėtų padirbėti. 

– Bet kiek kalbėjau su draugais, mėnesiui įsidarbinti labai sunku. Gal tiksliau – neįmanoma, nes darbdaviai priima tuos, kurie sutinka dirbti visą vasarą. Esu pilnametė, galėčiau išvažiuoti į pajūrį, ten darbo galima rasti, tačiau nenoriu išvykti iš Tauragės. Čia ieškojau darbo, bet greičiausiai jo taip ir nerasiu, – pasakojo Ieva. 

Šešiolikmetė gimnazistė pasakojo, kad darbo Tauragėje susirasti greičiausiai taip ir nepavyks. 

– Darbdaviai nenori nepilnamečių. Radau kelis pasiūlymus, bet tie darbai man per sunkūs. Pasikalbėjau su tėvais, jie irgi sakė nerizikuoti sveikata. O taip noriu užsidirbti bent kažkiek, kad nereikėtų vis prašyti tėvų, – teigė paauglė.  

Šiemet siūlančiųjų mažiau

Šiais metais Užimtumo tarnyboje (UŽT), kaip informavo tarnybos bendradarbiavimo koordinatorė Aušra Kaluzevičienė, vasaros darbams jau užsiregistravo 23 Tauragės rajono moksleiviai. Pastebima, kad didžioji jų dalis registruojasi jau nebe pirmą vasarą. Pernai darbo per UŽT ieškojo apie 40, 2020 m. – apie 10 moksleivių. Dar ankstesniais metais UŽT registruotų Tauragės moksleivių skaičius pasiekdavo ir 100.

– Jaunimas labai darbingai nusiteikęs, tikrai daug mokyklą baigiančių ir egzaminus laikančių moksleivių, studentų aktyviai bando įsidarbinti. Smagių, iniciatyvių darbuotojų sulaukiame. Kartais kalbama, kad sezoniniai darbuotojai būna nelabai kokie, bet mums labai sekasi – visi labai šaunūs. Pernai vasarą turėjome šaunią kompaniją jaunuolių, manau, ir šią panašiai bus, nes pradžia labai nebloga –  pasakojo Justė.

Pasak A. Kaluzevičienės, birželio 7 d. duomenimis, Tauragėje buvo registruotos 6 laisvos darbo vietos, į kurias darbdavys sutiktų įdarbinti moksleivį: atrakcionų parko prižiūrėtojo, automobilių plovėjo, nekvalifikuoto statybos darbininko, padavėjo, valytojo ir virtuvės darbininko. Iš viso šiais metais Tauragėje registruota 12 laisvų darbo vietų moksleiviais. Vakar po pietų UŽT Tauragės skyriuje vyko moksleivių atranka į UAB „Klasmann-Deilmann Laukėsa“ laisvas darbininko vietas, į kurias priimami moksleiviai tik nuo 16 metų. UŽT duomenimis, šiuo pasiūlymu buvo susidomėję 9 moksleiviai.

2021 m. registruota net 70 laisvų darbo vietų – buvo siūloma dirbti pagalbiniais darbininkais (37 laisvos darbo vietos), padavėjais (14), administratoriais (7). 2020 m. registruotos tik 4 laisvos darbo vietos, 2019 m. – 37.

Moksleiviai domisi pagalbinio darbininko, barmeno padavėjo, prekybos salės, virtuvės darbuotojo ir kitomis nekvalifikuoto darbo pozicijomis. Moksleiviai pageidauja įsidarbinti vasaros sezonui.

Paklausta, ar  noriai darbdaviai įdarbina moksleivius, UŽT atstovė teigė, kad darbdaviai domisi moksleivių įdarbinimu ir galimu finansavimu. Moksleiviai noriai ieškosi darbo ir netgi savo iniciatyva kreipiasi į įmones ir teiraujasi, kokios galimybės įsidarbinti. Lengviau įsidarbinti vyresniems (17–18 m.) moksleiviams.

Norinčiųjų netrūksta

Kiekvieną vasarą moksleiviai ir studentai įdarbinami restorane „Holivudas“. Jo direktorė Justė Varškienė „Tauragės žinioms“ pasakojo ieškanti pilnamečių.

– Darbas restorane organizuojamas pagal grafiką, dirbantieji kas antrą savaitgalį nedirba. O nepilnamečiai sekmadieniais dirbti negali. Jei priimtume nepilnamečius, reikėtų specialiai derinti grafiką, tad išsiderintų visų darbuotojų grafikai, būtų per daug keblu, – paaiškino J. Varškienė. 

