Į Alpes kopusį Pijų nustebino aukštai sutiktas gyvūnas
Įkelta:
2020-12-31
Nuotrauka
pijus
Aprašymas

Pijus ryžosi pavojingai, bet įspūdingai kelionei. V. Subačienės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
al
,
Nuotrauka
al

Fotografas Pijus Beizaras, kilęs iš Jurbarko, šiuo metu gyvena Vokietijoje. Tuo metu, kai dėl COVID-19 užkrato visos pasaulio valstybės uždarė savo sienas, daugybė keliautojų iš Lietuvos prarado galimybę išvykti svetur. Tačiau Pijus turėjo galimybę nuvykti į Alpes, besidriekiančias nuo Viduržemio jūros per Vokietiją iki Panonijos lygumos.

Vaikinas su „Tauragės žinių“ skaitytojais pasidalijo vaizdais, kurių šiais metais daugelis lietuvių išvysti neturėjo galimybės.

– Kaip sugalvojote nuvykti į Alpes? 

– Šių metų pradžioje nė neplanavau vykti į Alpes, tačiau, kai pasaulį sukaustė pandemija, teko atšaukti suplanuotas atostogas Lietuvoje. Gyvenu Vokietijoje, dėl to nusprendžiau pakeliauti po ją. Ir staiga supratau, kad labai noriu į Alpes. 

Kelionę suplanavau rudenį. Žinoma, laikiausi visų įmanomų saugumo ir higienos rekomendacijų. Daugiausia laiko praleisdavau gryname ore, toli nuo žmonių. 

Atvykęs į Alpių papėdę išvydau įspūdingą vaizdą. Tačiau šių emocijų nė nepalyginsi su tomis, kurios užplūdo kopiant aukštyn. 

Nuotrauka
alpes

– Laipiojote aukštuose kalnuose. Ar nebuvo baisu? 

– Taip, pirmą kartą gyvenime buvau taip aukštai. Nebuvau padaręs visų „namų darbų“, tad tikrai buvo akimirkų, kai galvojau, jog teks nutraukti kopimą į viršų, o kartais ir buvo baisu ne taip pakreipti koją, nes pasukęs akis į šoną dažnai galėjai matyti tik statų skardį.
Leisdamasis žemyn taip pat padariau klaidų – ne taip suskaičiavau laiką, todėl kelyje pradėjo temti. Akimirką jau buvau pradėjęs panikuoti: plačių takų nėra, tik siauri praminti takeliai per akmenis, šakas ir stačias nuokalnes, todėl tamsoje  itin sunku orientuotis net tada, kai turi kuo pasišviesti. Bet viskas baigėsi gerai. Kelią atgal šiek tiek paklaidžiojęs radau.

– Kaip pavyko susitvarkyti su temperatūrų skirtumais?

– Kalno papėdėje temperatūra buvo ganėtinai maloni, apie 14–16 laipsnių šilumos. Tačiau kopiant į viršų tapo vis vėsiau. Tuomet atsirado sniegas. Viršūnėje pamačiau tiek sniego, kiek jau seniai nesu matęs – juk Europoje žiemos atšilusios, tokius vaizdus pavyksta pamatyti vis rečiau. Be to, viršuje oras yra retesnis, todėl kvėpuoti pradėjau gerokai dažniau, o širdis plakė greičiau. Tai normalus reiškinys, kai žmogus kopia į kalnus.
Tam jau buvau pasiruošęs – žinojau, kad temperatūra kylant aukštyn gali smarkiai nukristi. Taigi pasirūpinau tinkama apranga, apsirengus ją papėdėje nebuvo per šilta, o viršūnėje – per šalta.

– Kiek kilometrų į aukštį pavyko užkopti?
Aukščiausiai užkopiau į apytiksliai 2050 metrų aukštį. Pažadėjau sau, kad kitąmet pamėginsiu pasiekti 2500 metrų viršūnę.

Nuotrauka
p

– Kiek per dieną nueidavote pėsčiomis?
– Nueidavau apie dvidešimt kilometrų kasdien. Nors buvo ir tingesnių dienų. Daugiausiai nuėjau trisdešimt kilometrų.
Kur apsistodavote?

– Dažniausiai viešbučiuose. Kadangi kainos nukritusios, juk viešbučių sektorius išgyvena krizę ir lankytojų laukia kaip išganymo, išties buvo galima rasti gerų pasiūlymų nakvynei.

