Didžiulius iššūkius įveikusi Kristina Anulienė: „Ačiū Dievui ir kolegoms“
Įkelta:
2020-12-24
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

Kristina Anulienė. Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Aprašymas

„Gerumo žvaigždės“ apdovanojimas. Adakavo socialinių paslaugų namų feisbuko nuotrauka

 

Kristina Anulienė, Adakavo socialinių paslaugų namų direktorė, šiemet tapo viena iš penkių socialinės apsaugos sistemoje dirbančių žmonių, kuriems įteiktas aukščiausias Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įvertinimas – „Gerumo žvaigždė“. Šie metai 243 darbuotojus vienijančiai įstaigai buvo išties sunkūs. Dar prieš mėnesį įstaigoje buvo kilęs koronaviruso protrūkis, sirgo 98 globos namų gyventojai. Kiek anksčiau su didžiuliu visuomenės pasipriešinimu būdavo pasitinkamos įstaigos iniciatyvos neįgaliuosius integruoti į visuomenę. K. Anulienė prisipažįsta: praeityje ir panika, ir ašaros. Didžiausius sunkumus gausaus kolektyvo vadovei įveikti padėjo, kaip ji sako, neįtikėtinas darbuotojų susiklausymas, rūpinimasis vienas kitu bei tikėjimas.

„Tauragės žinios“: Ką jums reiškia šis ministerijos įvertinimas?

Kristina Anulienė: Viso apdovanojimo aplinkybes Socialinė apsaugos ir darbo ministerija slėpė iki pat renginio. Buvau informuota, kad vyks renginys nuotoliniu būdu ir aš turiu dalyvauti. Kadangi turėjau išvykti, pranešiau, jog dalyvaus mano pavaduotoja, kaip mat gavau atsakymą, jog mano dalyvavimas yra būtinas. Ir kad tai bus maloni staigmena. Likus dienai iki renginio gavau įsakymą, kuriame ir buvo pranešta apie apdovanojimą. Tai išties buvo maloni staigmena. Džiaugiuosi įvertinimu, tačiau kartu jaučiu dar didesnį įpareigojimą eiti tolyn, nenuleisti rankų, dirbti, kad ir kokie sunkumai iškiltų.

T.Ž.: Šie metai įstaigai ir jums buvo ypač sunkūs ir pareikalavę didžiulio susitelkimo. Įstaigą užklupo virusas ir lapkričio viduryje nedarbingumą turėjo apie 50 darbuotojų (iš viso Adakavo socialinių paslaugų namuose dirba 95 asmenys, – aut. past.). Įstaiga tapo koronaviruso židiniu. Kaip su visu tuo susidorojote?

K.A.: Buvo išties sunku. Visų pirma karščiuojantiems paskyrėme atskirą įstaigos korpusą. Padarėme tarsi atskirą COVID-19 skyrių. Jame vyko intensyvus socialinių darbuotojų ir medikų darbas. Ten buvo ir lašinės statomos, turime išnuomotus deguonies aparatus. Tie gyventojai, kuriems buvo nustatytas koronavirusas, tačiau simptomų nejautė, buvo apgyvendinti vienoje vietoje, tie, kurie nebuvo užsikrėtę – buvo perkelti į kitą aukštą. Su jais dirbo atskiri darbuotojai. Tarp aukštų buvo draudžiama bendrauti. Kiekvienam gyventojui maistas į kambarį buvo tiekiamas individualiai. Tokios sistemos laikomės ir dabar. Šiuo metu sergančiųjų nėra. Va, tik vakar (kalbėtasi praėjusią savaitę – aut. past.) viena gyventoja sukarščiavo, teks darbuotojus testuoti.

T.Ž.: Girdėjau, kad buvo sudėtinga gyventojus išlaikyti vienoje vietoje, ne visi suprato situacijos rimtumą. Jie įpratę judėti tarp aukštų, išeiti lauk, bendrauti.

