Į Australiją išvykęs tauragiškis pasirinko kineziterapeuto kelią
Įkelta:
2021-10-11
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Akimirkos Australijoje

 

 

,
Nuotrauka
a
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Akimirkos Pietų Korėjoje, į kurią ateityje Benas planuoja persikelti gyventi

Melburne (Australija) gyvenantis 26-erių tauragiškis Benas Norvilas sako, kad svetur jį išviliojo galimybė studijuoti, tačiau nors šiuo metu ir gyvena labiausiai nuo Lietuvos nutolusiame žemyne, jis nepamiršta gimtųjų namų ir seka čia vykstančius pokyčius. Australijoje įgijęs kineziterapeuto išsilavinimą tauragiškis yra projekto „Globali Tauragė“ ambasadorius. „Tauragės žinioms“ jis pasakojo, kad užsienyje gyvenančių Tauragės ambasadorių tikslas – garsinti šio miesto vardą visame pasaulyje. 

– Papasakokite, kaip nusprendėte išvykti?

– Į svečią šalį nusprendžiau išvykti dar 2016 m., tuomet baigiau studijas Lietuvoje. Norėjau išbandyti save, įgyti patirties. Pirminis planas – išvykti studijuoti dviem metams ir šiek tiek pakeliauti po Australiją. Planavau vykti kartu su pusbroliu, bet išvykau vienas ir šiek tiek anksčiau. Taigi, iškeliavau 2017 metų balandį. Studijavau kineziterapiją, studijos truko porą metų.

– Kodėl būtent Australijoje?

– Australiją pasirinkau, nes atitikau studijų keliamus reikalavimus. Ši šalis ir daugiakultūrinė įvairovė pasirodė man nesvetima – anksčiau teko dalyvauti ERASMUS mainų programoje, pagal kurią pusę metų studijavau Turkijoje, kurioje supratau, kokie įvairūs skirtingose valstybėse gali būti žmonės. Sudėjęs visus taškus ant „i“ buvau pasirengęs tolimesniems nuotykiams ir pasaulio pažinimui. Nusprendžiau, kad tai kaip tik man. Supratau, kad tai bus gera patirtis, bus galima anglų kalbą išmokti, pamatyti šalį, susirasti draugų. 

– Kaip pasikeitė jūsų gyvenimas Australijoje? Kaip prisitaikėte prie naujo gyvenimo? Juk persikeliant į kitą šalį žmones neretai apima nežinomybė… 

– Australijoje labai daug laiko praleidau vienumoje, tai, manau, padėjo suprasti save ir ko aš noriu. Iš pradžių gyvenimas nebuvo lengvas, reikėjo prie visko prisitaikyti, adaptuotis, bet laikui einant viskas tapo lengviau. Per 4 metus pakeičiau net 8 darbus, galiausiai baigęs studijas susiradau darbą pagal specialybę. Tad perėjau nemažai, bet nepalūžau ir šiuo metu esu laimingas, nors buvo visko. 

– Esate kineziterapeutas. Kodėl pasirinkote šią sritį? 

– Aš visada norėjau padėti žmonėms, bet nežinojau kaip. O kineziterapija tapo gera proga dirbti ten, kur išties noriu. Padėti yra mano pašaukimas. Ši specialybė man puikiai tinka, kadangi darbo atmosfera visada yra raminanti, nėra streso, nėra daug sėdimo darbo, atvyksta labai įvairių žmonių. Taip galiu ir anglų kalbos žinias gerinti. Kaip sakant, „win win“ situacija, kurioje gerai ir man, ir pacientams.

– Žaidėte krepšinį. Ar šiuo metu užsiimate sportu, kaip tą darėte Tauragėje? 

