Savanorystė bibliotekoje padėjo nugalėti viešojo kalbėjimo baimę
Įkelta:
2022-12-27
Nuotrauka
vytaute gestautaite
Nuotraukos autorius:
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Aprašymas

Vytautė Gestautaitė

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Jau kurį laiką Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Abonemente lankytojus su šypsena pasitinka savanorė Vytautė Gestautaitė. Jos savanorystės laikas, deja, jau eina į pabaigą – Vytautė dėl to šiek tiek liūdi, nes sako, kad įsilieti į bibliotekos kolektyvą jai buvo be galo maloni ir įdomi patirtis, kurios visai nesinori nutraukti. Mergina mielai sutiko pasidalyti įspūdžiais apie savanorystę bibliotekoje, ir tiki, kad galbūt jos istorija įkvėps kitus jaunus žmones nebijoti išbandyti save ir „pasimatuoti“ vienokią ar kitokią profesiją.

Vytaute, papasakok apie save.

Esu moksleivė, lankau Tauragės „Versmės” gimnazijos 1-ąją klasę. Labiausiai man patinka fotografuoti, skaityti knygas, keliauti ir vaikščioti, tai yra lyg dalis manęs. Laisvalaikiu visada stengiuosi išeiti pasivaikščioti į gamtą, paskaityti knygą ir, žinoma, atlieku visos ateinančios savaitės namų darbus.

Kaip sužinojai apie savanorystę ir kodėl panorai savanoriauti?

Apie savanorystę sužinojau iš buvusios klasiokės – ji pasakė, kada vėl daugmaž bus galima pildyti anketas dėl savanorystės. Kai tik pamačiau, jog jau galima, iškart užpildžiau, norėjau išbandyti kažką naujo ir įgauti patirties.

Ar esi savanoriavusi anksčiau?

Ne, bet anksčiau vis pagalvodavau, jog būtų smagu ką nors naujo nuveikti.

Kodėl savanorystei pasirinkai biblioteką?

Kai vardijo organizacijas, priimančias savanorius, biblioteka man pasirodė vienas iš geriausių variantų. Be to, aš visą laiką skaitydavau knygas ir žinojau, kad ten dirba labai šilti, malonūs žmonės. Tad pagalvojau, kodėl gi nepasirinkus savanoriauti bibliotekoje?

Kaip į tavo savanorystę bibliotekoje reagavo artimieji?

Aš jiems pranešiau tik tada, kai turėjau eiti pasirašyti sutarties. Iš pradžių jie visi labai nustebo, kad aš jiems nieko apie tai nepasakojau anksčiau, kad tokią naujieną nuo jų nuslėpiau. Bet jie labai apsidžiaugė ir mane dar labiau paskatino eiti toliau.

Kaip įsivaizdavai darbą bibliotekoje iki ateinant savanoriauti? Ar vėliau požiūris keitėsi?

Žinojau, kad tikrai bus daug veiklos, ir aš neklydau. Prieš ateinant galvojau, kad turėsiu prisidėti prie kokių nors renginių organizavimo, padėti jiems pasiruošti, galbūt kurti įvairiausias skaidres, padėti sutvarkyti knygų ir žurnalų lentynas, pamokyti lankytojus įvairių naudojimosi kompiuteriu paslapčių. Bet tikrai nemaniau, jog turėsiu galimybę aptarnauti lankytojus, kas man labiausiai ir patinka – bendrauti ir padėti žmonėms.

Kas labiausiai patinka savanoriaujant bibliotekoje?

Sunku išsirinkti, kas labiausiai patinka, man viskas yra įdomu. Bet smagiausias darbas, aišku, aptarnauti žmones, ar tai būtų knygų išdavimas, ar individualūs mokymai dirbti kompiuteriu.

Ar susidūrei su kokiais nors sunkumais?

Pavadinčiau ne sunkumais, o iššūkiais. Man tai buvo bibliotekos lankytojų aptarnavimas, nes šiaip aš esu nedrąsus žmogus, dažnai bijau kalbėti prieš auditoriją arba su kai kuriais žmonėmis. Savanorystė bibliotekoje padėjo man nugalėti šią baimę, ir dabar galiu teigti, jog nuo šiol aš drąsiau galiu bendrauti su įvairiais žmonėmis.

