Paauglių vasara: dirbti nori, bet darbo neranda
Įkelta:
2022-06-19
Nuotrauka
darbas
Aprašymas

Restorane „Holivudas“ vasarą papildomai įdarbinami 5–6 jaunuoliai

Raimondos Alysienės nuotrauka

 

Baigiantis mokslo metams moksleiviai kuri vasaros planus: daugelis nori ne tik pailsėti, bet ir užsidirbti išlaidoms. Didžiajai daliai jų įsidarbinti taip ir nepavyksta, nors darbdaviai sako, kad darbų yra. Žinoma, nepilnamečiams tinkamų darbo vietų mažiau nei norinčiųjų padirbėti, be to, darbdaviai labiau linkę įdarbinti pilnamečius. Apie tai kalba ne tik darbdaviai, bet ir moksleiviai. Vaikų ir paauglių darbą griežtai reglamentuoja įstatymai, juos primena ir Valstybinė darbo inspekcija, kuri, susumavusi praėjusių metų rezultatus, skelbia nustatytų pažeidimų statistiką. 

Darbo rasti sunku

Viešojoje erdvėje skelbimų, kad nepilnamečiai ieško darbo, gausu. Dažnas darbo ieškantis jaunuolis nurodo, kokio darbo pageidautų – siūlosi prižiūrėti vaikus, pjauti žolę, kapoti malkas ir jas sunešti, ieško darbo statybose, lentpjūvėse. Kai kurie jaunuoliai siūlosi dirbti ir naktinį darbą. 

„Tauragės žinių“ kalbinta gimnazistė pasakojo, kad per vasarą bent mėnesį norėtų padirbėti. 

– Bet kiek kalbėjau su draugais, mėnesiui įsidarbinti labai sunku. Gal tiksliau – neįmanoma, nes darbdaviai priima tuos, kurie sutinka dirbti visą vasarą. Esu pilnametė, galėčiau išvažiuoti į pajūrį, ten darbo galima rasti, tačiau nenoriu išvykti iš Tauragės. Čia ieškojau darbo, bet greičiausiai jo taip ir nerasiu, – pasakojo Ieva. 

Šešiolikmetė gimnazistė pasakojo, kad darbo Tauragėje susirasti greičiausiai taip ir nepavyks. 

– Darbdaviai nenori nepilnamečių. Radau kelis pasiūlymus, bet tie darbai man per sunkūs. Pasikalbėjau su tėvais, jie irgi sakė nerizikuoti sveikata. O taip noriu užsidirbti bent kažkiek, kad nereikėtų vis prašyti tėvų, – teigė paauglė.  

Šiemet siūlančiųjų mažiau

Šiais metais Užimtumo tarnyboje (UŽT), kaip informavo tarnybos bendradarbiavimo koordinatorė Aušra Kaluzevičienė, vasaros darbams jau užsiregistravo 23 Tauragės rajono moksleiviai. Pastebima, kad didžioji jų dalis registruojasi jau nebe pirmą vasarą. Pernai darbo per UŽT ieškojo apie 40, 2020 m. – apie 10 moksleivių. Dar ankstesniais metais UŽT registruotų Tauragės moksleivių skaičius pasiekdavo ir 100.

– Jaunimas labai darbingai nusiteikęs, tikrai daug mokyklą baigiančių ir egzaminus laikančių moksleivių, studentų aktyviai bando įsidarbinti. Smagių, iniciatyvių darbuotojų sulaukiame. Kartais kalbama, kad sezoniniai darbuotojai būna nelabai kokie, bet mums labai sekasi – visi labai šaunūs. Pernai vasarą turėjome šaunią kompaniją jaunuolių, manau, ir šią panašiai bus, nes pradžia labai nebloga –  pasakojo Justė.

