Seimo narys Romualdas Vaitkus: „Labai džiugina matomas ir jaučiamas tauragiškių rūpestis savo kraštu“
Įkelta:
2023-09-06
Nuotrauka
R. Vaitkaus asmeninio albumo nuotrauka
Nuotraukos autorius:
R. Vaitkaus asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Seimo narys Romualdas Vaitkus (antras iš kairės) susitikime su Mažonų seniūnijos gyventojais

 

,
Nuotrauka
R. Vaitkaus asmeninio albumo nuotrauka
Nuotraukos autorius:
R. Vaitkaus asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Romualdas Vaitkus susitikimuose su rajono gyventojais 

 

,
Nuotrauka
R. Vaitkaus asmeninio albumo nuotrauka
Nuotraukos autorius:
R. Vaitkaus asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Susitikimas su Batakių seniūnijos gyventojais

 

Pasibaigus vasarai, o kartu su ja – ir Seimo nario Romualdo Vaitkaus susitikimai su gimtojo krašto žmonėmis. Politikas pasakoja, kokios problemos neramina kraštiečius, kokių sprendimų galima tikėtis jas šalinant, kokie darbai laukia artėjančioje Seimo sesijoje. 

– Vasara – atostogų metas. Ar jums šis posakis tinka?

– Iš tiesų mano vasara – labiau intensyvių darbų ir laisvalaikio derinimas, nors tenka pripažinti, kad laisvo laiko sau ir šeimai lieka tikrai mažai. Atostogų neturėjau, pasibaigus pavasario sesijai grįžau į Tauragę, kur jau laukė suorganizuoti susitikimai su krašto gyventojais, seniūnijų ir bendruomenių atstovais. Susitikau su visų rajono seniūnijų gyventojais, išgirdau visų, kurie buvo atėję į susitikimus, lūkesčius ir problemas. Mano, kaip Seimo nario, pareiga – išgirsti gyventojų poreikius bei stengtis pateisinti jų lūkesčius, todėl man labai svarbu sužinoti, kokios nuotaikos tvyro jų kasdienybėje, ir padėti spręsti problemas.

– Kokios tos problemos?

– Labai įvairios. Pirmiausia norisi pasidžiaugti, kad gyventojai neabejingi ir aktyvūs, susitikimuose drąsiai pasidalijo, kokiomis nuotaikomis gyvena, išsakė problemas. Galima pabrėžti, kad beveik visur buvo išsakyta pastebėjimų, jog trūksta socialinių paslaugų, auga senjorų namų poreikis, kelta ir infrastruktūros problemų. Žinote, problemos – natūralus dalykas, tai rodo, kad žmonėms rūpi, o tokie susitikimai reikalingi ne tik  gyventojams, bet ir politikams. Keliaujant po seniūnijas labai džiugina matomas ir jaučiamas tauragiškių – seniūnų, bendruomenių aktyvo ir kitų – rūpestis savo kraštu. 

Viename iš susitikimų buvo atkreiptas dėmesys, kad vandens turizmas vystomas Jūros upėje, o, pavyzdžiui, Šešuvis vasarą yra daug vandeningesnė. Tai – puikus pastebėjimas, vertas didesnių diskusijų su Turizmo informacijos centru. Išsakyta ir daug kitų įvairių pastebėjimų, kurie tikrai verti tiek mano, kaip politiko, tiek savivaldos atstovų dėmesio.

– Kaip Seimo narys gali padėti išspręsti problemas?

– Seimo narys gali prisidėti prie problemos išgryninimo eigos Vilniuje, kadangi ten priimama daugelis svarbių sprendimų, kurie turi įtakos gyventojų kasdienybei savivaldybėse. Pavyzdžiui, neretai savivaldybėse pasitaiko aplinkosauginių problemų, tad aš, kaip Aplinkos apsaugos komiteto narys, tokias problemas iškeliu ir Seime. Čia ne kartą teko organizuoti susitikimus ir spręsti problemas su įvairiomis agentūromis, LR Aplinkos ministerijos atstovais ir kt. 

– O kaip sekasi bendrauti su savivaldybės vadovais?

– Su savivaldybės vadovais ir bendraujame, ir bendradarbiaujame, kitaip ir būti negalėtų. Susitinkame ir aptariame problemas, galimus sprendimų būdus. Ir dabar po susitikimų seniūnijose išgirdau, kad seniūnijų gyventojai nori dar dažnesnių susitikimų su savivaldybės atstovais.

