Mokyklų stadionai: kai kurių būklė tragiška
Įkelta:
2022-09-26
Nuotrauka
stadionas
Nuotraukos autorius:
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

„Šaltinio“ progimnazijos stadionas nerenovuotas jau beveik 50 metų

 

 

,
Nuotrauka
stadionas
Aprašymas

Renovuotame Martyno Mažvydo progimnazijos stadione jau vyksta pamokos 

 

,
Nuotrauka
stadionas
Nuotraukos autorius:
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

„Versmės“ gimnazijos bėda – stadiono bėgimo takai 

 

 

,
Nuotrauka
stadionas

Kai kurių Tauragės mokyklų stadionų būklė – apverktina, tačiau kada prasidės remontas, jų vadovai nežino. Savivaldybės atstovai sako, kad stadionų atnaujinimo darbai vyksta kasmet, dalis jų planuojami. Tiesa, ne visose ugdymo įstaigose stadionai iš viso įrengti. Mokyklos sukasi iš padėties kaip išmanydamos.  

Projektas parengtas, bet darbai neprasidėjo

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos direktorės pavaduotoja ūkiui Irina Sadauskienė sakė, kad nuo pat mokyklos pastatymo mokyklos stadionas nė karto nebuvo atnaujintas, todėl tiek aikštelių, tiek bėgimo takų būklė kelia nerimą. 

„Akivaizdu, jog būklė prasta. Mokykla pastatyta prieš beveik 50 metų, nuo to laiko nieko nedaryta“, – tikino ji. 

Progimnazija kol kas tvarkosi savo pajėgomis. „Fizinio ugdymo mokytojai kiekvieną vasarą šiek tiek padažo, paremontuoja, ką įmanoma, jeigu reikia, ir viskas, o kiemsargis žolę nupjauna. Dar smėlio atsivežame į šuoliaduobę“, – sakė direktorės pavaduotoja ūkiui.

Anot I. Sadauskienės, stadionas jau net nebeatitinka jam keliamų higienos normų, tiesa, progimnazija higienos pasą turi. „O stadionas yra kartu su mokykla, tai bendras pasas“, – aiškino ji. 

Pasak I. Sadauskienės, tam, kad stadionas būtų sutvarkytas, reikalingos milijoninės investicijos. Apie stadioną, dėstė ji, mokyklos atstovai kalbasi ir su savivaldybe, prieš dvejus metus buvo parengtas ir stadiono renovacijos projektas, tačiau darbai kol kas dar tik laukia savo eilės.

„Finansavimo nėra. Nėra žinoma ir tai, kada darbai prasidės. Tikimės kasmet, nors nesakau, kad mums žada. Mums sako, kad taip, bus daroma, tačiau puikiai suprantame, kad reikia palaukti“, – kalbėjo I. Sadauskienė. 

Negauna lėšų

„Versmėsׅ“ gimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Vitalija Kalašinskienė kalbėjo, kad jau ne vienerius metus gimnazijoje vargstama dėl stadiono bėgimo takų.

„Yra įrengtos krepšinio, futbolo aikštelės, bet bėgimo takai labai prastos būklės, todėl bendras vaizdas nekoks. Bėgimo takai neatnaujinti jau nuo senų laikų. Tokiems darbams reikalingos nemenkos lėšos, bet kol kas negauname“, – sakė V. Kalašinskienė. 

Nuotrauka
stadionas
Raimondos Alysienės nuotrauka

Anot direktorės pavaduotojos ugdymui, net ir beveik be pinigų mokyklos sporto aikštelių būklę mėginama gerinti. „Labdaros būdu gavome futbolo aikštelės žaliąją dangą, tačiau kainavo valymas, kadangi gavome naudotą. Taigi problemų turime, prašome lėšų. Šiais metais buvome pateikę prašymą didesnei pinigų sumai, bet gavome nedaug, pinigai skirti gimnazijos kosmetiniam remontui, mes jį atlikome“, – kalbėjo V. Kalašinskienė.

Pasak jos, su tokia situacija, kai skiriamas finansavimas yra mažesnis nei prašoma, susiduria praktiškai visos Tauragės mokyklos.

Pamokos – ir be stadiono

Tarailių progimnazijos direktorė Elmyra Jurkšaitienė teigė, kad įstaiga stadiono neturi, todėl fizinio ugdymo mokytoja turi suktis iš padėties. „Neturime net aikštelės, tinkamos sportuoti. Apie stadioną galime tik pasvajoti“, – kalbėjo ji.

Nepaisant to, moksleiviai lauke vis tiek sportuoja.

