Seimo narys Romualdas Vaitkus: „Labai džiugina matomas ir jaučiamas tauragiškių rūpestis savo kraštu“
Įkelta:
2023-09-06
Nuotrauka
R. Vaitkaus asmeninio albumo nuotrauka
Nuotraukos autorius:
R. Vaitkaus asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Seimo narys Romualdas Vaitkus (antras iš kairės) susitikime su Mažonų seniūnijos gyventojais

 

,
Nuotrauka
R. Vaitkaus asmeninio albumo nuotrauka
Nuotraukos autorius:
R. Vaitkaus asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Romualdas Vaitkus susitikimuose su rajono gyventojais 

 

,
Nuotrauka
R. Vaitkaus asmeninio albumo nuotrauka
Nuotraukos autorius:
R. Vaitkaus asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Susitikimas su Batakių seniūnijos gyventojais

 

Pasibaigus vasarai, o kartu su ja – ir Seimo nario Romualdo Vaitkaus susitikimai su gimtojo krašto žmonėmis. Politikas pasakoja, kokios problemos neramina kraštiečius, kokių sprendimų galima tikėtis jas šalinant, kokie darbai laukia artėjančioje Seimo sesijoje. 

– Vasara – atostogų metas. Ar jums šis posakis tinka?

– Iš tiesų mano vasara – labiau intensyvių darbų ir laisvalaikio derinimas, nors tenka pripažinti, kad laisvo laiko sau ir šeimai lieka tikrai mažai. Atostogų neturėjau, pasibaigus pavasario sesijai grįžau į Tauragę, kur jau laukė suorganizuoti susitikimai su krašto gyventojais, seniūnijų ir bendruomenių atstovais. Susitikau su visų rajono seniūnijų gyventojais, išgirdau visų, kurie buvo atėję į susitikimus, lūkesčius ir problemas. Mano, kaip Seimo nario, pareiga – išgirsti gyventojų poreikius bei stengtis pateisinti jų lūkesčius, todėl man labai svarbu sužinoti, kokios nuotaikos tvyro jų kasdienybėje, ir padėti spręsti problemas.

– Kokios tos problemos?

– Labai įvairios. Pirmiausia norisi pasidžiaugti, kad gyventojai neabejingi ir aktyvūs, susitikimuose drąsiai pasidalijo, kokiomis nuotaikomis gyvena, išsakė problemas. Galima pabrėžti, kad beveik visur buvo išsakyta pastebėjimų, jog trūksta socialinių paslaugų, auga senjorų namų poreikis, kelta ir infrastruktūros problemų. Žinote, problemos – natūralus dalykas, tai rodo, kad žmonėms rūpi, o tokie susitikimai reikalingi ne tik  gyventojams, bet ir politikams. Keliaujant po seniūnijas labai džiugina matomas ir jaučiamas tauragiškių – seniūnų, bendruomenių aktyvo ir kitų – rūpestis savo kraštu. 

Viename iš susitikimų buvo atkreiptas dėmesys, kad vandens turizmas vystomas Jūros upėje, o, pavyzdžiui, Šešuvis vasarą yra daug vandeningesnė. Tai – puikus pastebėjimas, vertas didesnių diskusijų su Turizmo informacijos centru. Išsakyta ir daug kitų įvairių pastebėjimų, kurie tikrai verti tiek mano, kaip politiko, tiek savivaldos atstovų dėmesio.

– Kaip Seimo narys gali padėti išspręsti problemas?

– Seimo narys gali prisidėti prie problemos išgryninimo eigos Vilniuje, kadangi ten priimama daugelis svarbių sprendimų, kurie turi įtakos gyventojų kasdienybei savivaldybėse. Pavyzdžiui, neretai savivaldybėse pasitaiko aplinkosauginių problemų, tad aš, kaip Aplinkos apsaugos komiteto narys, tokias problemas iškeliu ir Seime. Čia ne kartą teko organizuoti susitikimus ir spręsti problemas su įvairiomis agentūromis, LR Aplinkos ministerijos atstovais ir kt. 

– O kaip sekasi bendrauti su savivaldybės vadovais?

– Su savivaldybės vadovais ir bendraujame, ir bendradarbiaujame, kitaip ir būti negalėtų. Susitinkame ir aptariame problemas, galimus sprendimų būdus. Ir dabar po susitikimų seniūnijose išgirdau, kad seniūnijų gyventojai nori dar dažnesnių susitikimų su savivaldybės atstovais.

– Pakalbėkime apie vieną didžiausių projektų Tauragėje šiuo metu – sporto ir laisvalaikio areną. Kaip manote, ar šis projektas bus sėkmingas?

