Šakviečio bendruomenės dirbtuvėse – darbingos Kalėdų laukimo nuotaikos
Įkelta:
2023-12-19
Nuotrauka
sakviecio dirbtuves
Nuotraukos autorius:
Dorotos Ivanauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Reda Pudževelienė ir Dorota Ivanauskienė

,
Nuotrauka
sakviecio dirbtuves
Nuotraukos autorius:
Dorotos Ivanauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Aprašymas

Šiuo metu Šakviečio dirbtuvėse – pats darbų įkarštis 

 

Artėjančios Kalėdos ir pasiruošimas joms kelia malonių rūpesčių galvojant apie tai, kaip kuo šventiškiau pasipuošti namus, kuo pradžiuginti šeimos narius, kokią staigmeną padaryti draugams, artimiesiems. O štai bendruomeninį verslą sukūrusiai Šakviečio bendruomenei šis laikotarpis labai darbingas – džiugina ne tik įsivažiuojantis verslas, bet ir galimybė išpildyti klientų norus, įgyvendinti jų svajones. 

Nepabūgo iššūkių

Iššūkių nebijanti Šakviečio bendruomenė numynė netrumpą kelią ir šiandien jau gali džiaugtis įsibėgėjančiu verslu – įkurtos Šakviečio bendruomenės dirbtuvės, sukurtos dvi darbo vietos. 

– Nėra taip paprasta sukurti bendruomeninį verslą, bet rankų nenuleidome ir dabar jau džiaugiamės tuo, kad galime realizuoti savo idėjas, – sako viena verslo kūrimo iniciatorių, aktyvi bendruomenės narė, o neseniai ir Šakviečio seniūnaite išrinkta Dorota Ivanauskienė. 

Pasak prieš 14 metų įkurtos Šakviečio apylinkės bendruomenės atstovės, paraiškos verslui kurti parengimas ir pateikimas Vietos veiklos grupei, per kurią skirtas finansavimas, užtruko beveik metus. 

– Idėją išgryninti nebuvo sunku, nes anksčiau ne vienerius metus dirbau reklamos gamybos srityje. Džiugu, kad paraiška buvo patvirtinta, gautas finansavimas įrangai pirkti, – vardijo Dorota.

Dirbtuvėlės spalį kukliai paminėjo pirmuosius veiklos metus.  

Idėjų nestokoja

Įėjus į Šakviečio bendruomenės dirbtuves akys pirmiausia krypsta į gausybę dirbinių ir jų pavyzdžių. Ir ko tik čia nerandi – nuo vos įžiūrimų iš odos pagamintų emblemų iki nemažų dėlionių, didžiulių reklaminių stendų. 

Dirbtuvėse plušančios moterys – Dorota ir jos kolegė bendruomenės pirmininkė Reda Pudževelienė – pirmiausia rodo turimą įrangą ir viena per kitą pasakoja, kam kuris įrenginys skirtas. 

Nuotrauka
sakviecio dirbtuves
Dorotos Ivanauskienės asmeninio albumo nuotrauka

Paklaustos, kokie gaminiai populiariausi, pašnekovės vardija: įvairiausia spauda ant tekstilės, stalo žaidimai, dėlionės, įvairūs stoveliai, arbatos dėžutės su užrašais, graviruoti puodeliai bei gertuvės, padėkliukai puodeliams, raktinės, įvairios namų dekoracijos, laikrodžiai iš faneros, medaliai ir apdovanojimai iš organinio stiklo, kartoninės dėžutės.

– Iš tikrųjų tautiečiai labai originalūs, pačių netikėčiausių idėjų turi, o mes jas padedame realizuoti, – šypsosi Dorota. 

Paprašyta prisiminti keisčiausius ar labiausiais nustebinusius klientų norus kiek pagalvojusi pašnekovė paminėjo klientą, kuris atnešė sieninį laikrodį ir prašė jį „sumoderninti“. 

Kalėdos – dovanų metas

Nors, kaip pripažįsta dirbtuvėse besidarbuojančios bendruomenės atstovės, klientų susirasti nėra taip paprasta, šiuo metu užsakymų netrūksta.

