Muziejuje savanoriaujanti Simona prisilietė prie kraupių Lietuvos istorijos puslapių
Įkelta:
2022-04-18
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Simona Bendikaitė savanoriauja muziejuje. Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Simona veda ekskursiją mažiesiems. Asmeninio albumo nuotrauka

 

Praėjusiais metais mokyklą baigusi tauragiškė Simona Bendikaitė nusprendė ieškoti savo gyvenimo kelio. Apie tolesnes studijas svarsčiusi mergina nebuvo iki galo apsisprendusi, ką būtent toliau studijuoti, tačiau pradėjusi savanoriauti Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ji suprato, kad norėtų pasinerti į kultūros pasaulį.

Kalbina Tauragės žmones

– Dabar jau apsisprendžiau, kad studijuosiu lietuvių kalbą, – pasakojo ji. – O savanorystę muziejuje sužadino smalsumas. Išlaikiusi egzaminus dar galvojau, ką studijuoti, ir nusprendžiau savanoriauti, nes tai padeda apsispręsti. Akys nukrypo į muziejų, kuriame aš bendrauju su daugybe kultūros pasaulio atstovų, susipažinau su nemažai rašytojų. Beje, aš ir pati kuriu, rašau eiles. Taigi lietuvių kalbos žinios itin pravers.

S. Bendikaitė lengvai randa kalbą su Tauragės krašto menininkais. Anot jos, į kultūrą labiau yra pasinėrę vyresnės kartos žmonės. Kadangi ne visi yra plačiai žinomi, ji nusprendė pradėti pokalbių ciklą, kurį skelbia socialiniuose tinkluose, tad retsykiais galima išgirsti naujus S. Bendikaitės ir jos pašnekovų interviu. Taip savanorė siekia į dienos šviesą ištraukti ir visiems pristatyti įdomius, dar neatrastus Tauragės žmones.

– Dabar jau apsisprendžiau, kad studijuosiu lietuvių kalbą, – pasakojo ji. – O savanorystę muziejuje sužadino smalsumas. Išlaikiusi egzaminus dar galvojau, ką studijuoti, ir nusprendžiau savanoriauti, nes tai padeda apsispręsti. Akys nukrypo į muziejų, kuriame aš bendrauju su daugybe kultūros pasaulio atstovų, susipažinau su nemažai rašytojų. Beje, aš ir pati kuriu, rašau eiles. Taigi lietuvių kalbos žinios itin pravers.

– Su jais susipažįstu įvairiuose renginiuose, kartais susirašome. Galima sakyti, kad ne vien aš pasirenku savo pašnekovus, bet ir jie mane pasirenka. Kai kurie juk net kalbėti atsisako. Tačiau kiti mielai sutinka. Kažkaip randame bendrą kalbą. Beje, Tauragės kavinės – vienos geriausių ir, ko gero, natūraliausių vietų pokalbiams. Žmonės jose jaučiasi laisviau nei, tarkime, kokiose specialiose pokalbių studijose. Pildau pokalbių su Tauragės menininkais ciklą, po kurio laiko juos paskelbiu, – sakė iniciatyvi mergina. 

Tarp S. Bendikaitės pašnekovų – ne tik rašytojai, bet ir savo sričių profesionalai, pavyzdžiui, ji yra kalbinusi ir psichologų, šokėjų, mokytojų.

– Kiekvienas žmogus yra ypatingas ir su savimi atsineša be galo skirtingų emocijų ir istorijų. Tad pokalbiai kartais ir mane pačią nustebina, o kartu ir praturtina, – dėstė tauragiškė.

Prisilietė prie skaudžios istorijos

Įvairios patirties S. Bendikaitė semiasi ir muziejuje. Čia ji bendrauja su lankytojais – pasakoja apie eksponatus, Tauragės krašto istoriją. Beje, pirmą mėnesį ji pati buvo klausytoja – muziejaus darbuotojai supažindino merginą su muziejaus istorija, veikla. 

– Patys įdomiausi eksponatai – įvairios gyvūnų iškamšos gamtos ekspozicijoje. Kartais net atrodo, kad viskas gyva, – įspūdžiais dalijosi ji. 

S. Bendikaitė papasakojo ir apie naują muziejaus edukaciją  „KGB tardymo ypatumai“. Ji vyksta dabartiniame muziejaus padalinyje, buvusioje NKVD būstinėje, vadinamoje Šubertine.