K.A.: Tiesa, gyventojams buvo ir vis dar yra sudėtinga. Juk čia yra jų namai. Jie įpratę čia jaustis laisvai. Vis dėlto juk jie psichinių negalių turintys ligoniai. Prasidėjo paūmėjimai. Pasitaiko, šaukia: „Kada mus išleisite“. Gyventojus erzina, kai susirgus tenka persikraustyti į kitą kambarį, jaučiasi sąmyšis. Šios pandemijos metu dar kartą įsitikinome didelių įstaigų tokiems ligoniams žala. Jie įpratę iš kambarių eiti pasivaikščioti į koridorius, o to negalime leisti šiuo laikotarpiu. Ar asmuo serga, ar sveikas, jis nori nuklysti pasižmonėti į kitą aukštą.

T.Ž.: Kas padėjo išgyventi šį laikotarpį?

K.A.: Visų pirma – tikėjimas, kad visa, kas bloga, praeis. Įsitikinau, kad aplink yra daug gerų žmonių. Prasidėjus susirgimams Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centras padėjo priimti sprendimus, ką reikia daryti. Pirmasis žingsnis, užkirtęs kelią viruso plitimui ir galimoms mirtims, ir buvo mobiliosios komandos sudarymas. Šiai komandai vadovavo gydytojas Danas Masiulionis. Jis su Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro atstovais vyko į mūsų įstaigą, konsultavo mūsų žmones, teikė visokeriopą pagalbą.

Taip pat noriu pasidžiaugti žiniasklaidos darbu. Kartais visuomenė žiniasklaidą piešia iš blogosios pusės. Priešingai, mums patekus į bėdą sulaukdavome skambučių su klausimu, kaip sekasi, kokios pagalbos reikėtų. Kai mums trūko darbuotojų, buvo viešinamas kvietimas, kad žmonės ateitų dirbti.

Taip pat norėčiau padėkoti ir Tauragės užimtumo centrui, kurie mums siuntė žmones dirbti. Buvo diena, kai iš šešių įstaigos slaugytojų penkioms buvo diagnozuotas koronavirusas. Galvojome, kad nebeliks, kam dirbti.

T.Ž.: Rūpinatės neįgaliųjų integravimu į visuomenę. Jūsų ir rajono savivaldybės iniciatyva jau įrengti grupinio gyvenimo namai Marių gatvėje. Susitikime su Jovarų gyventojais buvote pasitikta priešiškai. Kaip jaučiatės, susidurdama su tokiu priešiškumu?

K.A.: Tai laikini dalykai, ir kiekviena patirtis turi savo naudą. Iki šiol gi psichinių negalių turintys asmenys būdavo išvežami toli į Adakavo kaimą ir visuomenė jų nematė. Žinoma, dabar ta integracija gal yra kiek skubota, ir visuomenės informavimas galėjo vykti kiek kitaip. Suprantama, kad kiekvienas nežinojimas įneša visuomenei baimės. Tačiau aš to jau ir tikėjausi.

Vienas skaudesnių buvo Skaudvilės bendruomenės pasipriešinimas. Buvau pasitikta skaudžiais, nepagrįstais užgauliojimais. Visokių žmonių yra. Tauragėje kažkaip mums lengviau ta integracija vyksta. Jovaruose nebuvo taip, kaip Skaudvilėje.

Žaliojoje gatvėje 22 yra pastatytas gražus, didžiulis namas. Ruošiamės įkurtuvėms ir norėtume, kad jos įvyktų per Kūčias. Norėtume šių namų būsimiems gyventojams padaryti tokį kalėdinį stebuklą, kad jie šventes sutiktų jau naujuose namuose. Jų bus dešimt. Šiame name apsigyvens protinę negalią turintys asmenys.

T.Ž.: Kaip pandemijos akivaizdoje pavyksta pačiai išlikti ramiai? Kas praskaidrina mintis?

K.A.: Turbūt didžiausia dovana yra grįžti į namus, kuriuose esi išgirsta, suprasta, gali pasidalinti savo bėdomis. Skiriu daug dėmesio ir namų aplinkos kūrimui.