Pasak A. Kaluzevičienės, birželio 7 d. duomenimis, Tauragėje buvo registruotos 6 laisvos darbo vietos, į kurias darbdavys sutiktų įdarbinti moksleivį: atrakcionų parko prižiūrėtojo, automobilių plovėjo, nekvalifikuoto statybos darbininko, padavėjo, valytojo ir virtuvės darbininko. Iš viso šiais metais Tauragėje registruota 12 laisvų darbo vietų moksleiviais. Vakar po pietų UŽT Tauragės skyriuje vyko moksleivių atranka į UAB „Klasmann-Deilmann Laukėsa“ laisvas darbininko vietas, į kurias priimami moksleiviai tik nuo 16 metų. UŽT duomenimis, šiuo pasiūlymu buvo susidomėję 9 moksleiviai.

2021 m. registruota net 70 laisvų darbo vietų – buvo siūloma dirbti pagalbiniais darbininkais (37 laisvos darbo vietos), padavėjais (14), administratoriais (7). 2020 m. registruotos tik 4 laisvos darbo vietos, 2019 m. – 37.

Moksleiviai domisi pagalbinio darbininko, barmeno padavėjo, prekybos salės, virtuvės darbuotojo ir kitomis nekvalifikuoto darbo pozicijomis. Moksleiviai pageidauja įsidarbinti vasaros sezonui.

Paklausta, ar  noriai darbdaviai įdarbina moksleivius, UŽT atstovė teigė, kad darbdaviai domisi moksleivių įdarbinimu ir galimu finansavimu. Moksleiviai noriai ieškosi darbo ir netgi savo iniciatyva kreipiasi į įmones ir teiraujasi, kokios galimybės įsidarbinti. Lengviau įsidarbinti vyresniems (17–18 m.) moksleiviams.

Norinčiųjų netrūksta

Kiekvieną vasarą moksleiviai ir studentai įdarbinami restorane „Holivudas“. Jo direktorė Justė Varškienė „Tauragės žinioms“ pasakojo ieškanti pilnamečių.

– Darbas restorane organizuojamas pagal grafiką, dirbantieji kas antrą savaitgalį nedirba. O nepilnamečiai sekmadieniais dirbti negali. Jei priimtume nepilnamečius, reikėtų specialiai derinti grafiką, tad išsiderintų visų darbuotojų grafikai, būtų per daug keblu, – paaiškino J. Varškienė. 

 O norinčių įsidarbinti, kaip pastebi Justė, labai daug. Šią vasarą restorane pasiūlyta nemažai darbo vietų ir jos jau beveik užimtos. 

– Gal viena dar likusi, –  pasakojo Justė. – Jaunimas labai darbingai nusiteikęs, tikrai daug mokyklą baigiančių ir egzaminus laikančių moksleivių, studentų aktyviai bando įsidarbinti. Smagių, iniciatyvių darbuotojų sulaukiame. Kartais kalbama, kad sezoniniai darbuotojai būna nelabai kokie, bet mums labai sekasi – visi labai šaunūs. Pernai vasarą turėjome šaunią kompaniją jaunuolių, manau, ir šią panašiai bus, nes pradžia labai nebloga.

Kaip pastebi restorano direktorė, darbintis jaunuoliai dažniausiai pageidauja visai vasarai. 

– Tarkim, dvyliktokai dirba nuo birželio 1-osios. Susideriname darbo grafikus, kad galėtų egzaminams pasiruošti ir juos laikyti,  – teigė Justė.  

Vasaros sezonui restorane papildomai priimami 5–6 darbuotojai. Jų ieškoma dedant skelbimus feisbuke, užimtumo tarnyboje. 

– Vienas vakar paskambino, sakiau, kad šiandien galime susitikti, bet jis nepasirodė. Nėra daug norinčių dirbti, o jei ateina, norėtų pastovėti ir nieko nedirbti. Pirmiausia iš jų reikia atimti telefonus, šiuolaikinis jaunimas nelabai nori dirbti paprasto darbo. Reikia iš paskos eiti ir rodyti pirštu. Atsakomybės jausmo trūksta. Jaunuoliai žino savo teises, bet pareigų nelabai – ryte nori ateiti kada atsikelia, pietūs kada nori. Drausmė yra didžiausia problema. Patys turi noro rodyti, o darbų yra, –  pasakojo statybos įmonės vadovas. 