– Tauragėje aš neturėjau darbo ir mano gyvenimo išlaidas apmokėjo tėveliai. Sportas man buvo numeris vienas, labai daug valandų praleisdavau sportuodamas, nors aukštų rezultatų ir nepasiekiau. Vadinasi, kažką dariau ne taip, o gal tiesiog aplinkybės nesusiklostė ir galimai pasirinkau ne tą sporto šaką. Australijoje tiesiog nebeturėjau tiek laiko sportuoti. Nors krepšinį vis dar žaidžiau bent 3 kartus per savaitę, bet tai buvo labiau pomėgis ir gerai praleistas laikas. Ateityje, manau, sportas iš mano gyvenimo labai nepasitrauks, vis tiek norėčiau dirbti profesionaliose krepšinio, futbolo, regbio ar kitose komandose.

– Kokia vieta Australijoje jums patinka labiausiai?  

– Nors ir gyvenu čia jau ketverius metus, ganėtinai mažai esu pamatęs Australijos. Dar labai daug vietų, kuriose nesu buvęs. Tiesa, labiausiai patiko važiuoti pakrante nuo Melburno Sidnėjaus link. Vietos Australijoje visos yra gražios, bet man dažniausiai grožis yra tada, kai juo galima pasidalinti su artimaisiais. 

Nuotrauka
a
Asmeninio albumo nuotrauka

– Ar Australijoje yra lietuvių bendruomenė? Ar dalyvaujate jos veikloje? 

– Visoje Australijoje yra daug lietuvių bendruomenių, kiek žinau, tikrai yra Melburne, Brisbane, Adelaidėje, Sidnėjuje. Jų veiklos dažniausiai susijusios su didelių švenčių paminėjimais ir vietinių žmonių susibūrimais, puoselėjant lietuvių kalbą, papročius, kultūrą. Didžioji dalis bendruomenės narių yra vyresnio amžiaus žmones, bet ateina ir šeimų su vaikais, anūkais bei proanūkiais. Lietuvių bendruomenės siekia išlaikyti lietuvybės tradicijas ir papročius, kartą per metus dalyvaujame sporto šventėje. Rengiama lietuvių skautų stovykla. Tad veiklos gana nemažai, turime ir lietuvį kunigą, kilusį iš Šilalės rajono. Tad tikrai bendruomenės veikla labai aktyvi, žmones labai draugiški ir laimingi. 

– O kaip Australijoje dorojamasi su COVID-19 pandemija? Ar suvaržymai panašūs į įvestus Lietuvoje? 

– Kiek žinau, bent Melburnas, kuriame gyvenu, yra daugiausiai dienų karantine praleidęs miestas. Tai, mano nuomone, situacija yra gana perdėta, labai daug suvaržymų, labai didelė žmonių baimė. Manau, pats virusas nepadarė tiek žalos, nesusirgo daug žmonių, bet viruso šalutinis poveikis pasijuto: žmonės dėl nuolatinio karantino prarado darbus, atsirado didelė baimė išeiti į lauką, labai daug žmonių susidūrė su psichologinėmis problemomis, tad, manau, ilgalaikis karantinas padarė daug daugiau žalos nei virusas. 

– Ar planuojate grįžti gyventi į Lietuvą? Į Tauragę? 

– Šiuo metu neplanuoju grįžti gyventi į Lietuvą. Bet norėčiau grįžti atostogoms. Turiu planų važiuoti gyventi į Pietų Korėją.

– Kada lankėtės Lietuvoje?

– Paskutinį kartą buvau grįžęs prieš trejus metus į Dainų ir šokių šventę. Teko garbė atstovauti Melburno tautinių šokių grupei „Gintaras“. Tai buvo vienintelis kartas, kai buvau grįžęs. Ateityje, jei atsivers sienos, norėčiau vasaras praleisti Lietuvoje. 

– Ar sekate pokyčius Tauragėje? Kokių vietų čia pasiilgstate? 

– Esu gana prisirišęs prie Tauragės. Tėveliai, daugelis draugų ir pažįstamų vis dar gyvena Tauragėje. Teko matyti pokyčius, manau, su nauju meru priešakyje Tauragė eina tinkamu infrastruktūros keliu. Labai smagu matyti sparčiai į gerąją pusę besikeičiančią Tauragę. Visa Tauragė yra labai jaukus miestas ir mano mėgstamos vietos yra greičiausiai tos pačios kaip ir visų vietinių. Nenorėčiau išskirti vienos vietos, bet Jūros pakrantė man vis dar kelia geriausius prisiminimus. Ten praleidau labai daug laiko, mano geriausi prisiminimai yra likę ten.

