Grupės „Neradau“ atlikėjai ant scenos patyrė visko: nuo trūkusios stygos iki kepamų sumuštinių
Įkelta:
2022-09-12
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Aprašymas

Ugnės Ramanauskaitės nuotrauka

Tauragėje vienas kitą atradę ir grupę, pavadintą „Neradau“, subūrę, o šiuo metu Vilniuje studijuojantys 4 atlikėjai su šypsena prisimena ir labiausiai įsiminusius kuriozus, ir nesėkmes, patirtas ant scenos. Tauragiškiai Kostas Patašius (20 m.), Julius Bučinskas (19 m.), Anelė Matrosovaitė (20 m.) ir Greta Jonelytė (19 m.) aistrą muzikai atrado skirtingai, tačiau pradėję groti kartu išmoko ir ne vieną bendrą pamoką. 

– Kaip susibūrė grupė? Kaip sugalvojote jos pavadinimą? 

Kostas: Kiek pamenu, kartą baigėsi repeticija, po kurios turėjome pasirodymą mokykloje. O pavadinimo neturėjome. Ilgai jį galvojome, tačiau minčių į galvą nešovė. Juokais ir sakau kitiems grupės nariams, kad taip ir pasivadinkime – „Neradau“. Pajuokavom. O pavadinimas ėmė ir pasiliko. 

Anelė: O groti visi kartu pradėjome maždaug prieš dvejus metus. Grupė susibūrė mokyklos laikais, o dabar ją jau esame baigę, 3 iš mūsų jau studijuoja universitete, o Greta šiais metais taip pat įstojo į Vilniaus universitetą. 

Julius: O pati grupė susibūrė po to, kai mes su Kostu ėmėme groti ir ieškoti kitų muzikantų. Ieškojom ir vietos, kur burtis. Taip sutikome „Versmės“ gimnazijos muzikos mokytoją Inesą Altaravičienę, kuri pasakė pažįstanti būgnais grojančią Gretą, o tada atsirado ir Anelė. Beje, Kostas su Anele jau prieš tai buvo susitikę, pagrodavo. 

– Ar grupėje yra lyderis? 

Anelė: Manau, kad mes pakankamai lygiaverčiai, nes kartu tiek pat įdedame darbo rašydami visas dainas, kartu priimame sprendimus. Aš dainuoju ir groju elektrine gitara, rašau dainoms žodžius. 

Julius: Aš taip pat groju elektrine gitara, kartais sintezatoriumi, prisidedu ir prie muzikos rašymo. 

Kostas: Aš groju bosine gitara, kartais parašau dainų.

Greta: O aš groju būgnais. Kai Julius, Anelė ir Kostas parašo dainą, aš įkomponuoju savo pasirodymą. 

– Gyvuojate jau 2 metus, tikriausiai esate pasirodę ne viename didesniame koncerte, tiesa? 

Julius: Taip, esame pasirodę ir „Menų feste“ Tauragėje , ir Vilniuje, kai vyko universitete kalėdinė šventė. 

Greta: Per šį laiką vienas kitą tarytum papildome, patariame vienas kitam, kaip ir ką pakeisti, ką galima padaryti geriau. Kūryba nėra toks lengvas procesas, kartais nuomonės išsiskiria. Tačiau mūsų stiprybė ta, kad mes mokame vienas su kitu kalbėtis. Iš viso per 2 metus esame parašę apie 10 kūrinių. Kai kurių nebegrojame, tad sunku pasakyti tikslų skaičių, bet apie 10 tai tikrai. 

– Ar muzikinėje veikloje buvo kokių nors nuotykių, kurie labiausiai įsiminė? 

Anelė: Vienas įsimintiniausių įvykių nutiko tada, kai grojome „Menų feste“. Vienas iš kūrinių, kurį turėjome atlikti, buvo mano solinė daina, kai groju viena. Kol aš dainavau, Kostas ant scenos iškepė karštų sumuštinių. Viskas vyko prieš susirinkusių žiūrovų akis (juokiasi, – aut. past.). 

Kostas: Tiesiog su to renginio fotografu susitarėme, kad jis man atneš giros, o aš jam pakepsiu sumuštinių.

Anelė: O dar buvo atvejis, kai grojome Vilniuje ir staiga vidury pasirodymo nutrūko Juliaus styga. Ir tai nutiko per pačią pirmą koncerto dainą.

