Justas Bareišis: „Sugebame varžytis su sportinių šokių grandais“
Įkelta:
2023-03-28
Nuotrauka
sokiai
Nuotraukos autorius:
Asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Treneris Justas Bareišis su vicečempionais Agota Marozaite ir Matu Paupariu 

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 

Reikšmingas laimėjimas

Šokių kolektyvui „Dance life“ šios varžybos – vienos svarbiausių, nes susirenka beveik visos stipriausios Lietuvos šokėjų poros, kurios varžosi dėl geriausiųjų vardo savo klasėse. 

– Manau, kol kas Matui ir Agotai tai pats reikšmingiausias laimėjimas. Nors jie yra laimėję daug varžybų ir gavę apdovanojimų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, bet šis laimėjimas – pats svarbiausias, nes tai yra Lietuvos čempionatas, – tauragiškių pergale džiaugėsi „Dance life“ treneris Justas Bareišis.

Jaunių klasėje į finalą  pateko 6 geriausios Lietuvos poros, tarp jų – ir trylikamečiai M. Pauparis ir A. Marozaitė. Teisėjai vertino tris jų šokius: čia čia čia įvertinta ketvirtąja, rumba ir džaivas – antrosiomis vietomis, o bendroje įskaitoje tauragiškiai pelnė antrąją vietą.

– „Dance life“ – labai jaunas kolektyvas, skaičiuojame dar tik šeštus metus. Mes varžomės su tais kolektyvais, kurie jau 25–30 metų įsitvirtinę ir dirba Lietuvoje, trenerių štabe turi po 3–4 trenerius, – kalbėjo treneris. – O mes,  sakyčiau, šiame lygyje mažyliai, sugebame varžytis su grandais ir pelnyti tokius reikšmingus apdovanojimus.

Reklama – iš lūpų į lūpas

Nors retsykiais treneris socialiniuose tinkluose ir įkelia kvietimų prisijungti prie jo vedamų užsiėmimų, jis tiki, kad tikroji reklama yra žmonių atsiliepimai.

– Visada turiu tokį vidinį moto, kad kai gerai atlieki savo darbą, tai geriausia reklama yra iš lūpų į lūpas, – mintimis dalijosi treneris.

Jis vaikų užsiėmimų labai dažnai neviešina, daugiausia dėmesio skiria kitoms savo šokių veikloms – kangoo jumps, solo latino ar porinių šokių treniruotėms, bet vaikai, tėveliai trenerį susiranda patys, pamatę kitų šokėjų rezultatus. 

– Kartais socialiniuose tinkluose paskelbiu apie laimėjimus, kad ir patys vaikai pasidžiaugtų. Skelbiu tokią informaciją ne todėl, kad pritraukčiau kuo daugiau žmonių – vaikai patys susižino, ieško informacijos apie užsiėmimus ir ateina, – teigė pašnekovas.

Priklauso nuo amžiaus

Paklaustas, ar į šokių užsiėmimus vaikai ateina patys, ar juos atveda tėvai, treneris teigia, kad tai labai priklauso nuo vaikų amžiaus.

– Mūsų sportas dažniausiai prasideda nuo mažų žingsnelių, – aiškino Justas.

Pasak jo, keturmečius, penkiamečius atveda tėvai, nes mažųjų nuomonė dar nėra susiformavusi, tokio amžiaus vaikas visko nori, tėveliai parodo kryptį, parinkdami įvairias veiklas. 

– Būna, kad paaugliai ir patys mane susiranda, klausia, ar gali prisijungti, teiraujasi apie treniruotes, kaip viskas vyksta, – apie vyresnėlius kalbėjo treneris.

Šiuo metu „Dance life“ yra 3 vaikų grupės, mažiausi – 4–6 metų, 7–9 ir 8–14 metų. 

Brangi pramoga

Paklaustas, ar brangiai atsieina mokytis pramoginių šokių, treneris atvirauja:  

– Yra susiformavęs keistas požiūris – žmonės nori visko, bet nenori investuoti ne tik pinigų, bet ir laiko, nededa pastangų. 