– Dažniausiai ir patys jaunuoliai ieško, o mes prieinami visais kanalais – telefonu, feisbuko žinutėmis, el.paštu. Kiti ateina išgirdę jau įsidarbinusių draugų atsiliepimus. Be to, smagiau, kai kartu dirba pažįstami žmonės, – pasakojo restorano direktorė.  

Paklausta apie darbo užmokestį Justė teigė, kad mokamas valandinis darbo užmokestis, apsižvelgus į darbuotojo motyvaciją ir gebėjimus suteikiama galimybė uždirbti daugiau nei minimalus atlyginimas. 

Pasigenda motyvacijos 

Apie moksleivių ir jaunimo įdarbinimą kalbintas MB „Bajorsta“ direktorius Algimantas Bajorinas nebuvo taip optimistiškai nusiteikęs. 

– Vienas vakar paskambino, sakiau, kad šiandien galime susitikti, bet jis nepasirodė. Nėra daug norinčių dirbti, o jei ateina, norėtų pastovėti ir nieko nedirbti. Pirmiausia iš jų reikia atimti telefonus, šiuolaikinis jaunimas nelabai nori dirbti paprasto darbo. Reikia iš paskos eiti ir rodyti pirštu. Atsakomybės jausmo trūksta. Jaunuoliai žino savo teises, bet pareigų nelabai – ryte nori ateiti kada atsikelia, pietūs kada nori. Drausmė yra didžiausia problema. Patys turi noro rodyti, o darbų yra, – trečiadienį pasakojo statybos įmonės vadovas. 

Paklaustas, kokius darbus tenka dirbti jaunuoliams, pašnekovas vardijo – dažyti, sutvarkyti aplinką, surinkti šiukšles. Tai darbai, kurie nereikalauja kvalifikacijos ir galimi pagal keliamus nepilnamečių įdarbinimo reikalavimus. 

– Kiekvienais metais priimu jaunuolių, ir pernai dirbo 2–3, – teigė A. Bajorinas, pridūręs, kad darbdaviai nelabai linkę įdarbinti nepilnamečių.  

Paklaustas apie tai, kuriam laikui jaunuoliai dažniausiai įsidarbina, pašnekovas pasakojo, kad dažniausias dirbama iki rugpjūčio pradžios, po to jaunuoliai nori atostogauti. Bet būna, kad ir iki rugsėjo 1-osios dirba. 

– Turbūt priklauso ir nuo to, kam kas taupo, – svarstė įmonės vadovas. 
 

Kviečia įdarbinti jaunimą

2019-ųjų pradžioje rajono savivaldybės taryba patvirtino Tauragės rajono savivaldybės jaunimo vasaros užimtumo programą, kurios tikslas – skatinti jaunimo (nuo 14 iki 23 metų, besimokantį savivaldybės ugdymo įstaigoje, profesinėje ar aukštojoje mokyklose) užimtumą vasaros metu ir didinti jaunimo darbo patirtį. Pagal šią programą kompensuojama dalis darbdaviui tenkančių išlaidų, susijusių su darbo užmokesčio mokėjimu. Kompensacija ne didesnė kaip 50 proc. nuo minimalios mėnesinės algos. Jei įdarbinamas jaunas neįgalus asmuo, mėnesinė kompensacija gali siekti 75 proc. minimalios mėnesinės algos. Tam pačiam darbdaviui kompensacija gali būti skiriama ne daugiau kaip už 3 įdarbintus jaunus asmenis. Darbdavys ir įdarbintas jaunas asmuo programa gali pasinaudoti vieną kartą per metus. 