Julius: Tiems, kurie nenusimano, kas nutinka, kai nutrūksta styga, tai galiu pasakyti, kad gitara išsiderina, nebeskamba. Tai nutiko per pačią pirmą dainą, o groti turėjome apie 40 minučių. O dar prieš koncertą vakare galvojau, ar nereikėtų pasiimtų stygų. Nepasiėmiau. 

– Kaip išsisukote iš padėties?

Julius: Pasinaudojau savo galva ir mėginau po kiekvienos dainos iš naujo derinti gitarą, kad bent kažkiek ji derėtų. Ir naudojau likusias stygas. 

Greta: Prieš kiekvieną pasirodymą yra labai svarbu tinkamai pasiruošti. Koncerto metu dar nė karto nesu pametusi ritmo, bet repeticijų metu taip nutinka neretai. O kas man labiausiai įsiminė, kad „Menų feste“ pagreitinau mūsų atliekamą dainą. Grojau, man ji labai patiko, ir pati net nepajaučiau, kaip visa grupė, kuri turėjo derintis prie manęs, privalėjo skubėti. Apie tai man papasakojo kitas būgnininkas. 

– O kaip vyksta pats muzikos kūrybos procesas? 

Julius: Būna, kad Anelė parašo žodžius, Kostas sukuria dainos struktūrą, sudėlioja akordus, kaip jam patinka. Pamenu atvejį, kai Kostas net susapnavo tai. Atsibudo ir parašė vidury nakties dainą. Tad kūriniai gimsta skirtingai. O tuomet susėdame kartu ir mėginame bendrai viską sudėlioti. 

Kostas: Mano sapnai kartais būna tokie, kad aš viską tarsi jaučiu. Pavyzdžiui, sapnuoju, kaip man kas nors nutinka, ir man išties skauda. Taigi, tas pats ir su muzika – jeigu ji skamba sapne, tai aš ją pajaučiu labai detaliai, o atsibudęs prisimenu natas. Taigi, ir tąkart susapnavau dainą, o atsibudęs dar girdėjau ausyse skambančią melodiją, beliko ją parašyti, juk taip gerai skamba. 

– O kaip kiekvienas iš jūsų atradote muziką?

Anelė: Užaugau pakankamai muzikalioje šeimoje ir kai buvau maža, pradėjau lankyti muzikos mokyklą, o baigusi ją ėjau ir toliau į užsiėmimus, grojau gitara. Visada jaučiau norą kurti muziką. O kai susibūrė grupė, atsirado galimybė save realizuoti. 

Kostas: Aš nesu kilęs iš muzikalios šeimos, tačiau man nuo mažens patiko garsi muzika. Mano brolis klausydavo 2000-ųjų muzikos ir žaisdavo „Battle field“ (vaizdo žaidimų serija, – aut. past.), kuriame buvo garso takelių ir iš 1970-ųjų roko kūrinių. Taigi, man tada taip patiko ši muzika, kad ir iki šių dienų jos klausau. 

Greta: Pirmoje klasėje panorau eiti į būrelį, pradėjau lankyti dainavimo užsiėmimus. Ir taip gavosi, kad man pasiūlė groti būgnais. Antroje klasėje kiek pagrojau, vėliau mečiau, 11 metų dainavau, o tada išėjo taip, kad devintoje klasėje man pasiūlė pagroti džiazo grupėje. 

Julius: Yra dvi priežastys, lėmusios tai, kad manyje atsirado polinkis muzikai. Pirmoji priežastis – turėjau simpatiją, merginą, taigi, norėjau išmokti groti gitara. O antroji priežastis – vyko „Menų festas“ ir aš, nors ir klausydavau muzikos, nebuvau toks pažengęs žanro srityje, neatskyriau, kas konkrečiai man patinka, bet po „Menų festo“ išgirdęs kai kurias grupes panorau pats kurti. 

– Juliau, minėjote, kad viena priežasčių, kodėl pradėjote groti, buvo ta, kad turėjote merginą. Tikriausiai po to sulaukėte daugiau dėmesio? 

Julius: Nepasakyčiau (juokiasi, – aut. past.). Nepasitvirtino šis dalykas. Šiek tiek net kvailas stereotipas, kad grodamas gitara gali sulaukti daugiau dėmesio iš panelių. Man atrodo, kad daugiau dėmesio sulaukiu iš vaikinų, kurie sako: „Vau, kaip gerai tu groji, išmokyk ir mane“ (juokiasi, – aut. past.) 

– Greta, jūs grojate būgnais. 