Pasak jo, mažųjų šokėjų suknelės nėra labai brangios. 

– Tikrai galima kokybiškai ir pigiai pasisiūti rūbelius. O šokėjams augant, tobulėjant, aišku, visko reikia daugiau. Suknelės keičiasi, reikalingi įvairūs blizgučiai, išaugami bateliai, – pasakojo J. Bareišis.  

Šokių treneris teigė, kad kainas sunku įvardinti. Vienų šokėjų tėveliai neskaičiuoja pinigų ir rūbus siūdinasi pas profesionalius siuvėjus, jiems ir 1500 Eur nėra dideli pinigai. Kai kurių vaikų tėveliai sako, kad vaikas „turi atrodyti kaip saldainis ir pinigų man negaila“, o kiti renkasi pigesnius variantus, suknelei išleidžia apie 500 Eur. 

– Viskas priklauso nuo to, ko tėveliai nori, koks jų biudžetas ir ko siekia, – konstatavo J. Bareišis. 

Dabar labai išpopuliarėjo suknelių perpardavimai – internete tėveliai iš visos Lietuvos parduoda labai geros kokybės profesionalių siuvėjų siūtus rūbus už pusę kainos. 

– Mergaitės pašoka tris–keturis mėnesius su vienomis suknelėmis, o vėliau jas parduoda ir pakeičia kitomis. Anksčiau tokių galimybių nebūdavo, tad dažniausiai siūdavosi vis naujus rūbus, – kaip sutaupoma pasakojo treneris.

Trenerį į Tauragę atvedė šokiai

Treneris Justas kilęs iš Panevėžio, daug metų šoko ir treniravosi Panevėžyje. Vėliau įstojo į Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Sportinių šokių katedrą, ten įgijo sportinių šokių trenerio specialybę, šoko „Žuvėdros“ ansamblyje, daug metų Klaipėdoje ir pragyveno. 

– Į Tauragę atvykau, kai dirbau viename tauragiškių kolektyve, paskui nusprendžiau, kad reikia pasilikti Tauragėje – man čia patiko, šaunūs vaikai, tėvai, yra su kuo dirbti ir kaip dirbti. Taip ir apsistojau Tauragėje, dabar čia turiu ir šeimą, taip mano kelias tęsiasi čia, – gyvenimu Tauragėje džiaugėsi J. Bareišis.

Treneris ne tik nemažai keliavo po Lietuvą, bet kurį laiką buvo išvykęs ir į užsienį.  

O grįžti nusprendė, kai jo pradėjo teirautis mažųjų šokėjų tėveliai.

– Patys tėveliai mane vėl prisitraukė į Tauragę sakydami, kad jeigu negrįšiu, vaikai mes šokius. Viena mamytė netgi surado patalpas, kad grįžęs turėčiau kur vesti treniruotes, – kalbėjo treneris.

Skelbimą apie atnaujinamas treniruotes Justas pakabino salėje, paskelbė socialiniuose tinkluose, o vėliau laukė, ar ateis šokėjų. Ir sulaukė. Taip ir įsisuko „Dance life“ šokių kolektyvo gyvenimas.

Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.  
Nuotrauka
inga
Įkelta:
2023-02-25
Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, rankinio trenerė Inga Jurienė gimė ir augo Tauragėje, baigė tuometinę Tauragės 2-ą vidurinę mokyklą. Rankiniu susidomėjo antroje klasėje, o nuo septintos mokėsi sportininkų klasėje – visa rankinio komanda. Pasirinkusi trenerės kelią ji didžiuojasi savo auklėtinėmis, o labiausiai tuo, kad išsiugdė sau įpėdinę. Ir sūnus Lukas, užaugęs sporto salėje, pasirinko sportininko kelią. Nors moteris jau pasvarsto, kad galbūt laikas sportinius batelius, kaip sakoma, pakabinti ant vinies, vis dar žaidžia veteranų lygoje. Taip nuo 1983-ųjų – jau 40 metų – rankinis yra neatsiejama Ingos gyvenimo dalis.