Patvirtinta kioskų Centro turguje pradinė nuomos kaina
Įkelta:
2022-06-09
Nuotrauka
kioskas
Aprašymas

Turguje bus pastatyti kioskai ir stoginės

Autorės nuotrauka 

 

Dariaus ir Girėno gatvėje rekonstruojamame Centro turguje kioskai kol kas nepastatyti, bet rajono politikai nustatė vasaros pradžioje planuojamo viešo nuomos konkurso sąlygas.  

Pirmumas – prekybai maisto produktais

Politikai pritarė leisti Tauragės rajono savivaldybės administracijai skelbti Tauragės rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausančių statinių, t. y. kioskų Centro turguje, Spaustuvės g. 1, viešus nuomos konkursus. Nuomojama bus 12 kioskų, kurių plotas 15 kv. m, ir 12 kioskų, kurie dvigubai didesni – 30 kv. m. Kioskai bus išnuomoti 5 metų laikotarpiui su galimybe pratęsti nuomos sutartį iki 10 metų. 

Pirminė kioskų nuomos kaina apskaičiuota pagal teisės aktų numatytą metodiką ir siekė 15 kv. m – 191,41 Eur per mėnesį, 30 kv. m – 275,62 Eur per mėnesį. 

Savivaldybės tarybos patvirtintame sprendime numatyta, kad taryba tvirtina turto pradinės nuomos kainą, nuomos terminą, naudojimo pobūdį, kad kioskuose galima prekyba maisto produktais. Kitas turto objektų nuomos sąlygas pavesta nustatyti Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriui. 

Sprendime numatyta papildoma sąlyga, kad nepavykus viešame aukcione išnuomoti kiosko (-ų), būtų praplėstas veiklos pobūdis į „prekyba (maisto ir ne maisto produktais)“ ir būtų skelbiamas  (-i) pakartotinis (-iai) nuomos konkursas (-ai).

Tarybos narys Viktoras Kovšovas klausė, ar palaipsniui turgelis nevirs  ne maisto prekių turgeliu. 

– Tikriausiai ekonomiškiau, kad kioskai nestovėtų tušti, jei neatsiras norinčiųjų prekiauti maisto produktais. Jei prireiks pakartotinių nuomos konkursų, išlieka galimybė prekiauti maisto produktais, tik bus pridėta galimybė prekiauti  ir ne maisto produktais, – informavo sprendimą Ekonomikos ir kaimo reikalų komitete pristačiusi savivaldybės administracijos Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus specialistė Rimantė Zuokaitė-Gylienė. 

Kainą sumažino 

Prieš tarybos posėdį Ekonomikos ir kaimo reikalų komitete siūlyta nustatyti mažesnes pradines nuomos kainas. Tarybos narys Darius Stankus pasiūlė svarstyti kainas sumažinti iki 100 ir 200 eurų. 

– Vienos vietos bus populiaresnės, kitos – ne tokios populiarios, tad gal vertėtų pradines kainas sumažinti. Viešo aukciono metu kainas sureguliuos rinka. Taip eliminuotume nuogąstavimą, kad nebus užpildytos visos vietos prekybai maisto produktais, – svarstė tarybos narys. 

Kaip akcentavo klausimą pristačiusi savivaldybės administracijos specialistė, kaina skaičiuota pagal patvirtintą metodiką, bet ją gali nustatyti taryba. Tarybos posėdyje už sumažintas nuomos kainas pasisakė ir Kęstutis Balašaitis.  

Rajono politikai pritarė pradinei nuomos kioskų kainai – 100 eurų mažesniojo ir 200 eurų didesniojo. Nuomos sutartis sudarys savivaldybės administracija, už kioskuose sunaudotą elektrą, vandenį, nuotekas mokės patys kioskų nuomotojai, sudarę sutartis su paslaugų tiekėjais. 

Prekiauti gėlėmis, daigais bus galima tūkstančio kv. m turgavietės aikštėje ar po stoginėmis. Iš viso turgus užima 3100 kv. m plotą.

Aukcionas – birželį arba liepą

– Dėl turgelio administravimo dar sprendžiama, galbūt seniūnija galėtų rinkti rinkliavą, analizuojame teisės aktus. Nuomos mokestis eis į rajono biudžetą. Rinkliavos mokesčiai nebus dideli. O jei norime nustatyti turgelio administratorių, reikėtų skelbti viešą konkursą, – paklausta apie turgaus administravimą politikams teigė savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.  

