Kokį biuro kondicionavimo būdą rinktis?
Įkelta:
2022-07-05
Nuotrauka
nuotrauka

Vasaros karščiai - nemenkas iššūkis dirbantiems, kai tuo metu, regis, vienintelis dalykas, kurio norisi, tai gulėti paplūdimyje kur nors po palme. Dažnas oro trūkumas, dėl to atsiradęs mieguistumas bei galvos skausmai byloja apie netinkamą vėdinimo sistemą arba jos nebuvimą. Kad būtų geras mikroklimatas, svarbu yra ne tik vėsinti patalpas, tačiau ir užtikrinti oro judėjimą, kitaip tariant, ventiliaciją.

Tai koks gi geriausias kondicionavimo būdas tinka biurui?

Rekuperatoriai

Kai kuriuose šiuolaikiniuose biuruose vėdinimas galimas tik ortakiniais rekuperatoriais, nes privalo atitikti galiojančius reikalavimus. Taip pat turi būti užtikrinama ne tik oro kokybė, bet ir triukšmas neviršyti leistinų normų. Tačiau juos įrengti reikia statybos metu.

Tad jei pastatas nebuvo iškart taikomas biurui, ar jis ne toks šiuolaikiškas, puiki išeitis būtų mini rekuperatoriai, nes jiems nereikalingi ortakiai. Be to, kad lengvai montuojami, mini rekuperatoriai sutaupo iki 80 procentų energijos.

Šis kompaktiškas prietaisas naikina nemalonius kvapus, pašalina drėgmę bei išlaiko optimalią temperatūrą neatveriant langų. Dar be to, lengvai valomas, tyliai veikiantis bei slopinantis lauko triukšmą, taip pat kokybiškai, dviem filtrais, apdorojantis tiek šaltą, tiek šiltą orą. 

Daugiau informacijos apie mini rekuperatorius galite rasti čia: https://pigu.lt/lt/kondicionieriai/f/all/mini-rekuperatoriai

Šilumos siurbliai oras-oras

Dar vienas lengvai montuojamas ir ekonomiškas ventiliavimo būdas - tai šilumos siurbliai oras-oras. Kaip ir mini rekuperatoriams, norint juos įsirengti, jiems nereikalingi ortakiai. Taip pat šiais prietaisais galima ne tik vėsinti, bet ir šildyti patalpą - tad naudingas ištisus metus. Šis šilumos siurblys naudoja lauko orą, tad tai taip pat yra ekologiškas, tvarus ventiliavimo būdas. O dar be to, įrenginiui nereikia ypatingos priežiūros - vienąkart pradžioje nustatę temperatūros parametrus, vėliau galėsite ramiai jį pamiršti. Taip pat šie siurbliai veikia labai tyliai, kas ypatingai svarbu darbo metu - esant pašaliniams erzinantiems garsams sunku susikaupti, kyla stresas, tiesiog krenta bendras darbo našumas. Tad toks kondicionavimo būdas - puiki išeitis biurui. Pigu.lt galima apžiūrėti siūlomą šių prietaisų asortimentą ir įsigyti palankiomis sąlygomis.

Oro kondicionieriai

Galima sakyti, tai tas pats įrenginys, kaip ir šilumos siurblys, nes dažniausiai atlieka tas pačias funkcijas, tiesiog jų yra labai įvairių. Štai Electrolux kondicionieriai garsėja aplinkai draugiškais sprendimais. Šio gamintojo kondicionieriai yra funkcionalūs, našūs, turintys itin patogų nuotolinį valdymą. Sieniniai kondicionieriai yra galingesni ir montuojami iš išorės bei vidaus. Tais atvejais, kai nėra galimybės montuotis vėdinimo sistemos, tuomet puiki išeitis yra mobilūs kondicionieriai. Ypač patogu, jei yra poreikis keisti jų pastatymo vietą, tik reikia turėti minty, kad norint efektyvaus prietaiso darbo, būtinai reikia statyti jį arti durų ar lango.

