Visuomenės sveikatos biuro savanorė Gustė: „Visuomenė pavargusi“
Įkelta:
2020-12-17
Nuotrauka
savanore
Aprašymas

Visuomenės sveikatos biuro savanoriai  Laurynas ir Gustė bei  įstaigos vadovė Daiva  Genienė (viduryje). Asmeninio albumo nuotrauka

 

Tauragės rajono Žygaičių gimnazijoje besimokanti 17–metė Gustė Nairanauskaitė tvirtai apsisprendė – baigusi mokslus stos į kariuomenę. Mergina tai vadina pareiga Tėvynei. Tačiau po tarnybos ji ketina studijuoti visuomenės sveikatos mokslus. Šį sprendimą Gustė priėmė po to, kai savanoriavo Tauragės visuomenės sveikatos biure. Lietuvą sukausčiusi COVID-19 pandemija kaip reikiant smogė sveikatos srityje dirbantiems darbuotojams, todėl bet kokia pagalba iš šalies – gyvybiškai svarbi. 

Vis daugiau jaunų entuziastingų žmonių kviečiami savanoriauti. Šiuo metu labiausiai papildomų rankų reikia ligoninėse ir kitose su sveikatos priežiūra susijusiose įstaigose. 

„Tauragės žinios“  su Guste kalbėjosi apie tai, kaip atrodė jos dienos savanoriaujant Tauragės visuomenės sveikatos biure.

– Guste, papasakokite apie savo sprendimą savanoriauti Visuomenės sveikatos biure. Kaip jį priėmėte? Galbūt paskatino draugai ar tėvai?

– Iš tiesų jau nuo pat vaikystės mėgau ir domėjausi biologija, kadangi ji glaudžiai susijusi ir su žmogaus sveikata – buvo įdomu kuo daugiau apie tai žinoti. Savanorystę Visuomenės sveikatos biure pasirinkau ir dėl daugybės joje vykdomų veiklų, kurios man pasirodė labai įdomios, norėjau ir pati jas išbandyti. 

Išgirdusi visas siūlomas įstaigas, kuriose galima savanoriauti, sudvejojau, ar nenorėčiau savanoriauti gyvūnų globos namuose, nes esu didelė gyvūnų mylėtoja. Tačiau vis dėlto pasirinkau Visuomenės sveikatos biurą ir dabar labai džiaugiuosi savo sprendimu.

– Galbūt ateityje planuojate studijuoti mediciną? Kodėl sveikatos sritis jums atrodo svarbi?

– Tuo metu, kai savanoriavau, planavau studijuoti biomedicinos mokslų srityje – burnos higieną. Tačiau viskas pakrypo kita linkme, dabar dažnai galvoju apie visuomenės sveikatos studijas. Bet pirmiausia nusprendžiau kurį laiką atlikti tarnybą tėvynei, o paskui žiūrėsime, kaip viskas klostysis. 

Tačiau bet kokiu atveju turime išlikti vieningi, nepasiduoti jausmams ir ilgesiui, nes tik laikydamiesi specialistų rekomendacijų galėsime sugrįžti į normalų gyvenimą ir vėl vienas kitą apkabinti. Negalime nuvertinti specialistų nurodymų, nes jie žino, ką daro ir ko reikia, kad būtų geriau. 

 

– Kiek laiko savanoriavote, kokias užduotis atlikote? Kaip atrodė jūsų dienos?

– Aš savanoriavau šešis mėnesius, per kuriuos teko savanoriauti ne tik kontaktuojant, bet  ir nuotoliniu būdu, tai buvo tikrai neįprasta. 

Mano diena biure nesitęsdavo ilgai, kadangi mokiausi ir tik po pamokų galėdavau užsiimti šia veikla. Dažniausiai savanorystei skirdavau apie keletą valandų per parą, kartais daugiau. 

Biure man reikėdavo atlikti įvairias užduotis, kurios man labai patiko. Pavyzdžiui, sumaketuoti įvairius lankstinukus, kurie buvo naudojami viešinimui. Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad man patiks dirbti kompiuteriu ir kažką kurti, bet savanoriaudama Visuomenės sveikatos biure atradau daug savo paslėptų talentų. 

Vykdavau ir į sporto užsiėmimus, kuriuos organizuodavo Visuomenės sveikatos biuras, ir ten fotografuodavau bei filmuodavau veiklas. Atostogų metu biure buvau tarytum visavertė komandos darbuotoja, nes visiškai sąžiningai dirbau nuo 8 iki 17 valandos ir buvau atsidavusi savanorystei. Baigusi savanorystę save pažinau kaip naują asmenybę.

– Ar savanoriavote pirmąkart?

–Taip, savanoriavau pirmą kartą ir labai džiaugiuosi.