Kada vyks nuomos aukcionas, savivaldybės specialistė atsakyti negalėjo, tikimasi, kad konkursas turėtų įvykti birželį ar liepą. 

Darbai – nuo praėjusių metų spalio

Turgelio remonto darbai pradėti praėjusių metų spalį – įrengtos naujos vandentiekio, buitinių nuotekų, lietaus nuotekų ir elektros požeminės komunikacijos, pakeista visos turgelio aikštės danga, įrengtas naujas apšvietimas. Šių darbų vertė, kaip skelbiama svetainėje darbai.taurage.lt,  – 274 242,87 Eur. 

Šalia turgelio įrengtos ir dvi automobilių stovėjimo aikštelės (10 ir 13 vietų) bei jų apšvietimas. 

Sutartis dėl prekybos kioskų ir pastogių įrengimo pasirašyta su UAB „Profilex“, sutarties vertė – 604 998,86 euro.

Balandžio pabaigoje tauragiškiai balsuodami išrinko turgelio pavadinimą – jis tapo Centro turgumi.

Nuotrauka
turizmas
Įkelta:
prieš 1 dieną
Savarankiškai keliaujantys turistai pažintį su nauja teritorija pradeda turizmo informacijos centruose. Mūsų gimtajame mieste šis centras perkeltas į autobusų stotį. Būtent čia iš Pilies perkeltas turistų į Tauragės kraštą pritraukimu nuo kovo mėnesio besirūpinančiai VšĮ „Žaliasis regionas“ priklausantis Turizmo informacijos centras. Šios funkcijos perimtos iš Tauragės krašto muziejaus „Santaka“. Nors intensyviai šioje srityje dirbama tik keturis mėnesius, turizmo vadybininkė jau vardija pirmuosius darbo rezultatus. 
Nuotrauka
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2022-08-08
​​​​​​​Mažėjant mokytojų skaičiui stengiamasi jų pritraukti į šalies mokyklas. Valstybės skiriama parama naudojasi ir Tauragės rajono savivaldybė. Šiuo metu Tauragėje ieškoma 8 mokytojų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-08-06
​​​​​​​Vakar minėtos Žygaičių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos 160-osios įkūrimo metinės. Ta proga aukotose šv. Mišiose dalyvavo ir Lietuvos Respublikos Prezidentas  Gitanas Nausėda su savo tėvu ir žmona Diana.
Nuotrauka
Įkelta:
2022-08-05
Šį sekmadienį – išskirtinis renginys prie Draudenių ežero. Vyks vidutinio nuotolio Lietuvos triatlono taurės etapas. Renginys turėjo vykti Skaudvilėje, tačiau dėl Skaudvilės užtvankkos vandens nuleidimo ir dėl žuvitakio įrengimo darbų, perkeltas į Draudenius. Dėl varžybų Žygaičių seniūnijoje nuo 9 iki 14 val. bus ribojamas eismas. Visų Žygaičių krašto gyventojų ir ūkininkų prašoma supratimo, atidumo ir kantrybės.
Nuotrauka
sachmatai
Įkelta:
2022-08-05
Šachmatininkės seserys Grikšaitės Plungės rajone, Plateliuose, surengtame tarptautiniame turnyre iškovojo prizines vietas. Ieva buvo antra tarp merginų jaunimo grupėje. Eglė – trečia tarp moterų suaugusiųjų grupėje. Ji ruošiasi Europos šachmatų turnyrui.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-08-04
Prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, šildymo sezonas – vis artyn. Tačiau vos pagalvojus apie jį dažną ima siaubas: gyventi šiltai ir pigiai, ko gero, nebepavyks niekam: sparčiai brangsta malkos ir kitoks biokuras, nuosavus namus besišildantiems elektra naujienos irgi nekokios, kadangi elektros kainos taip pat kopia į viršų. Nėra kuo džiaugtis ir besišildantiems centralizuotai: Tauragės šilumos tinklų direktoriaus Audriaus Arcišausko prognozės – niūrios. Išsamiau apie artėjančio šildymo sezono iššūkius – laikraščio vedamajame.
Nuotrauka
sam
Įkelta:
2022-08-04
Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, kad trečiadienį Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje (NVSPL) patvirtintas pirmasis Lietuvoje beždžionių raupų atvejis asmeniui, priklausančiam 40–49 m. amžiaus grupei.