Dar noriu pasakyti kai ką, kas galbūt nuskambės gana nepopuliariai... Man padeda tikėjimas. Visada dėkoju Dievui už tai, ką jis duoda. Ačiū mūsų parapijos klebonui, kuris kiekvieną sekmadienį aukoja šventas mišias už mūsų įstaigos darbuotojus ir gyventojus. Tikėjimas, kad tau padeda kažkas iš aukščiau, suteikia jėgų. Dėkoju savo mamytei, kuri man tai įskiepijo. Jei tu sieki gerų dalykų, jie visuomet nutinka. Panašiai ir mums darbe. Buvo visko: panikos, ašarų, abejonių, tačiau nuolat jaučiamas vienas kito palaikymas padėjo tai išgyventi. Mūsų įstaigos darbuotojai supratingi, rūpinasi vienas kitu. Ačiū jiems.

 

Nuotrauka
dainu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
prieš 12 valandų
Keli šimtai pagal lietuvių liaudies muziką sinchroniškai šokančių asmenų – toks reginys 2022 metais į atmintį įsirėžė ne vienam Vasaros estradoje Tauragės apskrities dainų šventę stebėjusiam tauragiškiui. Panašūs vaizdai bei pakili nuotaika susirinkusiųjų laukia šį šeštadienį Jurbarke. Apie pora tūkstančių šventės dalyvių bursis Jurbarko dvaro parke.
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
prieš 1 dieną
Šią savaitę du vakarai Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ skirti festivalio „Kvadratu“ parodų pristatymams bei susitikimams su autoriais. Šiandien, birželio 11 d. 17 val. Tauragės pilyje, Fotografijos galerijoje Svetlana Batura pristatys parodą „Giedraičių šeimos fotografijų archyvo tyrimas“, o rytoj Pilies parodų salėje įvyks jau antrasis susitikimas su parodos „Kaukių balius“ autoriumi, fotomenininku Jonu Staseliu, kuris šįkart plačiau papasakos apie 90-ųjų fenomeną – grožio konkursus ir atskleis pikantiškas jų organizavimo detales.
Nuotrauka
dainu
Įkelta:
2024-06-10
2024-ieji Lietuvoje – ypatingai dainingi, skambūs ir svarbūs – Lietuvos Respublikos Seimas 2024 metus paskelbė Dainų šventės metais. Mums šie metai išskirtiniai – Jurbarke organizuojama Tauragės regiono dainų ir šokių šventė, turinti gilias tradicijas. Bėgant metams daug kas kito, tačiau visada išliko siekis išsaugoti regiono dainų šventės tradiciją, kuri stiprina Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Tauragės rajonų savivaldybių kultūrinį tapatumą ir įvairiapusį bendradarbiavimą.
Nuotrauka
Boogie Boys PLGGG
Įkelta:
2024-06-05
Ne tiek daug europietiškų grupių gali pasigirti pavergę muzikos gerbėjus ir profesionalus džiazo gimtinėje Amerikoje. Viena iš jų – penktadienį, birželio 7 dieną, į Tauragę atvykstanti lenkų grupė „Boogie Boys“, kurie buvo didžiausio pasaulyje bliuzo konkurso „International Blues Challenge – Memphis, USA“ finalininkais, o jų albumas „Hey You“ yra patekęs į „Geriausio savo produkcijos albumo – International Blues Challenge 2010“ finalą. Tad tauragiškiams pasitaikė unikali proga Tauragės džiazo festivalyje išgirsti dar vienus pasaulinio lygio atlikėjus
Nuotrauka
kvadratu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-30
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2024 metais ieško bendruomenę vienijančių vardiklių, todėl šįmet festivalyje „Kvadratu“ tyrinėsime kartų polilogą.
Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-05-28
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.
Nuotrauka
dziazas
Remis Ščerbauskas foto
Įkelta:
2024-04-29
Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.
Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.