Mokytojams pagalbos ranką tiesia rašytojai ir teisininkai
Įkelta:
2021-01-08
Nuotrauka
justinas
Aprašymas

Justinas Žilinskas. Asmeninio albumo nuotrauka

Žinomas vaikų rašytojas, bardas, teisės mokslų dėstytojas Justinas Žilinskas ėmėsi iniciatyvos – nemokamai papasakoti moksleiviams apie knygų rašymą, leidybą ir kitus dalykus, tuo pagelbėdamas mokytojams. Per vieną pusdienį sulaukė tiek prašymų, kad registraciją teko stabdyti. Prioritetą sostinėje gyvenantis vyras teikė regionams, mažoms mokykloms. Tarp užsiregistravusių yra ir Tauragės mokyklų.

Ištiesė pagalbos ranką

„Regis, karantine sėdėsime dar ilgai. Tad tęsiu minimalią pagalbą, kurią galiu pasiūlyti mokytojams: jeigu norite atsikvėpti ir paįvairinti pamoką, aš pasiruošęs papasakoti vaikams apie tai, kaip gimsta knygos, apie kūrybą ir jos stebuklus, pažaisti su jais kūrybinių, vaizduotės lavinimo žaidimų, ar tiesiog – pasikalbėti. Jeigu būtų susidomėjimas ne tik kūryba, bet ir teise – taip pat galiu. Pirmumą teiksiu mokykloms ne Vilniuje“, – pirmadienį savo feisbuko paskyroje rašė žinomas rašytojas, J. Žilinskas.

Kaip trijų vaikų tėvas pasakojo „Tauragės žinioms“, tokia idėja kilo dar pirmojo karantino metu ir tęsiama dabar kaip pagalba mokytojams.

– Kai ištiko pirmasis karantinas ir mano įvairūs draugai griebėsi įvairiausių veiklų, kad padėtų žmonėms, užkluptiems karantino, paklausiau savęs: o ką galiu aš padaryti? Deja, gyvenu tokį gyvenimą, kad negaliu imtis pilnavertės savanorystės – vežioti maistą, padėti ligoninėse ir pan., nes turiu tris namie besimokančius vaikus, mes abu su žmona dirbame, tad telieka virtuali pagalba. Ir pagalvojau – mokytojams sunku, juk ne tik pats esu dėstytojas, bet ir mokytojų daug pažįstu, ir nuotolinis mokymas jiems yra daug didesnis krūvis – ir dalykiškai, ir emociškai. Tad jeigu aš galiu – pamėginsiu bent po keletą valandų per savaitę perimti jų vaikų dėmesį, kad jie galėtų ir atsikvėpti, ir vaikams gal bus šioks toks monotonijos išblaškymas. Taip per pirmąjį, pavasarinį karantiną surengiau per 30 susitikimų. Dabar atėjo dar bjauresnis metas – nes ir pavasaris toli, ir nuovargis visų vis didesnis, ir, deja, antroji banga parodė, kad pirmosios kaip ir neturėjome, – pasakojo J. Žilinskas.

Ryte parašęs žinutę, tikėjausi, kad sulauksiu kokių 20–30 kvietimų, bet dar vakarui neatėjus turėjau stabdyti registraciją, kai pamačiau 130 registracijų ir dar dešimtį žinučių asmeniškai (tuo metu kaip tik automobiliu buvau įklimpęs į duobę aplinkiniuose miškuose – tad bandžiau ir pagalbą prisišaukti, ir šitą reikalą suvaldyti, ir į žinutes atsakinėti). Supratau, kad tiek norinčių niekaip neapžiosiu, tad dabar mėginu kažkaip suderinti norus ir galimybes, – stebėjosi J. Žilinskas.

 

Poreikis pritrenkė

Jis pats dirba su studentais teisės mokslų srityje, rašo knygas vaikams. Sako, įprastai iki pandemijos keliaudavo po mokyklas – vienas pats ar su kitais bičiuliais rašytojais. Kalbėdavosi su vaikais apie kūrybą, apie knygas. Porą pusmečių keliavo su Laisvės TV projektu „Padrąsinti, įkvėpti, palaikyti“, kurio metu žinomi šalies kūrėjai, specialistai lankydavosi mokyklose. Tad tokia veikla jam nebuvo svetima. Vos paskelbęs registraciją turėjo ją stabdyti – prašymų buvo tiek daug, kad nebūtų galėjęs su visais susitikti.

– Poreikis mane pritrenkė. Ryte parašęs žinutę, tikėjausi, kad sulauksiu kokių 20–30 kvietimų, bet dar vakarui neatėjus turėjau stabdyti registraciją, kai pamačiau 130 registracijų ir dar dešimtį žinučių asmeniškai (tuo metu kaip tik automobiliu buvau įklimpęs į duobę aplinkiniuose miškuose – tad bandžiau ir pagalbą prisišaukti, ir šitą reikalą suvaldyti, ir į žinutes atsakinėti). Supratau, kad tiek norinčių niekaip neapžiosiu, tad dabar mėginu kažkaip suderinti norus ir galimybes, – stebėjosi J. Žilinskas.