– Esate „Globalios Tauragės“ ambasadorius. Kaip tapote šios iniciatyvos dalimi? 

– Šios idėjos nariu tapau 2018 metais, kai tuomet dar būsimas Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas iškėlė idėją išvažiavusius svetur tauragiškius suvienyti bendram tikslui – garsinti Tauragės kraštą ir suteikti inovatyvių idėjų, kurias būtų galima įgyvendinti Tauragėje. Pasikalbėjau su Dovydu, aptarėme, kuo galėčiau būti naudingas. Nusprendėme, kad potencialiai galima būtų paimti idėjų iš Australijos ir įdiegti Tauragėje.

– Ko palinkėtumėte tauragiškiams?

– Tauragiškiams norėčiau palinkėti viso ko geriausio. Be to, jeigu ką nors domina Australija  ar planuojate ateityje atvažiuoti, prašau, susisiekite su manim, padėsiu, kuo galėsiu. 

Nuotrauka
spaudos
Nuotrauka
dainu dainele
Įkelta:
prieš 1 dieną
Sausio 11-ąją Tauragės meno mokykloje (TMM) vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ rajoninis etapas. Kaip teigia konkurso organizatoriai, konkurse skambėjo daug gražių dainų ir muzikos garsų, kuriuos lydėjo konkurso dalyvių, jų mokytojų, tėvelių, žiūrovų ir vertinimo komisijos palaikymas ir jaudulys.
Nuotrauka
a
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotraukos
Įkelta:
2021-11-19
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ projektas „Kultūros muitinė“ jau trečius metus kvietė Tauragės pilies menėse įgyti naujų kultūrinių patirčių. Pilyje prasidėję kultūriniai mainai keliauja tolyn – nes muziejininkai mėgsta neapsiriboti tradiciniais sprendimais, eksperimentuoti. Taigi finalinis „Kultūros muitinės“ renginys – pleneras „Fotografika“ persikėlė į neįprastą erdvę – buvusią Skaičiavimo mašinų elementų gamyklą, įprastai tauragiškių vadinamą „Skaičiukais“. „Skaičiukai“ tapo istorija, bet moterys ir menas čia sugrįžo vienam vakarui.
Nuotrauka
a
Nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-10-15
Praėjusį penktadienį Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka paminėjo ypatingą datą – Tauragės valstybinio centralinio knygyno skyriaus (dabartinė biblioteka) 90-ųjų įsteigimo metinių šventę. Ta proga viešojoje bibliotekoje rinkosi garbingi svečiai, perskaityta  laudacija pirmajai bibliotekos vadovei Larisai Kopaitei ir bibliotekos darbuotojams. O bibliotekos gyvenimas mūsų mieste prasidėjo 1931 m. Ir pirmosios patalpos nebuvo net panašios į įstaigą – tada įsikurta mažame kambarėlyje Vytauto gatvėje. Miestiečiams buvo siūloma pasirinkti vieną iš dešimties knygų. Pirmoji bibliotekos vadovė nustebtų išvydusi, kokia biblioteka dabar.
Nuotrauka
mažrimas
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2021-09-15
Rugsėjo 11-ąją Tauragės kultūros centro parodų salei suteiktas amžinybėn iškeliavusio Tauragės garbės piliečio, kraštotyrininko Edmundo Mažrimo vardas. Šįkart jos sienas puošė nuotraukos iš jo šeimos ir draugų archyvų, ir kiekvienoje jų – Edmundo veidas. O į vakarą, pavadintą „(Ne)tolima praeitis“ susirinkę bičiuliai, kolegos, bendražygiai dalijosi prisiminimais, įžvalgomis apie šią neeilinę asmenybę, palikusią ryškų pėdsaką istorijos tyrinėjimuose.
Nuotrauka
Jašinskienė
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-14
Atgimsta kažkada buvusi labai aktyvi mūsų krašto istorijai ir kultūrai neabejingų žmonių veikla – jie buriasi į asociaciją ir kviečia prisijungti visus, kurie nori daugiau sužinoti apie Tauragės krašto labui dirbančius žmones, susipažinti su krašto kultūros istorijos klodais. Steigiamasis asociacijos susirinkimas numatytas jau rugsėjo 15 dieną.
