Muziejuje savanoriaujanti Simona prisilietė prie kraupių Lietuvos istorijos puslapių
Įkelta:
2022-04-18
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Simona Bendikaitė savanoriauja muziejuje. Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Simona veda ekskursiją mažiesiems. Asmeninio albumo nuotrauka

 

Praėjusiais metais mokyklą baigusi tauragiškė Simona Bendikaitė nusprendė ieškoti savo gyvenimo kelio. Apie tolesnes studijas svarsčiusi mergina nebuvo iki galo apsisprendusi, ką būtent toliau studijuoti, tačiau pradėjusi savanoriauti Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ji suprato, kad norėtų pasinerti į kultūros pasaulį.

Kalbina Tauragės žmones

– Dabar jau apsisprendžiau, kad studijuosiu lietuvių kalbą, – pasakojo ji. – O savanorystę muziejuje sužadino smalsumas. Išlaikiusi egzaminus dar galvojau, ką studijuoti, ir nusprendžiau savanoriauti, nes tai padeda apsispręsti. Akys nukrypo į muziejų, kuriame aš bendrauju su daugybe kultūros pasaulio atstovų, susipažinau su nemažai rašytojų. Beje, aš ir pati kuriu, rašau eiles. Taigi lietuvių kalbos žinios itin pravers.

S. Bendikaitė lengvai randa kalbą su Tauragės krašto menininkais. Anot jos, į kultūrą labiau yra pasinėrę vyresnės kartos žmonės. Kadangi ne visi yra plačiai žinomi, ji nusprendė pradėti pokalbių ciklą, kurį skelbia socialiniuose tinkluose, tad retsykiais galima išgirsti naujus S. Bendikaitės ir jos pašnekovų interviu. Taip savanorė siekia į dienos šviesą ištraukti ir visiems pristatyti įdomius, dar neatrastus Tauragės žmones.

– Dabar jau apsisprendžiau, kad studijuosiu lietuvių kalbą, – pasakojo ji. – O savanorystę muziejuje sužadino smalsumas. Išlaikiusi egzaminus dar galvojau, ką studijuoti, ir nusprendžiau savanoriauti, nes tai padeda apsispręsti. Akys nukrypo į muziejų, kuriame aš bendrauju su daugybe kultūros pasaulio atstovų, susipažinau su nemažai rašytojų. Beje, aš ir pati kuriu, rašau eiles. Taigi lietuvių kalbos žinios itin pravers.

– Su jais susipažįstu įvairiuose renginiuose, kartais susirašome. Galima sakyti, kad ne vien aš pasirenku savo pašnekovus, bet ir jie mane pasirenka. Kai kurie juk net kalbėti atsisako. Tačiau kiti mielai sutinka. Kažkaip randame bendrą kalbą. Beje, Tauragės kavinės – vienos geriausių ir, ko gero, natūraliausių vietų pokalbiams. Žmonės jose jaučiasi laisviau nei, tarkime, kokiose specialiose pokalbių studijose. Pildau pokalbių su Tauragės menininkais ciklą, po kurio laiko juos paskelbiu, – sakė iniciatyvi mergina. 

Tarp S. Bendikaitės pašnekovų – ne tik rašytojai, bet ir savo sričių profesionalai, pavyzdžiui, ji yra kalbinusi ir psichologų, šokėjų, mokytojų.

– Kiekvienas žmogus yra ypatingas ir su savimi atsineša be galo skirtingų emocijų ir istorijų. Tad pokalbiai kartais ir mane pačią nustebina, o kartu ir praturtina, – dėstė tauragiškė.

Prisilietė prie skaudžios istorijos

Įvairios patirties S. Bendikaitė semiasi ir muziejuje. Čia ji bendrauja su lankytojais – pasakoja apie eksponatus, Tauragės krašto istoriją. Beje, pirmą mėnesį ji pati buvo klausytoja – muziejaus darbuotojai supažindino merginą su muziejaus istorija, veikla. 