– Ką patartumėte į Alpes žygiuoti išsiruošusiam keliautojui?
– Patarčiau gerai pasidomėti visais kelionės ypatumais. Nuo to, kokią avalynę geriau rinktis, iki to, kiek laiko skirti pačiam kopimui, kokį kelią geriau pasirinkti. Būtinai reikia pasirūpinti vandens atsargomis. Būtent dėl to aš padariau klaidą. Visa laimė, kad Alpėse nemažai šaltinių, tad pavyko pasipildyti atsargas pakeliui. 

Kad netektų susidurti su dideliais sunkumais, kopimui į Alpes tikrai reikia išties gerai pasiruošti.

Nuotrauka
bazn

– Jūsų pomėgis – fotografija. Kaip ją atradote?
– Į fotografiją įsitraukiau labai seniai. Prieš daugiau nei dešimt metų, kai gavau pirmąjį savo veidrodinį fotoaparatą dovanų, ėmiau fotografuoti. Tada labiausiai buvo įdomūs visi techniniai aspektai, tačiau su laiku pradėjau vis labiau jausti, kad ir meninė pusė man nėra svetima.

– Kokius vaizdus fiksavote Alpėse? Kas ten traukė jūsų akį?

– Kelionės metu dažnai sunku buvo paleisti fotoaparatą iš rankų. Fotografavau viską, kas man atrodė nematyta ir įdomu. Alpėse ne visada užtekdavo laiko ir drąsos išsitraukti fotoaparatą iš kuprinės. Kartais būdavo baisu, jog galiu netekti pusiausvyros, tad dalis labai įdomių kadrų užfiksuota tiesiog telefonu. O viena įsimintiniausių akimirkų – dideliame aukštyje sutiktas alpinis ožys. Buvo labai netikėta ir kartu be galo įdomu.

 