– Pakalbėkime apie vieną didžiausių projektų Tauragėje šiuo metu – sporto ir laisvalaikio areną. Kaip manote, ar šis projektas bus sėkmingas?

– Turi būti sėkmingas, Tauragei tikrai labai reikia šios arenos. Sporto arena išspręstų sporto bazių trūkumo klausimą. Reikia pripažinti, kad šiuo metu situacija nėra gera, nes patalpų veikloms vykdyti trūksta ir suaugusiesiems, ir vaikams. Bendravau su sporto treneriais, kone kiekvienas pritaria – sportuojančių vaikų, jaunimo bei suaugusiųjų ir senjorų tikrai daug, tad labai trūksta kokybiškų ir šiuolaikiškų sporto bazių. Taigi, be abejonės, šis objektas Tauragei labai reikalingas ir laukiamas. Privalu rasti finansavimą šio projekto įgyvendinimui. Šiuo metu sprendžiame finansavimo klausimus tiek Švietimo, mokslo ir sporto, tiek Finansų ministerijose, kalbamės Seime ir su koalicijos partneriais. Sėkmingas arenos projekto įgyvendinimas būtų didelis žingsnis į priekį visam rajonui – tiek sporto, tiek kultūros plėtotei.

– Seime atstovaujate ir Šilalės rajono gyventojams. Pavyzdžiui, Pajūrio miestelio. Ar ten problemos kitokios, jos skiriasi lyginant su Taurage?

– Iš esmės nepasakyčiau, kad labai skiriasi. Su tomis pačiomis problemomis susiduria ir Tauragės, ir kaimyninio Šilalės rajono gyventojai. Pavyzdžiui, socialinių paslaugų klausimas buvo aktualus visuose susitikimuose su šio krašto bendruomenėmis.

Šilalės rajone ilgą laiką gyventojams kildavo problemų dėl tilto per Jūros upę, bet ji išspręsta sėkmingai – tiltas renovuotas. Žinoma, gyventojams teko susidurti su nemažais kantrybės išbandymais, tačiau, nepaisant to, jog neretai problemų sprendimas užtrunka, džiugu, kad galiausiai galime matyti norimus rezultatus. Tačiau susitikime su Pajūrio seniūnijos gyventojais sulaukiau naujų skundų dėl įrengtų atitvarų – pėstieji negali patogiai ir, svarbiausia, saugiai pereiti per tiltą. Kreipiausi dėl šio inžinerinio sprendimo išaiškinimo ir galimų problemos sprendimo būdų į Lietuvos automobilių kelių direkciją, gavau patikinimą, kad problemą stengsis išspręsti.

– Kokie svarbiausi darbai rudens sesijoje Seime numatyti, kokius pasiūlymus planuojate teikti?

– Vienas svarbesnių – įstatymas, kuriuo panaikinami nebeaktualūs ir nelogiški ribojimai neviršyti 2 GW galios saulės elektrinėms-gamintojams ir neviršyti 2 GW galios saulės elektrinėms-gaminantiems vartotojams. 

Esu įregistravęs ir gyventojų pajamų mokesčių įstatymo projektą, kurio tikslas – atsisakyti perteklinio apmokestinimo parduodant kitą nei gyvenamasis būstas nekilnojamąjį turtą. Esmė – nuo 10-ies iki 5-erių metų sutrumpinti terminą, reglamentuojantį, kiek turi būti išlaikomas paveldėtas ar įsigytas turtas išvengiant apmokestinimo parduodant.

Įregistravau ir Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo ir Elektros energetikos įstatymo pakeitimus, kuriais nustatoma naftos degalų vartojimo mažinimo tikslas (-41%). Įstatymas apibrėžia elektros gamybos ribojimo apimtis iki 5% nuo metinės gamybos, taip nustatant rizikos ribas investuotojams į gamybą ir padidinant tokių projektų finansavimo galimybes.
Laukia įtempta Seimo sesija, bet, tikiuosi, pavyks darniai ir sklandžiai spręsti aktualius klausimus ir problemas, sėkmingai tęsti jau pradėtus darbus ir pateisinti Lietuvos gyventojų lūkesčius.

Noriu priminti, kad kiekvienas gyventojas gali dalyvauti mūsų šalies teisėkūroje. Kiekvienas gali teikti pasiūlymus ir pastabas įstatymo projektams, žinoma, tai turi būti argumentuoti ir pagrįsti pasiūlymai. Savo pasiūlymus galite registruoti sveitainėje www.lrs.lt piliečių iniciatyvos paskyroje.

Ir, žinoma, svarbiausias priminimas, kad aš su patarėjų komanda esame visada pasiruošę Jus priimti ir išgirsti.

