Didžiulius iššūkius įveikusi Kristina Anulienė: „Ačiū Dievui ir kolegoms“
Įkelta:
2020-12-24
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

Kristina Anulienė. Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

„Gerumo žvaigždės“ apdovanojimas. Adakavo socialinių paslaugų namų feisbuko nuotrauka

 

Kristina Anulienė, Adakavo socialinių paslaugų namų direktorė, šiemet tapo viena iš penkių socialinės apsaugos sistemoje dirbančių žmonių, kuriems įteiktas aukščiausias Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įvertinimas – „Gerumo žvaigždė“. Šie metai 243 darbuotojus vienijančiai įstaigai buvo išties sunkūs. Dar prieš mėnesį įstaigoje buvo kilęs koronaviruso protrūkis, sirgo 98 globos namų gyventojai. Kiek anksčiau su didžiuliu visuomenės pasipriešinimu būdavo pasitinkamos įstaigos iniciatyvos neįgaliuosius integruoti į visuomenę. K. Anulienė prisipažįsta: praeityje ir panika, ir ašaros. Didžiausius sunkumus gausaus kolektyvo vadovei įveikti padėjo, kaip ji sako, neįtikėtinas darbuotojų susiklausymas, rūpinimasis vienas kitu bei tikėjimas.

„Tauragės žinios“: Ką jums reiškia šis ministerijos įvertinimas?

Kristina Anulienė: Viso apdovanojimo aplinkybes Socialinė apsaugos ir darbo ministerija slėpė iki pat renginio. Buvau informuota, kad vyks renginys nuotoliniu būdu ir aš turiu dalyvauti. Kadangi turėjau išvykti, pranešiau, jog dalyvaus mano pavaduotoja, kaip mat gavau atsakymą, jog mano dalyvavimas yra būtinas. Ir kad tai bus maloni staigmena. Likus dienai iki renginio gavau įsakymą, kuriame ir buvo pranešta apie apdovanojimą. Tai išties buvo maloni staigmena. Džiaugiuosi įvertinimu, tačiau kartu jaučiu dar didesnį įpareigojimą eiti tolyn, nenuleisti rankų, dirbti, kad ir kokie sunkumai iškiltų.

T.Ž.: Šie metai įstaigai ir jums buvo ypač sunkūs ir pareikalavę didžiulio susitelkimo. Įstaigą užklupo virusas ir lapkričio viduryje nedarbingumą turėjo apie 50 darbuotojų (iš viso Adakavo socialinių paslaugų namuose dirba 95 asmenys, – aut. past.). Įstaiga tapo koronaviruso židiniu. Kaip su visu tuo susidorojote?

K.A.: Buvo išties sunku. Visų pirma karščiuojantiems paskyrėme atskirą įstaigos korpusą. Padarėme tarsi atskirą COVID-19 skyrių. Jame vyko intensyvus socialinių darbuotojų ir medikų darbas. Ten buvo ir lašinės statomos, turime išnuomotus deguonies aparatus. Tie gyventojai, kuriems buvo nustatytas koronavirusas, tačiau simptomų nejautė, buvo apgyvendinti vienoje vietoje, tie, kurie nebuvo užsikrėtę – buvo perkelti į kitą aukštą. Su jais dirbo atskiri darbuotojai. Tarp aukštų buvo draudžiama bendrauti. Kiekvienam gyventojui maistas į kambarį buvo tiekiamas individualiai. Tokios sistemos laikomės ir dabar. Šiuo metu sergančiųjų nėra. Va, tik vakar (kalbėtasi praėjusią savaitę – aut. past.) viena gyventoja sukarščiavo, teks darbuotojus testuoti.

T.Ž.: Girdėjau, kad buvo sudėtinga gyventojus išlaikyti vienoje vietoje, ne visi suprato situacijos rimtumą. Jie įpratę judėti tarp aukštų, išeiti lauk, bendrauti.

K.A.: Tiesa, gyventojams buvo ir vis dar yra sudėtinga. Juk čia yra jų namai. Jie įpratę čia jaustis laisvai. Vis dėlto juk jie psichinių negalių turintys ligoniai. Prasidėjo paūmėjimai. Pasitaiko, šaukia: „Kada mus išleisite“. Gyventojus erzina, kai susirgus tenka persikraustyti į kitą kambarį, jaučiasi sąmyšis. Šios pandemijos metu dar kartą įsitikinome didelių įstaigų tokiems ligoniams žala. Jie įpratę iš kambarių eiti pasivaikščioti į koridorius, o to negalime leisti šiuo laikotarpiu. Ar asmuo serga, ar sveikas, jis nori nuklysti pasižmonėti į kitą aukštą.