– Muziejaus lankytojai gali atvykti į Šubertinę, juos pasitiks tardytojas, kuris pradės su jais bendrauti panašiai, kaip okupaciniu laiku jėgos struktūros iš tiesų elgėsi su kalinamais asmenimis, – sakė ji.

Kaip skelbia Tauragės krašto muziejus, Tremties ir rezistencijos muziejuje pradedama įgyvendinti nauja edukacija „KGB tardymo ypatumai“. Tai istorijos pamoka-spektaklis, kurios metu lankytojai tardomi KGB kabinete. Kiekvienas „sulaikytasis“ savo kailiu patiria sovietų saugumiečių patyčias, smurtą, verbavimą, mokomas sovietinių lozungų, pažinti „naują“ istoriją.

– Kai kuriems gali susidaryti įspūdis, kad muziejus tuščias, čia nevyksta beveik nieko, dulkės tik nusėda, kurias kažkas valo. Nieko panašaus. Čia vyksta labai daug dalykų: atvyksta įdomūs žmonės, rengiami susitikimai, renginiai. Susirenka daug žiūrovų, klausytojų.  Kartais atvyksta tiek, kad net neužtenka vietų visus susodinti, – pasakojo ji.

Prieš tai kiekvienas dalyvis supažindinamas su edukacijos taisyklėmis, pasirašo sutikimą. KGB tardytojo pareigas atlieka buvęs Tauragės liaudies teatro aktorius Vygantas Užmiškis. Po šio interaktyvaus spektaklio kiekvienam dalyviui įteikiamas specialus pažymėjimas. 

Tiesa, muziejininkai perspėja, kad šis spektaklis nerekomenduojamas silpnų nervų ar sergantiems klaustrofobija žmonėms. „Taip jau sutapo, kad edukacija startuoja būtent tada, kai visai netoli mūsų, kaimyninėje Ukrainoje, ir vėl siautėja raudonasis teroras. Taip norėjosi tikėti, kad apie tokią struktūrą kaip KGB, apie žmonių žūtis per karą, apie griūvančius ne tik miestus, bet ir žmonių gyvenimus, mes skaitysime tik istorijos vadovėliuose. Deja... Visa tai vėl kartojasi. Ir dėl to mes turime būti budrūs, jaunajai kartai aiškinti, šviesti, kas ir kaip buvo, kad žmonės, pasinėrę į virtualų pasaulį, atskirtų gėrį nuo blogio“, – rašoma muziejaus pranešime.

Muziejaus patalpose yra tardymo kambarys, kuriame yra saugumiečio figūra, stalas, ant kurio pastatyta į priešais sėdintį žmogų nukreipta lempa. 

– Tai dar viena įdomi vieta mūsų muziejuje, man ji patinka tuo, jog sukuriama atmosfera tarytum vėl nukelia į tą kraupų laikmetį ir leidžia geriau suvokti, kokia skaudi buvo Lietuvos okupacija. Vaikščiodama po Šubertinę jaučiuosi nejaukiai – kai supranti, kad čia kentėjo žmonės, iš jų buvo tyčiojamasi, apima ir liūdesys, ir pyktis. Tai ypatinga vieta, sukelianti be galo daug emocijų, – sakė tauragiškė.

Su vaikais tenka paplušėti 

Tačiau muziejuje – ne tik liūdni istorijos puslapiai. Čia rengiamos parodos, ekskursijos, integruotos pamokos.

– Kai kuriems gali susidaryti įspūdis, kad muziejus tuščias, čia nevyksta beveik nieko, dulkės tik nusėda, kurias kažkas valo. Nieko panašaus. Čia vyksta labai daug dalykų: atvyksta įdomūs žmonės, rengiami susitikimai, renginiai. Susirenka daug žiūrovų, klausytojų.  Kartais atvyksta tiek, kad net neužtenka vietų visus susodinti, – pasakojo ji.

Nuotrauka
nuotrauka

Muziejuje apsilanko ir vaikų. Jiems S. Bendikaitė vedė ekskursiją.

– Man tai buvo tikras iššūkis. Vaikams nepapasakosi labai mokslinių dalykų, vartodamas įvairius specifinius terminus, neapkrausi jų faktais. Reikia sudominti. Tad teko gerokai paplušėti atkreipiant dėmesį į tai, kas jiems patiems įdomu, ir viską perteikti paprasta kalba. Pavyko. Tikiuosi, ir vaikams buvo įdomu, – kalbėjo savanorė. 

