Seniūnas Žilvinas Majus: prašau žmonių ne tik reikalauti, bet ir bendradarbiauti
Įkelta:
2020-05-05
Nuotrauka
Aprašymas
Žilvinas Majus. Eglės Červinskaitės nuotrauka

Nuo balandžio 1-osios Tauragės miesto seniūnijai vadovauja naujas seniūnas – 35-erių Žilvinas Majus, laimėjęs viešą konkursą į šias pareigas. Ž. Majus pakeitė buvusį ilgametį seniūną Virginijų Žilių, pareigas palikusį praėjusių metų rudenį, kai jam sukako 65-eri, ir tapusį seniūnijos specialistu. Imtis atsakomybės už didžiausią rajono seniūniją – ne juokų darbas. Kokios mintys sukasi seniūno galvoje, kokie rūpesčiai jį kamuoja, kas jį džiugina, o kas erzina? Apie tai ir kalbėjomės.

Užvėrus kabineto duris darbo diena nesibaigia

Ž. Majus 2002 m. baigė Tauragės „Versmės“ gimnaziją, po to Šiaulių universitete įgijo bakalauro kvalifikacinį laipsnį, vėliau KTU baigė magistro studijas. Anksčiau 8 metus dirbo Tauragės rajono savivaldybės administracijos Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausiuoju specialistu, nuo 2016 m. – Tauragės miesto seniūno pavaduotoju. Naujasis seniūnas – tauragiškis, vedęs, su žmona Kristina augina 2 dukras. Tai, kaip sakoma, sausa, valdiška informacija. O kaip atrodo įprasta seniūno darbo diena?

– Seniūno darbe labai sunku planuoti. Seniūno pareiga – rūpintis žmonėmis nuo jų gimimo iki mirties, tad kiekviena diena išaušta su naujomis bėdomis. Seniūnas yra arba pirmutinė, arba paskutinė stotelė, nes yra arčiausiai žmogaus. Ryte ateini į darbą, atrodo, labai gerai žinai, kokių darbų imsiesi, bet perskaitai el. paštą, paskirstai darbus, sulauki skambučių, o kol jų išklausai, žiūrėk, jau ir popietė. Visuomet stengiuosi susidaryti savo veiklos planą – mėnesio, savaitės, dienos. Jeigu nereikia dalyvauti kokiame nors pasitarime, atėjęs į kabinetą ryte pirmiausia peržiūriu korespondenciją, tada su seniūnijos specialistais aptariame dienos darbus, atsakinėju į skambučius. Tuomet važiuoju apžiūrėti miestą, aplankau žmones, kurie kviečiasi dėl kokių nors problemų, apžiūriu mieste vykstančius darbus, – pasakoja seniūnas.

Seniūno darbo diena nesibaigia vos užvėrus kabineto duris. Ž. Majus sulaukia skambučių ir poilsio dienomis, ir vėlai vakare, ir teigia besistengiąs visuomet atsiliepti arba perskambinti.

– Monotonijos mano darbe nėra, o įprastos darbo valandos neegzistuoja. Apibūdinant vienu žodžiu, darbas įdomus. O jei plačiau – atsakingos ir atsidavimo reikalaujančios pareigos. Čia turi suprasti gyventojų poreikius, girdėti jų problemas ir rasti kompromisus įvairiose situacijose. Kartais dėl išeities tenka nemenkai paplušėti, kadangi turi išspręsti problemą, tikslingai panaudoti biudžeto lėšas. Priimant sprendimą būtina įvertinti, jog seniūnijoje gyvena beveik 23 000 tūkst. gyventojų, kurių problemos tokios pat svarbios, – svarsto seniūnas.

Ko trūksta tauragiškiams?

Tauragės miesto seniūnija – didžiausia ne tik Tauragės apskrityje, bet ir viena didžiausių turbūt Lietuvoje, todėl darbo ir interesantų netrūksta. Žmonės kone nenutrūkstamai kreipiasi į seniūniją dėl deklaravimo, leidimų laidoti, prekybai, kasimams išdavimo ir kitų dokumentų.