Nuotrauka
MENU FESTAS
Įkelta:
2024-07-24
Paskutinį liepos savaitgalį – 25–27 dienomis – Tauragė kviečia į jau tradicija tapusį menų ir muzikos festivalį „Menų Festas“. Lankytojai galės nemokamai mėgautis alternatyvios muzikos atlikėjų pasirodymais, tarp kurių – ir nauji, ir visiems puikiai pažįstami vardai. Festivalio metu bus galima susipažinti ir su kitomis meno formomis.
Nuotrauka
bijotai
Įkelta:
2024-07-24
Jei galvojate, kad prieš porą savaičių šurmuliavęs Bijotų dvaro festivalis baigėsi, jūs labai stipriai apsirinkate. Juk tai, kas smagu, reikia tęsti. Tad festivalis tęsiamas. Tik šį kartą ne pačiuose Bijotuose, o ir vėl Girdiškėje. Taip taip, festivalis savo baigiamajam renginiui kviečia į Girdiškės Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčią. Tą pačią, kurioje rugpjūčio mėnesį sninga, tą pačią, kurios altorius dabinasi ąžuolais.
Nuotrauka
Omaha
Įkelta:
2024-07-22
Įsivaizduojate orkestrą pasivadinusį jaunaisiais liūtais? Būna ir taip. „USA-Lithuania Young Lions Jazz Orchestra“. Tokį skambų pavadinimą pasirinko dviejų žemynų, dviejų bendradarbiaujančių miestų bendras jaunimo orkestras. Šiauliai ir Omaha suvienijo savo jėgas muzikoje ir subūrė unikalų kolektyvą iš jaunų džiazo muzikantų, kurie šią vasarą pradėjo savo gastroles po Ameriką ir Europą.
Nuotrauka
Zaneta
Įkelta:
2024-07-18
Tradiciškai, paskutinį liepos penktadienį tauragiškiai kviečiami į poetų ir dainų atlikėjų vakarą „Prie garažų“. Šiemet renginys paskelbtas festivaliu ir „įgijo veidą“ – jam sukurtas logotipas. O jame – renginio sielos, Meilutės Parnarauskienės veido siluetas. Kaip sako Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Projektų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja, laikinai direktoriaus pareigas einanti Žaneta Maziliauskienė, taip norėta įamžinti mylima kolegę.
Nuotrauka
festivalis
Andriaus Pelakausko nuotrauka
Įkelta:
2024-07-17
Šių metų festivalis, kurio pagrindinė tema šiais metais yra „Kultūros kraštovaizdžiai. Viršūnės“ šeštadienį, liepos 13 d. prasidėjo su Pradžios koncertu Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje.
Nuotrauka
bijotai
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-07-17
Ką planuojate veikti ateinantį šeštadienį? Susitikti su draugais, padrybsoti prie jūros ar padirbėti sode? Bijotų dvaro festivalio organizatoriai turi kitokį pasiūlymą: pabaigus suplanuotus darbus, su draugais ir bičiuliais ar šeima atvykti į Bijotus ir praleisti šeštadienio pavakarę Bijotų ąžuolų paunksmėje, kur vyks šeštasis Bijotų dvaro festivalis.  Nors sukaktis dar nedidelė – tik šešeri  metai, bet Bijotų dvaro festivaliui – tai jau nemažas istorijos ir gyvavimo tarpsnis. Ir tradiciškai festivalyje bus pramogų skirtingų pomėgių, muzikos, amžiaus grupių žmonėms.
Nuotrauka
Snekuciai
Įkelta:
2024-07-16
Klasika – nemiršta. Keičiasi laikai, santvarkos, kūrinių pavadinimai, bet tai, kas tikra – išlieka nežiūrint į visas aplinkybes. Ir tai, kas tinka bei patinka tūkstančiams žmonių ne viena dešimtmetį, galima jau drąsiai vadinti klasika. Tokią klasiką jau ateinantį penktadienį, liepos 19 dieną, bus galima pamatyti ir išgirsti Bijotuose. Bijotų dvaro festivalio scenoje karaliaus lietuviškas miuziklas „Šnekučiai“.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2024-07-05
Atidesni Tauragės radijo klausytojai, o ir mėgstantieji džiazą, dar labiau bliuzą puikiausiai prisimena radijo laidą „Su Meile apie bliuzą“.  Toks dviprasmiškas pavadinimas labai gražiai tiko šiai laidai: apie bliuzą su meile gražiai, informatyviai, išraiškingai, profesionaliai  kalbėdavo pati Meilė. Taip, tos laidos vedėja keletą metų buvo (koks negeras veiksmažodžio būtasis kartinis laikas – buvo) Meilė arba Meilutė Parnarauskienė, kurią tauragiškiai vadindavo tiesiog Meile, o rakiškėnai, mat Meilė buvo kilusi nuo Rakiškia krašta vadindavo Meila.
Nuotrauka
dainu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
Keli šimtai pagal lietuvių liaudies muziką sinchroniškai šokančių asmenų – toks reginys 2022 metais į atmintį įsirėžė ne vienam Vasaros estradoje Tauragės apskrities dainų šventę stebėjusiam tauragiškiui. Panašūs vaizdai bei pakili nuotaika susirinkusiųjų laukia šį šeštadienį Jurbarke. Apie pora tūkstančių šventės dalyvių bursis Jurbarko dvaro parke.
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2024-06-11
Šią savaitę du vakarai Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ skirti festivalio „Kvadratu“ parodų pristatymams bei susitikimams su autoriais. Šiandien, birželio 11 d. 17 val. Tauragės pilyje, Fotografijos galerijoje Svetlana Batura pristatys parodą „Giedraičių šeimos fotografijų archyvo tyrimas“, o rytoj Pilies parodų salėje įvyks jau antrasis susitikimas su parodos „Kaukių balius“ autoriumi, fotomenininku Jonu Staseliu, kuris šįkart plačiau papasakos apie 90-ųjų fenomeną – grožio konkursus ir atskleis pikantiškas jų organizavimo detales.
Nuotrauka
dainu
Įkelta:
2024-06-10
2024-ieji Lietuvoje – ypatingai dainingi, skambūs ir svarbūs – Lietuvos Respublikos Seimas 2024 metus paskelbė Dainų šventės metais. Mums šie metai išskirtiniai – Jurbarke organizuojama Tauragės regiono dainų ir šokių šventė, turinti gilias tradicijas. Bėgant metams daug kas kito, tačiau visada išliko siekis išsaugoti regiono dainų šventės tradiciją, kuri stiprina Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Tauragės rajonų savivaldybių kultūrinį tapatumą ir įvairiapusį bendradarbiavimą.
Nuotrauka
Boogie Boys PLGGG
Įkelta:
2024-06-05
Ne tiek daug europietiškų grupių gali pasigirti pavergę muzikos gerbėjus ir profesionalus džiazo gimtinėje Amerikoje. Viena iš jų – penktadienį, birželio 7 dieną, į Tauragę atvykstanti lenkų grupė „Boogie Boys“, kurie buvo didžiausio pasaulyje bliuzo konkurso „International Blues Challenge – Memphis, USA“ finalininkais, o jų albumas „Hey You“ yra patekęs į „Geriausio savo produkcijos albumo – International Blues Challenge 2010“ finalą. Tad tauragiškiams pasitaikė unikali proga Tauragės džiazo festivalyje išgirsti dar vienus pasaulinio lygio atlikėjus
Nuotrauka
kvadratu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-30
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2024 metais ieško bendruomenę vienijančių vardiklių, todėl šįmet festivalyje „Kvadratu“ tyrinėsime kartų polilogą.
Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-05-28
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.