Kompensacija gali pasinaudoti visų teisinių formų darbdaviai ir privatūs subjektai, registruoti savivaldybės teritorijoje ar joje veikiantys, įdarbinę savivaldybėje registruotą jaunimą. 

Kompensacija neskiriama, jeigu jaunas asmuo išdirba mažiau kaip 10 darbo dienų arba mažiau kaip 80 darbo valandų, darbdavys skolingas Valstybinio socialinio draudimo fondui.

Kaip informavo savivaldybės atstovas spaudai Kasparas Bertašius, įgyvendinant šią programą pernai 53 įmonėms, įdarbinusioms 89 jaunus asmenis vasaros metu, skirta 62 070 Eur. 2020 m. kompensacijomis pasinaudojo 31 įmonė, kurios įdarbino 54 jaunus asmenis, o lėšų buvo skirta 28 883 Eur. 2019 m. kompensacijos skirtos 17-ai įmonių, kurios įdarbino 34 jaunus asmenis, o Tauragės rajono savivaldybės administracija kompensavo 17 366 Eur.

Nelegalus darbas – vergovės forma

Baigiantis mokslo metams ir prasidedant sezoniniams darbams VDI primena, kad vaikų ir paauglių darbas yra griežtai reglamentuojamas įstatymais ir tai yra skirta apsaugoti vaikus nuo išnaudojimo.

Vaikų ir paauglių darbas galimas tik tokiomis sąlygomis, kurios nekelia grėsmės jų sveikatai ir protiniam bei fiziniams vystymuisi. Tai gali būti lengvas darbas, turintis labiau edukacinius tikslus, tinkantis pagal amžių ir galimybes bei netrukdantis vaiko mokslams ir poilsiui.

– Bet kiek kalbėjau su draugais, mėnesiui įsidarbinti labai sunku. Gal tiksliau – neįmanoma, nes darbdaviai priima tuos, kurie sutinka dirbti visą vasarą. Esu pilnametė, galėčiau išvažiuoti į pajūrį, ten darbo galima rasti, tačiau nenoriu išvykti iš Tauragės. Čia ieškojau darbo, bet greičiausiai jo taip ir nerasiu, – pasakojo Ieva. 

Pernai – 27 pažeidimai 

Praėjusiais metais VDI šalyje atliko 3 881 nelegalaus darbo patikrinimus, kurių metu nustatyti 1 796 nelegaliai (neteisėtai) dirbę asmenys, iš jų 27 asmenys – iki 18 metų. Nepilnamečiai sudarė 1,5 proc. visų nustatytų nelegaliai (neteisėtai) dirbusių asmenų. Nelegalaus nepilnamečių darbo atvejai nustatyti didžiuosiuose šalies miestuose: Šiaulių VDI skyrius nustatė 9, Vilniaus ir Kauno skyrius – po 8, Klaipėdos skyrius – 2.

Analizuojant VDI duomenis dėl nelegaliai (neteisėtai) dirbusių nepilnamečių asmenų nustatyta, kad nepilnamečiai nelegaliai (neteisėtai) per 2021 metus dirbo žemės ūkyje – 11 nepilnamečių (40,7 proc. visų nustatytų nelegaliai (neteisėtai) dirbusių nepilnamečių), statyboje – 5 nepilnamečiai (18,5 proc.), didmeninėje ir mažmeninėje prekyboje – 5 nepilnamečiai (18,5 proc.), maitinimo ir gėrimų teikimo veikloje – 3 nepilnamečiai (11,1 proc.), apdirbamojoje gamyboje – 2 nepilnamečiai (7,4 proc.) bei 1 kitoje veikloje (3,7 proc.).

Tarp 27 pernai nelegaliai įdarbintų nepilnamečių – 12 vaikinų ir 15 merginų, visų jų amžius – 16–18 m. 

2020 m. šalyje nustatyti 36, 2019 m. – 41, 2018 m. – 45, 2017 m. – 21 nelegalus nepilnamečių įdarbinimo atvejis. 