Nuotrauka
Renginio akimirka. Reginos Vaičaitienės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-28
Sąjūdis kaip stebuklas, fenomenas, reiškinys. Apie jį kalbėta rugpjūčio 23-ąją Tremties ir rezistencijos muziejuje, plačiajai visuomenei atidarant Sąjūdžio kambarį. Sąjūdžio muziejaus Lietuva neturi, šiam itin reikšmingam šalies istorijos puslapiui skirta kukli ekspozicija yra tik dar viename – Panevėžio muziejuje. Į renginį gausiai susirinkę žmonės ne tik apžiūrėjo naująją ekspoziciją, bet ir išklausė Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės Eglės Červinskaitės pranešimą „Sąjūdžio gimimo Tauragėje kontekstai ir prielaidos“, diskusiją „Ar Sąjūdžio stebuklas įvyktų šiandien?“, sąjūdietės, dabar Seimo narės Vilijos Aleknaitės-Abramikienės bei sąjūdiečio, dabar Tauragės rajono savivaldybės tarybos nario Sigito Mičiulio bei Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studento ir įvairių pilietinių jaunimo iniciatyvų dalyvio Nedo Tamašausko pasisakymus. 
Nuotrauka
a
Gretos Jonelytės nuotraukos
Įkelta:
2021-08-20
Ketvirtus metus Tauragės pilyje iniciatyvaus miesto jaunimo organizuojamas renginys – puiki galimybė atsiskleisti jauniems menininkams: savo darbus parodė fotografai, dailininkai, rašytojai, muzikantai, technologai ir kt. „Menų Festo“ tikslas – suburti pradedančius ir patirties turinčius menininkus iš visos Lietuvos bei pasidalinti jų kūryba su kitais. 
Nuotrauka
a
Nuotraukų koliažas
Įkelta:
2021-08-13
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka šiemet mini ne tik savo veiklos 90-metį – prieš 10 metų, 2011 m. rugpjūčio 30-ąją, bibliotekininkų bendruomenės prašymu Tauragės rajono savivaldybės taryba seniausiai Tauragės kultūros įstaigai suteikė kraštietės – literatūrologės, poetės, rašytojos ir vertėjos, habilituotos mokslų daktarės, profesorės Birutės Baltrušaitytės (1940–1996) vardą.  
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-30
Kone kiekvieną savaitgalį tai viename, tai kitame rajone kaime vyksta šventės. Tradiciniai bendruomenių renginiai suburia jų narius, sukviečia svetur gyvenančius kraštiečius, atneša į kaimą šventinę nuotaiką, skatina bendrauti ir dalintis geromis emocijomis. Praėjusį savaitgalį linksminosi batakiškiai ir Trepų gyventojai: Batakiuose vyko Šv. Onos atlaidai ir kraštiečių šventė „Ona ir vėl kviečia grįžti į tėviškę“, o Trepuose surengta bendruomenės šventė „Šakomis į dangų, šaknimis į žemę“. Abiejų šių kaimų bendruomenių pirmininkių Ritos Grinienės ir Jolantos Skrodenienės nuomonės sutampa: bendruomenių renginiai vienija ir ugdo. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-23
Šiandien, 16 val., Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ bus pristatyta paroda „Vasario 16-osios šventė 1919–1940 metais: susitelkimas ateičiai“. Šią kilnojamąją parodą, supažindinančią su Vasario 16-osios švente ir jos minėjimo tradicijomis 1919–1940 metais, parengė ir šalies regionų bendruomenėms dovanoja Lietuvos nacionalinis muziejus ir Signatarų namai. Specialiai šiai parodai muziejininkai sukūrė ir nuotaikingą edukaciją pagal rašytojo Antano Vienuolio tarpukariu skelbtas vizijas ir pranašystes, kaip Vasario 16-oji atrodys po šimto metų, t. y. dabar.