Greta: Jeigu atvirai, iš pradžių aš pati nenorėjau groti būgnais, man atrodė mielesnė bosinė gitara. Kalbėjausi su mokytojais ir jie sakė, kad žūtbūt reikia tokio atlikėjo, kuris grotų būgnais. O pradėjusi groti pajaučiau, kad tas instrumentas man vis labiau patinka. Žinoma, iš pat pradžių buvo labai sunku, dar ir dabar yra ko pasimokyti, bet aš stengiuosi. Grojant būgnais svarbu palaikyti tolygiai ritmą, kad visos grupės pasirodymas būtų geras. Kai reikia mokytis kokio naujo ritmo, reikia gerokai padirbėti, mokytis, kaip judinti rankas, kojas. Būgnininkai grupėje neša daugiausia atsakomybės. Beje, žvelgiant Tauragės mastu, aš nelabai žinau daug būgnininkų. Tačiau keli yra. Taigi, ta karta, kuri domisi, kuriai patinka, auga. 

Nuotrauka
nuotrauka

 

 

Nuotrauka
kovo 11
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-10
Kovo 11-oji, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiemet ją minime ypatingai – ir su pasididžiavimu, kad Tauragė šiemet gali didžiuotis Lietuvos kultūros sostinės titulu, ir skausmu širdyje už dėl savo laisvę kasdien kraują liejančią Ukrainą. 
Nuotrauka
uzgaveniu kaukes
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-25
Nors dabar Užgavėnės – linksmų pramogų ir „žiemos išvarymo“ šventė, jos tikroji prasmė buvo visai kitokia. Užgavėnių apeigos perteikia daug gilesnius dvasinius, religinius dalykus. Kažkada tai buvo bene esmingiausia senosios lietuvių religijos šventė, skirta mitinio-kosmologinio šviesos pergalės prieš tamsą įvykio kasmetiniam apeiginiam pakartojimui. Užgavėnių kaukes kūrė ir tauragiškis tautodailininkas Antanas Bagdonas, palikęs gilų pėdsaką, ryškų autorinį stilių. Jos eksponuojamos Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ šalia kitų jo kūrinių. Apie šio menininko sukurtas kaukes ir jų reikšmę papasakojo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Kultūros-edukacijų skyriaus vedėja Renata Jančiauskienė.
Nuotrauka
Užgavėnių linksmybės Tauragėje
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Antradienį mieste ne vienas sukluso išgirdęs linksmą muziką, pamatęs šėlstančius persirengėlius. Tauragės kultūros centro kolektyvas nuotaiką kėlė nuo pat ryto – Užgavėnių šventę pradėję „Blūdnasčiu“ Centro turguje, vėliau keliavo per įstaigas, o vakare įsikūrė prie Tauragės kultūros centro – kepė blynus, šoko, degino Morę.
Nuotrauka
deives
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-13
Vasario 3-iąją Tauragės pilies kiemelyje startavo vienas įspūdingiausių šių metų Lietuvos kultūros sostinės reginių – instaliacija „Deivių giesmės“, moderniais vaizdo bei garso sprendimais atkreipianti dėmesį į etnografinę kultūrą. Instaliacija veiks iki kovo 26 dienos ir atgis kiekvieną ketvirtadienio, penktadienio, šeštadienio ir sekmadienio vakarą.
Nuotrauka
genute
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-02-12
„Surišti... Lietuvos lietumi ir Taurage“ – taip pavadintas renginys šeštadienį sukvietė tauragiškius į Kultūros rūmus. Tai buvo tarsi giminės susitikimas – tokia šilta atmosfera tvyrojo salėje, o dvi su puse valandos pralėkė tarsi akimirka.
Nuotrauka
kulturos sostine
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-31
Sausio 20-ąją Tauragės pilies kiemelyje oficialiai atidaryti Lietuvos kultūros sostinės metai. Ypatingus mūsų kraštui metus pradėjo įspūdingas teatralizuotas šviesos ir muzikos performansas „Kultūros muitinė – penki keliai“, sutraukęs gausų būrį žiūrovų.
Nuotrauka
meide
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-01-25
Muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ 2021-ųjų metų nugalėtoja Meidė Šlamaitė kaip padėką už palaikymą tauragiškiams vasario 3-iąją Tauragės kultūros rūmuose rengia koncertą. Jame skambės tik autorinės jaunosios dainininkės dainos, o jai akomponuos kanklėmis. 