„Mokytoja paprastai išsiveda mokinius į kiemelį. Čia yra žalia veja. O jeigu reikia bėgti krosą, tai daroma apie mokyklą. Yra ir Tarailių stadionas, bet jis ne visuomet būna tinkamas – kartais nenupjauta žolė, be to, reikia skirti laiko iki jo nueiti, tad ir pamoka įpusėja. Galime nebent naudotis Tarailių krepšinio aikštele, bet mokytoja išsisuka – išnaudoja mokyklos kiemelį“, – kalbėjo E. Jurkšaitienė.

Nuotrauka
stadionas

Pasak ugdymo įstaigos vadovės, apie tai, kad progimnazija neturi stadiono, žino ir vietos valdžia. „Merui ne kartą esame aprodę šią situaciją. Jis tą puikiai supranta ir matė, man atrodo, ir administracijos direktorė važiavo kartu, kai buvo vertinama, kaip mokyklos pasiruošusios rugsėjo mėnesiui. Tad rajono valdžia puikiai žino šią situaciją“, – tikino ji.

Anot E. Jurkšaitienės, progimnazijos viduje yra įrengta nestandartinė patalpa fizinio ugdymo pamokoms, kai lauke sportuoti pernelyg šalta. „Turime sporto salę, kuri yra nestandartinė, mažesnė, bet sukamės, vienai klasei užtenka“, – sakė ji.

Nepaisant kylančių problemų, teigė progimnazijos direktorė, Tauragės rajono savivaldybės atstovų dėmesio trūkumu negalima skųstis – esant būtinumui mokyklai skiriamas finansavimas, yra numatyta ir pastato renovacija. „Judama ta linkme, kad būtų tvarkomos visos mokyklos“, – įsitikinusi E. Jurkšaitienė.

Remontas vyksta kasmet

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė komentavo, kad savivaldybė jau antrus metus iš eilės atnaujina krepšinio aikšteles mieste ir rajone.
„Praėjusiais metais sporto aikštelių dangos įrengimo darbai buvo atlikti keturiose krepšinio aikštelėse: Žygaičių ir Žalgirių gimnazijų stadionuose, Tauragės Vytauto stadione bei miesto centre, Vytauto gatvėje“, – tikino G. Rakauskienė. 

Jos teigimu, greitai remontai bus baigti Skaudvilės ir Tauragės „Versmės“ gimnazijų stadionuose, Baltrušaičių, Dauglaukio kaimų, Jovarų mikrorajono krepšinio aikštelėse. 

Pasak jos, jau parengti ne tik „Šaltinio“, bet ir Jovarų progimnazijos stadionų atnaujinimo techniniai projektai. 

„Planuojame stadionus atnaujinti iš Tūkstantmečio mokyklų arba Europos Sąjungos naujojo periodo finansavimo. Kitiems stadionams skiriamos lėšos pagal poreikius smulkiam remontui atlikti“, – informavo G. Rakauskienė.

Stadionas jau renovuotas

Praėjusių metų birželio 21-ąją Tauragės rajono savivaldybė su UAB „Kvėdarsta“ pasirašė apie 528 tūkst. eurų vertės sutartį dėl Martyno Mažvydo progimnazijos stadiono sutvarkymo darbų. Pagal papildomą susitarimą šių darbų kaina išaugo iki 607 tūkst. eurų. 

Nuotrauka
stadionas

Kaip „Tauragės žiniomsׅ“ teigė Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos direktorius Remigijus Masteika, balandžio mėnesį prasidėjęs stadiono atnaujinimas jau baigtas, dabar jame vyksta fizinio ugdymo pamokos. R. Masteika teigė, kad buvo įrengti lauko treniruokliai, įrengtas ir disko metimo sektorius, atnaujinta laistoma futbolo aikštė, lauko paplūdimio aikštelė, pritaikyta lengvosios atletikos užduotimis, pavyzdžiui, šuoliui ir t.t.