Kaip sužadinti jaunuolių smalsumą? 

Kultūros ministerija skelbia, kad 2021 m. Lietuvos muziejuose apsilankė 3 mln. 186 tūkst. 401 lankytojas. Tai 12 proc. daugiau nei 2020-aisiais (2 mln. 837 tūkst. 798 lankytojai). Šį skaičių sudaro pavieniai ir organizuoti lankytojai, fondų lankytojai, edukacinių užsiėmimų bei muziejaus organizuojamų renginių lankytojai ir dalyviai. Kiek iš jų yra jauno amžiaus asmenų, nėra skelbiama. 

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ veiklos ataskaitoje teigiama, kad 2021 m. iš viso muziejaus ekspozicijas, renginius bei parodas aplankė per 30 tūkst. tauragiškių ir miesto svečių.

Ataskaitoje pabrėžiama, kad didėja į muziejaus veiklas įsitraukiančių moksleivių skaičius. Jei 2020 m. Tauragėje esančiuose padaliniuose (Pilyje bei Šubertinėje) ekskursijų metu apsilankė 938 moksleiviai, 2021 m. – apie 1498 moksleiviai. 

Skaičiuojama, kad iš viso muziejaus padaliniuose 2021 m. pabuvojo 3 105  moksleiviai. Palyginimui – 2020 m. šis skaičius buvo daugiau nei perpus mažesnis – 1240.

Muziejaus savanorė Simona įsitikinusi, kad jaunuolių smalsumą ir motyvaciją apsilankyti muziejuje galima sužadinti ir suteikiant tam tikros naudos.

– Pavyzdžiui, už apsilankymus, aktyvų dalyvavimą muziejaus veikloje galėtų būti skiriami papildomi balai, skaičiuojami stojant į universitetus ir panašiai. Be to, būtų labai gerai, jeigu moksleiviams ir studentams apsilankymai muziejuose visiškai nieko nekainuotų.

Kaip skelbiama tinklalapyje tauragesmuziejus.lt, šiuo metu Tauragės krašto muziejų „Santaką“ sudaro archeologijos, istorijos, etnografijos, gamtos ekspozicijos, fotografijos galerija, pilies menės, inovacijų pilnas „Amžių bokštas“. Skaudvilės krašto muziejus, Alfonso Čepausko dailės galerija bei Tremties ir rezistencijos muziejus yra padaliniai.

Nuotrauka
spaudos

 