– Kiek iš viso biure buvo savanorių tuo metu, kai jūs savanoriavote?

–Tuo metu buvau tik aš viena.

– Koks momentas buvo įsimintiniausias savanoriaujant?

– Kai su Visuomenės sveikatos biuro specialistais vykome į Lauksargius ir ten vedėme sveikatingumo užsiėmimus vaikams. Man teko pirmą kartą vesti pamokėlę apie šalmo dėvėjimo svarbą važiuojant dviračiu. 

Man taip patiko matyti vaikų susidomėjusias akis, kurios tiesiog ryte rijo mano pasakytą informaciją. Tai buvo vienas geriausių jausmų, kai galėjau būti kažkam naudinga. 

– Šiomis dienomis stebime sveikatos srityje dirbančių žmonių nuovargį, o žmonės į sveikatos sritį ėmė žiūrėti atsainiai – nepaiso gydytojų rekomendacijų, dėl to plinta COVID-19. Kaip jūs vertinate šią situaciją? Galbūt sveikatos priežiūros specialistai praranda autoritetą?

– Išties, ši tema dabar labai jautri ir kiekvienas asmeniškai priima sprendimą, kaip vertinti šią situaciją. Visuomenė yra psichologiškai pavargusi nuo pandemijos, žmonės ilgisi artimųjų, todėl kartais nepaiso rekomendacijų, tai suprantama.

Tačiau bet kokiu atveju turime išlikti vieningi, nepasiduoti jausmams ir ilgesiui, nes tik laikydamiesi specialistų rekomendacijų galėsime sugrįžti į normalų gyvenimą ir vėl vienas kitą apkabinti. Negalime nuvertinti specialistų nurodymų, nes jie žino, ką daro ir ko reikia, kad būtų geriau. 

– Ko norėtumėte palinkėti sveikatos srityje dirbantiems specialistams?

– Visiškai elementarių, bet pačių svarbiausių dalykų – sveikatos ir stiprybės. Nepasiduokite ir nepalikite mūsų nežinomybėje, nes mums jūsų reikia!

– Ar galite papasakoti apie save ir kuo šiuo metu gyvenate?

– Šiuo metu gyvenu artėjančiais egzaminais, kurie jau visai netoli. Skiriu kuo daugiau laiko mokslams, kad ir kaip kartais tai būtų sunku. Mokykloje šiuo metu vyksta mišrusis mokymasis (kalbėtasi iki vyriausybės sprendimo vyresniųjų klasių mokinių ugdymą organizuoti tik nuotoliniu būdu, – aut. past.), kuris ima varginti, bet kito pasirinkimo nėra. Turime prisitaikyti. Žinoma, stengiuosi skirti laiko sau ir šeimai.

Atranda savanorystę

Savanoriauti Lietuvoje gali visi asmenys nuo 14 m. bet kurioje nepelno siekiančioje organizacijoje, kaip tai numatoma savanoriškos veiklos įstatyme. Nuo 2020 metų stojant į universitetus už savanorišką veiklą suteikiami papildomi 0,25 konkursinio balo. 

Visuomenė net ir prasidėjus pandemijai gali atrasti savanorystę. Šiuo metu labai praverčia papildomi koronaviruso karštojoje linijoje skambučius priimantys operatoriai. 

Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje įrengtoje Karštojoje koronos linijoje 1808 savanoriauja žmonės, neabejingi krizės ištiktai sveikatos apsaugos sistemai. Į koronaviruso karštąją liniją paskambinančius žmones savanoriai konsultuoja pagal specialų klausimyną, kurį sudarė specialistai. Savanoriai pataria saviizoliacijos, COVID-19 infekcijos prevencijos ir kitais klausimais. 

 

 

Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2024-03-29
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
2024-03-29
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-29
Vasario 28 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja, žurnalistė Evelina Daciūtė. Į susitikimą su knygų autore atskubėjo per septyniasdešimt mokinių iš Tauragės M. Mažvydo ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijų.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-28
2024 m. kovo 5 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9 pristatomos dvi knygos: Tauragės kraštotyros draugijos leidinys „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos leidinys „Kuršių nerijos nacionalinis parkas“. Šios knygos skirtos mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti gimtąjį kraštą.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.
Nuotrauka
sausio 13
Romualdo Požerskio nuotrauka
Įkelta:
2024-01-13
Minime 1991 metų Sausio 13-osios įvykius. Jau trisdešimt treji metai prabėgo nuo tų nepamirštamų dienų. Labai svarbu išsaugoti atminimą ir perduoti jaunesniesiems mūsų šalies piliečiams tų įvykių liudininkų pasakojimus. Tauragiškis Mindaugas Macas sutiko pasidalinti prisiminimais apie tuos laikus.