Pažeidimą dviračių saugyklos viešajame pirkime meras vadina biurokratiniu
Įkelta:
2022-01-07
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Dviračių saugykla. Autoriaus nuotrauka

Viešųjų pirkimų tarnybai konstatavus pažeidimą viešajame pirkime dėl dviračių saugyklų Tauragėje įrengimo rajono meras teigia, kad pažeidimo būta viso labo biurokratinio.

Viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad Viešųjų pirkimų tarnyba patikrino Tauragės savivaldybės atliktą pirkimą ir nustatė jame pažeidimą. 

Dar 2020 m. spalio mėnesį paskelbtą viešąjį pirkimą 2021-ųjų pradžioje laimėjo bendrovė „Šmikis“. Sudarytos sutarties vertė siekia 660 660 eurų. Nors buvo ketinama saugyklas įrengti greičiau, gavus gyventojų pastabas, sutrikus medžiagų tiekimui sutartis buvo pratęsta iki praėjusių metų lapkričio 30-osios. Viešųjų pirkimų tarnyba konstatavo, kad Tauragės savivaldybė pakeitė sutartį, bet tinkamai jos nepaskelbė – neįgyvendintas skaidrumo principas. 

Viešųjų pirkimų tarnyboje paskelbti dokumentai rodo, kad pirkimą laimėjusi bendrovė dar praėjusių metų spalio mėnesį Tauragės savivaldybei paaiškino, kokios kliūtys kilo.

Rašte UAB „Šmikis“ nurodo, kad galutinės dviračių saugyklos vietos nuo planuotų pasikeitė iš esmės, taigi nebuvo galima pradėti projektavimo darbų. „Kaip išaiškėdavo, dėl po žeme esančių inžinerinių tinklų jų pastatyti tose vietose nebuvo įmanoma“, – savivaldybei teigė bendrovės direktorius Tautvydas Macijauskas. Prie Donelaičio g. 64-ojo ir Dariaus ir Girėno g. 32-ojo namų, šalia kurių planuota pastatyti saugyklas, šiuo metu vyksta pastatų renovacija, taigi čia atlikti darbų irgi neįmanoma. 

Rašte buvo prašoma pratęsti sutarties terminą. 

Bendrovės direktorius papildomai informavo, kad visos dviračių saugyklos jau pagamintos.

Tauragės savivaldybės meras Dovydas Kaminskas penktadienį pranešė, kad šis projektas pradėtas įgyvendinti dar 2019 m. Kadangi jam skirtas ES finansavimas, lėšų negalima panaudoti kitoms reikmėms, tarkim, gatvių tvarkymui. Be to, D. Kaminskas pabrėžė, kad dokumentai su tarnyba buvo derinami. 

„Dviračių saugyklų techninės specifikacijos ir viešųjų pirkimų dokumentai suderinti su Centrine projektų valdymo agentūra. Buvo vykdomas Tarptautinis viešasis pirkimas. Pagal įstatymą skaidriau atlikti procedūrų nėra įmanoma. Jame dalyvavo 5 įmonės, laimėjo mažiausią kainą pasiūlęs tiekėjas. Visą pirkimo procesą ir dokumentus patikrino Viešųjų pirkimų tarnyba, kuri nustatė vieną biurokratinį pažeidimą – laiku neįkeltas vėlesnio susitarimo dokumentas dėl sutarties pratęsimo, kurį lėmė susidariusi pandeminė situacija“, – savo feisbuko paskyroje teigia D. Kaminskas. 

Šiuo metu skelbiama, kad sutartis tarp Tauragės savivaldybės ir UAB „Šmikis“ galioja iki šių metų sausio 30-osios. 

„Tauragės rajono savivaldybės administracija dokumentus paskelbė CVP IS per nustatytą terminą ir apie tai informavo Viešųjų pirkimų tarnybą“, – apie tai, kad pažeidimas ištaisytas, „Tauragės žinias“ informavo Tauragės savivaldybės mero patarėjas ryšiams su visuomene Kasparas Bertašius.