Nuotrauka
ignas
Įkelta:
prieš 1 dieną
16-metis „Versmės“ gimnazijos moksleivis Ignas Plienaitis piešti mėgo nuo vaikystės. Kaip ir daugelis bendraamžių,  piešinius jis padovanodavo tėvams. Tačiau po kurio laiko pomėgis piešti išaugo į šį tą daugiau – vaikinas piešti išmoko taip gerai, kad dabar yra raginamas surengti parodą. 11-ą klasę lankysiantis jaunuolis ne tik piešia pasitelkęs grafitinius pieštukus, bet ir tapo guašo akvarele. „Vasarą planuoju išmėginti ir aliejinius dažus“, – kalbėjo jis. Meniškos sielos moksleivis, regis, turėtų būti atitrūkęs nuo vadinamų tiksliųjų mokslų ir pasinėręs į paslaptimis apipintą meno sritį, tačiau vaikinas atskleidė planuojantis studijuoti ne ką kitą, o inžineriją. 
Nuotrauka
paulius
Įkelta:
2022-07-31
Tauragiškis Paulius Mikalauskas egzaminų rezultatais nustebino, ko gero, ne vieną – keturi iš penkių laikytų įvertinti šimtukais, o iki penktojo aukščiausio įvertinimo pritrūko vos dviejų balų. Devyniolikmetis vaikinas džiaugiasi savo pasiekimais ir jau seniai svajoja studijuoti mediciną Vilniaus universitete. Beje, šimtukai – tai dar ne visi Pauliaus pasiekimai: šiemet vaikinas laimėjo auksą Lietuvos mokinių biologijos olimpiadoje ir visai neseniai – bronzą tarptautinėje biologijos olimpiadoje.
Nuotrauka
jonines
Įkelta:
2022-07-01
Ilgąjį savaitgalį Joninių vainikais puošėsi visa Lietuva. Joninės arba Rasos – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė – siautulingai minėta ir Tauragės rajone – Jovaruose, Taurų parke, Dacijonuose, Pagramantyje, Adakave ir daugelyje kitų vietų.
Nuotrauka
Antaninių šventės akimirka. Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-06-17
Šeštadienį Kęsčiuose su trenksmu nuaidėjusi Antaninių šventė „Pieno kelias: nuo šienapjūtės iki sūrio“ sulaukė nemažo aplinkinių kaimų gyventojų susidomėjimo. Netrūko smalsavusių susipažinti su šios šventės, dar kitaip vadinamos – šienpjovių švente, tradicijomis. Tą dieną pagerbti varduvininkai, jubiliatai, bendruomenės naujagimių tėveliai bei naujakuriai.
Nuotrauka
bliudziuviene
Įkelta:
2022-06-12
Reginą Bliūdžiuvienę galima pristatyti įvairiai: poetė, tautosakininkė, pedagogė, aktyvi Žygaičių miestelio bendruomenės narė. Regina apie savo darbus girtis nėra linkusi, tik žaviais eilėraštukais retsykiais pasidalija savo feisbuke.
Nuotrauka
pilies teatras
Įkelta:
2022-05-20
Gegužės 11-ąją Tauragės meno mokyklos (TMM) Pilies teatras pakvietė į spektaklio, pastatyto Krystal Sutherland romano „Mūsų širdžių chemija“ motyvais, premjerą. Pilnutėlėje Pilies salėje žiūrovai kiek ilgiau nei valandą stebėjo pasirodymą, kuris ne vieną privertė braukti ašarą – jaunųjų aktorių emocijos abejingų nepaliko. Toks ir buvo Pilies teatro tikslas. 
Nuotrauka
muz
Įkelta:
2022-05-16
Gegužės 18-ąją, Tarptautinę muziejų dieną, visi keliai veda į pažinimą. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ ir jo padaliniai – Tremties ir rezistencijos muziejus, įkurtas buvusioje NKVD būstinėje, tauragiškių vadinamas Šubertine, Skaudvilės krašto muziejus, Alfonso Čepausko dailės galerija, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras – tądien kviečia ne tik apsilankyti muziejuose nemokamai, bet ir dalyvauti gausybėje renginių.
Nuotrauka
sondra
Įkelta:
2022-05-15
Šiandien minime Šeimos dieną. Kiek mums visiems svarbi šeima? Ko gero, paprasčiausias meilės savo šeimai įrodymas – domėjimasis jos istorija. Sondrai Vaišvilaitei, pribloškiančios savo grožiu knygos „Šviesybių namai“ autorei, be galo svarbi kiekviena, net ir smulkiausia giminės istorijos detalė, kurias ji kartu su seserimi Danguole rinko po kruopelytę ne vienerius metus ir sudėliojo iš jų ištisą paprasto gyvenimo epą, įdomų ir vertingą ne tik artimiesiems. Susirinkusieji į Sondros Vaišvilaitės knygos „Šviesybių namai“ pristatymą vos tilpo B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje – žinia apie šią ypatingą leidinį priviliojo ne tik  autorės draugus, artimuosius, bet ir kraštotyra, istorija, etnografija besidominčius žmones. 