Seimo narys Romualdas Vaitkus el. p. romualdas.vaitkus@lrs.lt, tel. 8 698 42 698

Patarėja Diana Skarbalė, dirbanti Tauragėje, el.p. diana.skarbale@lrs.lt, tel. 8 612 17 042

Patarėja Vilniuje Ieva Lukošaitytė, el. p. ieva.lukosaityte@lrs.lt tel. 8 61 22 0247

Užs. Nr. 78

Nuotrauka
centro
Tauragės radijo nuotrauka
Įkelta:
2024-07-16
Tauragės rajono savivaldybės administracija (kodas 188737457), kurios buveinė Tauragėje, Respublikos g. 2,  skelbia statinių (kioskų) Tauragėje, Spaustuvės g. 1, elektroninius nuomos aukcionus. Kiekvienas statinys (kioskas) išnuomojamas 5 metų terminui (su galimybe pratęsti nuomos sutartį iki 10 metų). Numatytas veiklos pobūdis kiekviename statinyje (kioske) – prekyba (maisto produktais).  Aukcionuose išnuomojama:
Nuotrauka
a
Įvaizdinė nuotrauka
Įkelta:
2024-07-15
Skatindama ekologinių ūkių plėtrą ir siekdama, kad vaikai gautų daugiau kokybiško maisto, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) jau šiemet į remiamų produktų sąrašą įtrauks ir perėjimo prie ekologinės gamybos laikotarpio produktus. Iki šiol vaikai ugdymo įstaigose galėjo skanauti tik ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų, kurių įsigijimą rėmė ŽŪM.
Nuotrauka
senjorai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-07-15
Lietuvoje dirbančių vyresnio amžiaus žmonių daugiau nei kitose Europos šalyse. Eurostato duomenimis, 55-64 metų gyventojų užimtumas mūsų šalyje viršija Europos Sąjungos ir Euro zonos šalių vidurkį. Pagrindinis skirtumas – Lietuvoje daugiau dirba tokio amžiaus moterys, o ES – vyrai.
Nuotrauka
Mergaitė
Įkelta:
2024-07-12
Siekiant maksimaliai apsaugoti vaikus nuo seksualinio smurto, asmenys dirbantys ar planuojantys dirbti su vaikais, privalės turėti Teisėto darbo su vaikais kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti ar darbuotojas turi QR kodą, o institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatančius Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimus priėmė Seimas. Jie įsigalios nuo 2024 m. lapkričio 1 d.
Nuotrauka
erelis
Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-07-12
Tauragiškis Antanas sulaukęs palikimo, žemės, Deferencijos kaime ėmė kurti planus apie ten esančios sodybos puoselėjimą ir galimybę ūkininkauti. Tačiau apsilankius Nacionalinėje mokėjimo agentūroje dėl pievų deklaravimo laukė netikėta naujiena: jam priklausančiuose plotuose apsigyveno Lietuvoje retas paukštis, mažasis erelis rėksnys. Dėl saugomo gyvūno vyrui teko atsisakyti visų planų. Tas dar nebūtų taip apmaudu, tačiau jo žemėje ES lėšomis pradėti tvarkyti melioracijos grioviai. Erelio peryklomis pripažintose pievose važinėjasi technika, perkastuose grioviuose išnyko vandens telkinių gyvūnija. „Kas dabar tą erelį maitins?“ – susirūpino erelio namų savininkas.
Nuotrauka
poligonai
Įkelta:
2024-07-11
Priėmus sprendimą steigti du naujus Lietuvos kariuomenės poligonus Vakarų Lietuvoje  – Tauragės ir Šilalės karinius poligonus su jų veiklai būtina infrastruktūra – Krašto apsaugos ministerija tęsia viešas diskusijas su rajonų bendruomenėmis dėl poligonų steigimo ir liepos 15 d. kviečia į susitikimus aktualiems klausimams aptarti.  Susitikimuose su rajonų bendruomenėmis dalyvaus  Vyriausybės,  Krašto apsaugos,  Aplinkos, Žemės ūkio ministerijų, Lietuvos kariuomenės, Valstybinė saugomų teritorijų tarnybos, Valstybinės miškų urėdijos atstovai. Taip pat diskusijose dalyvaus Tauragės, Šilalės, Jurbarko rajonų savivaldybių merai, seniūnijų atstovai. 
Nuotrauka
Aplinkelis
Įkelta:
2024-07-09
Siekiant nukreipti tranzitinį transportą nuo miesto centrinės dalies, Tauragėje šiemet toliau tiesiamas pietinis aplinkkelis. Šiuo metu darbai vyksta ruože nuo Vytauto gatvės iki Dariaus ir Girėno gatvės. Kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiems darbams šiemet skirta daugiau kaip 615 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