 O norinčių įsidarbinti, kaip pastebi Justė, labai daug. Šią vasarą restorane pasiūlyta nemažai darbo vietų ir jos jau beveik užimtos. 

– Gal viena dar likusi, –  pasakojo Justė. – Jaunimas labai darbingai nusiteikęs, tikrai daug mokyklą baigiančių ir egzaminus laikančių moksleivių, studentų aktyviai bando įsidarbinti. Smagių, iniciatyvių darbuotojų sulaukiame. Kartais kalbama, kad sezoniniai darbuotojai būna nelabai kokie, bet mums labai sekasi – visi labai šaunūs. Pernai vasarą turėjome šaunią kompaniją jaunuolių, manau, ir šią panašiai bus, nes pradžia labai nebloga.

Kaip pastebi restorano direktorė, darbintis jaunuoliai dažniausiai pageidauja visai vasarai. 

– Tarkim, dvyliktokai dirba nuo birželio 1-osios. Susideriname darbo grafikus, kad galėtų egzaminams pasiruošti ir juos laikyti,  – teigė Justė.  

Vasaros sezonui restorane papildomai priimami 5–6 darbuotojai. Jų ieškoma dedant skelbimus feisbuke, užimtumo tarnyboje. 

– Vienas vakar paskambino, sakiau, kad šiandien galime susitikti, bet jis nepasirodė. Nėra daug norinčių dirbti, o jei ateina, norėtų pastovėti ir nieko nedirbti. Pirmiausia iš jų reikia atimti telefonus, šiuolaikinis jaunimas nelabai nori dirbti paprasto darbo. Reikia iš paskos eiti ir rodyti pirštu. Atsakomybės jausmo trūksta. Jaunuoliai žino savo teises, bet pareigų nelabai – ryte nori ateiti kada atsikelia, pietūs kada nori. Drausmė yra didžiausia problema. Patys turi noro rodyti, o darbų yra, –  pasakojo statybos įmonės vadovas. 

– Dažniausiai ir patys jaunuoliai ieško, o mes prieinami visais kanalais – telefonu, feisbuko žinutėmis, el.paštu. Kiti ateina išgirdę jau įsidarbinusių draugų atsiliepimus. Be to, smagiau, kai kartu dirba pažįstami žmonės, – pasakojo restorano direktorė.  

Paklausta apie darbo užmokestį Justė teigė, kad mokamas valandinis darbo užmokestis, apsižvelgus į darbuotojo motyvaciją ir gebėjimus suteikiama galimybė uždirbti daugiau nei minimalus atlyginimas. 

Pasigenda motyvacijos 

Apie moksleivių ir jaunimo įdarbinimą kalbintas MB „Bajorsta“ direktorius Algimantas Bajorinas nebuvo taip optimistiškai nusiteikęs. 

– Vienas vakar paskambino, sakiau, kad šiandien galime susitikti, bet jis nepasirodė. Nėra daug norinčių dirbti, o jei ateina, norėtų pastovėti ir nieko nedirbti. Pirmiausia iš jų reikia atimti telefonus, šiuolaikinis jaunimas nelabai nori dirbti paprasto darbo. Reikia iš paskos eiti ir rodyti pirštu. Atsakomybės jausmo trūksta. Jaunuoliai žino savo teises, bet pareigų nelabai – ryte nori ateiti kada atsikelia, pietūs kada nori. Drausmė yra didžiausia problema. Patys turi noro rodyti, o darbų yra, – trečiadienį pasakojo statybos įmonės vadovas. 

Paklaustas, kokius darbus tenka dirbti jaunuoliams, pašnekovas vardijo – dažyti, sutvarkyti aplinką, surinkti šiukšles. Tai darbai, kurie nereikalauja kvalifikacijos ir galimi pagal keliamus nepilnamečių įdarbinimo reikalavimus. 

– Kiekvienais metais priimu jaunuolių, ir pernai dirbo 2–3, – teigė A. Bajorinas, pridūręs, kad darbdaviai nelabai linkę įdarbinti nepilnamečių.  

Paklaustas apie tai, kuriam laikui jaunuoliai dažniausiai įsidarbina, pašnekovas pasakojo, kad dažniausias dirbama iki rugpjūčio pradžios, po to jaunuoliai nori atostogauti. Bet būna, kad ir iki rugsėjo 1-osios dirba. 

– Turbūt priklauso ir nuo to, kam kas taupo, – svarstė įmonės vadovas. 
 