– Bet praėjus kalėdiniam bumui užsakymų vėl ieškosime visais įmanomais būdais. Tiesa, jau džiugina tai, kad po metų darbo sulaukiame sugrįžtančių klientų, kreipiasi išgirdusieji gerų atsiliepimų. Ne veltui sakoma, kad geriausia reklama – iš lūpų į lūpas, – smagiais kasdienybės momentais džiaugiasi pašnekovės.   

Vis dėlto jos pastebi, kad tautiečiai taupo. 

– Juk maisto sąskaita nesutaupysi, tačiau galvodami apie dovanas ir žmonės, ir įmonės nėra linkusios išlaidauti, – pastebėjimais dalijasi Dorota.

Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
prieš 6 valandas
Dar 2023-iųjų gruodį prasidėjęs Dainų šventės žygis per Lietuvą aplankė dešimt savivaldybių – Kretingą, Vievį, Pasvalį, Lazdijus, Jonavą, Marijampolę, Anykščius, Nemenčinę, Mažeikius ir Plungę.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-04-12
Ketvirtadienio vakarą B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta 9-oji Evos Tombak knyga „Popietės laikas: mitai ir tiesa apie senėjimą“.
Nuotrauka
salemonas
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotraukos
Įkelta:
2024-04-10
Antradienio  vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje rinkosi tauragiškiai, kurie nekantravo susitikti su Lietuvoje gerai žinomu rašytoju, aplinkosaugininku, fotografu, gamtininku, radijo laidų vedėju, daugybės premijų laureatu, jau beveik 100 knygų autoriumi – Selemonu Paltanavičiumi.
Nuotrauka
proda
Įkelta:
2024-04-03
Balandžio 4 d., ketvirtadienį, 17 val. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ Fotografijos galerijoje, atidaroma vilniečio fotografo Levo Žiriakovo analoginės fotografijos paroda „Kūrėjai“. Ekspozicijoje – Lietuvos ir užsienio menininkų portretai, užfiksuoti 1994–2023 metais. Paroda veiks iki 05.24 d. Organizatorius – Tauragės krašto muziejus „Santaka“.
Nuotrauka
pijus
Įkelta:
2024-03-29
Ketvirtadienį į Tauragės Viešąją biblioteką skubėjo repo mylėtojai. Čia lankėsi Pijus Opera – jaunosios kartos repo atlikėjas, vienas žymiausių repo improvizacijos puoselėtojų Lietuvoje. Atlikėjas, kuris drąsiai maišo poeziją su naujovišku skambesiu, daug dėmesio skiria žodžiui, bet nemažiau ir geram vakarėliui. Pradėjęs nuo repo kovų, per trumpą laiką užaugo iki įsirašymo į Lietuvos rekordų knygą. 2023 metais jis pateko į Lietuvos istoriją
Nuotrauka
6okiai
Įkelta:
2024-03-29
Kovo 28 dieną, po metų pertraukos, į „Šaltinio“ progimnaziją sugužėjo būrys šokėjų, puoselėjančių tradicinius šokius. Varžytis pradedančiųjų – t.y. nedidelę patirtį - šokėjų grupėje panoro net 52 poros iš Tauragės rajono mokyklų. Jaunieji atlikėjai pašoko net keturis tradicinius šokius: „Vėdars“, „Tancius“, „Lelinderis“ ir „Drėbinikė“.
Nuotrauka
biblioteka
B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-22
B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje vyko degustacija „Elzaso skonis ir kvapas“. Oceane Pierrotte šį kartą papasakojo apie Elzaso regiono vynus, jų ypatybes, skonius ir kvapus.
Nuotrauka
nuziejus
Fotografijų autorius Mindaugas Černeckas
Įkelta:
2024-03-15
Visoje Lietuvoje siekiama išsaugoti, įprasminti Sąjūdžio ir sąjūdiečių atmintį. Tauragės krašto muziejus „Santaka“ jau keletą metų šiai temai skiria ypatingą dėmesį. 2021 metais Tremties ir rezistencijos muziejuje buvo įkurtas Sąjūdžio kambarys, pernai, minint LPS 35-etį, sukūrė dokumentinį filmą „Sąjūdis tauragiškių prisiminimuose“. Siekdami tiek filmą, tiek  informaciją apie Tauragės sąjūdį pristatyti patraukliau, įdomiau, lankytojams buvo pristatytas ir interaktyvus stendas. Tačiau, tauragiškių sąjūdiečių džiaugsmą, nuolat temdė vienintelis klausimas – „O kur mūsų archyvas, kur mūsų posėdžių protokolai?“ Ir jie atsirado!