Nuotrauka
paulinos
Įkelta:
2022-05-05
Daugiau nei 10 metų fotografuojanti tauragiškė Paulina Dubė rimčiau šio darbo ėmėsi baigusi mokyklą – tada, pasak jos, atsirado ir laiko, ir noro užsidirbti. Visą savo laiką darbui skirianti moteris sako nežinanti, kaip daugiau save įvardinti nei fotografe. Ji pasakoja, kad pomėgiui tapus darbu laisvalaikio ji nelabai ir turi – didžiąją dalį laiko skiria fotosesijoms ir nuotraukų redagavimui.
Nuotrauka
viktorija
Įkelta:
2022-04-28
Tauragės „Versmės“ gimnazijos trečiokė Viktorija Rezgytė Lietuvos moksleivių liaudies dailės parodos-konkurso „Sidabro vainikėlis IX“ regioniniame ture už savo siuvinėtus darbelius jau trečią kartą laimi prizinę vietą. Mergina turi daug įvairių pomėgių – nuo siuvinėjimo adinukės stiliumi, piešimo, grojimo gitara iki pasivaikščiojimų gamtoje, knygų skaitymo bei domėjimosi istorija.
Nuotrauka
AutOrės nuotrauka
Įkelta:
2022-04-16
Didžioji savaitė prieš Velykas, ko gero, ne vienam asocijuojasi su vaško kvapu – gi juo dažnas margina kiaušinius. Tada ir vaikystės prisiminimai užplūsta – kaip varžytasi dėl gražesnio ir ryškesnio margučio, kaip laukta antrosios Velykų dienos, kad galėtum bėgti pas kūmą pinigėlio. Nuo darbų sustirusios Pagramančio socialiniuose globos namuose įsikūrusių senolių rankos kiaušinių marginimo edukacijos metu bando prisiminti ir atkartoti margučio raštus – vieni rezultatu labai patenkinti, kiti lyg ant savęs pyksta ir sako, kad anksčiau ir brūkšneliai būdavo tiesesni, ir ranka labiau klausydavo. Bet džiaugsmo pamačius spalvą įgavusį margutį netrūksta, o ir stalo kaimynui pasigirti smagu. Stebi smagų senolių šurmulį ir tiki – artėja graži  ir prasminga šventė. 
Nuotrauka
kulturos muitine
Įkelta:
2022-04-05
„Kultūros muitinė“, jau tradicija tapęs renginių ciklas, šiemet prasidėjo neįprastai –  austrių degustacija Pilies menėse, o po kelių dienų į kitą renginį irgi kulinarine tema pakvietė Skaudvilės krašto muziejus.
Nuotrauka
mmm
Įkelta:
2022-04-05
Balandžio 6-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Pilies menėse bus atidaryta ypatinga paroda. Tai kolektyvinė paroda, o jos eksponatai – moterų, lankančių Tauragės suaugusiųjų dailės studiją „MMM“ (Moterys mokosi meno, meno mokyklos moterys), darbai. Parodos pavadinimas visaapimantis ir daugiaprasmis – „Interpretacijos“.
Nuotrauka
batakiai
Įkelta:
2022-03-18
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai dauguma bendruomenių bei kultūros namų kvietė atvykti į renginius bei susibūrimus ir pasidžiaugti mūsų tautos laisve. Dauguma jų prasidėjo maldomis ne vien tik už mūsų laisvę – nepamirštas ir Ukrainoje vykstantis karas.
Nuotrauka
uzgavenes
Įkelta:
2022-03-06
Pirmoji pavasario diena šįmet prasideda Užgavėnėmis, simbolizuojančiomis žiemos palydėtuves ir pavasario sutiktuves. Nors pasaulį šiandien yra apėmęs nerimas dėl karo Ukrainoje, ir, atrodytų, linksmybėms vietos nebeliko, vis dėlto šios linksmos šventės atsisakė ne visi, o ją organizavusieji įsitikinę, kad  tradicijos padeda susitelkti. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-02-18
Lietuvos valstybės atkūrimo dieną visa šalis, o kartu ir tauragiškiai, paminėjo kaip laisvės, nepriklausomybės, demokratinės šalies dieną. Ši tautai svarbi diena minėta Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje, kur Šv. Mišios aukotos už Lietuvą ir Lietuvos žmones, Tauragės kultūros rūmuose surengtame iškilmingame koncerte dalyvavo Kultūros centro kolektyvai ir atlikėjai, kai kurios bendruomenės leidosi į pėsčiųjų žygius, vieni kitus džiugino dainomis, šypsenomis.
Nuotrauka
16
Įkelta:
2022-02-16