Svarbiausia, kad neigiamų emocijų dažnai kyla dėl ne itin reikšmingų, tačiau pačių žmonių sureikšmintų dalykų.

– Gyvenime yra daug nepatogumų, daug kas kelia pyktį, tačiau nereikėtų dėl visko audrintis ar pykti ant viso pasaulio, – svarsto Ž. Majus. – O kreipiasi žmonės pačiais įvairiausiais klausimais. Vienas nori prie namų augantį medį nupjauti, kitam kaimyno šuo trukdo, trečias nepatenkintas, kad gatvėje duobės ir vanduo telkšo. Žinoma, sudėtingiausia yra konfliktai tarp gyventojų.

Paklaustas, ko trūksta Tauragės miesto žmonėms, jis atsako nedvejodamas:

– Be abejo, vaikams skirtų žaidimų ir sporto aikštelių bei asfaltuotų gatvių. Galima vardyti daugybę dalykų, dėl kurių gyvenimas Tauragėje taptų dar patogesnis. Tačiau dėl to, ko trūksta, panikuoti ir pykti neverta. Kartais reikėtų veiklos imtis patiems, kartais išlaukti ar tiesiog iškęsti laikinus nepatogumus. Pavyzdžiui, dėl užsitęsusios gatvių rekonstrukcijos. Yra daugybė aplinkybių, kurių staigiai ar iš viso pakeisti neįmanoma, tačiau lieti pykčio dėl to nevertėtų. Svarbu stengtis savo veikla ir darbu liudyti, kad gyvenimas iš esmės yra gražus, kol šalia artimieji, mylimieji, kol neaplanko tikros negandos.

Seniūnija rūpinasi miesto parkais, skverais, gėlynais, kitomis viešomis erdvėmis. Išpjovus nereikalingus medžius ir krūmus, miestas tarsi atjaunėjo ir pašviesėjo.

– Vieni sako gerai padarėme, kiti kritikuoja, bet kiek žmonių, tiek nuomonių. Žinoma, ekonominės naudos tokie darbai gal ir neduoda, bet jie labai svarbūs gyventojų nuotaikoms. Juk ten, kur gražu, kiekvienam maloniau, – dalijasi mintimis.

Visiems šiems darbams seniūnija pasitelkia visuomenei naudingą veiklą atliekančius miesto gyventojus. Pasak seniūno, gal šių žmonių tempai ir mažesni, bet darbą jie padaro.

Seniūnijos sunkumai – nuolatinė „ūkio“ priežiūra. Jos sudėtingumas priklauso nuo daugelio planuotų ir neplanuotų faktorių, investicijų, biudžeto ir gamtos. Pagrindinės problemos yra neasfaltuoti keliai ir nepakankamai apšviestos gatvės. Dėl šių dalykų į seniūniją gyventojai kreipiasi dažniausiai. Deja, išasfaltuoti pageidaujamas gatves ir nutiesti apšvietimo linijas pagal turimą biudžetą seniūnija nepajėgi.

Bendruomenių indėlis – akivaizdus

Skatinimas miesto gyventojus patiems spręsti jiems skaudžias problemas – viena Tauragės miesto seniūno iniciatyvų.

– Labai svarbu, kad patys gyventojai pasijustų miesto šeimininkais. Juk ten, kur patys savo rankomis padaro, labiau brangina ir saugo, – sako seniūnas. 

Ž. Majus džiaugiasi ir tikisi, jog ir toliau pavyks sutarti ir bendradarbiauti su seniūnaičiais, bendruomenių pirmininkais, daugiabučių namų administratoriais siekiant padaryti gyvenamąją aplinką gražesnę ir saugesnę miesto gyventojams, verslo atstovams,  pasak jo, visi prisidės gražinant miestą, įvairinant miestiečių gyvenimą.