Nuotrauka
kulturos sostine
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-17
Šie metai Tauragės kultūros bendruomenei itin svarbūs, nes miestas tampa Lietuvos kultūros sostine. Visko bus daugiau – žvilgsnių, susidomėjimo, turistų, veiklų. Lietuvos kultūros sostinės titulas Tauragei leis kurti ir įgyvendinti naujas kultūros idėjas ir iniciatyvas, padedančias atskleisti krašto identitetą ir žaliausio miesto Lietuvoje viziją, puoselėti miesto kultūros tradicijas ir jomis dalintis. Tai šansas parodyti Tauragės kultūrą Lietuvos ir užsienio gyventojams. Įspūdingas metų atidarymo renginys – sausio 20-ąją. 
Nuotrauka
sausio13
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-01-13
Šiandien minima Laisvės gynėjų diena daugumai paliko neišdildomų prisiminimų ir dovanojo galimybę gyventi laisvoje šalyje. Vyresnieji prisimena patys dalyvavę pasipriešinime prieš sovietų kariuomenę, o jaunoji karta vertina jų pasiaukojimą dėl Lietuvos nepriklausomybės. O pagerbti kovotojų už laisvę tauragiškiai kviečiami į pilietinę akciją „Sustok už didvyrius“.
Nuotrauka
ieva feja
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-12-18
Dviejų vaikų mama Ieva Račkauskienė nusprendė pradėti vesti kalėdines edukacijas. Pasak moters, viename gyvenimo taške, kai jau, atrodo, buvo viską pasiekusi, suprato, kad yra nelaiminga ir eina netinkamu keliu, kuris neteikia džiaugsmo. Ji apsisprendė keisti gyvenimo kelią po to, kai baigė chemijos doktorantūros studijas, 6-erius metus dirbo kosmetikos pramonėje ir susilaukė dukrytės. Būtent dukra ir padėjo jai atverti akis į džiaugsmingą gyvenimą, prisiminti savo vaikystę, suvokti, ko trokšta širdis. 
Nuotrauka
adventas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-05
Advento laikotarpis skirtas apmąstyti, nurimti ir neskubant ruoštis gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms. Bendruomenėse prasideda pasiruošimas šventėms, vyksta įvairios edukacijos. Pirmajam advento savaitgaliui buvo ruošiamasi kurti advento vainikus. Pačios įvairiausios edukacijos organizuojamos daugelyje bendruomenių.
Nuotrauka
krastotyra
Tauragės kraštotyros draugijos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Praėjusią savaitę atšvęsta pirmoji atsikūrusios Tauragės kraštotyros draugijos gyvavimo sukaktis. Šia proga patvirtintas ir naujasis draugijos logotipas, aptarti metų pasiekimai bei pasidalinta naujais planais.
Nuotrauka
lauksargiai
Lauksargių kultūros namų nuotrauka
Įkelta:
2022-11-19
Po visų rudens darbų šeštadienį į Lauksargių kultūros namuose organizuojamą šventę „Šv. Martyno šokiai ir dainos“ sugužėjo seniūnijos gyventojai ir svečiai. Dalyviai supažindinti su šios šventės tradicijomis, legendomis bei burtais.
Nuotrauka
diksaitis
Autoriaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-31
Prieš Visų šventųjų ir Vėlinių dienas daugelis mūsų vis dažniau susimąsto ne tik apie mirusius artimuosius, bet ir neišvengiamą savo pačių gyvenimo pabaigą. Daugeliui pažįstamos katalikų tradicijos bei papročiai, tačiau Tauragės rajone gyvena nemažai ir  evangelikų liuteronų. Tad kaip jie suvokia mirtį bei mini šias dienas?  
Nuotrauka
helovinas dvare
Tauragės dvaro bendruomenės nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Po praūžusio šviesos ir moliūgų  festivalio Švėkšnoje pasigrožėti, o gal ir pasibaisėti helovino grožybėmis galėsime Tauragės dvaro šiurpnakčio vakarėlyje. Organizatoriai žada, kad išgąsčio tikrai netrūks. Nepamirškite įėjimo mokesčio – pokštų ir saldainių.
Nuotrauka
aukso vainikas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2022-10-29