– Turi būti sėkmingas, Tauragei tikrai labai reikia šios arenos. Sporto arena išspręstų sporto bazių trūkumo klausimą. Reikia pripažinti, kad šiuo metu situacija nėra gera, nes patalpų veikloms vykdyti trūksta ir suaugusiesiems, ir vaikams. Bendravau su sporto treneriais, kone kiekvienas pritaria – sportuojančių vaikų, jaunimo bei suaugusiųjų ir senjorų tikrai daug, tad labai trūksta kokybiškų ir šiuolaikiškų sporto bazių. Taigi, be abejonės, šis objektas Tauragei labai reikalingas ir laukiamas. Privalu rasti finansavimą šio projekto įgyvendinimui. Šiuo metu sprendžiame finansavimo klausimus tiek Švietimo, mokslo ir sporto, tiek Finansų ministerijose, kalbamės Seime ir su koalicijos partneriais. Sėkmingas arenos projekto įgyvendinimas būtų didelis žingsnis į priekį visam rajonui – tiek sporto, tiek kultūros plėtotei.

– Seime atstovaujate ir Šilalės rajono gyventojams. Pavyzdžiui, Pajūrio miestelio. Ar ten problemos kitokios, jos skiriasi lyginant su Taurage?

– Iš esmės nepasakyčiau, kad labai skiriasi. Su tomis pačiomis problemomis susiduria ir Tauragės, ir kaimyninio Šilalės rajono gyventojai. Pavyzdžiui, socialinių paslaugų klausimas buvo aktualus visuose susitikimuose su šio krašto bendruomenėmis.

Šilalės rajone ilgą laiką gyventojams kildavo problemų dėl tilto per Jūros upę, bet ji išspręsta sėkmingai – tiltas renovuotas. Žinoma, gyventojams teko susidurti su nemažais kantrybės išbandymais, tačiau, nepaisant to, jog neretai problemų sprendimas užtrunka, džiugu, kad galiausiai galime matyti norimus rezultatus. Tačiau susitikime su Pajūrio seniūnijos gyventojais sulaukiau naujų skundų dėl įrengtų atitvarų – pėstieji negali patogiai ir, svarbiausia, saugiai pereiti per tiltą. Kreipiausi dėl šio inžinerinio sprendimo išaiškinimo ir galimų problemos sprendimo būdų į Lietuvos automobilių kelių direkciją, gavau patikinimą, kad problemą stengsis išspręsti.

– Kokie svarbiausi darbai rudens sesijoje Seime numatyti, kokius pasiūlymus planuojate teikti?

– Vienas svarbesnių – įstatymas, kuriuo panaikinami nebeaktualūs ir nelogiški ribojimai neviršyti 2 GW galios saulės elektrinėms-gamintojams ir neviršyti 2 GW galios saulės elektrinėms-gaminantiems vartotojams. 

Esu įregistravęs ir gyventojų pajamų mokesčių įstatymo projektą, kurio tikslas – atsisakyti perteklinio apmokestinimo parduodant kitą nei gyvenamasis būstas nekilnojamąjį turtą. Esmė – nuo 10-ies iki 5-erių metų sutrumpinti terminą, reglamentuojantį, kiek turi būti išlaikomas paveldėtas ar įsigytas turtas išvengiant apmokestinimo parduodant.

Įregistravau ir Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo ir Elektros energetikos įstatymo pakeitimus, kuriais nustatoma naftos degalų vartojimo mažinimo tikslas (-41%). Įstatymas apibrėžia elektros gamybos ribojimo apimtis iki 5% nuo metinės gamybos, taip nustatant rizikos ribas investuotojams į gamybą ir padidinant tokių projektų finansavimo galimybes.
Laukia įtempta Seimo sesija, bet, tikiuosi, pavyks darniai ir sklandžiai spręsti aktualius klausimus ir problemas, sėkmingai tęsti jau pradėtus darbus ir pateisinti Lietuvos gyventojų lūkesčius.

Noriu priminti, kad kiekvienas gyventojas gali dalyvauti mūsų šalies teisėkūroje. Kiekvienas gali teikti pasiūlymus ir pastabas įstatymo projektams, žinoma, tai turi būti argumentuoti ir pagrįsti pasiūlymai. Savo pasiūlymus galite registruoti sveitainėje www.lrs.lt piliečių iniciatyvos paskyroje.

Ir, žinoma, svarbiausias priminimas, kad aš su patarėjų komanda esame visada pasiruošę Jus priimti ir išgirsti.