– Patys įdomiausi eksponatai – įvairios gyvūnų iškamšos gamtos ekspozicijoje. Kartais net atrodo, kad viskas gyva, – įspūdžiais dalijosi ji. 

S. Bendikaitė papasakojo ir apie naują muziejaus edukaciją  „KGB tardymo ypatumai“. Ji vyksta dabartiniame muziejaus padalinyje, buvusioje NKVD būstinėje, vadinamoje Šubertine.

– Muziejaus lankytojai gali atvykti į Šubertinę, juos pasitiks tardytojas, kuris pradės su jais bendrauti panašiai, kaip okupaciniu laiku jėgos struktūros iš tiesų elgėsi su kalinamais asmenimis, – sakė ji.

Kaip skelbia Tauragės krašto muziejus, Tremties ir rezistencijos muziejuje pradedama įgyvendinti nauja edukacija „KGB tardymo ypatumai“. Tai istorijos pamoka-spektaklis, kurios metu lankytojai tardomi KGB kabinete. Kiekvienas „sulaikytasis“ savo kailiu patiria sovietų saugumiečių patyčias, smurtą, verbavimą, mokomas sovietinių lozungų, pažinti „naują“ istoriją.

– Kai kuriems gali susidaryti įspūdis, kad muziejus tuščias, čia nevyksta beveik nieko, dulkės tik nusėda, kurias kažkas valo. Nieko panašaus. Čia vyksta labai daug dalykų: atvyksta įdomūs žmonės, rengiami susitikimai, renginiai. Susirenka daug žiūrovų, klausytojų.  Kartais atvyksta tiek, kad net neužtenka vietų visus susodinti, – pasakojo ji.

Prieš tai kiekvienas dalyvis supažindinamas su edukacijos taisyklėmis, pasirašo sutikimą. KGB tardytojo pareigas atlieka buvęs Tauragės liaudies teatro aktorius Vygantas Užmiškis. Po šio interaktyvaus spektaklio kiekvienam dalyviui įteikiamas specialus pažymėjimas. 

Tiesa, muziejininkai perspėja, kad šis spektaklis nerekomenduojamas silpnų nervų ar sergantiems klaustrofobija žmonėms. „Taip jau sutapo, kad edukacija startuoja būtent tada, kai visai netoli mūsų, kaimyninėje Ukrainoje, ir vėl siautėja raudonasis teroras. Taip norėjosi tikėti, kad apie tokią struktūrą kaip KGB, apie žmonių žūtis per karą, apie griūvančius ne tik miestus, bet ir žmonių gyvenimus, mes skaitysime tik istorijos vadovėliuose. Deja... Visa tai vėl kartojasi. Ir dėl to mes turime būti budrūs, jaunajai kartai aiškinti, šviesti, kas ir kaip buvo, kad žmonės, pasinėrę į virtualų pasaulį, atskirtų gėrį nuo blogio“, – rašoma muziejaus pranešime.

Muziejaus patalpose yra tardymo kambarys, kuriame yra saugumiečio figūra, stalas, ant kurio pastatyta į priešais sėdintį žmogų nukreipta lempa. 

– Tai dar viena įdomi vieta mūsų muziejuje, man ji patinka tuo, jog sukuriama atmosfera tarytum vėl nukelia į tą kraupų laikmetį ir leidžia geriau suvokti, kokia skaudi buvo Lietuvos okupacija. Vaikščiodama po Šubertinę jaučiuosi nejaukiai – kai supranti, kad čia kentėjo žmonės, iš jų buvo tyčiojamasi, apima ir liūdesys, ir pyktis. Tai ypatinga vieta, sukelianti be galo daug emocijų, – sakė tauragiškė.

Su vaikais tenka paplušėti 

Tačiau muziejuje – ne tik liūdni istorijos puslapiai. Čia rengiamos parodos, ekskursijos, integruotos pamokos.