T.Ž.: Kas padėjo išgyventi šį laikotarpį?

K.A.: Visų pirma – tikėjimas, kad visa, kas bloga, praeis. Įsitikinau, kad aplink yra daug gerų žmonių. Prasidėjus susirgimams Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centras padėjo priimti sprendimus, ką reikia daryti. Pirmasis žingsnis, užkirtęs kelią viruso plitimui ir galimoms mirtims, ir buvo mobiliosios komandos sudarymas. Šiai komandai vadovavo gydytojas Danas Masiulionis. Jis su Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro atstovais vyko į mūsų įstaigą, konsultavo mūsų žmones, teikė visokeriopą pagalbą.

Taip pat noriu pasidžiaugti žiniasklaidos darbu. Kartais visuomenė žiniasklaidą piešia iš blogosios pusės. Priešingai, mums patekus į bėdą sulaukdavome skambučių su klausimu, kaip sekasi, kokios pagalbos reikėtų. Kai mums trūko darbuotojų, buvo viešinamas kvietimas, kad žmonės ateitų dirbti.

Taip pat norėčiau padėkoti ir Tauragės užimtumo centrui, kurie mums siuntė žmones dirbti. Buvo diena, kai iš šešių įstaigos slaugytojų penkioms buvo diagnozuotas koronavirusas. Galvojome, kad nebeliks, kam dirbti.

T.Ž.: Rūpinatės neįgaliųjų integravimu į visuomenę. Jūsų ir rajono savivaldybės iniciatyva jau įrengti grupinio gyvenimo namai Marių gatvėje. Susitikime su Jovarų gyventojais buvote pasitikta priešiškai. Kaip jaučiatės, susidurdama su tokiu priešiškumu?

K.A.: Tai laikini dalykai, ir kiekviena patirtis turi savo naudą. Iki šiol gi psichinių negalių turintys asmenys būdavo išvežami toli į Adakavo kaimą ir visuomenė jų nematė. Žinoma, dabar ta integracija gal yra kiek skubota, ir visuomenės informavimas galėjo vykti kiek kitaip. Suprantama, kad kiekvienas nežinojimas įneša visuomenei baimės. Tačiau aš to jau ir tikėjausi.

Vienas skaudesnių buvo Skaudvilės bendruomenės pasipriešinimas. Buvau pasitikta skaudžiais, nepagrįstais užgauliojimais. Visokių žmonių yra. Tauragėje kažkaip mums lengviau ta integracija vyksta. Jovaruose nebuvo taip, kaip Skaudvilėje.

Žaliojoje gatvėje 22 yra pastatytas gražus, didžiulis namas. Ruošiamės įkurtuvėms ir norėtume, kad jos įvyktų per Kūčias. Norėtume šių namų būsimiems gyventojams padaryti tokį kalėdinį stebuklą, kad jie šventes sutiktų jau naujuose namuose. Jų bus dešimt. Šiame name apsigyvens protinę negalią turintys asmenys.

T.Ž.: Kaip pandemijos akivaizdoje pavyksta pačiai išlikti ramiai? Kas praskaidrina mintis?

K.A.: Turbūt didžiausia dovana yra grįžti į namus, kuriuose esi išgirsta, suprasta, gali pasidalinti savo bėdomis. Skiriu daug dėmesio ir namų aplinkos kūrimui.

Dar noriu pasakyti kai ką, kas galbūt nuskambės gana nepopuliariai... Man padeda tikėjimas. Visada dėkoju Dievui už tai, ką jis duoda. Ačiū mūsų parapijos klebonui, kuris kiekvieną sekmadienį aukoja šventas mišias už mūsų įstaigos darbuotojus ir gyventojus. Tikėjimas, kad tau padeda kažkas iš aukščiau, suteikia jėgų. Dėkoju savo mamytei, kuri man tai įskiepijo. Jei tu sieki gerų dalykų, jie visuomet nutinka. Panašiai ir mums darbe. Buvo visko: panikos, ašarų, abejonių, tačiau nuolat jaučiamas vienas kito palaikymas padėjo tai išgyventi. Mūsų įstaigos darbuotojai supratingi, rūpinasi vienas kitu. Ačiū jiems.

