Pusiaukelės namai Tauragėje: laukiama sutarties pasirašymo
Įkelta:
2022-10-18
Nuotrauka
pusiaukeles namai
Nuotraukos autorius:
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Aprašymas

Savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė atsiėmė Tauragei skirtą apdovanojimą

 

,
Nuotrauka
pusiaukeles namai
Nuotraukos autorius:
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Aprašymas

Pusiaukelės namai, tikėtina, įsikurs šiame pastate

 

Iki metų pabaigos, planuojama, Tauragėje duris atvers Pusiaukelės namai. Juose apsigyvens iš mūsų krašto kilę nuteistieji, kurie baigia atlikti bausmę ir yra motyvuoti įsilieti į visuomenę. Už pagalbą sugrįžtantiems į visuomenę, stiprinant pusiaukelės namų tinklą, savivaldybių asociacijos renginyje Tauragės savivaldybė apdovanota „Auksine krivūle“. Tuo tarpu pastato, kuriame turėtų įsikurti Pusiaukelės namai, savininkas, kol sutartis su ministerija nepasirašyta, nieko komentuoti nenori.

Kas tie Pusiaukelės namai?

Pusiaukelės namai yra skirti nuteistiesiems, kurie baigia atlikti bausmę ir yra motyvuoti integruotis į visuomenę. Į pusiaukelės namus perkeliami tik tokie asmenys, kurie padarė lengvus arba labai lengvus nusikaltimus, neturi žalingų įpročių, yra pasirengę dirbti ir mokytis, nori grįžti į visavertį gyvenimą visuomenėje.

Pusiaukelės namai pradėti įrenginėti Teisingumo ministerijos ir verslo iniciatyva, Tauragėje, pramonės rajone, Pramonės gatvėje. Iš viso pastate planuojama įrengti 16 kambarių. Čia apsigyvens nuteistieji, kurie eis į darbą, mokės mokesčius ir laikysis jiems sudaryto griežto tvarkaraščio. Ne darbo metu juos prižiūrės socialiniai darbuotojai ir prižiūrėtojai. Pusiaukelės namuose asmenys gyvens darbo dienomis, o savaitgaliais jiems bus sudarytos sąlygos laiką leisti namuose su savo šeimomis.

Planuojama, kad Pusiaukelės namai pradės veikti šių metų pabaigoje, juose pirmiausia apsigyvens asmenys iš Tauragės rajono bei apskrities.

Vienas svarbiausių ministerijos prioritetų 

Pasak teisingumo viceministro Elano Jablonsko, pusiaukelės namų plėtra – vienas svarbiausių Teisingumo ministerijos prioritetų. Šalyje jau veikia 5 pusiaukelės namai, o esama patirtis atskleidžia, kad tai yra bene labiausiai pasiteisinantis nuteistųjų resocializacijos metodas, kuris leidžia žmogui greičiau keisti gyvenimo būdą ir grįžti į visuomenę.

Savivaldybės pagalba steigiant Pusiaukelės namus yra labiau simbolinė, tačiau, pasak jo, džiugina tai, kad Teisingumo ministerijos vystomas projektas neapsiriboja sostine, o yra plėtojamas ir Lietuvos regionuose, taip kuriant papildomas darbo vietas, nes tokiems namams bus reikalingi prižiūrėtojai ir socialiniai darbuotojai. Tai yra tikroji regioninė politika.

Nuotrauka
pusiaukeles namai
Tauragės savivaldybės nuotrauka

Pasak Kalėjimų departamento direktoriaus patarėjo Česlovo Jociaus, stengiamasi sukurti kuo palankesnes sąlygas motyvuotiems nuteistiesiems gyventi laisvėje ir kuo greičiau ir sklandžiau integruotis į visuomenę. Šiuose namuose laisvės suvaržymai yra mažesni, nei įprastose pataisos įstaigose bausmes atliekančių nuteistųjų, todėl norintiems čia patekti nuteistiesiems yra keliami griežti reikalavimai, kuriuos bent menkiausiai pažeidę nuteistieji gali būti bet kada grąžinami į ankstesnę pataisos įstaigą.