Nuotrauka
batakiu seniunija
Vikipedija nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Konkursą Batakių seniūnijos seniūno pareigoms užimti Tauragės rajono savivaldybės administracija paskelbė lapkričio 16-ąją. Jis baigsis lapkričio 30-ąją.   
Nuotrauka
pratybu marsrutas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Lietuvos kariuomenės Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos batalionas informuojame, kad bataliono kariai kartu su sąjungininkų kariais iš Nyderlandų Karalystės lapkričio 28–gruodžio 1 ir gruodžio 4–8 d. vykdys inžinerinę maršruto žvalgybą pagal pridedamą schemą.
Nuotrauka
apygarda
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Prieš porą mėnesių Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Spalio 30-ąją VRK pateikė pakoreguotą Seimo rinkimų apygardų ribų pokyčio variantą. Deja, abu variantai nepalankūs Tauragės rinkimų apygardai – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Karšuvos (Jurbarko) rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau žinančios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.  
Nuotrauka
referendumas
James Leask Frazer nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Kitąmet gegužės 12 d. kartu su prezidento rinkimais vyksiantis referendumas dėl LR Konstitucijos 12 straipsnio keitimo kelia nemažai diskusijų. Jei dauguma balsavimo teisę turinčių Lietuvos piliečių pritartų, Lietuvai draugiškų šalių pilietybes įgyjantys lietuviai galėtų išsaugoti Lietuvos pilietybę. Tačiau dažnam kyla klausimas – kokias pilietines teises ir pareigas turėtų Lietuvos pilietybę išsaugantys asmenys? Dvejojama ir dėl to, kokį ryšį su gimtine išlaiko užsienyje gyvenantys lietuviai ir kaip jie gali būti naudingi Lietuvos vystymuisi. 
Nuotrauka
kariai
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Lapkričio 23-iąją minėjome Lietuvos kariuomenės dieną. Šia proga Tauragėje šiandien prasidėjo Lietuvos kariuomenės dienai paminėti skirtas renginys.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-11-23
Lapkričio viduryje į savivaldybę sukviestiems kaimiškųjų seniūnijų seniūnams, seniūnaičiams, bendruomenių pirmininkams ar atstovams pristatytas Tauragės pirminiam sveikatos priežiūros centrui (PSPC) priklausančių medicinos punktų reorganizavimo planas – iš 18-os dabar veikiančių punktų 11 siūloma uždaryti. Medikai pateikė ir argumentus. Ar bus išgirsti gyventojai, ypač vyresni, kurie džiaugiasi galėdami slaugytoją turėti savo kaime, parodys laikas. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.   
Nuotrauka
vaiku dienos centras
Gaurės mokyklos feisbuko nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-23
Spalio pabaigoje posėdžiavę savivaldybės tarybos nariai pritarė sprendimui dalį Gaurės mokyklos, priklausančios Jovarų pagrindinei mokyklai, patalpų panaudos pagrindais perduoti bendruomenei. Mokyklai nereikalingose patalpose kuriasi vaikų dienos centras. Dar vienas vaikų dienos centras kuriamas Kunigiškių kaime. Šiais metais rajone jau veikia 14 vaikų užimtumu po pamokų besirūpinančių centrų.  
Nuotrauka
infografikas
Įkelta:
2023-11-23
Pastaruoju metu keičiantis medicininės reabilitacijos skyrimo tvarkai, pacientams nelengva susigaudyti kur, kada ir į ką reikia kreiptis, norint gauti reabilitacijos paslaugas. Ligonių kasos atkreipia dėmesį į pasikeitusius terminus ir kitus svarbius pokyčius.
Nuotrauka
Baudos
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-23
Seimas pritarė Aplinkos apsaugos įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, kuriomis griežtinama įmonių ir gyventojų atsakomybė už aplinkos teršimą. Šie pakeitimai, įsigaliosiantys nuo kitų metų sausio 1-osios, kaip teigia Aplinkos ministerija, leis užkardyti galimas neteisėtas veikas, susijusias su neteisėtu atliekų išmetimu aplinkoje, o sankcijos bus atgrasančios ir efektyvios. Pasak Seimo nario Romualdo Vaitkaus, sugriežtinta atsakomybė turėtų sudrausminti piktybiškai gamtą teršiančius asmenis.
Nuotrauka
sunijos tiltas
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-22
Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 164 ruože ties tiltu per Šuniją (136,14 km) pradedamas eismo reguliavimas šviesoforu. Eismo saugumo sumetimais, abiejose pusėse šviesoforai įrengti šiek tiek toliau nuo tilto tam, kad išvengti galimų nepatogumų ar avarinių situacijų, esant prastoms oro sąlygoms, praneša savivaldybė.
Nuotrauka
arena
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Jau kurį laiką Bernotiškės gatvėje pluša sunkioji technika – pradėta multifunkcinio sporto ir kultūros centro statyba. Kol kas, pasak UAB „Gilesta“ biuro vadovės Jurgitos Lankaitės, paruošiamųjų darbų procesas sklandus.
Nuotrauka
scena
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-20