– Seniūnas yra tas žmogus, kuris turėdamas minimumą stengiasi padaryti maksimumą. Tiesiog reikia suvokti, kad yra savivaldybėje numatyti planai, yra prioritetai, kuriais dirbdamas ir vadovavausi, – teigia Ž. Majus.

Ž. Majus pripažįsta esąs atkaklus, nesileidžia stumdomas, o svarbiausia – nuolat mokosi, gilinasi į naujas pareigas.

– Labiausiai nesinori, kad žmonės manimi nusiviltų, ilgėtųsi pirmtako. Virginijus man labai padėjo ir padeda iki šiol savo patirtimi, patarimais, tačiau gyvenimas bėga, keičiasi ir žmonės, ir aplinkybės, tad ir pats visą laiką mokausi, augu, stengiuosi pelnyti žmonių pasitikėjimą savo protu ir darbu. Prašau gyventojų iš seniūno ne tik reikalauti, bet ir padėti. Dirbkime visi kartu, bendromis pastangomis, būkime pilietiški, – sako seniūnas.

Pasak jo, – artimiausiai darbai – išgryninti seniūnijos problemas, todėl kviečia gyventojus bendrauti, kreiptis su prašymais, pageidavimais, siūlymais. Kuo daugiau gyventojų bus įtraukiama – tuo geriau žinomi opiausi klausimai.

– Laikas spaudžia, turiu pasidaręs preliminarių darbų sąrašą, ir nors jis neatrodo labai reikšmingas, bet kartais maži dalykai žmonėms labai malonūs: ženklo perdažymas, duobės remontas ar vazonų atnaujinimas. Vienas tikslų – kuo geriau įsisavinti KPP lėšas, užtikrinti kuo geresnę greideriavimo ir žvyravimo paslaugų kokybę, sutvarkyti aikšteles ir pravažiavimus.

Vis dėlto, pasak seniūno, jam svarbiausia – žmogiškasis ryšys, ir jis yra aukščiau už viską:

– Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo kolektyvu, kuris mane šiltai priėmė ir negaili patarimų, visada žinau, kad galiu sulaukti pagalbos. Palinkėčiau nepamiršti džiaugtis šia diena, nes vardan ko tas lėkimas, jei nebesugebame pamatyti vienas kito? Svarbiausia ir mieliausia yra tai, kad seniūnijos kolektyve susikurti žmogiškieji santykiai, komandinis darbas, bendruomeniškumas.

 