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ surengta liaudies vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės meistrų kūrinių regioninė konkursinė paroda dėl „Aukso vainiko“ nominacijos, kurią 2005 m. įsteigė Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Iškilmingo parodos uždarymo metu komisija įvertino pateiktus darbus, paskelbė laureatus ir atrinko geriausius kūrinius respublikiniam turui, kurio metu trys geriausi meistrai iš visos Lietuvos bus apdovanoti simboliniais „Aukso vainikais“.
Nuotrauka
geguzine
Bronislovo Ambrozos nuotrauka
Įkelta:
2022-10-26
Spalio 15-ąją Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras „į krūvą sudėjo“ net du renginius: vos pasibaigus respublikinei tradicinių kapelų šventei „Mildos gegužinė“ visi nuskubėjo į tradicinių šokių vakaronę suaugusiesiems „Grajyk, muzikonte, – kaimynele šuoks“. Smagu buvo visiems – skambėjo dainos ir melodijos, trepsėjo visi – ir jaunas, ir senas.
Nuotrauka
paroda jazz
Mortos Mikutytės/„Fotojūra“ nuotraukos
Įkelta:
2022-10-07
Nuaidėjo VIII tarptautinio festivalio „Džiazo dienos Tauragėje“ akordai. O atmintin įsirėžę momentai, nuotaikos prisimintos dviejų fotografų parodoje, atidarytoje Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Fotografijos galerijoje rugsėjo 29-ąją. Tauragiškiai kviesti pamatyti fotografų užfiksuotus įspūdingiausius bei jaukiausius momentus.
Nuotrauka
alekna
Joanos Suslavičiūtės nuotrauka
Įkelta:
2022-09-24
Tauragiškis 16-metis Vilius Alekna aktyviai įsitraukia į savanorišką veiklą, o šiemet dar ir išrinktas į Jaunimo Europos komandą (JEK). Nors „Versmės“ gimnazistas mokslams skiria daug laiko, jo randa ir užsiimti mėgstamais dalykais – domisi informacinėmis technologijoms, dalyvauja šaulių bei JEK veiklose.
Nuotrauka
MENU FESTAS
Įkelta:
2022-08-19
Praėjusį savaitgalį Tauragėje nugriaudėjo penktą kartą surengtas „Menų Festas“, tapęs puikia terpe skleistis jauniems menininkams. Šiemet į festivalio rėmus tilpo įvairiausios meno formos: performatyviosios poezijos varžytuvės „Slemas su ragais“, kuriose susirungė net 14 poetų, savo darbus eksponavo dešimtys dailininkų ir fotografų iš visos Lietuvos, scenoje pasirodė net 12 muzikos grupių. „Tauragėje jaunimo organizuojamas muzikos, vizualiųjų menų, slemo festivalis orientuotas į jaunimo auditoriją yra vertas dėmesio reiškinys“, – įsitikinusi Renata Karvelis.
Nuotrauka
moxie
Įkelta:
2022-08-13
Praėjusių metų lapkritį susikūrusi jaunimo roko grupė „Moxie“ skinasi savo kelią į žvaigždes. Grupę sudaro šauni penkių nenustygstančių vietoje narių komanda: gitaristė Luka Bagdonaitė, solistas Mantas Aldukevičius, gitaristas Matas Jonas Piečia, būgnininkas Mantas Jancevičius bei bosine gitara grojantis Kristupas Andriukaitis. Po truputį pradėjusi groti Tauragės atviroje jaunimo erdvėje vėliau grupė persikėlė į Tauragės kultūros centro rūsį. Jaunuoliai džiaugiasi, kad Tauragės kultūros centro direktorius juos priėmė ir suteikė galimybę repetuoti. Laikui bėgant juos po truputį pradėjo kviesti į renginius.
Nuotrauka
ignas
Įkelta:
2022-08-11
16-metis „Versmės“ gimnazijos moksleivis Ignas Plienaitis piešti mėgo nuo vaikystės. Kaip ir daugelis bendraamžių,  piešinius jis padovanodavo tėvams. Tačiau po kurio laiko pomėgis piešti išaugo į šį tą daugiau – vaikinas piešti išmoko taip gerai, kad dabar yra raginamas surengti parodą. 11-ą klasę lankysiantis jaunuolis ne tik piešia pasitelkęs grafitinius pieštukus, bet ir tapo guašo akvarele. „Vasarą planuoju išmėginti ir aliejinius dažus“, – kalbėjo jis. Meniškos sielos moksleivis, regis, turėtų būti atitrūkęs nuo vadinamų tiksliųjų mokslų ir pasinėręs į paslaptimis apipintą meno sritį, tačiau vaikinas atskleidė planuojantis studijuoti ne ką kitą, o inžineriją.