„Įkalintieji yra mūsų visuomenės dalis, tik laikomi izoliuoti. Anksčiau ar vėliau jie sugrįš į tą pačią visuomenę, todėl jiems svarbu padėti integruotis. Dėkoju Tauragėje veikiančiam verslui, kuris sukūrė naujus namus tiems, kurie yra pasirengę mokytis, dirbti ir grįžti į visavertį gyvenimą nekartojant praeityje padarytų klaidų“, – sakė Tauragės savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.

„Šis modelis pasiteisina“

Pusiaukelės namų tinklo projektą įgyvendina LR Teisingumo ministerija. „Tauragės žinios“ paprašė ministerijos pakomentuoti Pusiaukelės namų steigimą Tauragėje. Teisingumo ministerijos atsiųstoje informacijoje rašoma, kad pagal „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimo“ projektą, finansuojamą 2014–2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis, planuojama įsteigti 3 pusiaukelės namus, iš kurių vienas numatomas Tauragėje. Lietuvoje nuo 2015 m. jau veikia 5 pusiaukelės namai: Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje, Pravieniškėse ir Panevėžyje.

Tauragės miestas pasirinktas todėl, kad Vakarų Lietuvoje nėra tokio tipo įstaigos. Pažymėtina, kad nemaža dalis asmenų, atlikusių bausmę įkalinimo įstaigoje, grįžta į Klaipėdos apskritį, kur įsidarbina ir apsigyvena.

Atsakant į klausimą, ar nėra praktikos prieš pradedant įgyvendinti tokį projektą pasitarti su visuomene, rašoma: „Diskusijos su visuomene visuomet tokiais atvejais vyksta, artimiausiu metu numatomos platesnės diskusijos, taip pat renkantis konkrečias vietas yra atsižvelgiama į gyventojų tankumo rodiklius. Svarbu paminėti, kad pusiaukelės namuose kuriamos palankios sąlygos motyvuotiems nuteistiesiems gyventi laisvėje ir integruotis į visuomenę, mažinančios nuteistųjų skaičių laisvės atėmimo vietose bei pakartotinį nusikalstamumą: jie jau dabar yra bendruomenės dalis, joje dirba ar studijuoja, kadangi prieš perkeliant nuteistąjį į Pusiaukelės namus jis turi susirasti darbą arba studijuoti. Pusiaukelės namų gyventojai yra įtraukiami į įvairias socialinės reabilitacijos programas, dalyvauja miesto tvarkyme ir švarinime, dalyvauja įvairiose bendruomenės veiklose. Jiems yra sudarytos visos sąlygos palaikyti ryšius su šeimomis ir artimaisiais. Pusiaukelės namuose nuteistieji gali geriau pasiruošti gyvenimui laisvėje ir jaustis saugiai prieš išeinant į laisvę. Tai, kad šis modelis pasiteisina, pagrindžia ir kitų pusiaukelės namų, esančių Vilniuje, Panevėžyje ir kt. geroji praktika. 

Pažymėtina, kad tokie asmenys nebėra linkę pakartotinai nusikalsti. Pusiaukelės namus yra įsteigusios Jungtinės Amerikos Valstijos, Norvegijos Karalystė, Čekijos Respublika, Belgija ir kt.

Pasidomėjus, kas yra pastato, kuriame įsikurs pusiaukelės namai, savininkas, atsakyta, kad šiuo metu pastatas nuosavybės teise priklauso privačiam sektoriui. Jeigu bus įsigytas planuojamas pastatas Tauragėje, jo savininkė bus Lietuvos valstybė“.

Kada pusiaukelės namai priims pirmuosius gyventojus? „Planuojama, kad pusiaukelės namai Tauragėje bus įsteigti iki metų pabaigos, tačiau tai priklausys nuo to, kada įvyks planuojamo pastato pirkimo procedūros“, – rašoma ministerijos pateiktame atsakyme.

„Apie ką galima kalbėti, kol nėra sutarties?“

Pastatas, kuriame turėtų įsikurti Pusiaukelės namai, stovi UAB „Tauragės agrotechnika“  teritorijoje. Pasak bendrovės vadovo Edmundo Abromo, anksčiau planuota čia įrengti viešbutį – viskas daroma viešbučio principu. Ar jame bus įrengti Pusiaukelės namai, jis sako kol kas tiksliai atsakyti negalįs, kol nėra pasirašyta sutartis. 

