Apie draugišką meilę be išskaičiavimo
Įkelta:
2023-03-24
Nuotrauka
Tauragės liaudies teatro nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Tauragės liaudies teatro nuotrauka
Aprašymas

Paskutinė repeticija, kurioje vyrai jau su šviesios atminties Vigantu

 

,
Nuotrauka
Tauragės liaudies teatro nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Tauragės liaudies teatro nuotrauka
Aprašymas

Medžio kamienas. Susilaukėm, kad prišalo prie žemės. Su traktorium ir trijų vyrų pagalba „atšildysim“, kad premjeroje ant scenos atgytų…

 

,
Nuotrauka
Tauragės liaudies teatro nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Tauragės liaudies teatro nuotrauka
Aprašymas

Akmenis atvežė Vytautas, kryžių – Viktoras… Gi viską teks ilgai nešti mums, kol plaks neramioji širdis

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Šis tekstas – apie tai, kaip mūsų miesto, mūsų šalies ir mūsų tautiečiai pasaulyje padėjo statyti mūsų, Tauragės liaudies teatro, spektaklį pagal Vidmantės Jasukaitytės romaną „Golgotos vynuogės“ arba kaip draugiškai mylėti be išskaičiavimo. 

Paprastai teatro virtuvė žiūrovui nėra žinoma. Žiūrint televizijų kulinarines laidas, kuriose vaizdžiai rodoma, kaip laikomas peilis ir kokiomis įstrižainėmis pjaustomas svogūnas, pabandysiu ir aš ne taip smulkmeniškai papasakoti, bet šiek tiek praverti teatro langą, kad pajustumėt, koks gėris sklinda iš tų žmonių, kurie vienaip ar kitaip dalyvauja kuriant spektaklį.

Šis spektaklis baigiamas statyti gavėnios laikotarpiu. Ir tai tik sutapimas, kad jo tema nesutalpinama į tai, ką galima paimti, paliesti, nunešti, padėti... Daug metų artimai bendraudama su poete rašytoja Vidmante Jasukaityte negalėdavau atsistebėti jos sakinių sudėtingumu, kartu išlaikant minties aukštumą, žodžio grakštumą ir paprastumą. Spektaklį kiekvienas priims per savo gyvenimo filosofinę prizmę.

Nuotrauka
Tauragės liaudies teatro nuotrauka
Tauragės liaudies teatro nuotrauka

O mano noras buvo kalbėtis, prašyti prisidėti kažkuo ir tų žmonių, kurie gal ir nežiūrės spektaklio, neskaitys knygos. Ir tai normalu, tai netgi gal gerai, nes aš visada jaučiu, kad visi žmonės yra ĖJIMAS Į ŠVIESĄ!

Pristatau Šviesuolius. Jų mano Ėjime per pasaulį ir palaikančių mano menines bei teatrines idėjas yra, manau, skaičiuojama nebe šimtais. Tad šiandien trumpai ir Flux-iškai supažindinsiu su 19 iš jų. Tiek yra šiame spektaklyje vaidinančių aktorių.

1. 19-a! Bus ir daugiau, nes turim dublerių: Sigita, Urtė, Danutė, Vida, Vitalija, Daiva, Lina, Raselė, Meidė, Enrika, Goda, Meilutė, Genovaitė, Juozapas, Jonas, Dainius, Petras, Zenonas, Nojus, Vidas, Rimas, Gintaras, Eugenijus. O Vigantas, deja, jau Amžinoje šviesoje.

2. Rita iš Vilniaus pristato abitą.

3. Vida atsineša siuvimo žirkles, metrą, adatėlių… ir vakarais dažnai teatro kambarį paverčiam siuvykla.

4. Jolita be pykčio, kur ten – su šypsena taiso kažkelintą mūsų klaidą.

5. Danguolė duoda voką.

6. Miletos skiautėtos gėlės, ant mūsų lininio takelio prisiūtos, atrodo gražesnės.

7. Audronė organizuoja kryžiaus gamybą.

8. Lijana duoda sąvaržėlių.

9. Ramunė pirmąjį gavėnios penktadienį nuperka žuvies.

10. Daliai pasaulis mažas, tai imasi konkrečios pagalbos. 

11. Evaldas skambučiu pranešė, kad meldžiasi Amerikoje.

12. Kita Dalia sukuria mesendžerio grupę „su vaizdu“.

13. Linutė „pasirašo“ akmenų gamybai – turim.

14. Rimui patinka kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo muzika.

15. Broniukas sako, kad šakų miške galima rasti.

16. Marijus „su vaizdu“ du kartus pakartoja, kad bus tobula.

16 a. Egidijus vis kartoja tą tobulumą.

17. Vilmantas duoda įrašą.

18. Regina nusiperka pirmą bilietą (3 eurai).

19. Saulė vis aukštyn, žmonės su vis platesne šypsena laukia.

– Ko laukiat? Ko tikitės? – klausiu aš.

– Stebuklo, – atsako.

– Stebuklas jūs visi. Stebuklas – mūsų buvimas. Ir kiekvieno mūsų stebuklingas gyvenimas nepaprastas savo paprastumu.

Nuotrauka
Tauragės liaudies teatro nuotrauka
Tauragės liaudies teatro nuotrauka

Taip visi ir kiekvienas pagal savo gebėjimus, darbus, profesiją ir kuriam pasaulio vaizdą. Jeigu nori ką nors padovanoti, atiduok tai dabar.

„Vaikščiokite debesimis – aš jums palieku tą tradiciją, būkite vieningi su savo siela, ir greitai išnyks riba, skirianti žmogų nuo angelo.

Eikite drąsiai, ateikite, kokie esate, nes visus mus vienodai myli tas, kursai sukūrė visa ir be kurio negali būti nieko“ (Vidmantė Jasukaitytė, iš knygos „Golgotos vynuogės“).

P.S. Žadėjau Flux, tai ir baigiu savo stiliumi. Po renginio „Surišti… Lietuvos lietumi ir Taurage“ gavau padėkų ne tik iš tų pilnai užpildžiusių salę žiūrovų, bet ir iš tų, kurie po visko gailisi, kad nebuvo... Tad ateikit, kad netektų gailėtis.

Genovaitė Urmonaitė, Tauragės liaudies teatro režisierė

 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.
Nuotrauka
dziazas
Remis Ščerbauskas foto
Įkelta:
2024-04-29
Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.
Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2024-03-29
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
2024-03-29
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-29
Vasario 28 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja, žurnalistė Evelina Daciūtė. Į susitikimą su knygų autore atskubėjo per septyniasdešimt mokinių iš Tauragės M. Mažvydo ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijų.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-28
2024 m. kovo 5 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9 pristatomos dvi knygos: Tauragės kraštotyros draugijos leidinys „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos leidinys „Kuršių nerijos nacionalinis parkas“. Šios knygos skirtos mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti gimtąjį kraštą.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.