Praėjo 104 metai, kai tautos šviesuoliai pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktą. Mūsų tėvai ir seneliai gali pasidalinti prisiminimais, kaip šią šventę švęsdavo praeityje. „Šaltinio“ progimnazijoje, kai klases retina vis įsisukdama COVID epidemija, mokytojai pasiūlė 5–8 klasių mokiniams pasidalinti mintimis, kaip mokinių šeimose švenčiama Vasario 16-oji, ką jaunajai kartai reiškia žodžiai Tėvynė, Laisvė... Pabiro tiek gražių, nuoširdžių žodžių, kuriuos jau šią savaitę mokyklos fojė mokiniai skaito per pertraukas televizijos ekrane. Kitame mokyklos koridoriuje – Vėjų pievoje – paroda „Lietuva pro mano langą“. Penktadienį, paskutinę savaitės dieną, bus suvedami rezultatai, kaip šiai šventei paminėti 1–8 klasių mokiniai papuošė savo kuprines. „Švenčiame ir švęsime visi: 1–8 klasių mokiniai, mokyklos administracija, klasių ir  būrelių vadovai, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos...“, – sako mokyklos bendruomenė ir dalijasi mokinių istorijomis, kaip šeimos švenčia Vasario 16-ąją. 
Nuotrauka
betrice
Įkelta:
2022-02-10
Artėjant svarbiausioms valstybinėms šventėms progą tautiškumą perteikti piešiniuose turėjo ir jaunieji Lietuvos menininkai. Iš 423 konkursui „Ateities miestai“ siųstų piešinių atrinkta 20 favoritų, kurių skaitmeninį katalogą kovo 1–15 dienomis ketinama pristatyti Lietuvos Respublikos Seime Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtoje parodoje. Sėkmės sulaukusio ir į 20-uką patekusio piešinio autorė tauragiškė abiturientė Beatričė Arštikytė pasakoja, kad laisvė jai svarbi ne tik kaip Lietuvos pilietei, bet ir kaip meno kūrėjai. 
Nuotrauka
jencevicius
Įkelta:
2022-02-06
Tauragėje gimė daug pasaulinio garso žmonių – Jozefas Šereševskis, Davidas Kacelenbogenas, Robertas Lemanas, Taurogeno žeme vaikščiojo net keturi Rusijos carai, legendinis karo strategas Karlas Klauzevicas, pasaulinio garso kompozitoriai Aleksandras Borodinas, Hektoras Berliozas, Robertas Šumanas, rašytojas ir politikas Aleksandras Gercenas, „Kruvinojo sekmadienio“ herojus popas Gaponas, Aleksandro Puškino žudikas Žoržas Dantesas… Šiuos ir dar daugybę mažai kam žinomų ar netgi visai negirdėtų Tauragės istorijos faktų atkapstęs kraštietis Alvidas Jancevičius sudėjo juos į knygą-straipsnių rinkinį „Užmirštasis Tauroggenas“, kurią jau netrukus pristatys Tauragės krašto muziejuje „Santaka“. O belaukiant susitikimo – pokalbis su jos autoriumi.   
Nuotrauka
slaviunas
Įkelta:
2022-01-30
Žymusis tautosakininkas Leonardas Sauka rašė: „Nedaug tėra žmonių, kurie lygiai gerai galėtų nagrinėti liaudies buitį, papročius, apeigas, tikėjimus, muzikinę ir poetinę liaudies kūrybą“. Šie žodžiai skirti tautosakininkui, etnografui ir folkloristui Zenonui Slaviūnui (iki 1939 m. – Slavinskui), prieš 105 metus, 1907 m. sausio 14 dieną, gimusiam Skaudvilėje, vargonininko šeimoje. Tauragės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka šios sukakties proga paskelbė savo surinktą medžiagą apie šį garsų kraštietį. 
Nuotrauka
mizgiriene
Įkelta:
2022-01-17
Priešpaskutinę praėjusių metų dieną mūsų krašto šviesuolei, Tauragės rajono garbės pilietei Almai Mizgirienei (Valaitytei) būtų sukakę 90 metų. Buvusiai kolegei atminti bei Archyvų metams pažymėti B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka pakvietė susipažinti su ekspozicija, kurios tikslas – atkreipti bendruomenės dėmesį į Tauragės krašto šviesuolės paveldo tyrinėjimo darbus, žymių kraštiečių atminimo išsaugojimą ir skleisti informaciją apie bibliotekoje saugomą jos sukauptą kraštotyrinį archyvą. 
Nuotrauka
dainu dainele
Įkelta:
2022-01-17
Sausio 11-ąją Tauragės meno mokykloje (TMM) vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ rajoninis etapas. Kaip teigia konkurso organizatoriai, konkurse skambėjo daug gražių dainų ir muzikos garsų, kuriuos lydėjo konkurso dalyvių, jų mokytojų, tėvelių, žiūrovų ir vertinimo komisijos palaikymas ir jaudulys.