Nuotrauka
JAUNIMO UZIMTUMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-07-08
Liepos 1 d. įsigalios Užimtumo įstatymo pakeitimai, kurie palies bene visas klientų grupes. Supažindiname su svarbiausiais iš jų.
Nuotrauka
kredito unija
Įkelta:
2024-07-04
LKU kredito unijų grupė pasirašė sutartį su UAB „Investicijų ir verslo garantijomis“ (INVEGA), pagal kurią priemonėje dalyvaujančios kredito unijos pradeda teikti lengvatines paskolas ūkininkams. Lengvatinės paskolos gali būti skirtos ūkio plėtrai ir modernizavimui, taip pat investicijoms bei apyvartiniam kapitalui finansuoti.
Nuotrauka
energija
Įkelta:
2024-07-03
Lietuvoje sparčiai didėja energijos gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių, kuri, palyginti su tradiciniais energijos gamybos būdais, suteikia daug naudos aplinkai, turi socialinę ir ekonominę reikšmę. Skaičiuojama, kad Šilalės rajono savivaldybėje pusė suvartojamos energijos yra iš atsinaujinančių išteklių. Šilalės rajono savivaldybė sparčiai ruošiasi pereiti prie alternatyviųjų išteklių energijos plėtojimo, ruošdama atitinkamus strateginius dokumentus, taip pat atnaujina seną ir neefektyvią viešųjų paslaugų infrastruktūrą bei numato dideles apimtis, modernizuojant senus daugiabučius.
Nuotrauka
žal
Žalgirių gimnazijos nuotraukos
Įkelta:
2024-07-03
DofE programa – tai iš Edinburgo (Jungtinė Karalystė) atkeliavusi asmeninio tobulėjimo programa, Lietuvoje nuo 2006 metų sėkmingai įgyvendinama organizacijose, dirbančiose su 14–24 metų jaunimu. Taikant šią programą,  skatinama ugdyti drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę, prisidedančią prie visuomenės gerovės. DofE programą visame pasaulyje koordinuoja Tarptautinis DofE apdovanojimų programos fondas. Programą globoja jauniausiasis Karalienės Elizabeth II ir princo Philipo sūnus – Jo Karališkoji Prakilnybė Edinburgo hercogas princas Edwardas.
Nuotrauka
patriot
Įkelta:
2024-07-02
Liepos 7-19 dienomis Lietuvoje pirmą kartą organizuojamos pratybos „Baltic Connection 24" („BALTCON24"), kurioms į Lietuvą dislokuojama Nyderlandų ilgojo nuotolio oro gynybos sistema „Patriot". Pratybose dalyvaus Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų (KOP) Oro gynybos batalionas su vidutinio nuotolio oro gynybos sistemomis „NASAMS", Nyderlandų karališkųjų karinių oro pajėgų oro gynybos sistema „Patriot", NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Ispanijos ir Portugalijos naikintuvai, Lietuvos kariuomenės Oro operacijų centras ir KOP orlaiviai.
Nuotrauka
pinigai
asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2024-07-01
Nuo liepos 1 d. iš skolų turinčių žmonių atlyginimų antstoliai išskaičiuos mažesnę dalį – tai reiškia, kad daugiau pajamų liks pragyvenimui, o kartu žmonės bus skatinami dirbti legaliai ir palaipsniui išvis atsikratyti skolų naštos. Skolų turinčiam žmogui papildomai kreiptis į antstolius nereikės, sumažintos privalomos išskaitos bus taikomos automatiškai.
Nuotrauka
gais
Įkelta:
2024-07-01
Trečiadienį Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT) visuomenei pristatė naują autocisterną, kurią naudos Kęsčių ugniagesių komanda. Automobilis pirktas dėvėtas, tiesa, tokį rasti nėra lengva. Ugniagesių viršininkas Aretas Ežerskis praleido ne vieną mėnesį vartydamas internetinius puslapius ir ieškodamas tinkamo automobilio.
Nuotrauka
socialinis
Įkelta:
2024-06-28
Socialinis darbas visuomenei yra naudingas arba labai naudingas – taip mano dauguma Lietuvos gyventojų, rodo tyrimai. Nors per paskutinius penkerius metus socialinių paslaugų srities darbuotojų skaičius padidėjo daugiau nei 3 tūkst., šių darbuotojų vis dar trūksta, o jų poreikis nuolat auga. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jaunuolius kviečia rinktis socialinio darbuotojo profesiją. Socialinį darbą galima studijuoti vienoje iš 15 šalies aukštųjų mokyklų.
