Trečiojo amžiaus universitete antradienį skambėjo padėkos
Įkelta:
2022-12-29
Nuotrauka
tau
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Padėkos popietės akimirka

 

 

,
Nuotrauka
tau
Nuotraukos autorius:
Autorės nuotrauka
Aprašymas

TAU šokių kolektyvas „Cvingis“

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Po šv. Kalėdų, antradienį, į padėkos popietę rinkosi Tauragės trečiojo amžiaus universiteto (TAU) bendruomenė. Šventiškai nusiteikę ir pasipuošę studentai bei svečiai linksmai besišnekučiuodami laukė renginio, kurio metu išdalintos padėkos. 

Tauragės meno mokyklos aktų salėje pristatytas ir TAU moto – „Ir senatvė kupina malonumų, jei tik mokama ja naudotis“ (Seneka). Kaip teigė TAU pirmininkė Albina Senkuvienė, ši bendruomenė tikrai moka ja naudotis, tad ir prieštaraujančiųjų šiam šūkiui nebuvo. 

Pirmoji nominacija „Metų kūrėja“ skirta Editai Paulauskienei. Jos puikias eiles galima rasti Editos feisbuko paskyroje, Edita yra Trečiojo amžiaus universiteto dainos žodžių autorė. 

„Metų atradimu“ įvardintas Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inicijuotas futbolas vaikščiojant. Visuomenės sveikatos biurui padėkota už bendrystę ir rūpinimąsi senjorų sveikata bei už naujas aktyvinimo formas.

– Kas dar nedalyvavo šiuose užsiėmimuose, tikrai ateikite, nes yra labai smagu. Taip norisi bėgti paskui kamuolį, o negalima, – juokavo A. Senkuvienė. 

„Metų aktyviausios“ nominacija įteikta Remigijai Jasulaitienei. Kaip teigė A. Senkuvienė, Remigijos visur pilna – ir mene, ir istorijos paskaitose, ir bibliotekos renginiuose. Nominantei linkėta energijos ir sveikatos.

„Metų įkurtuvių“ nominacija pasidžiaugta Trečiojo amžiaus universiteto kabinetu ir padėkota už jį Tauragės meno mokyklos vadovei Jolantai Kazlauskienei, jos komandai, savivaldybės vadovams.

Įvardinti ir „Metų moksliukai“ – tai Nijolė Genienė ir Tomas Gerčys. Jiems skirta nominacija už anglų kalbos mokymąsi ir pradedančiųjų, ir pažengusiųjų grupėse.

Pasidžiaugta ir „Metų draugystės“ nominacija – Tauragėje su krašto muziejumi „Santaka“ ir B. Baltrušaitytės viešąja biblioteka bei kitų miestų Trečiojo amžiaus universitetais – Telšių, Kelmės, Vilniaus Medardo Čoboto.

Atsiimdami nominaciją sveikinimus ir padėką įteikė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorė Eglė Červinskaitė ir jos pavaduotojas Darius Kiniulis.

– Jūs esate patys uoliausi mūsų lankytojai, renginių dalyviai ir be jūsų iniciatyvos, susitelkimo,  dalinimosi visa informacija viso to nebūtų, – džiaugėsi muziejaus direktorė E. Červinskaitė.

Nominacija „Metų sportininkai“ atiteko Irenai Pavilionienei ir Vytautui Garalevičiui. Nominantams palinkėta sportinio azarto.

„Metų geradariais“ įvardinti Jovarų pagrindinės mokyklos, Martyno Mažvydo ir „Šaltinio“ progimnazijų vadovai, kuriems dėkota už supratingumą ir bendradarbiavimą.

Nuotaikingai pristatyta „Metų debiuto“ nominacija. Pasidžiaugta, kad užteko pirmą kartą išvykti už Lietuvos ribų, ir Tauragės TAU šokių kolektyvas „Cvingis“ sėkmingai laimėjo pirmąją vietą tarptautiniame šokių festivalyje-konkurse Lenkijoje, Suvalkuose. Padėkota šokėjams ir vadovei Almai Rumšienei.

Nuotrauka
tau
Autorės nuotrauka

„Metų bitutėmis“ įvardinti Trečiojo amžiaus universiteto tarybos nariai Aleksandras, Darius, Kazimiera, Onutė, Virginija bei Vlada.

Nepamiršti ir Trečiojo amžiaus universiteto andragogai Rima Bandzinienė, Renata Jankauskienė, Gintarė Kolesnikova, Sigita Macienė, Alma Rumšienė, Birutė Vaivadienė. Padėkota ir Tauragės rajono savivaldybei, jos atstovei Trečiojo amžiaus universiteto globėjai Danguolei Petkienei.

 

Nuotrauka
dainu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
Keli šimtai pagal lietuvių liaudies muziką sinchroniškai šokančių asmenų – toks reginys 2022 metais į atmintį įsirėžė ne vienam Vasaros estradoje Tauragės apskrities dainų šventę stebėjusiam tauragiškiui. Panašūs vaizdai bei pakili nuotaika susirinkusiųjų laukia šį šeštadienį Jurbarke. Apie pora tūkstančių šventės dalyvių bursis Jurbarko dvaro parke.
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2024-06-11
Šią savaitę du vakarai Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ skirti festivalio „Kvadratu“ parodų pristatymams bei susitikimams su autoriais. Šiandien, birželio 11 d. 17 val. Tauragės pilyje, Fotografijos galerijoje Svetlana Batura pristatys parodą „Giedraičių šeimos fotografijų archyvo tyrimas“, o rytoj Pilies parodų salėje įvyks jau antrasis susitikimas su parodos „Kaukių balius“ autoriumi, fotomenininku Jonu Staseliu, kuris šįkart plačiau papasakos apie 90-ųjų fenomeną – grožio konkursus ir atskleis pikantiškas jų organizavimo detales.
Nuotrauka
dainu
Įkelta:
2024-06-10
2024-ieji Lietuvoje – ypatingai dainingi, skambūs ir svarbūs – Lietuvos Respublikos Seimas 2024 metus paskelbė Dainų šventės metais. Mums šie metai išskirtiniai – Jurbarke organizuojama Tauragės regiono dainų ir šokių šventė, turinti gilias tradicijas. Bėgant metams daug kas kito, tačiau visada išliko siekis išsaugoti regiono dainų šventės tradiciją, kuri stiprina Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Tauragės rajonų savivaldybių kultūrinį tapatumą ir įvairiapusį bendradarbiavimą.
Nuotrauka
Boogie Boys PLGGG
Įkelta:
2024-06-05
Ne tiek daug europietiškų grupių gali pasigirti pavergę muzikos gerbėjus ir profesionalus džiazo gimtinėje Amerikoje. Viena iš jų – penktadienį, birželio 7 dieną, į Tauragę atvykstanti lenkų grupė „Boogie Boys“, kurie buvo didžiausio pasaulyje bliuzo konkurso „International Blues Challenge – Memphis, USA“ finalininkais, o jų albumas „Hey You“ yra patekęs į „Geriausio savo produkcijos albumo – International Blues Challenge 2010“ finalą. Tad tauragiškiams pasitaikė unikali proga Tauragės džiazo festivalyje išgirsti dar vienus pasaulinio lygio atlikėjus
Nuotrauka
kvadratu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-30
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2024 metais ieško bendruomenę vienijančių vardiklių, todėl šįmet festivalyje „Kvadratu“ tyrinėsime kartų polilogą.
Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-05-28
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.
Nuotrauka
dziazas
Remis Ščerbauskas foto
Įkelta:
2024-04-29
Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.
Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.