– Kai kuriems gali susidaryti įspūdis, kad muziejus tuščias, čia nevyksta beveik nieko, dulkės tik nusėda, kurias kažkas valo. Nieko panašaus. Čia vyksta labai daug dalykų: atvyksta įdomūs žmonės, rengiami susitikimai, renginiai. Susirenka daug žiūrovų, klausytojų.  Kartais atvyksta tiek, kad net neužtenka vietų visus susodinti, – pasakojo ji.

Nuotrauka
nuotrauka

Muziejuje apsilanko ir vaikų. Jiems S. Bendikaitė vedė ekskursiją.

– Man tai buvo tikras iššūkis. Vaikams nepapasakosi labai mokslinių dalykų, vartodamas įvairius specifinius terminus, neapkrausi jų faktais. Reikia sudominti. Tad teko gerokai paplušėti atkreipiant dėmesį į tai, kas jiems patiems įdomu, ir viską perteikti paprasta kalba. Pavyko. Tikiuosi, ir vaikams buvo įdomu, – kalbėjo savanorė. 

Kaip sužadinti jaunuolių smalsumą? 

Kultūros ministerija skelbia, kad 2021 m. Lietuvos muziejuose apsilankė 3 mln. 186 tūkst. 401 lankytojas. Tai 12 proc. daugiau nei 2020-aisiais (2 mln. 837 tūkst. 798 lankytojai). Šį skaičių sudaro pavieniai ir organizuoti lankytojai, fondų lankytojai, edukacinių užsiėmimų bei muziejaus organizuojamų renginių lankytojai ir dalyviai. Kiek iš jų yra jauno amžiaus asmenų, nėra skelbiama. 

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ veiklos ataskaitoje teigiama, kad 2021 m. iš viso muziejaus ekspozicijas, renginius bei parodas aplankė per 30 tūkst. tauragiškių ir miesto svečių.

Ataskaitoje pabrėžiama, kad didėja į muziejaus veiklas įsitraukiančių moksleivių skaičius. Jei 2020 m. Tauragėje esančiuose padaliniuose (Pilyje bei Šubertinėje) ekskursijų metu apsilankė 938 moksleiviai, 2021 m. – apie 1498 moksleiviai. 

Skaičiuojama, kad iš viso muziejaus padaliniuose 2021 m. pabuvojo 3 105  moksleiviai. Palyginimui – 2020 m. šis skaičius buvo daugiau nei perpus mažesnis – 1240.

Muziejaus savanorė Simona įsitikinusi, kad jaunuolių smalsumą ir motyvaciją apsilankyti muziejuje galima sužadinti ir suteikiant tam tikros naudos.

– Pavyzdžiui, už apsilankymus, aktyvų dalyvavimą muziejaus veikloje galėtų būti skiriami papildomi balai, skaičiuojami stojant į universitetus ir panašiai. Be to, būtų labai gerai, jeigu moksleiviams ir studentams apsilankymai muziejuose visiškai nieko nekainuotų.

Kaip skelbiama tinklalapyje tauragesmuziejus.lt, šiuo metu Tauragės krašto muziejų „Santaką“ sudaro archeologijos, istorijos, etnografijos, gamtos ekspozicijos, fotografijos galerija, pilies menės, inovacijų pilnas „Amžių bokštas“. Skaudvilės krašto muziejus, Alfonso Čepausko dailės galerija bei Tremties ir rezistencijos muziejus yra padaliniai.