Nuotrauka
Baciuška
Įkelta:
2024-06-27
Vakar medijose pasirodžiusi žinia, kad Šilalės ir Tauragės rajonuose bus kuriami du nauji kariuomenės poligonai, nustebino ne vieną. Naujiena, tarsi perkūnas iš giedro dangaus, iš pradžių šokiravo, o paskui iššaukė komentarų krušą ir liūtį.
Nuotrauka
gaistrinė
Įkelta:
2024-06-27
Tauragės rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba šiandien pristatė naują vidutinės klasės autocisterną „MAN“, kuri pagerins mūsų ugniagesių gelbėtojų darbo sąlygas bei leis greičiau ir efektyviau reaguoti į nelaimes. Ši moderni technika yra itin svarbi tiek savivaldybei, tiek jos gyventojų saugumui.
Nuotrauka
namai
Įkelta:
2024-06-27
Siekiant taikliau ir efektyviau panaudoti mokesčių mokėtojų lėšas, labiau skatinti savivaldybes prisidėti finansiškai prie valstybės teikiamos jaunų šeimų įsigyti būstus paskatos, keičiamas finansinės paramos jaunoms šeimoms teikimo modelis. Seimas priėmė Vyriausybės pateiktą ir Seime patobulintą, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtą Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo projektą.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-06-27
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė, birželio 20 d. buvo atlikti maudyklų vandens tyrimai Jūros upės maudykloje, Balskų tvenkinyje, Keramikos tvenkinyje, Skaudvilės tvenkinyje, Draudenių ežere, Zumpės tvenkinyje bei vBaltrušaičių tvenkinyje.
Nuotrauka
poliginai
Įkelta:
2024-06-26
Bus steigiami du nauji Lietuvos kariuomenės poligonai Tauragės ir Šilalės rajonuose​​​​​​​Šiandien Valstybės gynimo taryba priėmė sprendimą steigti du  naujus Lietuvos kariuomenės poligonus  vakarų Lietuvoje  –  Tauragės ir Šilalės  karinius poligonus su būtina jų veiklai reikalinga infrastruktūra. Toks sprendimas priimtas įvertinus Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės teiktus pasiūlymus dėl galimos Lietuvos kariuomenės poligono vietos, kurioje galėtų treniruotis Lietuvos kariai.
Nuotrauka
gim
Įkelta:
2024-06-20
Birželio 17-19 dienomis Tauragės Žalgirių gimnazijos I-II klasių mokiniai vykdė trumpalaikius projektinius darbus tema „Žalioji Tauragė“. Gimnazistai galėjo rinktis vieną iš 21 mokytojų pasiūlytos projektinių darbų temos. Veiklos, kurios buvo vykdomos ne tik gimnazijoje, bet ir kitose netradicinėse erdvėse, vyko 6 grupėse: tiksliųjų mokslų; užsienio kalbų; visuomeninių mokslų, menų, technologijų ir fizinio ugdymo; gamtos mokslų; lietuvių kalbos ir literatūros.
Nuotrauka
koplyt
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2024-06-20
Trečiadienį Tarailių progimnazijos kiemelyje, aštuntokų išleistuvių proga, mokyklos kiemelyje įkurdintas jų pačių gamintas koplytstulpis. Lietuvos mokinių liaudies dailės konkursinės parodoje „Sidabro vainikėlis“ dirbiniui suteiktas aukštas įvertinimas – jis laimėjo antrąją vietą. O kad visa tai įvyktų labiausiai stengėsi progimnazijos technologijų mokytojas Vidas Galbogis: vyras plušėjo kartu su trimis mokiniais, jiems talkino vieno jų tėtis ir mokyklos ūkinės dalies meistras. Lengva nebuvo: sunkų dirbinį gabenant į parodas pedagogą „susuko“ radikulitas.
Nuotrauka
globejai
R. Vaitkevičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-06-19
„Manau, kad globai reikia subręsti. Turi sutvirtėti viduje, įsišaknyti, kad galėtumei pasidalinti vaisiais su kitais“, – sako Vilija Burnelaitienė. Jurbarko rajone, vaizdingoje vietovėje, netoliese Panemunės pilies, gyvenančioje šeimoje šiuo metu auga keturi globotiniai – dvi sesės ir du broliai, o kartu – ir trys biologiniai vaikai.