Visuomenės sveikatos biuro savanorė Gustė: „Visuomenė pavargusi“
Įkelta:
2020-12-17
Nuotrauka
savanore
Aprašymas

Visuomenės sveikatos biuro savanoriai  Laurynas ir Gustė bei  įstaigos vadovė Daiva  Genienė (viduryje). Asmeninio albumo nuotrauka

 

Tauragės rajono Žygaičių gimnazijoje besimokanti 17–metė Gustė Nairanauskaitė tvirtai apsisprendė – baigusi mokslus stos į kariuomenę. Mergina tai vadina pareiga Tėvynei. Tačiau po tarnybos ji ketina studijuoti visuomenės sveikatos mokslus. Šį sprendimą Gustė priėmė po to, kai savanoriavo Tauragės visuomenės sveikatos biure. Lietuvą sukausčiusi COVID-19 pandemija kaip reikiant smogė sveikatos srityje dirbantiems darbuotojams, todėl bet kokia pagalba iš šalies – gyvybiškai svarbi. 

Vis daugiau jaunų entuziastingų žmonių kviečiami savanoriauti. Šiuo metu labiausiai papildomų rankų reikia ligoninėse ir kitose su sveikatos priežiūra susijusiose įstaigose. 

„Tauragės žinios“  su Guste kalbėjosi apie tai, kaip atrodė jos dienos savanoriaujant Tauragės visuomenės sveikatos biure.

– Guste, papasakokite apie savo sprendimą savanoriauti Visuomenės sveikatos biure. Kaip jį priėmėte? Galbūt paskatino draugai ar tėvai?

– Iš tiesų jau nuo pat vaikystės mėgau ir domėjausi biologija, kadangi ji glaudžiai susijusi ir su žmogaus sveikata – buvo įdomu kuo daugiau apie tai žinoti. Savanorystę Visuomenės sveikatos biure pasirinkau ir dėl daugybės joje vykdomų veiklų, kurios man pasirodė labai įdomios, norėjau ir pati jas išbandyti. 

Išgirdusi visas siūlomas įstaigas, kuriose galima savanoriauti, sudvejojau, ar nenorėčiau savanoriauti gyvūnų globos namuose, nes esu didelė gyvūnų mylėtoja. Tačiau vis dėlto pasirinkau Visuomenės sveikatos biurą ir dabar labai džiaugiuosi savo sprendimu.

– Galbūt ateityje planuojate studijuoti mediciną? Kodėl sveikatos sritis jums atrodo svarbi?

– Tuo metu, kai savanoriavau, planavau studijuoti biomedicinos mokslų srityje – burnos higieną. Tačiau viskas pakrypo kita linkme, dabar dažnai galvoju apie visuomenės sveikatos studijas. Bet pirmiausia nusprendžiau kurį laiką atlikti tarnybą tėvynei, o paskui žiūrėsime, kaip viskas klostysis. 

Tačiau bet kokiu atveju turime išlikti vieningi, nepasiduoti jausmams ir ilgesiui, nes tik laikydamiesi specialistų rekomendacijų galėsime sugrįžti į normalų gyvenimą ir vėl vienas kitą apkabinti. Negalime nuvertinti specialistų nurodymų, nes jie žino, ką daro ir ko reikia, kad būtų geriau. 

 

– Kiek laiko savanoriavote, kokias užduotis atlikote? Kaip atrodė jūsų dienos?

– Aš savanoriavau šešis mėnesius, per kuriuos teko savanoriauti ne tik kontaktuojant, bet  ir nuotoliniu būdu, tai buvo tikrai neįprasta. 

Mano diena biure nesitęsdavo ilgai, kadangi mokiausi ir tik po pamokų galėdavau užsiimti šia veikla. Dažniausiai savanorystei skirdavau apie keletą valandų per parą, kartais daugiau. 

Biure man reikėdavo atlikti įvairias užduotis, kurios man labai patiko. Pavyzdžiui, sumaketuoti įvairius lankstinukus, kurie buvo naudojami viešinimui. Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad man patiks dirbti kompiuteriu ir kažką kurti, bet savanoriaudama Visuomenės sveikatos biure atradau daug savo paslėptų talentų. 

Vykdavau ir į sporto užsiėmimus, kuriuos organizuodavo Visuomenės sveikatos biuras, ir ten fotografuodavau bei filmuodavau veiklas. Atostogų metu biure buvau tarytum visavertė komandos darbuotoja, nes visiškai sąžiningai dirbau nuo 8 iki 17 valandos ir buvau atsidavusi savanorystei. Baigusi savanorystę save pažinau kaip naują asmenybę.

– Ar savanoriavote pirmąkart?

–Taip, savanoriavau pirmą kartą ir labai džiaugiuosi.

– Kiek iš viso biure buvo savanorių tuo metu, kai jūs savanoriavote?

–Tuo metu buvau tik aš viena.

– Koks momentas buvo įsimintiniausias savanoriaujant?

– Kai su Visuomenės sveikatos biuro specialistais vykome į Lauksargius ir ten vedėme sveikatingumo užsiėmimus vaikams. Man teko pirmą kartą vesti pamokėlę apie šalmo dėvėjimo svarbą važiuojant dviračiu. 

Man taip patiko matyti vaikų susidomėjusias akis, kurios tiesiog ryte rijo mano pasakytą informaciją. Tai buvo vienas geriausių jausmų, kai galėjau būti kažkam naudinga. 

– Šiomis dienomis stebime sveikatos srityje dirbančių žmonių nuovargį, o žmonės į sveikatos sritį ėmė žiūrėti atsainiai – nepaiso gydytojų rekomendacijų, dėl to plinta COVID-19. Kaip jūs vertinate šią situaciją? Galbūt sveikatos priežiūros specialistai praranda autoritetą?