Seimo narys Romualdas Vaitkus el. p. romualdas.vaitkus@lrs.lt, tel. 8 698 42 698

Patarėja Diana Skarbalė, dirbanti Tauragėje, el.p. diana.skarbale@lrs.lt, tel. 8 612 17 042

Patarėja Vilniuje Ieva Lukošaitytė, el. p. ieva.lukosaityte@lrs.lt tel. 8 61 22 0247

Užs. Nr. 78

Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
prieš 6 valandas
Tauragei šiemet tapus šalies Kultūros sostine, miestas nuolat gražėja – viešąsiais erdves puošia įvairios lauko parodos, akis džiugina puoselėjami gėlynai. Štai trečiadienį akylesni galėjo pastebėti gėlyno greta Tauragės rajono savivaldybės pastato pasikeitimus. Pasak Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus, apie pokyčius svarstyta jau anksčiau, tačiau jie kasmet buvo vis atidedami. O štai anksčiau apleista erdvė tarp savivaldybės ir pašto pastato – neatpažįstama. Apie ten atsirasiantį naują lankytojų traukos objektą papasakojo savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Šarūnė Stasytienė. Plačiau skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
sam
SAM nuotrauka
Įkelta:
prieš 10 valandų
Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje.
Nuotrauka
draudziamas eismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-19
Šį penktadienį, rugsėjo 22 d., nuo 10 iki 17 val., Bažnyčių gatvėje bus ribojamas eismas, skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
zaliosios
Skaitytojo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-19
Ne iš vieno tauragiškio teko išgirsti pastebėjimų, kad po žaliųjų atliekų konteinerių išvežimo gatvėse lieka tamsios balos skysčio, kuris  išbėga iš šiukšliavežių, ir, kas baisiausia, nepakenčiamas dvokas.   
Nuotrauka
skaudvile
Vido Bičkaus nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-18
Likus kiek daugiau nei metams iki kitų metų rudenį vyksiančių šalies Seimo rinkimų, rugsėjo 11-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Šis stipriai liečia ir Tauragės rinkimų apygardą – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Jurbarko rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau patyrusios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje.   
Nuotrauka
miegas
Asociatyvi „Tauragės žinių“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-18
Prasidėjus naujiesiems mokslo metams vėl sugrįžta prie pavasarį kilusios aktyvios diskusijos, ar darželiuose visi vaikai privalo miegoti pietų? Jokie dokumentai neapibrėžia prievolės darželyje miegoti – ugdymo įstaigos privalo užtikrinti poilsį ir miegantiems, ir nemiegantiems vaikams. Kad toks poilsis būtų užtikrintas, reikalauja Šeimų asociacija, atsiuntusi paklausimą apie poilsio užtikrinimą darželiuose visoms šalies savivaldybių administracijoms. Komentuodama gautą raštą savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja sako, kad tėvų skundų šiuo klausimu negauta. O kai kuriuose darželiuose grupės nemiegantiems vaikams jau veikia keletą metų. 
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje, į kurią jungiasi ir Tauragė, startuoja rugsėjo 17-ąją. Visą savaitę planuojamos įtraukiančios ir praturtinančios veiklos, kurios skatina naudojimąsi aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis ir mąstymą apie tvaresnes idėjas. Pageidaujantieji galės sudalyvauti ne viename renginyje ar miesto gatvėmis būti pavėžėti rajono mero. 
Nuotrauka
zaidimo aikstele
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Trečiadienį Tauragės rajono savivaldybė kvietė išbandyti atnaujintą žaidimų erdvę Pilies aikštėje. Neatpažįstamai pasikeitusioje aikštelėje vaikus pasitiko linksmieji „Žalia vaikų Kūdra“ paukštukai. Vaikų laukia naujos, smagios laipiojimo erdvės, batutai, sūpynės ir čiuožyklos.
Nuotrauka
pakrantes valymas
Organizatorių archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Jau antrą kartą Jaunimo Europos komanda kartu su „Europe Direct Tauragė“ centru Tauragėje organizuoja  #EUBeachCleanup (ES paplūdimio valymas – liet.) akciją, kurios metu dalyviai valo vandens telkinių – jūrų, vandenynų, upių ir ežerų – pakrantes. Šeštadienį jaunimas tauragiškius kviečia į talką, kurios metu planuojama sutvarkyti upės Jūros pakrantė nuo paplūdimio iki Vasaros estrados.