 

Nuotrauka
vilko
Įkelta:
prieš 22 valandas
Šių metų rugsėjo 14 dieną pirmą kartą bus minima nauja LR Respublikos Seimo patvirtintina atmintina data – vilko vaikų atminimo diena. Minėjime dalyvaus Vokietijos Federacinės Respublikos Vilniuje atstovai, Lietuvos garbės konsulas Badeno – Viurtembergo žemėje Wolfgangas von Stettenas, vilko vaikai ir jų ainiai. Specialią meninę programą, skirtą vilko vaikams, atliks poetas, režisierius, rašytojas, romano „Mano vardas – Marytė“ autorius Alvydas Šlepikas, aktorius Andrius Bialobžeskis, muzikantas Arkadijus Gotesmanas ir kompozitorius Tomas Kutavičius. Po meninio pasirodymo vyks pokalbis su vilko vaikais ir jų ainiais. Minėjimo vedėjai  Edita Mildažytė ir Saulius Pilinkus.
Nuotrauka
vyt
Nuotraukos iš pašnekovės albumo
Įkelta:
2024-09-07
Kai gyvenimą aptemdo kas­dienybė, reikia ieškoti nuo­tykių. Tokia taisykle va­­dovaujasi iš Vytogalos ki­lu­si verslininkė Giedrė Ge­­dei­kienė (Gedeikytė), šį pa­va­sarį už­ko­pu­­si į net pa­ty­­rusiems al­pi­­nis­tams sun­­kiai pa­si­duo­dan­čią aukščiausią Kaz­beko viršukalnę. Be nuo­­tykių jau nebegalinti gy­venti mūsų kraštietė tikina, kad sunkiausia įveikti save, nes kalno viršūnė tėra tik dar vienas žingsnis į pasau­lio ir savęs pažinimą. 
Nuotrauka
zelandija
AUTORĖS nuotraukos
Įkelta:
2024-09-06
„Visur sutiksi žvirblį ir lietuvį“, – šiuo posakiu įsitikinau jau tada, kai pirmą kartą išvykau už Atlanto, į Jungtines Amerikos valstijas. Susi­radusi darbą mažo salos mies­telio viešbutyje, netrukus susi­pa­ži­nau su ten dirbančiais trim lie­tu­viais. O da­bar paaiškėjo, jog lietu­vių ne­trūks­ta ir Naujojoje Zelan­dijoje.
Nuotrauka
šildymas
Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-09-04
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) primena, kad nuo rugsėjo pradžios gyventojai jau gali teikti prašymus dėl būsto šildymo ir karšto vandens išlaidų kompensacijų skyrimo ateinančiam šildymo sezonui. Nepasiturintiems gyventojams, kurie dėl kompensacijų kreipiasi likus vienam mėnesiui iki šildymo sezono pradžios arba šildymo sezono metu, kompensacijos skiriamos iš karto visam šildymo sezonui.
Nuotrauka
poligonai
KAM - št. srž. A. Čemerkos nuotraukos
Įkelta:
2024-09-03
„Kai aš buvau visai mažytė, mačiau Tauragę nuneštą po II pasaulinio karo“, – prisiminimais miesto centre dalijasi matematikos mokytoja anksčiau dirbusi Birutė. Praėjus beveik aštuoniems dešimtmečiams po vieno iš didžiausių karų žmonijos istorijoje, senjorė klausiamai žiūri tiek į savo bendraamžius, tiek į jaunimą. Ji nesupranta, kodėl visuomenėje kyla diskusijos dėl poreikio steigti poligonus Tauragės ir Šilalės rajonuose.
Nuotrauka
kinija
Autorės nuotrukos
Įkelta:
2024-09-03
Jei kas būtų iš anksto pasakęs, kokie pasiruošimo darbai laukia prieš kelionę į Kiniją, veikiausiai būčiau rimtai suabejojusi, ar verta leis­tis į šią šalį, kuri, pagal turistams keliamus reikalavimus, kasdien darosi vis panašesnė į Šiaurės Korėją. Kelionėse nesu naujokė, visada atsa­kingai atlieku „namų darbus“, nes nuo to priklauso ne tik ką pamatysi, bet ir kaip tai priimsi. Tačiau pažįstami, keliavę po Kiniją prieš keletą metų, sakė, kad nieko panašaus anksčiau nebuvę...
