Justina Šemeklienė: „Tapyba – mano poilsis“
Įkelta:
2023-03-12
Nuotrauka
nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Raimondos Alysienės nuotrauka
Aprašymas

Justina Šemeklienė įkvėpimą randa gamtoje

 

 

,
Nuotrauka
nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Justinos Šemeklienės feisbuko paskyros nuotrauka
Aprašymas

Justinos Šemeklienės darbai

 

 

,
Nuotrauka
 nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Justinos Šemeklienės feisbuko paskyros nuotrauka
Aprašymas

Justinos Šemeklienės darbai

,
Nuotrauka
nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Justinos Šemeklienės feisbuko paskyros nuotrauka
Aprašymas

Justinos Šemeklienės darbai

Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.

Pomėgis atgimė per karantiną

Nors Justina miesto vaikas – gimusi ir augusi Tauragėje, ištekėjusi apsigyveno Paegluonio kaime, netoli Batakių. 

Paklausta, galbūt potraukis prie meno – iš šeimos, Justina pasakoja, kad jos senelis buvo dažytojas, pats kurdavo trafaretus, be to, gražiai piešdavo. Senelio sesuo labai gražiai siuvinėdavo – sukurdavo didžiausius paveikslus. Tėtis daug metų pynė krepšelius, na, o mama, pasak jos, visada buvo „prie meno“, labai mėgsta gėlės, kuria alpinariumus. 

– O aš piešiu nuo mažų dienų, nors jokių piešimo būrelių nelankiau, – pasakoja Justina. – Dar chore dainavau, buvau ir solistė.

Nuotrauka
nuotrauka
Justinos Šemeklienės feisbuko paskyros nuotrauka

Baigusi mokyklą ji įstojo į Kauno taikomosios dailės mokyklą, ten įgijo dvi specialybes – interjero dizaino ir floristikos dekoravimo. Tiesa, darbo pagal specialybę tada negavo, tad liko ūkininkauti su vyru, paskui gimė vaikai, tad dirbti pagal specialybę taip ir neteko. Ir tapybą buvo apleidusi. Paauginusi vaikus ir rasdama vis daugiau laiko sau ji nutarė grįžti prie kūrybos.  

– O aš piešiu nuo mažų dienų, nors jokių piešimo būrelių nelankiau, – pasakoja Justina. – Dar chore dainavau, buvau ir solistė.

– Prie tapybos grįžau po 18 metų, karantino metu,– pasakoja ji. – Sūnui padėdavau pasiruošti konkursams, dukra vis prašo padėti ką nors nupiešti, tai ir pačiai atgijo noras kurti. Ir tėvai skatino – sakė: „Justina, kodėl tu apleidai savo darbus? Juk turi talentą“. Tai įkvėpė mane vėl paimti į rankas teptuką...

Justina prisipažįsta  – labai norėtų baigti dailės mokytojų kursus, kad galėtų mokyti kitus, galbūt turėti piešimo ar floristikos būrelį. 

Kai kiekvienas žiedas – ranka pasiekiamas

Būdama studentė Justina labai mėgo grafiką – jai patiko dirbti su tušu ir pieštuku. O dabar, gyvenant vienkiemyje, kai gamta – miškas, pievos ir laukai – visai šalia, augalai, kiekvienas gėlės žiedas ranka paliečiami, kilo noras atskleisti gamtos grožį tapant ant drobės aliejiniais arba akriliniais dažais. 

– Parsineši kokį nors augalą, iš pradžių pasidarai foną, paskui tą augalą stengiesi atvaizduoti, – kaip gimsta paveikslai, pasakoja ji. 

Nuotrauka
 nuotrauka
Justinos Šemeklienės feisbuko paskyros nuotrauka

Tačiau dauguma paveikslų gimsta tiesiog „iš galvos“: kol nėra fono, ji nežino, ką tapys – fonas tarsi pats pasiprašo, kokio piešinio jam reikia. O atsitinka ir taip, kad fonas išeina toks gražus, kad piešinio nebereikia... Tad ji iš pradžių prisiruošia daug fonų, dauguma jų – reljefiniai, tad džiūsta ilgai. O tada, sumaniusi, ką nori nupiešti, išsirenka tinkamą foną.  