– Kol kas viskas kalbų lygyje, todėl nieko kol kas nekomentuosiu. Apie ką galima kalbėti, kol nėra sutarties? – teigė jis. – Kai pasirašysiu sutartį, tada galėsiu kažką daugiau pasakyti. Jeigu pasirašysiu.  

Paklaustas, ar pastatas jau baigtas įrengti, jis sakė, kad dar yra smulkių darbų.

Tauragė – tarp laureatų 

Praėjusį penktadienį šalies savivaldybėms įteikti metų apdovanojimai – „Auksinių krivūlių“ statulėlės. Jau septynioliktą kartą Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje tradiciškai visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikė apdovanojimus konkrečiose srityse pasižymėjusioms savivaldybėms. Tarp laureatų – Tauragės rajono savivaldybė, įvertinta už socialinę atsakomybę ir apdovanota „Už pagalbą sugrįžtantiems į visuomenę, stiprinant pusiaukelės namų tinklą“. Šį apdovanojimą savivaldybei skyrė Teisingumo ministerija. 

Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-24
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia preliminarias savivaldybių tarybų pirmųjų posėdžių datas 60-yje Lietuvos savivaldybių. Tauragėje naujosios sudėties taryba į pirmąjį posėdį  rinksis balandžio 26-ąją. Dabartinė taryba iki to laiko rinksis į du posėdžius – kovo 29-ąją ir balandžio 19-ąją. 
Nuotrauka
3savivaldos
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-24
Nuo balandžio 1 dienos įsigalios nauja redakcija išdėstytas Vietos savivaldos įstatymas, įtvirtinantis naują vietos savivaldos modelį. Vidaus reikalų ministerija (VRM) pateikia informaciją, kuri aktuali naujai išrinktiems savivaldybių merams ir savivaldybių taryboms. Besibaigiančios kadencijos taryba pakoreguotą tarybos veiklos reglamentą priims artimiausiame posėdyje. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-20
Sekmadienio vakarą, 20 val., duris užvėrė rinkimų apylinkės – baigėsi merų rinkimų antrojo turo balsavimas. Tauragei jis nebuvo aktualus – Dovydas Kaminskas laimėjo pirmajame ture, o štai Šilalėje, Jurbarke ir Pagėgiuose laimėtojai paaiškėjo tik po antrojo turo.
Nuotrauka
dovydas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-15
Niekam ne paslaptis, kad Tauragės meras Dovydas Kaminskas mėgsta maratonus. Šįkart jam teko įveikti kitokį maratoną – rinkimų. Triuškinančia persvara laimėjęs rinkimus, jis antrą kadenciją vadovaus rajonui. „Noriu padėkoti žmonėms už pasitikėjimą, palaikymą. Jei prieš ketverius metus palaikymas buvo tarsi avansu, tai dabar – jau kaip įvertinimas už atliktus darbus. Pergalė yra ir didesnė atsakomybė, tarsi spaudimas daryti dar geriau“, – teigia meras.  
Nuotrauka
liberalai
Įkelta:
2023-03-06
Sekmadienį vykusiuose savivaldos rinkimuose mero postą laimėjo Dovydas Kaminskas, už jį balsavo 71 proc. visų Tauragės rinkėjų. Džiuginantys Liberalų sąjūdžio rezultatai ir taryboje – laimėta 14 mandatų.
Nuotrauka
nuotrauka
Dovydo Kaminsko feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Savivaldos rinkimų rezultatai dar skaičiuojami, kol kas nepateikti rezultatai iš didžiųjų miesto rinkimų apylinkių, bet pirminiai duomenys leidžia tikėti, kad antrojo turo Tauragės mero rinkimuose gali ir nebūti – ryškia persvara pirmauja Dovydas Kaminskas.
Nuotrauka
nuotrauka
„Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Iki 15 val. Tauragės savivaldybėje balsavo 40,58 proc. visų rinkimų teisę turinčių tauragiškių, kurie šiek tiek aktyvesni, lyginant su šalies balsavusiųjų rodikliu – 37,29 proc. Tauragės savivaldybės rinkimų komisija iki to laiko informacijos apie rimtus pažeidimus negavo. 
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-04