Trečiadienį Tauragės pilies kiemelyje surinktas naujas mobilus statinys – multifunkcinė scena. Šis projektas „Mobilus multifunkcinis laisvalaikio ir pramogų objektas Tauragės pilies kiemelyje“ – 2022 metų dalyvaujamojo biudžeto, didelės vertės projektų kategorijos laimėtojas (surinkęs 1199 tauragiškių balsus).
Nuotrauka
eglute
Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Gražiausia metų šventė – Kalėdos – kasdien vis arčiau. Jau visai netrukus, nuo gruodžio pradžios, mieste šventinę nuotaiką kurs ne tik pagrindinė miesto eglė, bet ir eglučių alėja, gatvių ir pastatų papuošimai. Kalėdinės eglės įžiebimo šventė – jau gruodžio 1-ąją.
Nuotrauka
socialines korteles
SADM nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Per lapkričio – gruodžio mėnesius apie 211 tūkst. nepasiturinčių šalies gyventojų sulauks paskutinių paramos maisto produktais ir higienos prekėmis dalijimų. Nuo 2024 m., gavę socialines korteles, jie patys spręs kur ir kokius produktus bei prekes įsigyti. Prie naujovės aktyviai jungiasi prekybininkai, veiklą vykdantys tiek nacionaliniu, tiek regioniniu lygmenimis. Nepasiturintys gyventojai, turintys teisę gauti paramą maistu, jau nuo gruodžio 1 d. galės teikti prašymus gauti socialinę kortelę.
Nuotrauka
vairuotojas teises
SAM nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Nuo 2024 m. vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininės pažymos galiojimu. Tai reiškia, kad vairuotojams, nepasitikrinusiems sveikatos nustatytu periodiškumu, vairuotojo pažymėjimų galiojimas bus sustabdytas. Šis pokytis bus reikšmingas, nes turės įtakos kas penktam šalies vairuotojui.  Atlikti sveikatos patikrą jie galės iki kitų metų gegužės 31 d., nes iki šios datos bus pratęstas nebegaliojančių pažymų galiojimas. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu taip pat keičiamas patikrų periodiškumas.
Nuotrauka
kompensacijos
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-17
Kaip ir kasmet artėjant šildymo sezonui, o ir jam prasidėjus savivaldybę užplūsta gyventojų prašymai kompensuoti namams šildyti patirtas išlaidas. Deja, šiemet daugelio jų gali laukti nusivylimas – kompensavimo tvarka tapo griežtesnė, o įkainiai – gerokai mažesni. Be to, svarstant, ar skirti kompensaciją, vėl imta vertinti gyventojų turtą.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-11-16
Prieš porą mėnesių Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Spalio 30-ąją VRK pateikė pakoreguotą Seimo rinkimų apygardų ribų pokyčio variantą. Deja, abu variantai nepalankūs Tauragės rinkimų apygardai – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Karšuvos (Jurbarko) rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau žinančios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje. Išsamiau apie tai skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.  
Nuotrauka
zymejimas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-16
Tauragiškiai, kuriems tenka važiuoti Spaustuvės gatve, teigia nesuprantantys, kodėl prie „In medica“ klinikos taip keistai sužymėtos automobilių stovėjimo vietos – jie paliekami tiesiog  viduryje gatvės. Toks neįprastas žymėjimas sukėlė klausimų ne vienam vairuotojui. Net keli  jų su tokiu klausimu pasibeldė ir į „Tauragės žinių“ duris.
Nuotrauka
sirenos
Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2023-11-14
Tauragės rajono savivaldybės administracija praneša, kad lapkričio 16 d. valstybės lygiu vyks perspėjimo sistemos patikrinimas. Tikrinimo metu nuo 11 val. 52 min. visoje šalies teritorijoje bus įjungiamos centralizuoto ir vietinio valdymo sirenos, taip pat gyventojams per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS) į mobiliuosius telefonus bus siunčiami pranešimai.
Nuotrauka
zalioji
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-11-14
Lapkričio 7 dieną Tauragės rajono savivaldybė su UAB „Jurmelsta“ pasirašė sutartį dėl Tauragės miesto Žaliosios gatvės atkarpos nuo Šilalės g. iki J. Basanavičiaus g. kapitalinio remonto darbų. 
Nuotrauka
sveikatos centras
Gretos Savickienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-13
Spalio 25-ąją posėdžiavusi savivaldybės taryba pritarė sprendimui įsteigti naują darinį – Tauragės rajono savivaldybės sveikatos centrą, kuris veiks funkcinio bendradarbiavimo būdu. Šis būdas reiškia, kad naujų įstaigų nebus kuriama – centrui priklausančiose įstaigose paslaugos teikiamos bendradarbiavimo sutarčių pagrindu. Šio centro įkūrimo tikslas – kad reikiamas paslaugas rajono gyventojai gautų greičiau. Ar taip ir bus, parodys ateitis. 
Nuotrauka
kalneliai
Autorės nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-10
Šilalės gatvėje, atkarpoje nuo Puntuko g. iki Dariaus ir Girėno gatvės, neseniai įrengti vadinamieji kalneliai. Tai eismo saugumo priemonės, tačiau į redakciją paskambinęs tauragiškis jų nauda suabejojo.