Menu „užkrečia“ ir vaikus

Šemekliai ūkininkauja, laiko nemažai gyvulių. Nors gyventi kaime nelengva – darbai veja darbus, moteris prisipažįsta čia atradusi save  – buvimas gamtoje jai suteikia sielos ramybę. 

– Laiko kūrybai nelabai lieka, – pripažįsta ji, – tačiau kai nori, randi – kol vaikai miega, kol pietūs verda... Aš jo „nuvagiu“ nuo miego, poilsio... 

Nuotrauka
nuotrauka
Justinos Šemeklienės feisbuko paskyros nuotrauka

Šemeklių vaikai – dvylikametis Eimantas ir šešerių Meda – nuo mažens linksta prie meno – abu piešia, lipdo. Mama neslepia pasididžiavimo – vaikai ne tik piešia, šoka, dainuoja, bet ir dalyvauja įvairiuose konkursuose. Štai ir Skaudvilės kultūros namuose Vasario 16-osios proga surengtoje mamos tapybos darbų parodoje puikavosi Eimanto lipdiniai iš modelino, Medos piešiniai ir netgi tėčio Tomo medžio drožiniai.

Kiekviena paroda – vis turtingesnė

Pirmieji Justinos darbus pamatė batakiškiai – trylika jos paveikslų puikavosi užpernai per Onines surengtoje parodoje, pavadintoje „Žiedų alėja“. 

Plėtojantis kūrybai ir tobulėjant jos darbus pastebėjo Šakių rajono Sintautų bendruomenė. Ten surengtoje parodoje „Sustok akimirkai“ dalyvavo 21 Justinos paveikslas.

Vėliau – dar viena paroda, surengta per knygos pristatymą, – joje buvo eksponuojami 35 darbai.

Praėjusią vasarą per Šv. Onos atlaidus Batakiai vėl gėrėjosi Justinos darbais. Ilgai svarsčiusi, koks pavadinimas labiausiai apibūdintų šįkart spalvingesnius ir ryškesnius jos kūrinius, J. Šemeklienė nusprendė pavadinti ją „Gamtos spalvos“. Ta pati paroda Vasario 16-osios proga buvo eksponuojama ir Skaudvilės kultūros namuose. 

– Esu be galo dėkinga Skaudvilės kultūrinio darbo organizatorei Rasai Bartkuvienei, Batakių kultūrinio darbo organizatorei Daliai Juščienei už palaikymą, paskatinimą dalyvauti ir pagalbą ruošiantis parodai, – teigia J. Šemeklienė.

Justiną džiugina ir ateities planai – rudenį numatyta jos darbų parodą surengti Šilalėje, bus paroda ir Eidintuose, o kažkada vėliau – ir Tauragėje.  

 

Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.
Nuotrauka
skurvydas
Juozo Petkevičiaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-02-16
Šiemet Tauragei tapus Lietuvos kultūros sostine, kurios koncepcija – penki keliai, vieno jų – Praeities kelio – ambasadoriumi tapo Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ restauratorius Audronis Skurvydas, apie savo darbą kalbantis su tokiu entuziazmu, kad juo nesunku užsikrėsti. Jo dirbtuvėse akys laksto nuo daikto prie daikto, o rankos pačios kyla viską paliesti. Praeities kelias, pasak jo, simbolizuoja mūsų patriotiškumą, meilę Tėvynei, pagarbą istorijai, tradicijų ir etnokultūros puoselėjimą ir pasididžiavimą savo kraštu. 
Nuotrauka
rokas
Roko Baciuškos feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-01-24
Dvi savaitės dulkių, smėlio, greičio ir didžiulės įtampos – Rokas Baciuška šių metų Dakare išgyveno tikrą dramą. Nors grįžo be išsvajotos pirmosios vietos, po ilgos ir varginančios kovos ne savo noru nusileidęs, tačiau pagerinęs geriausią asmeninį rezultatą Dakare ir bagių klasėje užėmęs antrąją vietą. „Tokia maža ir tuo pačiu tokia didelė ta mūsų Lietuva, o ką jau kalbėti apie Tauragę. Jokie išbandymai nebaisūs, kai esame kartu, todėl dalinuosi džiaugsmu su jumis visais“, – teigė lenktynininkas.
Nuotrauka
ukininkas
Įkelta:
2023-01-14
Praėjusių metų pabaigoje surengtame Mero padėkos vakare už jaunatvišką ryžtą kuriant inovatyvų ir modernų ūkininko ūkį Tauro statulėlė įteikta Gyčiui Ūseliui. Dabar jaunasis Batakių seniūnijos ūkininkas dirba apie 120 hektarų žemės ir planuoja tolesnę ūkio ir technologijų plėtrą. Gytis dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros programose ir per investicinius projektus modernizuoja ūkį. O baigtos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijos rodo dar vieną vaikino pomėgį – sportą. Gytis yra ir svarsčių kilnojimo pasaulio čempionas. 
Nuotrauka
kaledos
Įkelta:
2022-12-25
Kalėdų stebuklas dažniausiai prasideda nuo susitikimo su Kalėdų Seneliu. Vienas jų –  menininkas Edvardas Gasinskas. Daugybę metų šventėms pasipuošiantis Kalėdų Senelio kostiumu vyras nori pradžiuginti kuo daugiau žmonių.
Nuotrauka
ausra
Įkelta:
2022-12-24
Seni žmonės tokie pat svarbūs, kaip jauni, sveiki ir veiklūs. Tačiau dažnai jie gyvena vieniši ir jiems reikia pagalbos. Policijoje dirbanti Maltiečių savanorė Aušra Mandrijauskaitė-Dambrauskienė kas sekmadienį aplanko po keletą vienišų senolių, atveždama jiems ne tik maisto paketus, bet ir savo širdies šilumą. Ji sako, kad senoliams ne taip svarbu atvežamas maistas, kaip galimybė pabendrauti. Su jais išgertų arbatos puodelių, sako, negalėtų net suskaičiuoti, o geriausias atlygis – ją pamačius džiaugsmu sužibančios senolių akys.
Nuotrauka
rima
Įkelta:
2022-11-26
Prieglaudos „Gyvūnų globa Tauragėje“ pastatą išvydau jau visiškai sutemus. Vėlų šeštadienio vakarą prie jo durų mane pasitiko čia savanoriaujanti Rima Petrauskaitė, pakvietusi užeiti į vidų. Vos įžengus pasigirdo kačių švelnus miaukimas. Jeigu turėtų akis ir ausis, šios prieglaudos sienos galėtų papasakoti ne vieną linksmą arba graudžią istoriją apie tai, kokių išbandymų teko patirti čia patekusiems gyvūnams. 
Nuotrauka
kolek
Įkelta:
2022-11-20
Pomėgio turėjimas praplečia požiūrį į pasaulį, suteikia daug žinių, todėl turėti vienokį ar kitokį pomėgį labai svarbu. Tai leidžia save formuoti kaip asmenybę. Be to, pomėgiai kuria ryšį tarp žmonių. Tomas Šerpytis, daug metų kolekcionuojantis pašto ženklus ir bandantis suburti Tauragės kolekcininkus, „Tauragės žinioms“ papasakojo, kaip prasidėjo jo kolekcija, kodėl renka būtent pašto ženklus ir kokių istorijų jie atskleidžia.
Nuotrauka
dres
Įkelta:
2022-11-19
Šilutiškė šunų dresuotoja Deimantė Dargytė, baigusi kraštovaizdžio architektūros studijas, pasuko savo gyvenimą visai kita linkme. Įgytą profesiją iškeitė į darbą pasienyje, kuriuo ir susidomėjo dėl galimybės dirbti su gyvūnais. Pasienyje kinologe dirbanti moteris pataria ir  tauragiškiams gyvūnų augintojams, moko šunis pagrindinių elgesio taisyklių bei socializacijos. Deimantė prisideda ir prie populiarėjančių šunų-asistentų ruošimo.