Šis prekės ženklas skiria ypatingą dėmesį kokybei, tad net jei kažkurie jo gaminiai bus pigesni, tai tikrai ne kokybės sąskaita - tiesiog sumažinant tam tikras funkcijas, bet išlaikant pačią prietaisų veikimą ir esmę.

Gera oro cirkuliacija, nuolat palaikoma optimali temperatūra bei paties oro kokybė stipriai gerina savijautą ir tuo pačiu didina darbingumą. Produktyvumas - kiekvienos įmonės tikslas, tad neišvengiamai svarbu pasirūpinti geru darbo vietos mikroklimatu. Tobulėjant technologijoms bei plečiantis pasiūlai nesunku bus rasti kiekvieno unikalius poreikius ir galimybes atitinkantį variantą.

Užs. Nr. 62.

Nuotrauka
kartu
Įkelta:
prieš 9 valandas
Šventinę nuotaiką Tauragėje kuria ne tik pagrindinė miesto eglė, eglučių alėja, gatvių ir pastatų papuošimai, įvairūs renginiai, kurie tęsis visą gruodžio mėnesį, bet ir penktadienio vakarą sužibusi eglutė Kartų parke.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Penktadienį  kaimyniniame Šilalės rajone degė gyvenamasis namo. Į nelaimės vietą iškviesta ir Skaudvilės ugniagesių brigada. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 9 valandas
Nors ilgai laukti Gedimino gatvės remonto darbai įsibėgėjo ir jau spėta atlikti didžiąją jų dalį, dėl esamų gamtinių oro sąlygų darbus planuojama užbaigti kitų metų pradžioje.
Nuotrauka
pukeliene
J. Pukelienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
prieš 11 valandų
Gruodžio pirmosiomis dienomis vyko dviejų rajono mokyklų vadovų atrankos. Jau aiškūs ir konkursų nugalėtojai – viena direktorė pakeis vadovaujamą mokyklą, o prie kitos vairo stos anglų kalbos mokytoja. Abiejuose konkursuose dokumentus dalyvauti atrankose buvo pateikę 7 pretendentai. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gruodžio 1-osios vakarą Tauragės bendruomenių namuose iškilmingai pristatyta kitų metų Tauragės kaip kultūros sostinės koncepcija, į Tauragę iš Alytaus jau pargabentas ir simbolinis kultūros sostinės medelis. Belieka laukti įspūdingų metų atidarymo renginio, kuris numatytas sausio 20-ąją. Išsamiau apie kitąmet numatomus renginius – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gruodžio 20 d., 15-18 val. Valstybinių miškų urėdijos miškininkai pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse bei didžiųjų prekybos centrų aikštelėse visoje Lietuvoje gražiausioms metų šventėms besiruošiantiems gyventojams dovanos nemokamas eglių šakas. Šiemet eglišakių dalinimo vietų visoje Lietuvoje – 58. Tauragės regioninis padalinys gruodžio 20-ąją eglišakes dalins Pilies aikštėje.
Nuotrauka
keliai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Žiemą visiems eismo dalyviams būtina atkreipti dėmesį į besikeičiančias oro sąlygas, kritulius, kurie daro tiesioginę įtaką vairavimo sąlygoms. Tuo pačiu dauguma vairuotojų tikriausiai pastebi, kad vieni keliai yra valomi ir barstomi dažniau, kiti – rečiau, o dar kituose keliuose slidumą mažinančios medžiagos išvis nebarstomos, tik nuvalomas perteklinis sniegas.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
prieš 1 dieną
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorų vadovaujamame ikiteisminiame tyrime, kurį atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, įtarimai dėl kyšininkavimo pareikšti Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriui Virgilijui Pozingiui. Šiame tyrime įtarimai dėl papirkimo pareikšti ir dviem privačių bendrovių vadovams. Vienas jų taip pat įtariamas klastojęs dokumentus.
Nuotrauka
chat
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos nuotrauka
Įkelta:
2022-12-07