Kviečia įdarbinti jaunimą

2019-ųjų pradžioje rajono savivaldybės taryba patvirtino Tauragės rajono savivaldybės jaunimo vasaros užimtumo programą, kurios tikslas – skatinti jaunimo (nuo 14 iki 23 metų, besimokantį savivaldybės ugdymo įstaigoje, profesinėje ar aukštojoje mokyklose) užimtumą vasaros metu ir didinti jaunimo darbo patirtį. Pagal šią programą kompensuojama dalis darbdaviui tenkančių išlaidų, susijusių su darbo užmokesčio mokėjimu. Kompensacija ne didesnė kaip 50 proc. nuo minimalios mėnesinės algos. Jei įdarbinamas jaunas neįgalus asmuo, mėnesinė kompensacija gali siekti 75 proc. minimalios mėnesinės algos. Tam pačiam darbdaviui kompensacija gali būti skiriama ne daugiau kaip už 3 įdarbintus jaunus asmenis. Darbdavys ir įdarbintas jaunas asmuo programa gali pasinaudoti vieną kartą per metus. 

Kompensacija gali pasinaudoti visų teisinių formų darbdaviai ir privatūs subjektai, registruoti savivaldybės teritorijoje ar joje veikiantys, įdarbinę savivaldybėje registruotą jaunimą. 

Kompensacija neskiriama, jeigu jaunas asmuo išdirba mažiau kaip 10 darbo dienų arba mažiau kaip 80 darbo valandų, darbdavys skolingas Valstybinio socialinio draudimo fondui.

Kaip informavo savivaldybės atstovas spaudai Kasparas Bertašius, įgyvendinant šią programą pernai 53 įmonėms, įdarbinusioms 89 jaunus asmenis vasaros metu, skirta 62 070 Eur. 2020 m. kompensacijomis pasinaudojo 31 įmonė, kurios įdarbino 54 jaunus asmenis, o lėšų buvo skirta 28 883 Eur. 2019 m. kompensacijos skirtos 17-ai įmonių, kurios įdarbino 34 jaunus asmenis, o Tauragės rajono savivaldybės administracija kompensavo 17 366 Eur.

Nelegalus darbas – vergovės forma

Baigiantis mokslo metams ir prasidedant sezoniniams darbams VDI primena, kad vaikų ir paauglių darbas yra griežtai reglamentuojamas įstatymais ir tai yra skirta apsaugoti vaikus nuo išnaudojimo.

Vaikų ir paauglių darbas galimas tik tokiomis sąlygomis, kurios nekelia grėsmės jų sveikatai ir protiniam bei fiziniams vystymuisi. Tai gali būti lengvas darbas, turintis labiau edukacinius tikslus, tinkantis pagal amžių ir galimybes bei netrukdantis vaiko mokslams ir poilsiui.

– Bet kiek kalbėjau su draugais, mėnesiui įsidarbinti labai sunku. Gal tiksliau – neįmanoma, nes darbdaviai priima tuos, kurie sutinka dirbti visą vasarą. Esu pilnametė, galėčiau išvažiuoti į pajūrį, ten darbo galima rasti, tačiau nenoriu išvykti iš Tauragės. Čia ieškojau darbo, bet greičiausiai jo taip ir nerasiu, – pasakojo Ieva. 

Pernai – 27 pažeidimai 

Praėjusiais metais VDI šalyje atliko 3 881 nelegalaus darbo patikrinimus, kurių metu nustatyti 1 796 nelegaliai (neteisėtai) dirbę asmenys, iš jų 27 asmenys – iki 18 metų. Nepilnamečiai sudarė 1,5 proc. visų nustatytų nelegaliai (neteisėtai) dirbusių asmenų. Nelegalaus nepilnamečių darbo atvejai nustatyti didžiuosiuose šalies miestuose: Šiaulių VDI skyrius nustatė 9, Vilniaus ir Kauno skyrius – po 8, Klaipėdos skyrius – 2.

Analizuojant VDI duomenis dėl nelegaliai (neteisėtai) dirbusių nepilnamečių asmenų nustatyta, kad nepilnamečiai nelegaliai (neteisėtai) per 2021 metus dirbo žemės ūkyje – 11 nepilnamečių (40,7 proc. visų nustatytų nelegaliai (neteisėtai) dirbusių nepilnamečių), statyboje – 5 nepilnamečiai (18,5 proc.), didmeninėje ir mažmeninėje prekyboje – 5 nepilnamečiai (18,5 proc.), maitinimo ir gėrimų teikimo veikloje – 3 nepilnamečiai (11,1 proc.), apdirbamojoje gamyboje – 2 nepilnamečiai (7,4 proc.) bei 1 kitoje veikloje (3,7 proc.).

