Žygaičių seniūnės svajonėse – kavinė ir motelis 
Įkelta:
2022-07-24
Nuotrauka
Žygaičių seniūnė Lina Baziliauskienė
Aprašymas

Autorės nuotrauka

Lina Baziliauskienė nuo spalio mėnesio dirba Žygaičių seniūne. Daugiau nei 12 metų dalyvaujanti visuomeninėse veiklose buvusi Kęsčių kaimo bendruomenės „Elbenta“ pirmininkė, buvusi Tauragė šeimos gerovės centro direktorė džiaugiasi sugrįžusi dirbti į Žygaičius ir dalijasi planuojamais darbais bei projektais, kuriais stengiasi pagerinti Žygaičių seniūnijos žmonių gyvenimą bei pritraukti į miestelį daugiau turistų.

– Kokiais rūpesčiais, džiaugsmais šiuo metu gyvena seniūnija?

– Vasarą mes tradiciškai švenčiame kaimelių šventes. Kęsčiuose birželio pradžioje vyko Antaninės, Žygaičiuose – Petrinės, Sartininkuose – Aplankymo atlaidai, dar laukia šventės Būdviečiuose, Aukštupiuose bei Visbaruose. Gyvename šventinėmis nuotaikomis. 

Vasarą – ir viešųjų erdvių prižiūrėjimo metas. Šiemet lietinga vasara, tai tikrai žolė auga labai greitai ir ją reikia dažniau pjauti. Prie seniūnijos pasodinome hortenzijų, rožyną. Labai džiaugiuosi. 

Džiaugiamės laimėję ir pradėjome procedūras dėl mažosios vertės projekto – Sartininkų ąžuolų ir kryžių kalnelio išsaugojimo. Norime šiemet apšviesti kryžių kalnelį ir pastatyti vėliavos stiebą. Reikia suspėti šį projektą įgyvendinti iki metų pabaigos. Kartu noriu padėkoti visiems, kurie balsavo, ragino balsuoti už šį projektą.

– Ką spėjote nuveikti seniūnijoje per 10 darbo mėnesių? Kokių pokyčių atnešėte į Žygaičių seniūniją?

– Daugiausia vyksta parengiamieji, kasdieniai ūkiniai darbai. Prie Draudenių ežero pastatyta pavėsinė, gražiname ežero aplinką. Šiemet prie Žygaičių pavėsinės reikia iškloti trinkeles, gavome lėšų ir kapinių apšvietimo darbams tęsti Žygaičiuose bei Šikšnių gatvių apšvietimui. Norime sutvarkyti viešąsias erdves. Pavyzdžiui, Žygaičių parkas aptvertas, bet tvora sulūžusi, ją reikia nuardyti, išgenėti medžius, pastatyti suoliukus. 

– Kas labiausiai džiugina seniūnijos gyvenime? 

– Galiu pasidžiaugti Žygaičių seniūnijos bendruomenėmis, kadangi jų „virtuvė“ man labai artima. Pati visuomeninėje veikloje dalyvauju jau apie 12 metų, tai bendruomenių kasdienybė man pažįstama. Mūsų seniūnijoje bendruomenės aktyvios tiek rengdamos projektus, tiek organizuodamos šventes. O jos, mano nuomone, tikrai reikalingos – žmonės susitinka, kalbasi, bendrauja. Džiaugiuosi ne tik bendruomenėmis, bet ir kultūros centro darbuotojais, bibliotekininkais – vyksta įvairios edukacijos, smagūs renginiai. Seniūnijos gyventojai, jei paprašome pagalbos – kartais tenka ir seniūnijai prašyti – neatsisako. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi Žygaičių krašto žmonėmis.

– Su kokiomis problemomis susiduriate šiandien? Kas labiausiai reikalauja jūsų kaip seniūnės dėmesio ir darbo? 

– Problemos yra kelios. Pirmiausia, buvo lietingas pavasaris ir atsirado daug duobių gatvėse, tad įsigijome prikabinamą greiderį, kuriuo ir stengiamės sutvarkyti didesnes duobes. 

Dar viena problema, kad mūsų seniūnijos keliai yra labai apaugę medžiais, vienas ūkininkas neseniai kreipėsi sakydamas, kad neina pravažiuoti, nes medžių šakos sudrasko šienainio rulonų plėveles. Kaip tik šiandien (kalbėjomės antradienį – red. past.) susitiksiu su viena įmone, kuri verčiasi medienos čipsų gamyba, tikiuosi, kad pavyks susitarti ir medžius išpjaus. Dvi prieš tai atvykusios įmonės sakė, kad joms tiek medžių, kuriuos reikėtų išpjauti, per mažai, ir nesutiko bendradarbiauti. Kai pakelės yra apaugusios medžiais, ant kelių labai laikosi vanduo. Didžiausių problemų ir kyla dėl kelių. Kol kas kitų problemų nekyla. Svarbiausia, kad pasaulyje būtų taika, o kitos problemos yra išsprendžiamos. Atsiradus problemai išsyk bandome jas spręsti.