 

Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-29
Vasario 28 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja, žurnalistė Evelina Daciūtė. Į susitikimą su knygų autore atskubėjo per septyniasdešimt mokinių iš Tauragės M. Mažvydo ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijų.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-28
2024 m. kovo 5 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9 pristatomos dvi knygos: Tauragės kraštotyros draugijos leidinys „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos leidinys „Kuršių nerijos nacionalinis parkas“. Šios knygos skirtos mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti gimtąjį kraštą.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.
Nuotrauka
sausio 13
Romualdo Požerskio nuotrauka
Įkelta:
2024-01-13
Minime 1991 metų Sausio 13-osios įvykius. Jau trisdešimt treji metai prabėgo nuo tų nepamirštamų dienų. Labai svarbu išsaugoti atminimą ir perduoti jaunesniesiems mūsų šalies piliečiams tų įvykių liudininkų pasakojimus. Tauragiškis Mindaugas Macas sutiko pasidalinti prisiminimais apie tuos laikus.
Nuotrauka
dainų dainele
Įkelta:
2024-01-11
Švelniai žiemišką sausio 10-ąją Tauragės meno mokyklos pilies salėje šurmuliavo gausus būrys jaunųjų atlikėjų, jų mokytojų, tėvelių ir gerbėjų. Salė buvo pripildyta muzikos garsų, žodžių, jaudulio, susikaupimo, nekantrumo, laukimo, geriausių linkėjimų ir džiaugsmo. Vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė 2024“ rajoninis etapas. 1974 metais prasidėjęs Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ šiemet mini 50 metų jubiliejų! Džiugu, kad tauragiškiai myli šį konkursą ir aktyviai jame dalyvauja.
Nuotrauka
sausio 13
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-09
Sausio 12 d., penktadienį, Tauragėje bus minima Laisvės gynėjų diena. 1991 m. tūkstančiai beginklių Lietuvos žmonių drąsiai priešinosi sovietų karinei agresijai. Ši diena simbolizuoja pergalę ir pasipriešinimą, ragina branginti ir niekada nepamiršti aukų už laisvę.
Nuotrauka
minejimas
Aušros Norvilienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Šių metų gruodžio viduryje žymiai mūsų krašto partizanei Onai Lešinskaitei-Švedienei būtų sukakę šimtas metų. Tremties ir rezistencijos muziejus bei Lietuvos šaulių sąjungos 702-osios Tauragės J. Kasperavičiaus kuopos šauliai gruodžio 18 dieną organizavo partizanės gimimo šimtmečio paminėjimą.
Nuotrauka
sakviecio dirbtuves
Dorotos Ivanauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Artėjančios Kalėdos ir pasiruošimas joms kelia malonių rūpesčių galvojant apie tai, kaip kuo šventiškiau pasipuošti namus, kuo pradžiuginti šeimos narius, kokią staigmeną padaryti draugams, artimiesiems. O štai bendruomeninį verslą sukūrusiai Šakviečio bendruomenei šis laikotarpis labai darbingas – džiugina ne tik įsivažiuojantis verslas, bet ir galimybė išpildyti klientų norus, įgyvendinti jų svajones. 
Nuotrauka
zasu turgus
Pagėgių savivaldybės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-12-15
Jau šį šeštadienį, nuo 11 val., Pagėgių savivaldybės kultūros centras kviečia į tradicinį kasmetinį „Kalėdinį žąsų turgų Mažojoje Lietuvoje“. Organizatoriai taip siekia atkartoti Smetonos laikų turgų, o dalyviams ir žiūrovams dovanoti teatralizuotą reginį.
Nuotrauka
sapelis
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-12-14
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta tauragiškio vaikų poeto Jono Jakštaičio knyga „Takelis į namus“. Tai jau dvyliktoji autoriaus knyga, tradiciškai papuošta Žygaičių gimnazijos moksleivių (mokytoja Birutė Bacevičienė) ir poeto vaikaičių kurtais piešiniais. 
Nuotrauka
jovarai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-13
Artėjant gražiausioms metų šventėms vis ryškiau ir išmoningiau puošiamos viešosios erdvės, džiugina ne tik Pilies aikštėje praėjusį savaitgalį įžiebta pagrindinė miesto eglė – šventinė nuotaika kuriama ir bendruomenėse. O štai Jovarų mikrorajone kalėdinę dvasią kelia ne tik eglutė, bet ir nykštukai. 
Nuotrauka
taurages kulturos rumai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-08
Šį šeštadienį Tauragės kultūros rūmuose vyraus jaunimas. Kodėl būtent šį šeštadienį? Todėl, kad šį šeštadienį prasideda labai įdomus seminaras, susijęs su renginiais, o vakare šį seminarą vainikuos jaunimui skirta diskoteka.