Prioritetas regionams

Prioritetą vyras teikė ne Vilniui, bet regionams, mažesniems miesteliams. Tarp užsiregistravusių yra ne tik Tauragės, bet ir kitų aplinkinių miestų, miestelių mokyklų mokytojai. J. Žilinskas dėlioja sąrašus, sako, gal pavyks kai kurių mokyklų klases sujungti į bendrą užsiėmimą. Regionus pasirinko, nes sostinė ir taip daug gauna bei žino, kur ką galima pasiimti. Regionuose, pasak pašnekovo, mažiau pasiūlos ir patys mokytojai gal ne viską randa.

–  Be to, pirmojo karantino metu Vilnius labai aktyviai kvietė, turėjau nusibosti, – juokiasi rašytojas.

Sulaukia netikėtų klausimų

Kaip vyksta tokie užsiėmimai? Pašnekovas pasakoja, kad tai įvairūs pokalbiai apie kūrybą plačiąja prasme.

– Prisikviesti dabar jau nepavyks, nors mačiau, kad tauragiškiai užsiregistravo, tai, tikiuosi, pasimatysim. Būdas, žinoma, nuotolinis – jungiuosi į klasių mokymosi aplinkas, o tada – kaip jau nutinka. Paprastai kalbu apie kūrybą, bandau parodyti įvairiausias jos formas (pavyzdžiui, programavimas ar dviračio taisymas man irgi – kūryba), kartais žaidžiame kūrybinius žaidimus, pasakoju ir apie savo knygas, apie galimybes, kurias mums teikia ne tik knygos, bet ir youtube ar įvairios ugdančios programėlės, – pasakojo J. Žilinskas.

Sako, kiekvieną kartą pokalbis gali pasisukti netikėta linkme, viskas priklauso nuo pačių klausytojų.

– Kiekvienas susitikimas – skirtingas. Paprastai jame būna ir drąsesnių, ir kuklesnių, tai drąsuoliai griebia eterį ir užmėto klausimais, kartais parodo man ir savo augintinius, arba, pasigavęs mano mintį, būtinai papasakoja, kad irgi turi panašių patirčių.

Nors rašytojo knygos skirtos labiau jaunesniems skaitytojams, bet šios pamokos gali būti įdomios ne tik jauniems, bet ir vyresnių klasių mokiniams.

– Kadangi nėra griežtos pamokos struktūros ir ji varijuoja priklausomai nuo to, kur veda susitikimas, tai bendrauju ir su pradinukais, ir su vyresniais, kartais tenka ir išbandymų paaugliais. Aš stengiuosi būti toks „dėdė iš Zoomo“, su kuriuo galima kalbėti apie ką tik nori – ir ne tik apie knygas, skaitymą, kūrybą, o kartais net apie sunkius dalykus: smurtą, patyčias, kitas nemalonias patirtis, juk vaikams ir tai rūpi, – neslėpė pašnekovas.

 

 

Birute, palik savo diske, nežinau, kur dėti. Sveikatos kol kas negaunu, gal ten reikės