Nuotrauka
dainų
Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-03-14
Kaip abiturientai nuo šimtadienio su džiaugsmu ir nerimu pradeda skaičiuoti dienas iki egzaminų, taip ir kultūros atstovai, saviveiklininkai po apžiūrų pradeda laiko atskaitą iki dainų šventės. Šiemet ji – neeilinė. Lietuvos Dainų šventė minės 100 jubiliejų. Net ir kelis dešimtmečius dalyvaujantys Dainų šventėse, jaudinasi, tikėdamiesi, kad būtent jų kolektyvas paklius į jubiliejinę šventę.
Nuotrauka
vaikai
Įkelta:
2024-02-29
Vasario 28 dieną Viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja, žurnalistė Evelina Daciūtė. Į susitikimą su knygų autore atskubėjo per septyniasdešimt mokinių iš Tauragės M. Mažvydo ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijų.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-28
2024 m. kovo 5 d., 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje, J. Janonio g. 9 pristatomos dvi knygos: Tauragės kraštotyros draugijos leidinys „Tauragės krašto dvarų beieškant“ ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos leidinys „Kuršių nerijos nacionalinis parkas“. Šios knygos skirtos mėgstantiems keliauti ir norintiems pažinti gimtąjį kraštą.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-21
Praėjusį savaitgalį Briuselyje vykusiame tarptautiniame šviesos meno instaliacijų festivalyje „The Bright Festival“ atgijo tauragiškių Raimondo Kavaliausko ir Nerijaus Ališausko skulptūra „Pasakų milžinas“. Europos Sąjungai (ES) šįmet pirmininkaujanti Belgija prie festivalio kvietė prisijungti vietos kūrėjus bei Lietuvos ir kitų ES šalių kultūros partnerius. Pusę milijono lankytojų sulaukusiame festivalyje instaliacija pristatyta minint Lietuvos prisijungimo prie Europos Sąjungos 20-metį.
Nuotrauka
knyga
Įkelta:
2024-02-21
Vasario 21-ąją – Tarptautine gimtosios kalbos diena. Kaip teigiama Šventajame rašte, senais laikais žmonės kalbėję viena kalba. Jų kalbas sumaišęs Dievas, kai tie užsimanę pastatyti Babelio bokštą, kuriuo galėtų Dievą pasiekti.
Nuotrauka
milžinas
Vaida Leščauskaitė
Įkelta:
2024-02-16
Visi prisimename 2021 metų Kalėdas, kuomet Jūros upės parke praeivių žvilgsnius traukė  didžiulė milžino skulptūra, kuri mažiems ir dideliems pasakojo Elnio Devyniaragio istoriją, primenančią senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą kalėdinio laikotarpio versiją.  
Nuotrauka
pistatymas
Įkelta:
2024-02-05
Ketvirtadienio vakarą Viešojoje bibliotekoje pristatyta kraštiečio Kęstučio Macijausko knyga „Šordinas“. Knygos autorius – Klaipėdos dramos teatro aktorius ir režisierius, daugeliui pažįstamas kaip Algimantas iš TV serialo „Naisių vasara“. Už antraplanį vaidmenį 2015 m. pelnė Auksinį scenos kryžių.
Nuotrauka
sausio 13
Romualdo Požerskio nuotrauka
Įkelta:
2024-01-13
Minime 1991 metų Sausio 13-osios įvykius. Jau trisdešimt treji metai prabėgo nuo tų nepamirštamų dienų. Labai svarbu išsaugoti atminimą ir perduoti jaunesniesiems mūsų šalies piliečiams tų įvykių liudininkų pasakojimus. Tauragiškis Mindaugas Macas sutiko pasidalinti prisiminimais apie tuos laikus.