Į Alpes kopusį Pijų nustebino aukštai sutiktas gyvūnas
Įkelta:
2020-12-31
Nuotrauka
pijus
Aprašymas

Pijus ryžosi pavojingai, bet įspūdingai kelionei. V. Subačienės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
al
,
Nuotrauka
al

Fotografas Pijus Beizaras, kilęs iš Jurbarko, šiuo metu gyvena Vokietijoje. Tuo metu, kai dėl COVID-19 užkrato visos pasaulio valstybės uždarė savo sienas, daugybė keliautojų iš Lietuvos prarado galimybę išvykti svetur. Tačiau Pijus turėjo galimybę nuvykti į Alpes, besidriekiančias nuo Viduržemio jūros per Vokietiją iki Panonijos lygumos.

Vaikinas su „Tauragės žinių“ skaitytojais pasidalijo vaizdais, kurių šiais metais daugelis lietuvių išvysti neturėjo galimybės.

– Kaip sugalvojote nuvykti į Alpes? 

– Šių metų pradžioje nė neplanavau vykti į Alpes, tačiau, kai pasaulį sukaustė pandemija, teko atšaukti suplanuotas atostogas Lietuvoje. Gyvenu Vokietijoje, dėl to nusprendžiau pakeliauti po ją. Ir staiga supratau, kad labai noriu į Alpes. 

Kelionę suplanavau rudenį. Žinoma, laikiausi visų įmanomų saugumo ir higienos rekomendacijų. Daugiausia laiko praleisdavau gryname ore, toli nuo žmonių. 

Atvykęs į Alpių papėdę išvydau įspūdingą vaizdą. Tačiau šių emocijų nė nepalyginsi su tomis, kurios užplūdo kopiant aukštyn. 

Nuotrauka
alpes

– Laipiojote aukštuose kalnuose. Ar nebuvo baisu? 

– Taip, pirmą kartą gyvenime buvau taip aukštai. Nebuvau padaręs visų „namų darbų“, tad tikrai buvo akimirkų, kai galvojau, jog teks nutraukti kopimą į viršų, o kartais ir buvo baisu ne taip pakreipti koją, nes pasukęs akis į šoną dažnai galėjai matyti tik statų skardį.
Leisdamasis žemyn taip pat padariau klaidų – ne taip suskaičiavau laiką, todėl kelyje pradėjo temti. Akimirką jau buvau pradėjęs panikuoti: plačių takų nėra, tik siauri praminti takeliai per akmenis, šakas ir stačias nuokalnes, todėl tamsoje  itin sunku orientuotis net tada, kai turi kuo pasišviesti. Bet viskas baigėsi gerai. Kelią atgal šiek tiek paklaidžiojęs radau.

– Kaip pavyko susitvarkyti su temperatūrų skirtumais?

– Kalno papėdėje temperatūra buvo ganėtinai maloni, apie 14–16 laipsnių šilumos. Tačiau kopiant į viršų tapo vis vėsiau. Tuomet atsirado sniegas. Viršūnėje pamačiau tiek sniego, kiek jau seniai nesu matęs – juk Europoje žiemos atšilusios, tokius vaizdus pavyksta pamatyti vis rečiau. Be to, viršuje oras yra retesnis, todėl kvėpuoti pradėjau gerokai dažniau, o širdis plakė greičiau. Tai normalus reiškinys, kai žmogus kopia į kalnus.
Tam jau buvau pasiruošęs – žinojau, kad temperatūra kylant aukštyn gali smarkiai nukristi. Taigi pasirūpinau tinkama apranga, apsirengus ją papėdėje nebuvo per šilta, o viršūnėje – per šalta.

– Kiek kilometrų į aukštį pavyko užkopti?
Aukščiausiai užkopiau į apytiksliai 2050 metrų aukštį. Pažadėjau sau, kad kitąmet pamėginsiu pasiekti 2500 metrų viršūnę.

Nuotrauka
p

– Kiek per dieną nueidavote pėsčiomis?
– Nueidavau apie dvidešimt kilometrų kasdien. Nors buvo ir tingesnių dienų. Daugiausiai nuėjau trisdešimt kilometrų.
Kur apsistodavote?

– Dažniausiai viešbučiuose. Kadangi kainos nukritusios, juk viešbučių sektorius išgyvena krizę ir lankytojų laukia kaip išganymo, išties buvo galima rasti gerų pasiūlymų nakvynei.

– Ką patartumėte į Alpes žygiuoti išsiruošusiam keliautojui?
– Patarčiau gerai pasidomėti visais kelionės ypatumais. Nuo to, kokią avalynę geriau rinktis, iki to, kiek laiko skirti pačiam kopimui, kokį kelią geriau pasirinkti. Būtinai reikia pasirūpinti vandens atsargomis. Būtent dėl to aš padariau klaidą. Visa laimė, kad Alpėse nemažai šaltinių, tad pavyko pasipildyti atsargas pakeliui. 

Kad netektų susidurti su dideliais sunkumais, kopimui į Alpes tikrai reikia išties gerai pasiruošti.

Nuotrauka
bazn

– Jūsų pomėgis – fotografija. Kaip ją atradote?
– Į fotografiją įsitraukiau labai seniai. Prieš daugiau nei dešimt metų, kai gavau pirmąjį savo veidrodinį fotoaparatą dovanų, ėmiau fotografuoti. Tada labiausiai buvo įdomūs visi techniniai aspektai, tačiau su laiku pradėjau vis labiau jausti, kad ir meninė pusė man nėra svetima.