Nuotrauka
Eičas
Įkelta:
2021-07-21
Tauragės kultūros centro politinių kalinių ir tremtinių mišrus choras „Tremtinys“ birželio pabaigoje Telšiuose dalyvavo atminties koncerte „Dievo dovana, Lietuva, esi“, skirtame Rainių tragedijos 80-mečiui paminėti. O dabar, po ilgokos pertraukos, vėl repetuoja gyvai ir ruošiasi kitam renginiui, vyksiančiam Ariogaloje. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-20
20-metė Simona Bendikaitė šiais metais baigė Tauragės „Versmės“ gimnaziją. Meniškos sielos mergina pasakojo, kad Tauragėje pradėjo mokytis išėjusi iš vienos rajono mokyklos, kurioje patyrė sunkumų bendraudama su bendraklasiais. Patirti išgyvenimai, pasakojo ji, paskatino kurti.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-06-25
Artėjant Joninėms Tauragės kultūros centras kvietė tauragiškius ir miesto svečius į nuotaikingą šventę Taurų nuotykių parke. Dalyvaudami amatų demonstravime, prisimindami tradicijas, su muzika, šokiais, dainomis ir gera nuotaika visi linksminosi amatų ir muzikos šventėje.
Nuotrauka
geno
Įkelta:
2021-06-18
Pirmoji Tauragės kraštiečių šventė prie 15 metų surengta Vilniaus rotušėje, gi šiųmetinei, numatytai ryt, birželio 19-ąją, kraštiečiai rinksis netradicinėje aplinkoje – muziejuje „Duonos kelias“ prie Vilniaus Pilaitės vėjo malūno. Kaip visada, kraštiečiai išvys sceninių vaizdelių, o svarbiausia – galės bendrauti, diskutuoti, dainuoti, šokti kiek širdis geidžia.
Nuotrauka
atvi
Įkelta:
2021-06-18
Tūkstančiai mokinių prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Gyvybės medis“, skirtos paminėti Gedulo ir vilties dieną. Masinių gyventojų trėmimų pradžios 80-mečio proga Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, kaip ir kasmet, inicijavo Birželio 14-osios paminėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose ir kvietė prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Gyvybės medis“. Sveikinimus tremtiniams, politiniams kaliniams kūrė ir „Šaltinio“ progimnazijos, Skaudvilės ugdymo ir vaiko gerovės centro ugdytiniai bei Adakavo socialinių paslaugų namų Tauragės padalinio atstovai. 
Nuotrauka
zyd
Autorės ir Žydrės Macienės asmeninio albumo nuotraukos
Įkelta:
2021-05-30
Karantinas, uždaręs žmones namuose, ne vienam tapo depresijos priežastimi. Vis dėlto kai kurie tuo metu tarsi atrado save iš naujo: prisiminė kadaise mėgtas veiklas, ėmė kurti – kas eiles, kas paveikslus ar dekoracijas, o kas tortus, ir taip įprasminti staiga atsiradusį laisvą laiką. Bibliotekininkė iš Skaudvilės Žydrė Macienė prisipažįsta niekada negalvojusi, kad jos tapyti paveikslai gali būti kam nors įdomūs, tačiau dabar jie tapo parodos eksponatais. Žydrė įsitikinusi: kiekvienas galime rasti kūrybiškų veiklų, kurios teikia malonumą, ir jei išdrįstume į jas pasinerti, depresijų tikrai būtų kur kas mažiau.
Nuotrauka
bazinienė
Įkelta:
2021-05-17
Lomių kaimo bendruomenė pirmininkė, mokinių mylėta ir mylima pedagogė, entuziastinga kraštotyrininkė. Tiesiog – aktyvi ir energinga moteris, nuoširdi ir darbšti kaimynė bei kolegė. Tai tik maža dalis epitetų, tinkančių prieš kelias dienas gimtadienį atšventusiai lomiškei Elenai Bazinienei. Dar viena dovana jai tapo žinia, kad jos parengta knyga „Kol neišpustė laiko vėjai“ ką tik pasibaigusiame 8-ajame konkurse „Tauragės metų knyga 2020“, kuriame dalyvavo net 19 knygų, pripažinta populiariausia pažintine knyga. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-12