Nuotrauka
miskasodis
Įkelta:
prieš 11 valandų
Dideliais žingsniais vienu švariausių ir tvariausių regionų siekianti tapti Tauragė imasi dar vienos iniciatyvos – kartu su VšĮ „Myliu mišką“ ruošiasi pasodinti mišką ten, kur šiandien plyti pieva. Kad tikslas būtų įgyvendintas, prie iniciatyvos kviečiami prisidėti visi rajono gyventojai: jau šiandien tai padaryti galima įsigijus sodinukų, kuriuos spalio mėn. bus siūloma sodinti kartu.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Po nelaimės Panevėžyje, kai įvyko „Ekrano“ užtvankos avarija ir lūžo užtvankos šliuzas, aiškėja, kodėl įvyko nelaimė, – paseno metalas. Įvykis atvėrė seniai žiojinčią žaizdą – nemaža dalis užtvankų Lietuvoje neprižiūrimos arba pernelyg pasenusios. Kaip sako iš Tauragės kilęs hidrologas Kęstutis Šetkus, kai kurioms užtvankoms nebeatliekant funkcijų reikėtų pagalvoti apie jų demontavimą. Jis mano, kad diskusiją dėl demontavimo vertėtų pradėti ir dėl Tauragės mieste esančios užtvankos. Itin didelį nerimą jam kelia ir Balskų užtvanka. Jeigu griūtų ši, pasekmės būtų kur kas skaudesnės nei įvykus Tauragės miesto užtvankos avarijai, sako jis. Išsamiau apie Tauragės rajono užtvankas ir jų bėdas – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
saskrydis
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ariogaloje, Dubysos slėnyje, 32-ą kartą į sąskrydį „Su Lietuva širdy“ šeštadienį buvo susirinkę tremtiniai, politiniai kaliniai ir laisvės kovų dalyviai. Sąskrydžio metu priimta rezoliucija, išreiškianti palaikymą kariaujančiai Ukrainai ir raginanti griežtinti sankcijas Rusijai. Kaip visada, sąskrydyje dalyvavo ir būrys tauragiškių bei choras „Tremtinys“ vadovaujamas Romualdo Eičo. 
Nuotrauka
vaistinele
Įkelta:
prieš 1 dieną
2023 m. sausio 1 d. įsigalios kelis kartus atidėliotas reikalavimas šalies vairuotojams turėti automobiliuose naujos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinius. Iki šio termino likus keliems mėnesiams, vaistininkai ragina neatidėlioti vaistinėlės įsigijimo paskutinei akimirkai ir primena, kokios priemonės būtinai turi joje būti ir kokiu atitikties ženklu jos turi būti paženklintos.
Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
2022-08-09
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-04
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios. Išsamiau apie artėjančio šildymo sezono iššūkius – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sam
Įkelta:
2022-08-04
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad trečiadienį Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) patvirtintas pirmasis Lietuvoje beždžionių raupų atvejis asmeniui, priklausančiam 40–49 m. amžiaus grupei.
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-03
Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Visgi ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia.
Nuotrauka
gatves
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės rajono savivaldybės administracija liepos mėnesį pasirašė sutartis dėl 5 Tauragės rajono gatvių asfaltavimo darbų. Šią vasarą asfaltavimo darbai bus vykdomi Batakių mstl. Mokyklos, Lauksargių k. Klevų, Šidagių k. Molio, Skaudvilės m. Taikos ir Aukštupių k. Vingio gatvėse.
Nuotrauka
ideja tauragei
Įkelta:
2022-08-02
Šiandien Tauragės savivaldybėje pasveikinti „Idėjos Tauragei“ dalyvaujamojo biudžeto projektų laimėtojų atstovai. Jiems įteikti diplomai. Kaip ir skelbta, trijose kategorijose išrinkta po vieną projektą.
Nuotrauka
aplinkeliis
Įkelta:
2022-08-02
Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Daugiausia lėšų pareikalaus ir ne vienerius metus  truks viso 15 kilometrų Tauragės aplinkkelio tiesimas. Pasak rajono mero Dovydo Kaminsko, jau vien pirmasis šio grandiozinio projekto etapas yra vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-08-02
Visi verslai nuolat brangina savo paslaugas, ir tai nenuostabu – ir medžiagų, ir elektros, ir nuomos kainos nuolat kyla. Ne išimtis – ir grožio salonai. Ekonomistų teigimu, nebus nieko keisto, jeigu paslaugos per šiuos metus brangs du ir daugiau kartų – tam yra aiškių priežasčių. 
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-01
Nors iki naujų mokslo metų liko dar mėnuo, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina tėvus nedelsti ir jau dabar atlikti privalomą profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Neapsilankius pas šeimos gydytojus dar vasarą, rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti ilgos eilės.
Nuotrauka
turgelis
Įkelta:
2022-08-01
Centro turguje sparčiai vyksta baigiamieji kioskų ir prekyviečių įrengimo darbai. Dar vienas numatytas darbas – terasų įrengimas – kol kas atidedamas, nes antradienį turėjęs pasibaigti terasų įrengimo darbų konkursas nutrauktas. Antrasis darbų pirkimas turi baigtis rugpjūčio 2-ąją. Paskelbtas ir turgaus administratoriaus konkursas.