Jis grįžta!
Įkelta:
2024-03-04
Nuotrauka
margis
Nuotraukos autorius:
Valdo Latožos nuotraukos
Aprašymas

Eugenijus Margis 

Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.

- Kairė ranka dar visiškai paralyžiuota, kairę koją kiek geriau valdau, paeinu truputį, bet galva juk gerai dirba, - patikino Eugenijus. – Paprašė manęs konsultuoti vaikus su negalia, specialiaisiais poreikiais ir sutikau. Dirbsiu su visais, juk ir sirgdamas sulaukdavau sunerimusių tėvų skambučių, prašančių pagalbos. Tačiau galėjau tik patarti.

Gydytojas tikino, kad jam pačiam dabar labai svarbu išeiti iš namų, kažką dirbti.

Prieš beveik ketverius metus gerbiamas ir mylimas pediatras patyrė insultą. Sunkus hemoraginis insultas, niekad aukštu kraujospūdžiu nesiskundusį vyrą, ilgam paguldė į ligos patalą, o vėliau išrovė iš įprastos kasdienybės.

- Tik po dviejų mėnesių pradėjau suvokti, kas atsitiko, - pasakojo E. Margis. – Po mėnesio reanimacijoje neprisiminiau nei kas atsitiko, nesupratau nei kas aš esu, nei su kuo, nei kas aplink mane. Gulėdamas Kauno klinikų Nervų skyriuje iš pradžių mačiau tik baltą šviesą tolumoje ir šešėlius. Na, ne tunelyje, o tokią ryškią, kaip per langą. Negalėjau pajudinti nei kojų, nei rankų. Negalėjau ryti, buvau maitinamas per tracheostomą. Tik vėliau draugė papasakojo, kas atsitiko. Po gydymo Kaune sekė reabilitacija Palangoje, kur pagaliau supratau, ką aš galiu ir, aplamai, kad galiu kažką daryti. Pradėjau judėti su vaikštyne, kurią vadinau „drakono nagais“. Oi, reikėjo man įspirti į šikną, kad pradėčiau judėti, netingėčiau. Tačiau labai norėjau grįžti į gyvenimą, į Tauragę.

Nuotrauka
margis

Eugenijus prisiminė, jau būdamas Palangoje labai norėjo apkabinti visą Tauragę.

- Aš ir dabar noriu, tik kol kas viena ranka tai galiu padaryti, - net kelis kartus pokalbio metu pakartojo gydytojas. - Esu be galo dėkingas begalei žmonių, kurie man nuoširdžiai padėjo: operavo, gydė, slaugė, palaikė moraliai ir finansiškai. Galėčiau išvardinti šimtus žmonių. Jų dėka esu čia, o juk tiek nedaug betrūko, kad būčiau išėjęs.

Sulaukęs žmonių paramos, Eugenijus panoro kovoti už savo gyvenimą, nepasiduoti. Grįžus į Tauragę, padedamas kineziterapeuto Arūno Vladičkos, žengė pirmuosius savarankiškus žingsnius.

- Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės dėka man buvo įrengtas „stadionas“, - juokavo Eugenijus. – Na, aišku, kad ne stadionas, o nuolydis iš laiptinės ir ranktūriai, į juos įsikibdamas ir pradėjau savarankiškai vaikščioti. Dabar jau pusę namo apeinu.

- „Pasodino“ ant dietos – sultiniai, paukštiena, silkė, žuvis, numečiau dvidešimt penkis kilogramus, dar ir dabar kiaulienos negaunu, - toliau juokavo E. Margis. – Vanduo ir kefyras, na, kartais ir kavos leidžia išgerti, o ji man labai skani ir nuotaiką pakelia.

Bet Eugenijus rado kitokį būdą savo emocijoms išreikšti. Jis kuria. Pasideda ant „gyvos“, kaip jis sako, dešinės kojos sąsiuvinį ar planšetę ir rašo. Ką? Eiles, apsakymus, miniatiūras. Net į literatų klubą buvo priimtas. Ir keletas Eugenijaus Margio kūrinių jau greitai pasirodys tauragiškių literatų almanache.

Paklaustas ar šis pomėgis atsirado po ligos, gydytojas sakė, kad literatūra jį viliojo dar nuo paauglystės. Jau tuo metu nemažai rašydavo, jo kūriniai buvo spausdinami žurnale „Moksleivis“. Dėl šio savo pomėgio laisvai reikšti mintis, net į tuometinį Medicinos institutą iškart negalėjo įstoti.

- Gavau dvejetą iš lietuvių kalbos egzamino, - prisimena Eugenijus. – Vėliau man parodė mano rašinį. Pasižiūriu, o jame nei vienos klaidos. Tik va raudonai net keliose vietose pabrauktos tos mintys, kur aš kitaip mąsčiau ar pernelyg dažnai vartojau žodį „Lietuva“.

Pasirodo, dar ir į egzaminus būsimasis studentas atėjo be komjaunuolio ženklelio atlape. Dėl to kitokio mąstymo ir vėliau, jau būnant studentu, teko nukentėti. Bet, Eugenijus sako, kad stengiasi to neprisiminti ir pykčio nelaikyti:

- Laikausi nuostatos, kad pyktis, tai kelias - į niekur.

Jau aštuntoje klasėje E. Margis žinojo, kad bus pediatru, tad pasirinktas kelias jam neatrodo sunkus.

- Praktiškai gyvenau ligoninės skyriuje, - prisimena gydytojas. – Kitaip ir negalėjau elgtis. Juk vaiką reikia gydyti dabar, o ne rytoj, nes rytoj jau gali būti per vėlu. Ir visi buvo įsitikinę: Margis dirba, na ir lai dirba. Bendravau su vaikais, su jų tėvais ir jaučiausi labai puikiai, bet, matyt, organizmas  neatlaikė. Dabar jau suprantu, kad nelabai savęs žiūrėjau.

Vedamas tokių minčių, Eugenijus, lyg perspėjimą kitiems rašo knygą, kurią sąlyginai yra pavadinęs „Žmogus, kurį išgydė insultas“. Tad vyro dienotvarkė dabar yra gerokai pasikeitusi. Dalį dienos jis sportuoja, dalį dienos - kuria, randa laiko ir mokslams. Taip taip, Eugenijus, mokosi.

- Man atsiunčia paskaitų įrašus, aš juos žiūriu, klausausi, juk medicina nestovi vietoje, reikia neatsilikti ir tobulėti savo srityje. Einu į priekį, man to reikia. Juk gyvename dėl vaikų, dėl savo ateities, tad ir gydyti tą ateitį reikia atitinkamai.

Smagus buvo pokalbis su Eugenijumi Margiu. Pakalbėta įvairiomis temomis: apie tai, kaip lietuviai myli gyvūnus ir kaip nemyli vaikų, apie tai, kaip mūsų gyvenimą keičia technologijos, apie karą Ukrainoje, apie įdomias, jo sugalvotas taikos akcijas, kurios kol kas dar neįgyvendintos, bet tikrai vertos dėmesio, apie klimato kaitą. Na, kaip sakoma, kalbos buvo lyg vandens.

Bet apie visą kitą vėliau. Kai susitiksime. Dabar gi pasidžiaukime ta žinia, kad jis pradeda savo veiklą, kad vėl galėtų, kaip sakė pats straipsnio herojus, paskleisti gerumo debesį virš miesto, kad galėtų tauragiškius artimiausioje ateityje apkabinti abiem rankom.

Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.