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-03
Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Visgi ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia.
Nuotrauka
gatves
Įkelta:
2022-08-03
Tauragės rajono savivaldybės administracija liepos mėnesį pasirašė sutartis dėl 5 Tauragės rajono gatvių asfaltavimo darbų. Šią vasarą asfaltavimo darbai bus vykdomi Batakių mstl. Mokyklos, Lauksargių k. Klevų, Šidagių k. Molio, Skaudvilės m. Taikos ir Aukštupių k. Vingio gatvėse.
Nuotrauka
ideja tauragei
Įkelta:
2022-08-02
Šiandien Tauragės savivaldybėje pasveikinti „Idėjos Tauragei“ dalyvaujamojo biudžeto projektų laimėtojų atstovai. Jiems įteikti diplomai. Kaip ir skelbta, trijose kategorijose išrinkta po vieną projektą.
Nuotrauka
aplinkeliis
Įkelta:
2022-08-02
Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Daugiausia lėšų pareikalaus ir ne vienerius metus  truks viso 15 kilometrų Tauragės aplinkkelio tiesimas. Pasak rajono mero Dovydo Kaminsko, jau vien pirmasis šio grandiozinio projekto etapas yra vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-08-02
Visi verslai nuolat brangina savo paslaugas, ir tai nenuostabu – ir medžiagų, ir elektros, ir nuomos kainos nuolat kyla. Ne išimtis – ir grožio salonai. Ekonomistų teigimu, nebus nieko keisto, jeigu paslaugos per šiuos metus brangs du ir daugiau kartų – tam yra aiškių priežasčių. 
Nuotrauka
ligoniu kasa
Įkelta:
2022-08-01
Nors iki naujų mokslo metų liko dar mėnuo, Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai ragina tėvus nedelsti ir jau dabar atlikti privalomą profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Neapsilankius pas šeimos gydytojus dar vasarą, rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti ilgos eilės.
Nuotrauka
turgelis
Įkelta:
2022-08-01
Centro turguje sparčiai vyksta baigiamieji kioskų ir prekyviečių įrengimo darbai. Dar vienas numatytas darbas – terasų įrengimas – kol kas atidedamas, nes antradienį turėjęs pasibaigti terasų įrengimo darbų konkursas nutrauktas. Antrasis darbų pirkimas turi baigtis rugpjūčio 2-ąją. Paskelbtas ir turgaus administratoriaus konkursas. 
Nuotrauka
skaudvile
Įkelta:
2022-07-31
Išpuoselėtas Skaudvilės tvenkinio paplūdimys šiuo metu ištuštėjęs – nuo liepos 1-osios pradėti tvenkinio vandens lygio pažeminimo darbai, kad būtų galima įrengti žuvų pralaidą.  Nors besimaudančiųjų  beveik nėra, paplūdimyje laiką leisti galima – skaudviliškiai  naudojasi treniruokliais, žaidžia krepšinį, futbolą. O kad jau vandens lygis nusekęs, bendruomenė kviečiama į talką. 
Nuotrauka
arena
Įkelta:
2022-07-29
Tauragėje suprojektuotos sporto arenos statytojų paieškos įklimpo. Savivaldybė šiais metais paskelbė, o vėliau nutraukė viešąjį pirkimą rangovų paieškai. Panaši situacija buvo susiklosčiusi ir praėjusiais metais.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2022-07-28
Per pastarąsias dvi savaites Tauragės savivaldybė pranešė apie trijų didelės vertės infrastruktūros projektų įgyvendinimo pradžią – pasirašyta sutartis dėl tauragiškių keiksnojamos Gedimino gatvės asfaltavimo, startuos aplinkkelio tiesimo darbai, o į Dacijonus bus tiesiamas pėsčiųjų ir dviračių takas. Išsamiau apie visus juos – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
kino sale
Įkelta:
2022-07-27
Tauragės rajono savivaldybė ieško rangovų, kurie atliktų Vytauto gatvės 141-uoju numeriu pažymėto pastato vieno korpuso rekonstravimo darbus – įrengtų kino salę, atliktų kitus darbus. Šis viešasis pirkimas liepos 11-ąją paskelbtas jau ketvirtą kartą. Įmonės savo pasiūlymus gali teikti iki pirmadienio.