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-08-29
Tauragės rajono savivaldybės Taryba pritarė įstaigos VŠĮ „Eko maistas“ steigimui, kurios tikslas užtikrinti kokybišką maitinimą vaikams. Toks sprendimas priimtas sulaukiant vis daugiau nusiskundimų dėl maisto kokybės mokyklose ir darželiuose. Maitinimas pirmiausia bus diegiamas darželiuose, o vėliau bus svarstoma dėl tiekimo mokyklose. Įstaiga veiklą vykdyti pradės 2025 metais.
Nuotrauka
saulėgraza
Algimanto AMBROZOS nuotrauka
Įkelta:
2024-08-29
Kūtymų kaime, netoli už Jucaičių, rugpjūčio pradžioje sužydo saulėgrąžų labirintas. Net 3 hektarų plote išraizgyti takai kelių metrų aukščio saulėgrąžų lauke kviečia mėgautis vėsa, žiedų grožiu ir kvapu, įsiklausyti į bičių dūzgimą ir paukščių balsus. 
Nuotrauka
Šilalės
Įkelta:
2024-08-28
Tauragės regiono plėtros taryba vienija keturias Tauragės savivaldybes, bandan­čias kartu spręsti vi­­­sai apskričiai bendras prob­lemas. Praėjusiu fi­nansinės paramos laikotarpiu Tau­ragės regionas gavo beveik 50 mln. eurų Eu­ro­pos­ Sąjungos pa­ra­mos, o iki 2029 m. sa­vi­val­dybės galės įgy­vendinti pro­jektų net už 108 mln. Eur. Apie tai, kaip kaip jos planuo­ja in­vestuoti šias lėšas, kalbėjomės su Tauragės regiono plėtros tarybos admi­nistracijos direktore Jurgita Choromanskyte. 
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-08-27
Mokyklinio ugdymo pradžia – jaudinantis metas kiekvieno pirmoko gyvenime. Tai laikas, kai vaikai ne tik išmoksta rašyti, skaityti ir skaičiuoti, bet ir susipažįsta su pirmaisiais mokyklos draugais bei mokosi prisitaikyti naujoje aplinkoje.
Nuotrauka
112
Įkelta:
2024-08-25
Penkiasdešimt milijonų – tiek pagalbos skambučių nuo savo veiklos pradžios jau užregistravo Bendrasis pagalbos centras. Nors sulaukiama ir trukdančių ar netikslinių skambučių, tačiau vis tik didžioji jų dalis – tai tie atvejai, kai žmonėms iš tiesų reikia pagalbos. Ne išimtis buvo ir penkiasdešimties milijonų ribą pasiekęs skambutis, kai skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112 paskambino Vilniaus rajono Paberžės seniūnijoje esančiuose soduose vasarojanti vilnietė.
Nuotrauka
poligonai
Įkelta:
2024-08-23
Lietuvos kariuomenės pajėgumai kasmet didėja, į Lietuvą atvyksta vis daugiau NATO sąjungininkų. Nuo Nepriklausomybės pradžios Lietuvoje buvo atidaryti vos trys nauji kariniai miesteliai ir visi – 2024 m. Tiesa, trys nauji kariniai miesteliai neišsprendžia vietos trūkumo problemų, stinga ne tik karinių miestelių, bet ir vietų treniruotis – poligonų. Kiekvieną kartą bandant spręsti šią problemą, viešumoje pasigirsta pasipiktinimo banga: kodėl negalite steigti karinių dalinių bet kur kitur, tik ne mūsų regione? Tokius klausimus prieš kelis metus kėlė ir Pajūrio miestelio Šilalės r. gyventojai, kurie dabar džiaugiasi tvirtu vietos bendruomenės ir karių ryšiu.