– Kokius vaizdus fiksavote Alpėse? Kas ten traukė jūsų akį?

– Kelionės metu dažnai sunku buvo paleisti fotoaparatą iš rankų. Fotografavau viską, kas man atrodė nematyta ir įdomu. Alpėse ne visada užtekdavo laiko ir drąsos išsitraukti fotoaparatą iš kuprinės. Kartais būdavo baisu, jog galiu netekti pusiausvyros, tad dalis labai įdomių kadrų užfiksuota tiesiog telefonu. O viena įsimintiniausių akimirkų – dideliame aukštyje sutiktas alpinis ožys. Buvo labai netikėta ir kartu be galo įdomu.

 

Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-29
Vasario 28 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja, žurnalistė Evelina Daciūtė. Į susitikimą su knygų autore atskubėjo per septyniasdešimt mokinių iš Tauragės M. Mažvydo ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijų.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-28
2024 m. kovo 5 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9 pristatomos dvi knygos: Tauragės kraštotyros draugijos leidinys „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos leidinys „Kuršių nerijos nacionalinis parkas“. Šios knygos skirtos mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti gimtąjį kraštą.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.
Nuotrauka
sausio 13
Romualdo Požerskio nuotrauka
Įkelta:
2024-01-13
Minime 1991 metų Sausio 13-osios įvykius. Jau trisdešimt treji metai prabėgo nuo tų nepamirštamų dienų. Labai svarbu išsaugoti atminimą ir perduoti jaunesniesiems mūsų šalies piliečiams tų įvykių liudininkų pasakojimus. Tauragiškis Mindaugas Macas sutiko pasidalinti prisiminimais apie tuos laikus.
Nuotrauka
dainų dainele
Įkelta:
2024-01-11
Švelniai žiemišką sausio 10-ąją Tauragės meno mokyklos pilies salėje šurmuliavo gausus būrys jaunųjų atlikėjų, jų mokytojų, tėvelių ir gerbėjų. Salė buvo pripildyta muzikos garsų, žodžių, jaudulio, susikaupimo, nekantrumo, laukimo, geriausių linkėjimų ir džiaugsmo. Vyko Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė 2024“ rajoninis etapas. 1974 metais prasidėjęs Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ šiemet mini 50 metų jubiliejų! Džiugu, kad tauragiškiai myli šį konkursą ir aktyviai jame dalyvauja.
Nuotrauka
sausio 13
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-09
Sausio 12 d., penktadienį, Tauragėje bus minima Laisvės gynėjų diena. 1991 m. tūkstančiai beginklių Lietuvos žmonių drąsiai priešinosi sovietų karinei agresijai. Ši diena simbolizuoja pergalę ir pasipriešinimą, ragina branginti ir niekada nepamiršti aukų už laisvę.
Nuotrauka
minejimas
Aušros Norvilienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Šių metų gruodžio viduryje žymiai mūsų krašto partizanei Onai Lešinskaitei-Švedienei būtų sukakę šimtas metų. Tremties ir rezistencijos muziejus bei Lietuvos šaulių sąjungos 702-osios Tauragės J. Kasperavičiaus kuopos šauliai gruodžio 18 dieną organizavo partizanės gimimo šimtmečio paminėjimą.
Nuotrauka
sakviecio dirbtuves
Dorotos Ivanauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Artėjančios Kalėdos ir pasiruošimas joms kelia malonių rūpesčių galvojant apie tai, kaip kuo šventiškiau pasipuošti namus, kuo pradžiuginti šeimos narius, kokią staigmeną padaryti draugams, artimiesiems. O štai bendruomeninį verslą sukūrusiai Šakviečio bendruomenei šis laikotarpis labai darbingas – džiugina ne tik įsivažiuojantis verslas, bet ir galimybė išpildyti klientų norus, įgyvendinti jų svajones. 
Nuotrauka
zasu turgus
Pagėgių savivaldybės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-12-15
Jau šį šeštadienį, nuo 11 val., Pagėgių savivaldybės kultūros centras kviečia į tradicinį kasmetinį „Kalėdinį žąsų turgų Mažojoje Lietuvoje“. Organizatoriai taip siekia atkartoti Smetonos laikų turgų, o dalyviams ir žiūrovams dovanoti teatralizuotą reginį.
Nuotrauka
sapelis
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2023-12-14
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta tauragiškio vaikų poeto Jono Jakštaičio knyga „Takelis į namus“. Tai jau dvyliktoji autoriaus knyga, tradiciškai papuošta Žygaičių gimnazijos moksleivių (mokytoja Birutė Bacevičienė) ir poeto vaikaičių kurtais piešiniais. 
Nuotrauka
jovarai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-13
Artėjant gražiausioms metų šventėms vis ryškiau ir išmoningiau puošiamos viešosios erdvės, džiugina ne tik Pilies aikštėje praėjusį savaitgalį įžiebta pagrindinė miesto eglė – šventinė nuotaika kuriama ir bendruomenėse. O štai Jovarų mikrorajone kalėdinę dvasią kelia ne tik eglutė, bet ir nykštukai. 
Nuotrauka
taurages kulturos rumai
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-08
Šį šeštadienį Tauragės kultūros rūmuose vyraus jaunimas. Kodėl būtent šį šeštadienį? Todėl, kad šį šeštadienį prasideda labai įdomus seminaras, susijęs su renginiais, o vakare šį seminarą vainikuos jaunimui skirta diskoteka.