Inga Tubutytė: „Nebijokite išeiti iš komforto zonos“
Įkelta:
2023-12-19
Nuotrauka
inga
Nuotraukos autorius:
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Aprašymas

Inga Tubutytė

 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.

Dar rugsėjo viduryje Tauragės kultūros centro feisbuko paskyroje buvo pasidalinta apklausa. Joje kviesta dalintis idėjomis, kokių kultūrinių veiklų trūksta jaunimui.

– Jaunimas tikrai aktyviai dalyvavo apklausoje. Pageidaujamos veiklos, kurias jaunimas įvardina, dažnai pasikartojančios: diskoteka, koncertai, stand-up pasirodymai, paskaitos, – vardijo I. Tubutytė.

Pasak kultūrinių renginių organizatorės, viena diskoteka jau įvyko, DJ bei prodiuserio ir scenos apšvietėjo paskaitos prasidėjo, po vieną per mėnesį komikų stand-up pasirodymą jau suplanuota – gruodį atvyksta Justinas Visickas, o apie koncertų organizavimą aktyviai kalbama su jaunimu.

Diskotekos Tauragės jaunimui – tikrai ne naujiena.

– Jaunimas šiuo klausimu ypač aktyvus. Turėjome ir teminių, ir ne teminių diskotekų. Įdomiausios būna teminės diskotekos, kadangi turi išsirinkti sau aprangą, pasidomėti, kaip rengsis draugai ir t.t. Manau, kad visą dieną jaučiamas šioks toks jaudulys. Na, bent jau man taip būdavo, – kalbėjo Inga. 

Patiko renginių organizavimas

Kultūros centre I. Tubutytė dirba dar neilgai.

– Rugsėjį atėjau čia kaip praktikantė, kadangi norėjau pasitikrinti save, ar galiu dirbti kultūros srityje, organizuoti renginius. Spalio mėnesį pradėjau dirbti kultūrinių renginių organizatore. Aišku, įgūdžiai ateina su laiku ir per praktiką. Negaliu sakyti, kad man dabar čia viskas kaip sviestu patepta. Ir klystu, ir nepavyksta, visko pasitaiko. Mažais žingsneliais judu į priekį, – atviravo Inga. 

Baigusi ,,Versmės“ gimnaziją mergina  išvyko studijuoti į Vilniaus kolegiją. Ten ir įgijo kultūrinės veiklos vadybos bakalauro laipsnį. 

Paklausta, kodėl nusprendė mokytis su kultūra susijusios profesijos, Inga teigė, kad ją visad domino renginių „virtuvė“:

– Dirbant muzikos klube „Rūsys“ tekdavo susitikti su renginių organizatoriais, kurie organizuodavo užsakovų šventes. Naudodavausi proga ir išklausinėdavau kiek įmanoma daugiau apie organizacinį darbą – kodėl būtent balta staltiesė, ar užsakovas pateikė viziją, kaip turi atrodyti dekoracijos, iš kur atsiranda naujų idėjų organizuojant šventes, renginius ir t.t. Domino visa „virtuvė“, nuo A iki Z, kitaip tariant, nuo idėjos iki renginio pabaigos. Manau, todėl ir pasirinkau studijuoti kultūrinės veiklos vadybą. O kolegiją rinkausi todėl, kad joje daugiau praktikos – šiame darbe jos būtent ir reikia.

Inga pripažįsta, kad profesijos pasirinkimas nebuvo labai lengvas.

– Kad noriu dirbti organizuodama renginius, pradėjau galvoti 12-oje klasėje. Nuo mažų dienų sakiau, kad būsiu kirpėja. Vėliau pradėjau galvoti apie kriminalistiką, tačiau seneliai atkalbėjo. Kažkur širdies kampelyje vis tiek rusena mintys apie kriminalistiką, – atviravo Inga, tikindama, kad galutiniam apsisprendimui padėjo darbas su žmonėmis ir šventėse sutikti renginių organizatoriai.

Studijuodama mergina atliko praktiką Vilniuje.

– Pirmoji praktika buvo kūrybos namuose „Elitaz“, o antroji „TV Manijos“ studijoje, – vardijo Inga.

Išbandyti savo jėgas vesdama renginius ji norėjo ir 9-oje ar 10-oje klasėje, tačiau tada koją pakišo scenos baimė. 

– Buvau užsukusi į Kultūros centrą paprašyti praktikos vedant renginius. Gavau du renginius, bet kažkodėl išsigandau ir nebegrįžau. Išsigandau scenos baimės jausmo. Vedėjo vaidmuo scenoje yra labai svarbus. O aš pajutau baimę suklysti, nusikalbėti ir pan. Atsirasdavo gumulas gerklėje prieš lipant į sceną. Nusprendžiau atsitraukti, – kalbėjo jaunimo koordinatorė.

Kviečia jaunimą

Nuo spalio pradžios besidarbuojanti Inga suorganizavo jau ne vieną renginį.

– Mano organizuojami renginiai skirti jaunimui. Turėjome susitikimą su Andriumi Pleikiu – „Distify“ įkūrėju, bėgimą su moliūgu Kartų parko saloje, Advento dirbtuvėles, jaunimo diskoteką ir t.t. Kalėdinę diskoteką suorganizavo šaunusis jaunimas. Aš juos koordinavau, o visą kitą jie darė patys, – pirmaisiais renginiais džiaugėsi I. Tubutytė.

Jaunimo koordinatorė kviečia jaunimą kreiptis į Kultūros centrą su savo idėjomis:

– Tik jūs žinote, kokių renginių reikia Tauragės jaunimui. Noriu palinkėti jaunimui nebijoti išeiti iš komforto zonos, nes tik tokiu būdu galėsite tobulėti ir augti.

Talentų, savanorių, dalyvių Inga dažniausiai ieško mokyklose, bendrauja su mokytojais.

– Aktyvaus ir kūrybingo jaunimo ieškau aš pati, tai ir yra mano darbas, – kalbėjo I. Tubutytė.

Ji užsiminė apie idėją, apie kurią dar neskelbta viešai – sausį ieškos jaunųjų dailininkų, menininkų, kurie savo piešinius ar meninius darbus įprasmintų ant daugkartinių maišelių.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.