Nuotrauka
Krašto apsaugos ministerijos nuotraukos
Krašto apsaugos ministerijos nuotraukos
Įkelta:
2024-08-23
Krašto apsaugos ministerija toliau tęsia antrąjį amerikietiškų šarvuotųjų visureigių JLTV (angl. Joint Light Tactical Vehicle) įsigijimo etapą. Šią savaitę Lietuvos kariuomenei perduota per 150 vienetų moderniausių pasaulyje šarvuotųjų visureigių partija.
Nuotrauka
nato
Įkelta:
2024-08-22
Rugpjūčio 24 dieną Kalnų parke, Vilniuje, skambės įvairūs kūriniai, kuriuos visuomenei dovanos kariniai orkestrai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Lietuvos, Nyderlandų ir Vokietijos. Trečią kartą Lietuvos kariuomenės organizuojamu tarptautiniu NATO karinių orkestrų festivaliu „Military Tattoo Lithuania 2024" bus paminėtos 31-osios okupacinės Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos teritorijos metinės.
Nuotrauka
karys
Brigada „Žemaitija“ nuotraukos
Įkelta:
2024-08-20
Brigados „Žemaitija“ karys, gr. Tomas Žukauskas, dar kartą įrodė, kad taktinės medicinos mokymai kariuomenėje turi tiesioginę naudą ne tik tarnybos metu, bet ir realiame gyvenime. Atostogų metu Tomas pademonstravo neeilinį didvyriškumą, greitai ir profesionaliai suteikdamas pirmąją pagalbą sužeistam motociklininkui.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi Ann H / Pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-08-20
Nuo Naujųjų pasikeitus tvarkai, sunkiau besiverčiantys šalies gyventojai vietoje anksčiau dalintų ilgo galiojimo maisto produktų ir higienos prekių paketų gauna socialines korteles. Artimiausias lėšų pervedimas į jas numatytas rugsėjo viduryje, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Planuojama, jog parama bus skirta beveik 180 tūkst. jos gavėjų.
Nuotrauka
valymas
Įkelta:
2024-08-19
Siekiant gerinti nelaimingų atsitikimų darbe, ypač statybų sektoriuje, prevenciją, sugriežtinta darbdaviams tenkanti atsakomybė. Vienas svarbiausių pakeitimų – papildoma vienkartinė 3, 6 arba 9 minimalios mėnesinės algos dydį sieksianti įmoka. Vasaros pradžioje tokiems pakeitimams pritarė Seimas. Dalis svarbių naujovių jau įsigaliojo, kita dalis įsigalios lapkritį.
Nuotrauka
Kaledos
Įkelta:
2024-08-14
Mažais mažais žingsneliais artėja stebuklingas švenčių laikotarpis, kai kiekvienas namų kampelis pasipuošia žėrinčiomis švieselėmis, o miestą užlieja Kalėdų dvasia. Šiais metais kviečiame Jus prisidėti prie šios ypatingos nuotaikos kūrimo ir padovanoti eglutę, kuri papuoš mūsų miestą!
Nuotrauka
sodra
„Sodros“ nuotrauka
Įkelta:
2024-08-13
160 tūkstančių gyventojų, turinčių privalomojo sveikatos draudimo (PSD) skolų, sulauks „Sodros“ pranešimų. „Sodra“ informuos ne apie planuojama skolų nuskaičiavimą, o apie žmonėms siūlomus problemų sprendimo būdus. Pranešimai bus išsiųsti gyventojams, kurių skola didesnė nei 125 eurai – bendra jų įsiskolinimo suma viršija 243 milijonus eurų.