Kokie tavo ateities planai, svajonės?

Pagrindinis mano planas – pabaigti mokyklą. Dar tiksliai nežinau, kuriuo keliu eisiu, kuo noriu dirbti, bet tikrai žinau, jog studijuosiu mediciną. Mano svajonių miestas yra Klaipėda. Jaukus, šalia jūros – kas man labiausiai ir patinka. Tiesa, žinau, kad dar viskas daug kartų gali pasikeisti.

Ko palinkėtum jauniems žmonėms, kurie norėtų savanoriauti, bet turi abejonių ar baimių žengti pirmąjį žingsnį?

Aš visiems palinkėčiau išdrįsti perlipti per save ir išbandyti šiame gyvenime ką nors naujo, nes juk gyvename tik vieną kartą, daugiau tokios galimybės gali nepasitaikyti. Nepabandę, nesužinosime savo stipriųjų ir silpnųjų vietų. Tad tikrai visiems labai labai rekomenduoju išbandyti viską, ką duoda gyvenimas – tikrai nesigailėsit!

Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos informacija

Nuotrauka
dainu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
Keli šimtai pagal lietuvių liaudies muziką sinchroniškai šokančių asmenų – toks reginys 2022 metais į atmintį įsirėžė ne vienam Vasaros estradoje Tauragės apskrities dainų šventę stebėjusiam tauragiškiui. Panašūs vaizdai bei pakili nuotaika susirinkusiųjų laukia šį šeštadienį Jurbarke. Apie pora tūkstančių šventės dalyvių bursis Jurbarko dvaro parke.
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2024-06-11
Šią savaitę du vakarai Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ skirti festivalio „Kvadratu“ parodų pristatymams bei susitikimams su autoriais. Šiandien, birželio 11 d. 17 val. Tauragės pilyje, Fotografijos galerijoje Svetlana Batura pristatys parodą „Giedraičių šeimos fotografijų archyvo tyrimas“, o rytoj Pilies parodų salėje įvyks jau antrasis susitikimas su parodos „Kaukių balius“ autoriumi, fotomenininku Jonu Staseliu, kuris šįkart plačiau papasakos apie 90-ųjų fenomeną – grožio konkursus ir atskleis pikantiškas jų organizavimo detales.
Nuotrauka
dainu
Įkelta:
2024-06-10
2024-ieji Lietuvoje – ypatingai dainingi, skambūs ir svarbūs – Lietuvos Respublikos Seimas 2024 metus paskelbė Dainų šventės metais. Mums šie metai išskirtiniai – Jurbarke organizuojama Tauragės regiono dainų ir šokių šventė, turinti gilias tradicijas. Bėgant metams daug kas kito, tačiau visada išliko siekis išsaugoti regiono dainų šventės tradiciją, kuri stiprina Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Tauragės rajonų savivaldybių kultūrinį tapatumą ir įvairiapusį bendradarbiavimą.
Nuotrauka
Boogie Boys PLGGG
Įkelta:
2024-06-05
Ne tiek daug europietiškų grupių gali pasigirti pavergę muzikos gerbėjus ir profesionalus džiazo gimtinėje Amerikoje. Viena iš jų – penktadienį, birželio 7 dieną, į Tauragę atvykstanti lenkų grupė „Boogie Boys“, kurie buvo didžiausio pasaulyje bliuzo konkurso „International Blues Challenge – Memphis, USA“ finalininkais, o jų albumas „Hey You“ yra patekęs į „Geriausio savo produkcijos albumo – International Blues Challenge 2010“ finalą. Tad tauragiškiams pasitaikė unikali proga Tauragės džiazo festivalyje išgirsti dar vienus pasaulinio lygio atlikėjus
Nuotrauka
kvadratu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-30
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2024 metais ieško bendruomenę vienijančių vardiklių, todėl šįmet festivalyje „Kvadratu“ tyrinėsime kartų polilogą.
Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-05-28
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.
Nuotrauka
dziazas
Remis Ščerbauskas foto
Įkelta:
2024-04-29
Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.
Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.