Vilijos Šmitaitės-Jurkuvienės karpinių parodos A. Čepausko dailės galerijoje atidaryta dar gruodžio viduryje, tačiau ją apžiūrėti vis dar galima. Ir išties verta – subtilūs, preciziškai atlikti darbai visus palieka be žado.
Karpiniai – tai liaudies meno šaka, artima grafikai. Jų ištakos susijusios su Rytų šalių, konkrečiai Kinijos, menu. Žinoma, kad seniausieji karpiniai buvo sukurti net prieš du tūkstančius metų. Taip yra todėl, kad Kinijoje popierius buvo išrastas būtent prieš tiek laiko ir tik nuo tada ir atsirado galimybė karpyti ir kurti karpinius. Per kitas Europos šalis kartu su popieriumi jie atkeliavo ir į Lietuvą.
Karpiniai atspindi originalią liaudies kūrybinę savimonę, vieno ar kito krašto etninę kultūrą. Pats karpinys – tai unikalus kūrybinis darbas iš popieriaus, sukurtas žirklių ar rėžtuko pagalba.
Skaudviliškiai susipažinti su šiuo menu galėjo A. Čepausko dailės galerijoje surengtoje Vilijos Šmitaitės-Jurkuvienės karpinių parodoje. Karpiniai iš kelių ciklų – „Vestuvės“, „Verpstės“, „Gyvybės medis“ – tiesiog prikaustė lankytojų dėmesį. „Atrodo, kad čia nupiešti paveikslai“, – kalbėjo žmonės.

Vilijos kūriniuose matomi siužetai, etnografinė istorija.
„Visi pajutome, kiek daug darbo, laiko ir meilės įdėta į šiuos kūrinius. Parodos metu autorė negailėjo linksmų prisiminimų iš „karpinių pasaulio“, – rašoma Skaudvilės krašto muziejaus feisbuko paskyroje.
A. Čepausko dailės galerija turi tradiciją parodų pristatymo metu padaryti kokį nors bendrą darbelį su autoriumi ir lankytojais. Šį kartą visi kartu iškirpo snaigę, kuri bus įrėminta ir palikta prisiminimui. Muziejus dėkoja Skaudvilės kultūrinių renginių organizatorei Rasai Bartkuvienei, kuri visų širdis sušildė nuostabia muzika.
Parodą galima apžiūrėti iki sausio 31 d.