Tautodailininkas Juozas Galbogis – vienas Tauragės tautodailės veteranų. Šiandien jis švenčia garbingą 90-ies metų sukaktį. Garbaus amžiaus sulaukęs kūrėjas turi ką prisiminti – sunki vaikystė, karo metai, vingiuotas profesinis kelias. Vis dėlto turbūt maloniausi prisiminimai – apie kūrybos momentus ir, žinoma, šeimą – gausią, muzikalią ir talentingą. 
Nuotrauka
J. Trilikauskienė laukia, kada po karantino susitiks su savo skaitytojais. Jono Valaičio nuotrauka
J. Trilikauskienė laukia, kada po karantino susitiks su savo skaitytojais. Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2021-04-30
Tauragėje žinoma rašytoja Justina Trilikauskienė jau išleido savo 8-ąją knygą „Ant laikmečio šakos“. Naująjį poezijos rinkinį pristatančios tauragiškės gyvenimas vingiuotas. Irkutske gimusi ir Sibiro platybėse augusi, Klaipėdoje gyvenusi, o galiausiai Tauragėje atsidūrusi moteris su „Tauragės žinioms“ pasidalijo mintimis apie tai, kas yra rašytojas bei papasakojo apie spalvingą savo likimą, atvedusį ją į kūrybą.  Gimė tremtyje
Nuotrauka
tramtatulis
Įkelta:
2021-04-26
Išrinkti šių metų Lietuvos vaikų ir moksleivių lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkurso „Tramtatulis“ vietinio rato laureatai, kurie Tauragės kraštui atstovaus  regioniniame rate Telšiuose. Nuotoliniu būdu organizuojamas tradicinis jaunųjų atlikėjų konkursas suteikė ne tik kūrybinio džiaugsmo, bet ir nemažai iššūkių. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-04-17
Tauragiškės Antaninos Aldonos Auksorienės gyvenimas nebuvo lengvas. Pokariu gimusi moteris augo be tėvų, sunkiai dirbo, neteko vyro, tačiau drąsiai žengė gyvenimo keliu. Tauragiškė, įveikusi likimo siųstus išmėginimus, nusprendė apie tai papasakoti kitiems. Tiesa, kaip pati sako, ant popieriaus lapo išgulė ne ištisa istorija, o tik gyvenimo nuotrupos. „Tačiau jose kiekvienas gali atrasti dalį savęs“, – kalbėjo A. A. Auksorienė.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-16
Pasibaigus nuotoliniam mokymui vaikai atkeliavo į mokyklą su gėlėmis ir šypsenomis – visi buvo pasiilgę mokyklos, mokytojų ir draugų. O „Šaltinio“ progimnazijos 4b klasės mokytoja Jolita Girulienė sulaukė dar ir dovanos –  ji gavo knygą, kurios autorius – jos auklėtinis Nedas Mencleris. 
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-04-16
Nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios Lietuvos televizija ir laida „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ kvietė mokinius kurti laišką istorijai. Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos 4b klasės mokiniai, kaip pasakoja jų mokytoja Jolita Girulienė, šia idėja labai susidomėjo ir noriai įsitraukė į laiško rašymą. O vienas jų, Jokūbas Jankus, rašęs laišką Stasiui Girėnui, sulaukė TV laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ padėkos! Vienintelis Tauragėje!
Nuotrauka
Skaudvilės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2021-04-04
Velykos yra pavasario, prisikėlimo šventė, o kiaušinis – vienas jo simbolių. Nuo seno gyvuoja tradicija prieš Velykas dažyti kiaušinius. Skaudvilės krašto muziejuje šiuo metu eksponuojama unikali – apie 1000 įvairių raštų ir spalvų Onos Balandytės skutinėtų margučių paroda.