– Ar jaunos šeimos renkasi apsigyventi Žygaičių seniūnijoje? 

– Atsikrausto. Aišku, norėtųsi daugiau. Jei kalbėtume apie Kęsčius, tai prieš porą metų buvo laisvi 9 namai ir į juos atsikraustė būtent jaunos šeimos. Į Šikšnius, kiek žinau, irgi atsikrausto jaunų šeimų, tuščių namų beveik nėra. Pastebiu, kad vyksta migracija pačioje seniūnijoje – iš vieno kaimo žmonės kraustosi į kitą. 

Norėtųsi, kad daugiau jaunų žmonių kraustytųsi į kaimą, juolab, kad miestas netoli, susisiekimas geras. Palyginus su didmiesčių atstumais, tai mes tikrai gyvename netoli miesto.

– Jeigu seniūnijos biudžete atsirastų, sakykime, pusė milijono eurų – kur juos panaudotumėte? 

– Mūsų seniūnija yra strategiškai geroje vietoje – pravažiuoja dideli srautai automobilių ir sunkvežimių. Mes neturime kavinukės, nėra tokios vietos, kur pravažiuodami žmonės galėtų stabtelti atsigerti kavos ar pernakvoti.

Prie Draudenių ežero planuojamas didžiulis projektas. Ten būtų įrengtos 8 vietos kemperiams, apžvalgos ratas ir sukurta visa infrastruktūra. Tada tikrai būtų reikalingi namai, kur žmonės, nenorintys nakvoti palapinėse prie ežero, galėtų įsikurti, virtuvėlėje patys galėtų pasigaminti maisto.  

Tai svajonė būtų kavinukė ir toks motelis-apnakvydinimo namai. Pro Žygaičius pravažiuoja tiek sunkvežimių, tiek dviratininkų. Dviratininkų prieš 5–7 metus pravažiuodavo tikrai daug, vėliau kiek sumažėjo, o dabar vėl pastebiu didesnį jų srautą. Manau, tokia paslauga būtų naudinga visiems, o ypač jei dar labiau išsiplės paslaugos prie Draudenių ežero, kuris yra mūsų regione vienintelis.

 

Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia preliminarias savivaldybių tarybų pirmųjų posėdžių datas 60-yje Lietuvos savivaldybių. Tauragėje naujosios sudėties taryba į pirmąjį posėdį  rinksis balandžio 26-ąją. Dabartinė taryba iki to laiko rinksis į du posėdžius – kovo 29-ąją ir balandžio 19-ąją. 
Nuotrauka
3savivaldos
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo balandžio 1 dienos įsigalios nauja redakcija išdėstytas Vietos savivaldos įstatymas, įtvirtinantis naują vietos savivaldos modelį. Vidaus reikalų ministerija (VRM) pateikia informaciją, kuri aktuali naujai išrinktiems savivaldybių merams ir savivaldybių taryboms. Besibaigiančios kadencijos taryba pakoreguotą tarybos veiklos reglamentą priims artimiausiame posėdyje. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-20
Sekmadienio vakarą, 20 val., duris užvėrė rinkimų apylinkės – baigėsi merų rinkimų antrojo turo balsavimas. Tauragei jis nebuvo aktualus – Dovydas Kaminskas laimėjo pirmajame ture, o štai Šilalėje, Jurbarke ir Pagėgiuose laimėtojai paaiškėjo tik po antrojo turo.
Nuotrauka
dovydas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-15
Niekam ne paslaptis, kad Tauragės meras Dovydas Kaminskas mėgsta maratonus. Šįkart jam teko įveikti kitokį maratoną – rinkimų. Triuškinančia persvara laimėjęs rinkimus, jis antrą kadenciją vadovaus rajonui. „Noriu padėkoti žmonėms už pasitikėjimą, palaikymą. Jei prieš ketverius metus palaikymas buvo tarsi avansu, tai dabar – jau kaip įvertinimas už atliktus darbus. Pergalė yra ir didesnė atsakomybė, tarsi spaudimas daryti dar geriau“, – teigia meras.  
Nuotrauka
liberalai
Įkelta:
2023-03-06
Sekmadienį vykusiuose savivaldos rinkimuose mero postą laimėjo Dovydas Kaminskas, už jį balsavo 71 proc. visų Tauragės rinkėjų. Džiuginantys Liberalų sąjūdžio rezultatai ir taryboje – laimėta 14 mandatų.
Nuotrauka
nuotrauka
Dovydo Kaminsko feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Savivaldos rinkimų rezultatai dar skaičiuojami, kol kas nepateikti rezultatai iš didžiųjų miesto rinkimų apylinkių, bet pirminiai duomenys leidžia tikėti, kad antrojo turo Tauragės mero rinkimuose gali ir nebūti – ryškia persvara pirmauja Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
nuotrauka
„Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Iki 15 val. Tauragės savivaldybėje balsavo 40,58 proc. visų rinkimų teisę turinčių tauragiškių, kurie šiek tiek aktyvesni, lyginant su šalies balsavusiųjų rodikliu – 37,29 proc. Tauragės savivaldybės rinkimų komisija iki to laiko informacijos apie rimtus pažeidimus negavo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-04
Per keturias dienas, nuo vasario 28-osios, kai savivaldos tarybų ir merų rinkimuose buvo galima balsuoti iš anksto, specialiuosiuose punktuose ir namuose, savo balsą atidavė beveik 10 proc. tauragiškių. Šią statistiką dar šiek tiek pakeis balsavusieji namuose šeštadienį. Prieš ryt, kovo 5-ąją, vyksiančius savivaldos rinkimus verta prisiminti ir kai kuriuos svarbius akcentus dėl rinkimų agitacijos draudimų, įsigaliosiančių nuo vidurnakčio.  
Nuotrauka
Lietuvos policijos nuotrauka
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-03
Kovo 5-ąją, sekmadienį, vyks savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Policija žada stiprinti pajėgas ir didelį dėmesį skirti rinkiminėms apygardoms ir apylinkėms, teritorijoms šalia jų. Bus tikrinama visa gauta informacija ir skundai, siekiant didesnio skaidrumo rinkimuose. Apie tai skelbia Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
RINKIMAI
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-01
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad stebėti 2023 m. kovo 5 d. savivaldybių tarybų ir merų rinkimus registruota beveik 5200 asmenų.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-01
Šiandien (trečiadienį) ir ketvirtadienį tęsiasi vakar prasidėjęs balsavimas iš anksto savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Šiandien prasideda ir balsavimas specialiuosiuose punktuose. Pasiteiravus apie pirmosios balsavimo iš anksto dienos rezultatus, Tauragės rajono rinkimų apygardos komisijos nariai akcentavo, kad rinkėjų aktyvumas, lyginant su kitais rinkimais, stebina – balsuoti atėjo nedaug rinkėjų. Pasak komisijos narių, vakar rinkimų diena praėjo ramiai, incidentų nebuvo.   
Nuotrauka
soc tinklai vrk
Asociatyvi VRK nuotrauka
Įkelta:
2023-02-28
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad likus 7 valandoms iki balsavimo rinkimų dieną pradžios įsigalioja rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis ir informuoja, kokie apribojimai ir draudimai taikomi socialiniuose tinkluose skleidžiamai politinei reklamai.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-28
Šiandien, vasario 28-ąją, prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Visose savivaldybėse savo balsą rinkėjai gali atiduoti visoje šalyje. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) prašo rinkėjų nefotografuoti balsavimo biuletenių ir nepublikuoti nuotraukų socialiniuose tinkluose.
Nuotrauka
rinkimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-27
Iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų lieka vos savaitė. Rinkėjai raginami aktyviai dalyvauti rinkimuose ir pasirinkti, kas jiems atstovaus savivaldoje ateinančius ketverius metus. Pasižvalgęs po savivaldybės tarybos kandidatų sąrašus nustembi – beveik 40 proc. vieno į Tauragės savivaldybės tarybą iškelto sąrašo kandidatų – teisti, ir ne po vieną ar du kartus. Rekordas – septyni teistumai. Iš 262 kandidatų į rajono savivaldybės tarybą teistumą nurodė 13 kandidatų – tai beveik 5 proc. visų kandidatų. Šalyje šis rodiklis siekia 3,7 proc.  
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-02-23
Artėjant savivaldos rinkimams politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ visoje šalyje organizuoja kandidatų į mero postą debatus. Jie vyks ir Tauragėje. Organizatoriai kviečia tiesiogiai užduoti rūpimus klausimus kandidatams. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-02-22
Vasario 3-ąją, likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kt.
Nuotrauka
BALSAVIMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-02-21
Rinkėjai, planuojantys atvykti balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose išankstinio balsavimo dienomis, domisi, kokia tvarka vyksta balsavimo iki rinkimų dienos procesas. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja apie tai, kaip vyksta balsavimo vokais procedūra. Taip pat pateikia papildomą išaiškinimą rinkėjams, kaip reitinguoti kandidatus.
Nuotrauka
rinkimai balsavimas
Įkelta:
2023-02-20
Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių negalės atvykti balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose kovo 5 d., kviečiami pasinaudoti galimybe balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose iki rinkimų dienos. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia vietų, kuriose bus galima balsuoti iš anksto, sąrašą.