Nuotrauka
spaudos

 

Nuotrauka
paroda
Įkelta:
2023-12-11
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ kviečia į Fotografijos galeriją, kurioje gruodžio 14 d., 17 val. bus atidaryta Virgilijaus Usinavičiaus-Augulio fotografijų serija „Rūko alchemija“. Renginyje dalyvaus ir parodos autorius.
Nuotrauka
sostine
Linos Buchlickajos ir Juozo Petkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2023-12-11
Po daugybės renginių, performansų, aukšto meno ir pasaulinio lygio atlikėjų, po labai ypatingų metų Tauragė tarė „Stop“.  Tauragės kultūros rūmuose surengtas iškilmingas Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023 uždarymo renginys – „Kultūros muitinė. STOP“.
Nuotrauka
duetas
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-07
Dainavimas žmonių kelius kartais suveda netikėtai. Panaši smagi situacija nutiko ir draugėms Kamilei Šlepavičiūtei ir Martynai Juozupaitytei, šiemet tapusioms bendraklasėmis ir dainuojančioms duetu. Gimnazijos antrokes kartu dainuoti paskatino muzikos mokytoja. O šiuo metu merginų laukia nemenkas iššūkis – pasiruošti ir dalyvauti „Dainų daineles“ konkurse.
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-01
Nepaisant prasidedančio ankstyvo pasiruošimo Kalėdoms, artėjantis advento laikotarpis po truputį į visų širdis atneša džiugesį, vidinę ramybę. Įpusėjus lapkričiui prasideda advento vainikų pynimo edukacijos, primenančios gilias šio laikotarpio tradicijas. Kokios jos ir ką reiškia, plačiau papasakoti sutiko Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro vedėja, renginių organizatorė-edukatorė Jurgita Brazauskienė.
Nuotrauka
regina
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-30
Regina Fominichienė save laiko tikra tauragiške, nors yra gimusi Skaudvilėje. O ir daugelis tauragiškių ją pažįsta, bent jau iš matymo – ją galima sutikti įvairiuose renginiuose, o ir gatvėje jos šypsena šviečia iš tolo. Savo amžiaus ji neslepia: Reginai – 68-eri, tačiau ją matydamas supranti, kad amžius nesvarbus, jei eini per gyvenimą atvira širdimi. O dabar visą gyvenimą poeziją mėgusi moteris tapo slemere. Ir jai puikiai sekasi!
Nuotrauka
renata
Renatos Karvelis feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-24
Renata Karvelis, tauragiškiams jau puikiai žinoma įvairių kultūrinių renginių ir akcijų organizatorė, performansų kūrėja, rašytoja, menininkė, išleido knygą „mOterOs“, kurioje – ironiški, provokuojantys, nenuspėjami eilėraščiai, apimantys moteriškumo temas, jas atskleidžiantys įvairiuose kontekstuose – nuo šeimos iki virtualybės ar biurokratijos profesiniame gyvenime. Juose gausu kritikos šiuolaikinio pasaulio detalėms, vis dar dažnai pasitaikančioms vyrų ir moterų nelygybės apraiškoms. Lapkričio 9-ąją knyga pristatyta B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje. 
Nuotrauka
kvartetas
Genovaitės Urmonaitės feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2023-11-22
Kartu su rudeniu į Tauragę atėjusi kasmetinė teatro šventė „Kvartetas“ teatro mėgėjams vėl suteikė džiaugsmo. Šįkart festivalio spalva buvo ruda. Pasirodo, ruda gaunama sumaišius žalią su raudona, be to, ją mėgstantys žmonės nevengia sunkaus darbo... Taigi festivalis sužibėjo visomis spalvomis ir jų atspalviais. Festivalio sumanytoja ir puoselėtoja, Tauragės liaudies teatro režisierė Genovaitė Urmonaitė džiaugiasi – festivalis pavyko šimtu procentų ir įkvėpė naujiems darbams.
Nuotrauka
saulekalnis
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-11-15