 

Nuotrauka
pilies aikste
Įkelta:
prieš 1 valanda
Kaip skelbiama Tauragės rajono savivaldybės puslapyje, VšĮ „Žaliasis regionas“ jungiantis keturias Tauragės regiono savivaldybes organizuoja turizmo populiarinimo renginį – „Neatrasta Tauragė“.
Nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Gegužę startavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva „Kas man priklauso?“, keliaujanti po šalies savivaldybes ir konsultuosianti šalies gyventojus apie socialinę paramą skirtingais gyvenimo atvejais atvyksta ir į Tauragę.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Siekdama sušvelninti kainų kilimo pasekmes šalies gyventojams, Vyriausybė pritarė siūlymui nuo birželio mėnesio didinti bazinius socialinių išmokų dydžius. Tai padės apsaugoti vidutines ir mažesnes pajamas gaunančių žmonių perkamąją galią, kad jų gyvenimo kokybė neprastėtų, turės teigiamą poveikį žmonių su negalia, vienišų tėvų, senjorų skurdo mažinimui. 
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2022-05-22
Seimas pritarė neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų iki 540 eurų. Dėl to uždirbančių mažiausiai pajamos į rankas per mėnesį didės 16 eurų. Valstybės biudžetui per metus tai atsieis 103 mln. eurų. 
Nuotrauka
elektra
Įkelta:
2022-05-21
Seimas apsisprendė – nuo liepos mėnesio biudžeto lėšomis kompensuoti smarkiai išaugusias elektros ir gamtinių dujų kainas gyventojams ir verslui. Numatoma, kad paramą gautų visi vartotojai – tiek perkantys elektrą iš visuomeninio, tiek iš nepriklausomų tiekėjų, tiek ir tie, kuriems užtikrinamas garantinis tiekimas. 
Nuotrauka
meilesaleja
Įkelta:
2022-05-20
Viena gražiausių Tauragės vietų – Jūros krantinė, vadinama Meilės alėja, prieš keletą metų nuslinkus šlaitui, vis dar nesutvarkyta – šlaitas ir toliau griūva, viršutiniu taku nepasivaikščiosi – jis deformuotas ir dėl to uždarytas pėstiesiems. Savivaldybės specialistai praėjusią savaitę tarėsi, kaip spręsti šią problemą. 
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2022-05-20
Tauragės savivaldybės administracija paskelbė  Kultūros skyriaus vedėjo konkursą. Pretendentai dokumentus dalyvauti konkurse gali pateikti iki gegužės 30-osios. Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Noreikienė pareigas paliko balandžio 1-ąją.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-05-19
Nuo karo siaubo bėgusius ukrainiečius priglaudė ir Tauragė. Dabar jų čia – kone pusė tūkstančio. Tamarai Jakovec Tauragė nebuvo svetima ir prieš karą, tačiau Rusijai užpuolus Ukrainą ji suskubo čia atsivežti ir savo, ir sesers vaikus. Dabar šeima gyvena Tauragėje, vaikai lanko mokyklą, Tamara dirba mokykloje ir puoselėja idėją suburti savo tautiečius. „Galbūt yra ukrainiečių šeimų, kurios nieko apie mus negirdėjo ir norėtų prisijungti?“ – kviečia ji ir ragina tauragiškius pasakoti apie kuriamą organizaciją jos kraštiečiams. Plačiau apie kuriamą organizaciją ir kaip prie jos prisijungti – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
greitoji
Įkelta:
2022-05-18
Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) įsigijo naują greitosios medicinos pagalbos automobilį. Nuo šiol padėti Tauragės rajono gyventojams medikai vyks šiuolaikiška, poreikius atitinkančia transporto priemone.
Nuotrauka
darzelis
Įkelta:
2022-05-18
Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyko rajono raiškiojo skaitymo šventė-konkursas „Skamba žodelis – šypsosi akelės “. 17 mažųjų skaitovų kartu su mokytojais atvyko iš lopšelių-darželių „Kodėlčius“, „Žvaigždutė“, „Ąžuoliukas“, vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“, „Šaltinio“ ir Tarailių progimnazijų.
Nuotrauka
vaitimenai
Įkelta:
2022-05-18
Vaitimėnų kapinaitės – mažos, jaukios ir prižiūrėtos. Tačiau vaizdas, kurį pamatė kapus lankančios plungiškės, jas šokiravo – žiūrint į atliekų kalnus už kapinių tvoros, pasak moterų, atrodo, jog šiukšlės vežamos kartą per metus. Kapines prižiūrinti seniūnija apeliuoja į kapinių lankytojų sąmoningumą – patys meta ten, kur negalima, patys skundžiasi. 
Nuotrauka
sadm
Įkelta:
2022-05-17
Būstų ir kitų tinkamų gyventi patalpų savininkai, kurie apgyvendino Ukrainos karo pabėgėlius, nuo balandžio gali teikti prašymus kompensacijoms gauti. Per balandžio mėnesį savivaldybės sulaukė daugiau kaip 1800 prašymų skirti kompensacijas. Pagal šiuos prašymus bus išmokėti  beveik 300 tūkst. eurų. Daugiausiai lėšų skirtų kompensacijoms gyventojams, suteikusiems būstą ukrainiečiams rajonuose skirta Prienų rajonui – 15 500 eurų, o antroje vietoje, Tauragės rajonui – 9 300 eurų ir Panevėžio rajonui – 8 062 eurų.
Nuotrauka
renovacija
Įkelta:
2022-05-17
Renovacija viename Tauragės daugiabučių tapo tikru galvos skausmu ir gyventojams, ir darbus atliekančiai bendrovei, ir renovacijos administratoriui. Viena namo gyventoja jau viešai kalba apie rangovo vis neištaisomus trūkumus, dėl kurių esą gresia pavojus sveikatai, bei pernelyg ilgai užsitęsusius darbus. Rangovo „MNTO statyba“ vadovas su žurnalistais nebendrauja, o renovacijos administratorės UAB „Tauragės šilumos tinklai“ direktorius tikina – padėtis nėra tokia tragiška, kaip ją mėgina pateikti gyventoja.
Nuotrauka
mama
Įkelta:
2022-05-16
Realų pajamų augimą šių metų pradžioje stabdė infliacija – rodo „Sodros“ I ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė atskleidžia ir iššūkius, su kuriais susiduria vaikus auginančios šeimos.
Nuotrauka
teisėjos
Įkelta:
2022-05-16
Penktadienį Lietuvos Respublikos Prezidentūroje Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis pasveikino tris naujas Tauragės apylinkės teismo teisėjas: Jurgitą Vaitkevičienę, Jurgą Jasmontienę ir Ritą Renkytę.
Nuotrauka
berzos bendruomene
Įkelta:
2022-05-16
„Šis pavasaris atkeliavo pas mus ne tik su paukštelių giesmėmis, gėlių ir medžių žiedais, kvapais, bet ir su pagaliau ilgai laukta karantino pabaiga. Atkuto, sujudo beržiečiai visi – nuo mažiausio iki didžiausio – pavasario darbų dirbti“, – skelbia bendruomenės pirmininkė Jolita Krompcholcienė.
Nuotrauka
naujokiene
Įkelta:
2022-05-15
Nuo vasario 1-osios Paveldo tarnybos funkcijos, iki šiol vykdytos Kultūros centrui priklausiusioje tarnyboje, perduotos Tauragės rajono savivaldybės administracijai, įsteigta ir nauja pareigybė. Nuo balandžio 1-osios paveldo klausimais rūpinasi buvusi savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Danutė Naujokienė. 
Nuotrauka
paspirtukams
Įkelta:
2022-05-15
Automobilio vairuotojas skundžiasi neapdairiai besielgiančiais paspirtukininkais – į pėsčiųjų perėjas šie neretai įvažiuoja staiga, net neapsidairę. Toks vaizdas Tauragės gatvėse dažnas. Kyla klausimas, ar Tauragėje yra perėjų, kuriomis važiuoti paspirtukininkai ir dviratininkai gali?  
Nuotrauka
priešgaisirnė
Įkelta:
2022-05-14
Tauragės savivaldybės administracija perka automobilį, kuris bus skirtas savivaldybės Priešgaisrinei tarnybai. Maksimali pirkimo vertė – 25 410 Eur.