– Išties, ši tema dabar labai jautri ir kiekvienas asmeniškai priima sprendimą, kaip vertinti šią situaciją. Visuomenė yra psichologiškai pavargusi nuo pandemijos, žmonės ilgisi artimųjų, todėl kartais nepaiso rekomendacijų, tai suprantama.

Tačiau bet kokiu atveju turime išlikti vieningi, nepasiduoti jausmams ir ilgesiui, nes tik laikydamiesi specialistų rekomendacijų galėsime sugrįžti į normalų gyvenimą ir vėl vienas kitą apkabinti. Negalime nuvertinti specialistų nurodymų, nes jie žino, ką daro ir ko reikia, kad būtų geriau. 

– Ko norėtumėte palinkėti sveikatos srityje dirbantiems specialistams?

– Visiškai elementarių, bet pačių svarbiausių dalykų – sveikatos ir stiprybės. Nepasiduokite ir nepalikite mūsų nežinomybėje, nes mums jūsų reikia!

– Ar galite papasakoti apie save ir kuo šiuo metu gyvenate?

– Šiuo metu gyvenu artėjančiais egzaminais, kurie jau visai netoli. Skiriu kuo daugiau laiko mokslams, kad ir kaip kartais tai būtų sunku. Mokykloje šiuo metu vyksta mišrusis mokymasis (kalbėtasi iki vyriausybės sprendimo vyresniųjų klasių mokinių ugdymą organizuoti tik nuotoliniu būdu, – aut. past.), kuris ima varginti, bet kito pasirinkimo nėra. Turime prisitaikyti. Žinoma, stengiuosi skirti laiko sau ir šeimai.

Atranda savanorystę

Savanoriauti Lietuvoje gali visi asmenys nuo 14 m. bet kurioje nepelno siekiančioje organizacijoje, kaip tai numatoma savanoriškos veiklos įstatyme. Nuo 2020 metų stojant į universitetus už savanorišką veiklą suteikiami papildomi 0,25 konkursinio balo. 

Visuomenė net ir prasidėjus pandemijai gali atrasti savanorystę. Šiuo metu labai praverčia papildomi koronaviruso karštojoje linijoje skambučius priimantys operatoriai. 

Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje įrengtoje Karštojoje koronos linijoje 1808 savanoriauja žmonės, neabejingi krizės ištiktai sveikatos apsaugos sistemai. Į koronaviruso karštąją liniją paskambinančius žmones savanoriai konsultuoja pagal specialų klausimyną, kurį sudarė specialistai. Savanoriai pataria saviizoliacijos, COVID-19 infekcijos prevencijos ir kitais klausimais. 

 

 

Nuotrauka
dainu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
Keli šimtai pagal lietuvių liaudies muziką sinchroniškai šokančių asmenų – toks reginys 2022 metais į atmintį įsirėžė ne vienam Vasaros estradoje Tauragės apskrities dainų šventę stebėjusiam tauragiškiui. Panašūs vaizdai bei pakili nuotaika susirinkusiųjų laukia šį šeštadienį Jurbarke. Apie pora tūkstančių šventės dalyvių bursis Jurbarko dvaro parke.
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2024-06-11
Šią savaitę du vakarai Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ skirti festivalio „Kvadratu“ parodų pristatymams bei susitikimams su autoriais. Šiandien, birželio 11 d. 17 val. Tauragės pilyje, Fotografijos galerijoje Svetlana Batura pristatys parodą „Giedraičių šeimos fotografijų archyvo tyrimas“, o rytoj Pilies parodų salėje įvyks jau antrasis susitikimas su parodos „Kaukių balius“ autoriumi, fotomenininku Jonu Staseliu, kuris šįkart plačiau papasakos apie 90-ųjų fenomeną – grožio konkursus ir atskleis pikantiškas jų organizavimo detales.
Nuotrauka
dainu
Įkelta:
2024-06-10
2024-ieji Lietuvoje – ypatingai dainingi, skambūs ir svarbūs – Lietuvos Respublikos Seimas 2024 metus paskelbė Dainų šventės metais. Mums šie metai išskirtiniai – Jurbarke organizuojama Tauragės regiono dainų ir šokių šventė, turinti gilias tradicijas. Bėgant metams daug kas kito, tačiau visada išliko siekis išsaugoti regiono dainų šventės tradiciją, kuri stiprina Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Tauragės rajonų savivaldybių kultūrinį tapatumą ir įvairiapusį bendradarbiavimą.
Nuotrauka
Boogie Boys PLGGG
Įkelta:
2024-06-05
Ne tiek daug europietiškų grupių gali pasigirti pavergę muzikos gerbėjus ir profesionalus džiazo gimtinėje Amerikoje. Viena iš jų – penktadienį, birželio 7 dieną, į Tauragę atvykstanti lenkų grupė „Boogie Boys“, kurie buvo didžiausio pasaulyje bliuzo konkurso „International Blues Challenge – Memphis, USA“ finalininkais, o jų albumas „Hey You“ yra patekęs į „Geriausio savo produkcijos albumo – International Blues Challenge 2010“ finalą. Tad tauragiškiams pasitaikė unikali proga Tauragės džiazo festivalyje išgirsti dar vienus pasaulinio lygio atlikėjus
Nuotrauka
kvadratu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-30
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2024 metais ieško bendruomenę vienijančių vardiklių, todėl šįmet festivalyje „Kvadratu“ tyrinėsime kartų polilogą.
Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-05-28
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.
Nuotrauka
dziazas
Remis Ščerbauskas foto
Įkelta:
2024-04-29
Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.
Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.