Nuotrauka
streikas
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-15
Šiandien šalies mokyklose surengtas įspėjamasis mokytojų streikas, prie kurio prisijungė  ir  trys mūsų rajono ugdymo įstaigos. Streikas truks dvi valandas, o po jų ugdymo procesas toliau tęsis.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-14
Likus kiek daugiau nei metams iki kitų metų rudenį vyksiančių šalies Seimo rinkimų, rugsėjo 11-ąją Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Seime pristatė esamos Seimo rinkimų apygardų ribų situacijos ir numatomų pokyčių kai kuriose apygardose projektą. Šis stipriai liečia ir Tauragės rinkimų apygardą – Skaudvilės, Trepų ir Adakavo rinkimų apylinkes norima prijungti prie Jurbarko rinkimų apygardos. Su šiuo VRK pasiūlymu kategoriškai nesutinka Skaudvilės krašto bendruomenės, jau patyrusios, ką reiškia būti ne savo rajono rinkimų apygardoje. Daugiau skaitykite laikraščio vedamajame „VRK planai: Skaudvilės kraštą prijungti prie kaimyninės rinkimų apygardos“.
Nuotrauka
valgykla
Aušros Augustytės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-14
Keičiasi numatyta socialinės valgyklos atidarymo Tauragėje data. Dėl techninių kliūčių, rugsėjo 18 dieną numatytas valgyklos atidarymas neįvyks, skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
vr edukacija
„Magic calf“ nuotrauka
Įkelta:
2023-09-13
Tauragiškis Vytautas Merkelis su bendraminčių komanda iš Ukrainos šią savaitę pristatė virtualios realybės (VR) edukaciją  „Žalioji žinutė“. Tai jau antroji edukacija, skirta mokiniams. Pasak tauragiškio, virtualios realybės užsiėmimai dažniau siejami su pramoga, bet puikiai tinka ir ugdomųjų tikslų siekti.   
Nuotrauka
pasas
Įkelta:
2023-09-12
Nuo spalio 1 d. Migracijos departamentas keičia asmenų aptarnavimo tvarką visuose savo teritoriniuose padaliniuose. Naują pasą arba asmens tapatybės kortelę pageidaujantys užsisakyti Lietuvos piliečiai vizitus į klientų aptarnavimo skyrius turės iš anksto rezervuoti internetu arba telefonu, o gyva eile asmenys bus aptarnaujami tik tam tikrais išimtinais atvejais.
Nuotrauka
pirmoji pagalba
Asociatyvi freepik.com nuotrauka
Įkelta:
2023-09-11
Lietuvos Raudonasis Kryžius kviečia prisijungti savanorius, kurie nori savanoriauti vesdami pirmosios pagalbos užsiėmimus Tauragės mieste bei rajone.
Nuotrauka
2saules elektrines.jpg
APVA nuotrauka
Įkelta:
2023-09-11
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo rugpjūčio 31 dienos priima paraiškas iš fizinių asmenų finansuoti saulės elektrines arba jų dalis iki 10 kW iš nutolusių saulės elektrinių parkų.
Nuotrauka
mokykla mokytoju streikas
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-09-10
Prieš kiek daugiau, nei dvi savaites Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas pranešė, jog rugsėjo 15 dieną planuojamas įspėjamasis mokytojų streikas. Įspėjamasis streikas truks dvi valandas, o nesulaukus rezultatų, planuojamas streikas ir rugsėjo 29-ąją. Galimybės streikuoti kol kas neatmeta ir Egidijaus Milešino vadovaujama Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS). Tauragės pedagogų profsąjungos atstovas sako, kad bent jau kol kas streikuoti neplanuojama.
Nuotrauka
valgykla
Aušros Augustytės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-08
Tauragės mieste pradedamas įgyvendinti socialinės valgyklos projektas. Tauragės rajono savivaldybės gyventojams, turintiems mažas pajamas, patekusiems į sunkią materialinę padėtį ir jaučiantiems nepriteklių, bus sudaryta galimybė nemokamai papietauti socialinėje valgykloje darbo dienomis nuo 11 val. iki 13 val.
Nuotrauka
Anonsas
Įkelta:
2023-09-07
Prasidėjus naujiesiems mokslo metams vėl sugrįžta prie pavasarį kilusios aktyvios diskusijos, ar darželiuose visi vaikai privalo miegoti pietų? Jokie dokumentai neapibrėžia prievolės darželyje miegoti – ugdymo įstaigos privalo užtikrinti poilsį ir miegantiems, ir nemiegantiems vaikams. Kad toks poilsis būtų užtikrintas, reikalauja Šeimų asociacija, atsiuntusi paklausimą apie poilsio užtikrinimą darželiuose visoms šalies savivaldybių asociacijoms. Kaip šią situaciją vertina specialistai, skaitykite „Tauragės žinių“ vedamajame.