Tarp 27 pernai nelegaliai įdarbintų nepilnamečių – 12 vaikinų ir 15 merginų, visų jų amžius – 16–18 m. 

2020 m. šalyje nustatyti 36, 2019 m. – 41, 2018 m. – 45, 2017 m. – 21 nelegalus nepilnamečių įdarbinimo atvejis. 

 

Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
prieš 33 minutes
Pirmadienį Tauragėje viešėjęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys aplankė visų lygių gydymo įstaigas. Vizitą pradėjęs nuo susitikimo su rajono meru, ministras apžiūrėjo greitosios pagalbos darbuotojų, šeimos gydytojų ir specialistų darbo vietas, pakalbino ne vieną pacientą, su gydymo įstaigų vadovais aptarė eilių pas gydytojus, biurokratinių suvaržymų mažinimo, medikų pritraukimo klausimus. Daugiausia priekaištų ministrui išsakė Greitosios medicinos pagalbos medikai. Išsamiau apie ministro vizitą ir jam išsakytas problemas – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
nuoteku valymo irenginys
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 11 valandų
Nuo šiol visiems gyventojams, norintiems įsirengti vietines nuotekų valyklas nereikės gauti statybą leidžiančio dokumento ir vykdyti statybų užbaigimo procedūrų. Išskyrus atvejus, kai jos statomos miestų, saugomose ar kultūros paveldo objektų teritorijose, kur pirmenybė turi būti teikiama jungimuisi prie centralizuotų tinklų.
Nuotrauka
kraujo donoryste
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 12 valandų
Šiandien Tauragės kultūros centre vyko neatlygintina kraujo donorystės akcija. Iš viso sulaukta 77 kraujo donorų, tačiau kraujo galėjo duoti 64 asmenys. 8 –iems žmonėms ši kraujo donorystės akcija buvo pirmoji.
Nuotrauka
Scenos Pilies kiemelyje vizualizacija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo šiandien Tauragėje startuoja dalyvaujamojo biudžeto projektas – gyventojai galės siūlyti idėjas, skirtas gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti ir kurti, bei balsavimo būdu nuspręsti, kurios idėjos turi būti įgyvendintos.
Nuotrauka
veliava
Lauksargių seniūnijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
2023 metus Seimas paskelbė Mažosios Lietuvos metais. Sukanka 100 metų nuo 1923 m. sukilimo, po kurio Klaipėdos kraštas (Mažoji Lietuva) buvo prijungtas prie Lietuvos. Lauksargiai priklausė Mažajai Lietuvai, tad seniūnijoje iškelta istorinė Mažosios Lietuvos vėliava. 
Nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
LR Aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Aplinkos ministras kartu su sveikatos apsaugos ministru vienam kenksmingiausių sveikatai teršalų – kietosioms dalelėms KD2,5 – nustatė griežtesnes ribines vertes, atitinkančias Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijas. Jos bus taikomos miestuose ir miesteliuose planuojamai ūkinei veiklai, pagal Planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai įstatymą atliekant poveikio aplinkai (orui) vertinimą. Tauragės apskrityje dėl oro taršos kietosiomis dalėlėmis KD2,5 priešlaikinių mirčių skaičius 100 tūkst. gyventojų buvo 81.
Nuotrauka
radarom
Įkelta:
2023-01-31
Pasitinkant tragiško karo Ukrainoje metines LRT kviečia susivienyti Ukrainai paramą renkančias organizacijas „Blue/Yellow“, „Laisvės TV“, „1K fondas“ ir „Stiprūs kartu“ ir inicijuoja paramos akciją „Radarom!“
Nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Lietuvos regionuose daugėja elektrinių autobusų – per pastaruosius dvejus metus Druskininkų, Jonavos ir Tauragės rajonų savivaldybėms papildomai skirta 4,9 mln. eurų Europos Sąjungos fondų investicijų, kurios suteikė galimybę įsigyti dar 17 naujų autobusų. Ateinantį rudenį šiose savivaldybėse iš viso galės kursuoti 23 elektriniai autobusai, nupirkti panaudojant ES fondų lėšas.
Nuotrauka
dulkys
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Šiandien, sausio 30-ąją, Tauragėje lankosi sveikatos ministras Arūnas Dulkys. Vizito tikslas – apžiūrėti gydymo įstaigas, susipažinti su jų darbu, išklausyti problemas, su kuriomis susiduria ir medikai, ir pacientai.  
Nuotrauka
Masina