Spalio 27 dieną folkloro ansamblio „Saulėkalnis“ nariai susirinko paminėti ne tik penkerių metų veiklos sukakties, bet ir sudalyvauti naujų kolektyvo narių krikštynose. Prieš penkerius metus spalio 19-ąją susibūręs ansamblis savo dainomis ne tik džiugina Tauragės kraštą, bet garsina jį ir už rajono ribų.
Nuotrauka
kvartetas
Godos Virbickaitės nuotrauka 
Įkelta:
2023-11-09
Su rudeniu į Tauragę ateina ir kasmetinė teatro šventė – tokia pat ir kitokia, bent jau festivalio spalva. Šįkart festivalio spalva ruda. Atrodo tamsu? Ogi sužinojome, kad ruda gaunama sumaišius žalią su raudona... Taigi festivalis sužibės visomis spalvomis ir jų atspalviais. Pakalbinome festivalio sumanytoją ir puoselėtoją, Tauragės liaudies teatro režisierę Genovaitę Urmonaitę.
Nuotrauka
aukso vainikas
Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-10-29
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre surengta XIX liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Regioniniame ture pirmoji vieta skirta batakiškei Onai Paulauskienei.
Nuotrauka
piliakalniai
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-10-28
Spalio 19-osios vakarą Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos skaitykloje vyko fotomenininko Alberto Švenčionio fotografijų parodos „Piliakalniai ir legendos“ bei fotografijų albumo „Būtsargiai“ pristatymas. Nespėjusieji į pristatymą parodą galės apžiūrėti iki lapkričio 10-osios. 
Nuotrauka
rita
Tauragės krašto muziejaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 25-ąją, 17 val., Tauragės krašto muziejaus Etnografijos ekspozicijoje vyks Ritos Balkutės paskaita „Vėlių laikas: apeigos ir mirties augalai“. Tai tęstinio muziejaus projekto „Vėlių mėnuo“, skirto bendruomenės edukavimui Vėlinių laikotarpiu, renginys.
Nuotrauka
norkaiciai
Bronislovo Ambrozo nuotraukos
Įkelta:
2023-10-22
Spalio 14-ąją Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centro folkloro ansamblis „Saulėkalnis“ su vadove Jolanta Kažukauskiene iš Joniškio kultūros centre vykusio respublikinio konkurso „Aušta aušrelė“ grįžo laimėję pirmąją vietą. Kitą savaitę penkerių metų gyvavimo sukaktį minėsiantis kolektyvas šiame konkurse dalyvavo pirmą kartą ir labai sėkmingai. Tarp 13-os stipriausių šalies kolektyvų geriausiai įvertintiems tauragiškiams atiteko ir piniginė premija.
Nuotrauka
pleneras
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-10-20
Tauragėje birželį surengtas menininkų pleneras „Laiko ženklai skulptūrose“ apjungė iš įvairių Lietuvos miestų šešis menininkus, gebančius prakalbinti ne tik medį, bet ir akmenį. Per penkias dienas jie sukūrė vieną akmens ir penkias medžio skulptūras. Svarstyta, kur statyti medžio skulptūras, ir nuspręsta jas įkurdinti parke prie Jūros gatvės. 
Nuotrauka
foto
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-10-16
Mažeikių muziejuje paskelbti jau 15-us metus rengiamo tarptautinio fotografijos konkurso „Gyvos žemės mintys“ laureatai. Tarp jų – ir tauragiškis fotografas Vytautas Butkus, konkursui pateikęs keletą fotografijų iš savo kelionės į Černobylį, kur prieš 37-erius metus įvyko didžiausia pasaulyje atominės jėgainės avarija, turėjusi globalaus masto pasekmių. 
Nuotrauka
karieta
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-13
Tarp Tauragės savivaldybės ir pašto pastatų neseniai sutvarkytame plote, akmenimis grįstoje aikštelėje, pastatyta ir tauragiškiams pristatyta kalvio Kęstučio Plyskaičio sukurta pašto karieta. Šis monumentas skirtas pašto 180 metų sukakčiai paminėti.  Šventės metu prisiminta istorija, žymūs žmonės, lankęsi pašte. 
Nuotrauka
elvis
B. Baltrušaitytės bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-09-26