Nuo šiol susisiekti su vaiko teisių gynėjais bus dar paprasčiau – konsultuotis aktualiais visuomenei klausimais galima ir tiesioginiuose pokalbiuose internete (angl. chat). Tokia galimybė atsirado vaiko teisių gynėjams atsinaujinus interneto svetainę, naujasis jos adresas – vaikoteises.lrv.lt, skelbia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba.
Nuotrauka
kompiuteris
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-12-07
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) per šių metų 9 mėnesius gavo 2,5 karto daugiau pranešimų apie įtartinas pinigines operacijas ar sandorius, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Didžiąją dalį šių pranešimų – beveik 94 proc. – sudarė iš finansų, elektroninių pinigų įstaigų ir kitų mokėjimo įstaigų gauti pranešimai.
Nuotrauka
sniegas kelias
Eligijaus nuotrauka
Įkelta:
2022-12-06
Iškritus sniegui eismo sąlygos tapo sudėtingesnės. Tačiau kelininkai susitvarko – pagrindinės Tauragės gatvės nuvalomos laiku. Bet tauragiškiai kalba apie kitą problemą – visas nuo gatvių sniego valytuvų nugramdomas sniegas nustumiamas tiesiai ant šaligatvio. Ne ką mažiau pasipiktinimo sukelia ir slidžios miesto žvyruotos gatvės, kurios dabar labiau primena čiuožyklas. 
Nuotrauka
gmp
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2022-12-06
Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie greitosios medicinos pagalbos (GMP) darbuotojų saugumą. Šalį sukrėtė žinia, kad vienas GMP darbuotojų Vilniuje, gelbėdamas jaunuolį, nusitrenkė elektra ir po kelių dienų mirė ligoninėje. Nuskambėjo ir kitas incidentas: vienoje sostinės degalinių atgaivintas pacientas sumušė GMP vairuotoją. Tauragėje panašių situacijų kol kas išvengti pavyksta, tačiau, siekdami apsisaugoti nuo agresijos, medikai neretai kreipiasi pagalbos į policiją. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-12-04
Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius bei apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes kritinėdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Taip nutiko ir Tauragės ligoninėje. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-12-03
Artėjant gražiausioms metų šventėms jau šį savaitgalį Pilies aikštėje iškils Kalėdų eglė, o po poros savaičių suplanuota ir žaliaskarės įžiebimo šventė. Visą ikikalėdinį laikotarpį tauragiškiai bus kviečiami į adventinius renginius, gruodžio viduryje Pilies aikštėje bus galima pasivažinėti traukinuku. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-12-01
Iškritus sniegui eismo sąlygos tapo sudėtingesnės. Tačiau kelininkai susitvarko – pagrindinės Tauragės gatvės nuvalomos laiku. Bet tauragiškiai kalba apie kitą problemą – visas valytuvais nuo gatvių nugramdomas sniegas nustumiamas tiesiai ant šaligatvio. Ne ką mažiau pasipiktinimo sukelia ir slidžios miesto žvyruotos gatvės, kurios dabar labiau primena čiuožyklas. Išsamiau apie kaskart kartu su žiema grįžtančias problemas – „Tauragės žinių“ vedamajame. 
Nuotrauka
rukymas
Gretos Savickienės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-01
Šalyje vis dažniau pasigirsta istorijų apie su rūkymu susijusius įvykius, kartais pasibaigiančius ir mirtimis. Dažniausia problema tarp jaunimo – elektroninių cigarečių rūkymas. Nors Tauragėje tokių atvejų registruota, regis, nedaug –  32 per devynis šių metų mėnesius, mokiniai pastebi, kad bendraamžiai rūko ir  nevengia to daryti net mokyklų patalpose.
Nuotrauka
ledas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Šaltajam sezonui vis labiau įsibėgėjant dalinamės Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos parengta informacija, kaip saugiai elgtis ant ledo. 
Nuotrauka
pagalba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Tauragės rajono savivaldybė kviečia prisidėti prie humanitarinės pagalbos teikimo Ukrainai. Parama bus renkama gruodžio 2-ąją, 11–18 val., ir gruodžio 3-ąją, 10–16 val.