Nuotrauka
dainu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
Keli šimtai pagal lietuvių liaudies muziką sinchroniškai šokančių asmenų – toks reginys 2022 metais į atmintį įsirėžė ne vienam Vasaros estradoje Tauragės apskrities dainų šventę stebėjusiam tauragiškiui. Panašūs vaizdai bei pakili nuotaika susirinkusiųjų laukia šį šeštadienį Jurbarke. Apie pora tūkstančių šventės dalyvių bursis Jurbarko dvaro parke.
Nuotrauka
kvadratu
Įkelta:
2024-06-11
Šią savaitę du vakarai Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ skirti festivalio „Kvadratu“ parodų pristatymams bei susitikimams su autoriais. Šiandien, birželio 11 d. 17 val. Tauragės pilyje, Fotografijos galerijoje Svetlana Batura pristatys parodą „Giedraičių šeimos fotografijų archyvo tyrimas“, o rytoj Pilies parodų salėje įvyks jau antrasis susitikimas su parodos „Kaukių balius“ autoriumi, fotomenininku Jonu Staseliu, kuris šįkart plačiau papasakos apie 90-ųjų fenomeną – grožio konkursus ir atskleis pikantiškas jų organizavimo detales.
Nuotrauka
dainu
Įkelta:
2024-06-10
2024-ieji Lietuvoje – ypatingai dainingi, skambūs ir svarbūs – Lietuvos Respublikos Seimas 2024 metus paskelbė Dainų šventės metais. Mums šie metai išskirtiniai – Jurbarke organizuojama Tauragės regiono dainų ir šokių šventė, turinti gilias tradicijas. Bėgant metams daug kas kito, tačiau visada išliko siekis išsaugoti regiono dainų šventės tradiciją, kuri stiprina Jurbarko, Pagėgių, Šilalės, Tauragės rajonų savivaldybių kultūrinį tapatumą ir įvairiapusį bendradarbiavimą.
Nuotrauka
Boogie Boys PLGGG
Įkelta:
2024-06-05
Ne tiek daug europietiškų grupių gali pasigirti pavergę muzikos gerbėjus ir profesionalus džiazo gimtinėje Amerikoje. Viena iš jų – penktadienį, birželio 7 dieną, į Tauragę atvykstanti lenkų grupė „Boogie Boys“, kurie buvo didžiausio pasaulyje bliuzo konkurso „International Blues Challenge – Memphis, USA“ finalininkais, o jų albumas „Hey You“ yra patekęs į „Geriausio savo produkcijos albumo – International Blues Challenge 2010“ finalą. Tad tauragiškiams pasitaikė unikali proga Tauragės džiazo festivalyje išgirsti dar vienus pasaulinio lygio atlikėjus
Nuotrauka
kvadratu
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-30
Konfliktai nepalieka žmogaus, nors jie turėtų būti išaugami kaip vaikystėje nešioti batai. Europos konfliktų fone, vienu metu kalbant skirtingoms kartoms, užuot akcentavus skirtumus, Tauragės krašto muziejus „Santaka“ 2024 metais ieško bendruomenę vienijančių vardiklių, todėl šįmet festivalyje „Kvadratu“ tyrinėsime kartų polilogą.
Nuotrauka
jazzz
Organizatorių nuotraukos
Įkelta:
2024-05-28
Diena kita irrrrrr...... bus atidarytas dešimtasis festivalis „Džiazo dienos Tauragėje“. Šiandien nesižvalgysime atgal, neaptarinėsime to, kas buvo nuveikta per tą dešimtį metų. Paliksime laiko ir žodžių festivalio sezono pabaigai, kai jau bus galima atsigręžti atgal ir apibendrinti tai, kad buvo, tai, ko reikia ir tai, kas, galbūt, bus.
Nuotrauka
poezija
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-05-27
Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka poezijos mylėtojus tarptautiniu festivaliu „Poezijos pavasaris“ džiugina nuo 2001-ųjų metų. Festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Tai didžiausias Lietuvoje literatūros renginys, kurio išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų ir esė apie literatūrą almanachas „Poezijos pavasaris“.
Nuotrauka
dziugiena
Įkelta:
2024-05-20
Dvi dienas Pilies kiemelyje, Vaikų literatūros skyriuje ir Viešosios bibliotekos skaitykloje šurmuliavo lėlių teatrų šventė „DŽIUGENA 2024“. Šis festivalis tauragiškius džiugina jau 5 metai ir yra virtęs į didelę ir vaikų labai laukiamą šventę. Šiais metais tai lyg vaikiškas, smagus jubiliejus.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 18 d. startuoja kasmet Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ rengiamas festivalis KVADRATU. Muziejininkai pristato šių metų festivalio PROGRAMĄ ir temą: kartų polilogas.
Nuotrauka
k
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2024-05-15
Kada naktį leidai pilyje? Gegužės 18 d., Muziejų naktį, Tauragėje tokia galimybė bus! Jau šį šeštadienį visa Europa minės Tarptautinę muziejų dieną, o Tauragės krašto muziejus „Santaka“, susivienijęs su festivaliu Tauragė JAZZ, pasiūlys ne tik edukacinę, bet ir muzikinę programą. Vakarą pilyje praturtins ir startuojantis festivalis KVADRATU, muziejaus rengiamas jau šeštus metus.
Nuotrauka
dziazas
Remis Ščerbauskas foto
Įkelta:
2024-04-29
Džiazas... Sakysit, kiek gi galima apie jį? Ne tik galima, bet ir reikia. Kodėl? Na, kaip teigia visagaliai internetiniai šaltiniai, džiazas - tai visuotinė universali laisvės ir geranoriškumo kalba, kuri vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, puoselėja, skatina taiką, tarpusavio supratimą, dialogą ir toleranciją. Ir nepasiginčysi. Ir dar: 2011 metais UNESCO nutarė, kad nuo šiol balandžio 30-oji bus Tarptautine džiazo diena. Jei yra tokia diena, reikia ją švęsti.
Nuotrauka
metų knyga
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-25
Startuojant Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojamai nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, jų išvakarėse vyko 11-ąjį kartą vykstančio konkurso „Tauragės metų knyga“ nugalėtojų apdovanojimai.
Nuotrauka
KVMT
Dainiaus Kažukausko nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Publikai duris atveria Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas, galintis pasigirti viena geriausių akustikų šalyje, romantiškų pavadinimų „Jūros" ir „Marių" salėmis, moderniausiomis technologijomis ir patogumu kiekvienam čia apsilankysiančiam. Teatro kuriamas kokybės ženklas –  amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-04-19
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.