ELVIS (elektroninių leidinių valdymo informacinė sistema) autobusas – tai po įvairius Lietuvos miestus ir atokiausius kaimus keliaujanti biblioteka, skirta vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems sunku skaityti. Praėjusią savaitę ELVIS autobuso komanda atvyko į Tauragę.  
Nuotrauka
Stasys Eidrigevičius 
Ignacy Eidrigevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-20
Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 21 d. 17.00 val. kviečia į Tauragės pilį – naujoje muziejaus parodų erdvėje bus pristatyta Stasio Eidrigevičiaus iliustracijų paroda „Keliaujanti vaizduotė“. Atidaryme dalyvaus pats parodos autorius, o parodą parengė Panevėžyje besikuriančio Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) komanda. Parodos kuratorė Lina Albrikienė, parodos architektas Darius Baliukevičius.
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Šį savaitgalį jau 14-us metus skaudviliškiai organizuoja miesto šventę, truksiančią dvi dienas. Šiais metais bus prisiminta krašto istorija ir daug kur atsispindės faktas, kad Skaudvilėje buvo vienas didžiausių arklių turgų Europoje, sakė bendruomenės „Skaudvilės kraštas“ pirmininkas Vidas Bičkus.
Nuotrauka
vasaros skaitymo issukis
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Visą vasarą, nuo birželio 1-osios iki rugpjūčio 31-osios, šalyje jau aštuntus metus organizuotas tradicinis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“. Skaitymo iššūkiu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu. Šiemet priėmusieji iššūkį įvairaus amžiaus žmones buvo kviečiami perskaityti 5-ias pasirinktas knygas pagal tam tikras temas-užduotis ir registruotis savarankiškai arba artimiausioje bibliotekoje. Tauragėje šioje prasmingoje akcijoje dalyvavo net 1955 skaitytojai. Pasiryžusieji dalyvauti iššūkyje ir jį įveikusieji varžytuvių pabaigoje apdovanoti vertingais prizais. Laimėtojai išrinkti burtų keliu. 
Nuotrauka
lauksargiai
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-09-09
Pernai per šalį praėjus desovietizacijos bangai, Tauragės rajone demontuoti 4 sovietiniai paminklai. Daugelyje vietų taip ir liko tuščia, o štai Lauksargiuose rugsėjo pradžioje pastatytas naujas paminklas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti. Šia naujiena socialiniame tinkle pasidžiaugęs Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktorės pavaduotojas-vyriausiasis rinkinių kuratorius Darius Kiniulis užsiminė ir apie rašomą knygą, kurioje nuguls krašto istorijos faktai, nuotraukos, padavimai.
Nuotrauka
posmai
Daivos Genienės ir literatų klubo „Žingsniai“ nuotraukos
Įkelta:
2023-09-04
Šiltos emocijos, daug džiugių susitikimų ir sielą gaivinančios poezijos – taip galima būtų trumpai apibūdinti tradicinį, 10-ąjį respublikinį poezijos vakarą „Saulėlydžio posmai“, papuošusį Tauragės kultūros centro prieigas. Šiųmetį renginį, ko gero, galima vadinti rekordiniu: jame dalyvavo net 60 kūrėjų, suvažiavusių net iš 15-os šalies vietų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-09-03
Kartu su lietuviais ir kitomis Tauragėje gyvenusiomis tautomis miesto veidą kūrė ir žydai. 1939 m. surašymo duomenimis, Tauragėje buvo 10 561 gyventojas,  iš jų – apie 4000 žydų. 1970 m. gyventojų buvo 19 500, iš jų 14 žydų… Holokaustas ilgametę Tauragės žydų bendruomenę visiškai sunaikino vos per keletą mėnesių. Saugodamas istorinę atmintį ir puoselėdamas žydų kultūros paveldą, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ rugsėjo 5 d., 15 val., kviečia į Pilies menes – į edukacinį susitikimą su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene „Šalom, Taurage!“.