Per keturias dienas, nuo vasario 28-osios, kai savivaldos tarybų ir merų rinkimuose buvo galima balsuoti iš anksto, specialiuosiuose punktuose ir namuose, savo balsą atidavė beveik 10 proc. tauragiškių. Šią statistiką dar šiek tiek pakeis balsavusieji namuose šeštadienį. Prieš ryt, kovo 5-ąją, vyksiančius savivaldos rinkimus verta prisiminti ir kai kuriuos svarbius akcentus dėl rinkimų agitacijos draudimų, įsigaliosiančių nuo vidurnakčio.  
Nuotrauka
Lietuvos policijos nuotrauka
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-03
Kovo 5-ąją, sekmadienį, vyks savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Policija žada stiprinti pajėgas ir didelį dėmesį skirti rinkiminėms apygardoms ir apylinkėms, teritorijoms šalia jų. Bus tikrinama visa gauta informacija ir skundai, siekiant didesnio skaidrumo rinkimuose. Apie tai skelbia Tauragės apskrities policija.
Nuotrauka
RINKIMAI
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-01
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad stebėti 2023 m. kovo 5 d. savivaldybių tarybų ir merų rinkimus registruota beveik 5200 asmenų.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-01
Šiandien (trečiadienį) ir ketvirtadienį tęsiasi vakar prasidėjęs balsavimas iš anksto savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Šiandien prasideda ir balsavimas specialiuosiuose punktuose. Pasiteiravus apie pirmosios balsavimo iš anksto dienos rezultatus, Tauragės rajono rinkimų apygardos komisijos nariai akcentavo, kad rinkėjų aktyvumas, lyginant su kitais rinkimais, stebina – balsuoti atėjo nedaug rinkėjų. Pasak komisijos narių, vakar rinkimų diena praėjo ramiai, incidentų nebuvo.   
Nuotrauka
soc tinklai vrk
Asociatyvi VRK nuotrauka
Įkelta:
2023-02-28
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad likus 7 valandoms iki balsavimo rinkimų dieną pradžios įsigalioja rinkimų agitacijos draudimo laikotarpis ir informuoja, kokie apribojimai ir draudimai taikomi socialiniuose tinkluose skleidžiamai politinei reklamai.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-28
Šiandien, vasario 28-ąją, prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Visose savivaldybėse savo balsą rinkėjai gali atiduoti visoje šalyje. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) prašo rinkėjų nefotografuoti balsavimo biuletenių ir nepublikuoti nuotraukų socialiniuose tinkluose.
Nuotrauka
rinkimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-02-27
Iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų lieka vos savaitė. Rinkėjai raginami aktyviai dalyvauti rinkimuose ir pasirinkti, kas jiems atstovaus savivaldoje ateinančius ketverius metus. Pasižvalgęs po savivaldybės tarybos kandidatų sąrašus nustembi – beveik 40 proc. vieno į Tauragės savivaldybės tarybą iškelto sąrašo kandidatų – teisti, ir ne po vieną ar du kartus. Rekordas – septyni teistumai. Iš 262 kandidatų į rajono savivaldybės tarybą teistumą nurodė 13 kandidatų – tai beveik 5 proc. visų kandidatų. Šalyje šis rodiklis siekia 3,7 proc.  
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-02-23
Artėjant savivaldos rinkimams politikos stebėsenos tinklas „Žinau, ką renku“ visoje šalyje organizuoja kandidatų į mero postą debatus. Jie vyks ir Tauragėje. Organizatoriai kviečia tiesiogiai užduoti rūpimus klausimus kandidatams. 
Nuotrauka
rinkimai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-02-22
Vasario 3-ąją, likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kt.
Nuotrauka
BALSAVIMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-02-21
Rinkėjai, planuojantys atvykti balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose išankstinio balsavimo dienomis, domisi, kokia tvarka vyksta balsavimo iki rinkimų dienos procesas. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja apie tai, kaip vyksta balsavimo vokais procedūra. Taip pat pateikia papildomą išaiškinimą rinkėjams, kaip reitinguoti kandidatus.