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Senjorai sunerimo dėl naujos tvarkos, kad laiku nepasitikrinusiems sveikatos „Regitra“ automatiškai sustabdys vairuotojų pažymėjimų galiojimą. Vairuotojo pažymėjimas visada pratęsiamas dešimčiai metų, tačiau medicininė pažyma vyresniems žmonėms pratęsiama trumpesniam laikotarpiui. Tokia tvarka patinka ne visiems.
Nuotrauka
duobes
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-30
Gatvėse atsiradusios duobės – galvos skausmas ne tik vairuotojams, bet ir kelius prižiūrintiems darbuotojams. Neretai žiemą lauko temperatūrai svyruojant tarp teigiamos ir neigiamos gatvėse pastebimi atsiradę asfalto dangos įtrūkimai, duobės. Pasak savivaldybės, trūkumus, nors ir laikinai, stengiamasi ištaisyti iškart. 
Nuotrauka
Įkelta:
2023-01-27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kviečia šalies gyventojus būti dėmesingais jungiantis prie SPIS – socialinės paramos šeimai informacinės sistemos. Ministerija gavo duomenų, jog nelegalią veiklą vykdo SPIS svetainės kopija, labai panašiu internetiniu adresu ir titulinio puslapio grafiniu dizainu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-01-26
Iš ramios ir saugios Tauragės – į karo niokojamą šalį. Tokį sprendimą priėmė nuo praėjusios vasaros mūsų mieste gyvenanti jauna moteris, nepabūgusi ten vežtis ir vaikus. Jai be galo norėjosi, kad Kijive likęs vyras pamatytų Tauragėje gimusią dukrelę ir ji būtų pakrikštyta. Pamatyti vaizdai, išgirsti pasakojimai ją sukrėtė iki širdies gelmių. Išsamus Natalijos pasakojimas – „Tauragės žinių“ vedamajame.  
Nuotrauka
vaiko teises
Asociatyvi vaikoteises.lrv.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Vaiko teisių gynėjai pastebi, jog kasmet augantis gaunamų pranešimų skaičius dėl vaikų patiriamo smurto, ne tik dėl fizinio, bet ir sunkiau atpažįstamo – seksualinio – rodo visuomenės nepakantumą smurtui prieš vaikus. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė sako, jog pastaruoju metu viešojoje erdvėje plačiai aptariami seksualinio smurto atvejai tik įrodo, jog mūsų šalyje vis dar yra vaikų, kurie patiria seksualinį smurtą, tik galbūt ne visuomet apie tai išdrįsta prabilti ir paprašyti pagalbos, o suaugusiesiems galimai pritrūksta atidumo pastebėti vaiko siunčiamus pavojaus ženklus.
Nuotrauka
autobusai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Praėjusią savaitę rajono savivaldybė pasirašė sutartį dėl 4 elektrinių autobusų įsigijimo. Artimiausiu metu tikimasi sulaukti dar 3 autobusų, kurie papildys turimų 5 elektrobusų parką. 
Nuotrauka
šildymas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Tauragės rajono savivaldybė dalijasi Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) paskelbtais duomenimis, kuriuose sausio mėnesį šilumos kaina Tauragėje yra viena mažiausių tarp Lietuvos miestų. Visos Lietuvos mastu Tauragės rajono savivaldybė rikiuojasi trečioje vietoje, kur šilumos kaina yra 8,26 ct/kWh.
Nuotrauka
dviraciai
Asociatyvi Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Nuo sausio 17 d. iki kovo 11 d. visos Lietuvos gyventojai kviečiami Ukrainos žmonėms dovanoti naujus ir naudotus (be didelių defektų) dviračius, skirtus tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Ukrainiečiams reikalingi ir dviračių aksesuarai – šalmai, liemenės, atšvaitai, žibintai ir bagažinės. Dviračiai renkami ir Tauragėje.
Nuotrauka
spis
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Kompensacijos šildymo išlaidoms padengti šiemet gerokai didesnės nei ankstesniais metais, be to,  jas gauna daugiau žmonių. Vis dėlto ir klausimų dėl jų kyla nemažai. Redakciją pasiekė skaitytojos skambutis. Ji skundėsi, kad sunku suprasti, kaip kompensacijos skiriamos. Pavyzdžiui, kodėl vieni gauna kompensacijas ir už spalį, o kiti – tik nuo lapkričio? Be to, vieniems kompensacijos skirtos iš karto visam šildymo sezonui, o kitiems – tik trims mėnesiams, po to teks vėl rašyti prašymą, pateikti visus dokumentus iš naujo. O ir išmokamos jos skirtingai – vieni gauna visą sumą iš karto, kiti – kas mėnesį. Kodėl taip yra? Atsakyti į šiuos klausimus paprašėme Tauragės savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės.