Šunų grožio paslaugos mieste primena žmonių: estetika tai, ar išlepimas?
Įkelta:
2020-02-07
Nuotrauka
Aprašymas

Internete publikavus šią nuotrauką sulaukta labai įvairių vertinimų

,
Nuotrauka
Aprašymas

Grožio salono „Čiau“ savininkė Sada Monstienė ir Tina

Dariaus ir Girėno gatvėje jau 1,5 metų veikia šunų grožio salonas „Čiau“. Šunys čia išmaudomi, apkerpami, nukerpami jų nagai, jei yra poreikis, nugaros kailis gali būti išskutinėtas itin madingai –„eglute“. Į grožio saloną augintinius atveda ne tik savo šunis trokštantys papuošti savininkai, pasitaiko gyvūnų augintojų, kurie į „Čiau“ atvyksta su ką tik nuo būdos atrištu šuneliu. Tauragėje šias paslaugas viešai siūlo tik keletas asmenų, nors pasak šunų kirpėjų – paklausa gana didelė.

Nuomonės – įvairios

Dar prieš rengdama straipsnį aš, šių eilučių autorė, savo feisbuko paskyroje publikavau šunų grožio salono nuotrauką. Komentarų sulaukta įvairių. Vieni piktinosi, esą tai – tuštybė, kiti teigė, jog tai elementari šunų priežiūra.

„Pagal salonų kiekį Tauragėje, toks sekantis žingsnis – logiškas“, – šmaikštavo viena komentatorė. „Kas per šuva turi būti, kad šeimininkai už ano kirpimą mokėtų daugiau nei ponios moka kirpyklose už savo garbanų tvarkymą. Absurdas“– rašė kita, ar moteris žinojo kainas, nežinia.

Komentatorė sulaukė atsako: vienas teigė, jog tai meilės šunims išraiška, kita tvirtino, jog kirpimas, o tam tikroms veislėms kailio pešimas, yra šunims būtinas, trečia priminė, jog neigiamų reakcijų visuomenėje būta ir parduotuvėse atsiradus naujovei – šunų maistui. Viena moterų iškėlė klausimą: „o jums eiti į kirpyklą yra tuštybė ir neturėjimas, ką veikti?“.

Skirtingi kirpimai

Šunų kirpėja teigia sulaukianti tik teigiamų lankytojų vertinimų, niekas šunų grožio salono būtinumo mieste klausimo nėra kėlę.

– Yra, kas sako: „na, matote, kaip laikai pasikeitė. Dabar jau ir šunims grožio salono reikia, – kalbėjo grožio salono „Čiau“ savininkė Sada Monstienė.

Moteris yra kvalifikuota žmonių kirpėja, šunų kirpimu susidomėjo prieš daugiau nei pus antrų metų padariusi išvadą, jog Tauragėje tam yra poreikis. Išgirdo pažįstamus kalbant, jog norint apkirpti šunį kartais eilės tenka laukti 3-4 savaites.

Baigusi specialius kursus ir įgijusi diplomą S. Monstienė ėmėsi kirpimo.

– Vienos veislės šunims taikomas vienoks kirpimas, kitoms – kitoks. Kai kurios veislės turi keletą kirpimų. Kai kurie Jorkšyro terjerų savininkai pageidauja, jog jų šuniukai būtų apkirpti trumpai, kiti pageidauja, palikti ilgą kailiuką, kai kurie kasytes augina, prašo, kad būtų paliktas tokio ilgio plaukas, jog pavyktų supinti kaselę, kai kurie trokšta, kad jų šuo būtų su barzda. Yra tokių, kurių šuniukų nugaras pageidauja dekoruoti išskutinėta vadinamąja eglute, – šunų kirpimo ypatumais dalijosi moteris.

Jorkšyro terjero kirpimas – apie 18 eurų, kaina priklauso nuo papildomų kailio pagražinimų. Tiesa, šie grožiai daugiau reikšmės turi šunų savininkams, nei jų augintiniams. Pačių klientų, šunų, pagrindinis troškimas, kaip sako kirpėja, kuo greičiau ištrūkti iš grožio salono. 1,5 – 2 val. stovėjimas ant stalo prieš nepažįstamą asmenį su burzgiančia kirpimo mašinėle jiems – malonumas menkas.

Nuotrauka

Yra, kurie mėgaujasi

– Kai kuriems itin nepatinka ir maudytis, o kai kurie stovi ramūs. Šunys – labai individualūs, jų temperamentai skirtingi. Taip pat skirtingai reaguoja ir į nagų kirpimą – vieniems šunims ši procedūra gąsdinanti, kitiems nekelia jokių emocijų. Daugumai itin nepatinka viena – plaukų džiovinimas, ypač kailį pučiant didesnės galios plaukų džiovintuvu. Šuniukus erzina jo skleidžiamas garsas, jie slepiasi, – pasakojo šunų kirpėja.

Tačiau, anot jos, kai kurie pastovūs klientai laikui bėgant prie procedūrų pripranta ir vos įėję į grožio saloną jau supranta, kas jų laukia. Akimis per langą palydi tolstantį šeimininką ir paklusniai stovi laukdami, kol juos apkirps. Yra ir tokių, kurie iš to patiria ir malonumą.

– Nežinau kodėl, tačiau kai kuriems šunims patinka, kai kerpu jų snukučių plaukus. Aš darbuojuosi žirklėmis, o jie, apimti snaudulio, pradeda knapsėti. Svyra galvelė iš malonumo. Matyt žirklės jų negąsdina, o mano kruopštus, ramus darbas veikia raminančiai, – dėstė kirpėja.

S. Monstienė pripažįsta, jog šunų kirpimas – kantrybės ir kruopštumo reikalaujantis darbas. Kai kurie jos klientai ateina prastai nusiteikę ir mėgina įkasti kirpėjai į ranką. Kaip paaiškėjo vėliau, nemenka kova virė prieš pat žurnalistei įžengiant į grožio saloną. Iš pažiūros gležnutis Jorkšyro terjeras nuožmiai priešinosi paskutiniams jo ausų plaukų gražinimo štrichams.

– Apkirpau aš ją ir paleidau ant grindų. Žiūriu, kaip čia man pavyko, ar kirpimas geras ir pastebėjau, kad dar keletą plaukelių galėčiau padailinti. Bet kur tau! Tina (Jorkšyro terjero veislės kalytė, – aut. past.) nė pro kur neprisileidžia. Kanda. Vos pavyko susitarti, – juokiasi kirpėja.

Atvykusi žurnalistė jokių virusios kovos pėdsakų nepastebėjo. Kalytė ant kirpimo stalo stovėjo itin daili, su kasele, tik kiek suirzusi. Urzgė fotografuojant.

Kerpasi ir prie būdų rišami šunys

Kirpėjos pasakojimu, tik retu atveju šunims procedūrų metu tenka dėti antsnukį. Kai kerpami didesni augintiniai, kartais prašoma, jog gyvūno savininkas liktų kartu.

– Vienas didesnių kirptų šunų buvo Berno Zenenhundas. Gal būt žinote tokie juodi, masyvūs, tankiais plaukais apaugę šunys su baltu kailiu ant krūtinės. Jis buvo vienuolikos mėnesių šuniukas iš Šilalės. Tačiau plauko daug, jis ilgas, pūkuotas – darbo daug, o šuo – jaunas, stovėti nenori, sukasi, sėdasi. Tada kartu liko ir šeimininkė. Su dideliais šunimis stengiuosi nelikti viena. Yra ir tokių veislių, kurie pasižymi karštu temperamentu. Laimei, tokių šeimininkai supratingi ir patys pasisiūlo kirpimo metu būti kartu, – pasakojo kirpėja.

Pasak jos, šunis apkirpti atvykstama ne tik su tikslu pasigražinti, bet ir praktiniais sumetimais. Kai kurių šunelių savininkai atveda apkirpti ir prie būdų laiką leidžiančius savo augintinius.

– Dažniausiai pavasarį. Nori, kad patrumpinčiau per žiemą užaugintą kailį. Kai kurie šunys ilgo plauko, būna susivėlę, tokių jau nei man, nei patiems savininkams nepavyktų iššukuoti. Belieka apkirpti, – sako S. Monstienė.

Tačiau dažniausi lankytojai – estetikos puoselėtojai. Kai kurie savininkai su šuniukais į grožio saloną skuba reguliariai kas du–tris mėnesius. S. Monstienė sako, jog šventiniu laikotarpiu, kai iš užsienio grįžta kraštiečiai emigrantai, per dieną tenka nukirpti ir po 5–6 šunis. Tačiau moteris teigė žinanti kirpėją, kuri nukerpa ir po 7 augintinius per dieną.

Teigia, jog paklausu

Jei tikėti internete pateikiamais duomenimis, Tauragėje šunų kirpimo paslaugas siūlo tik 3–4 asmenys. Internete besireklamuojanti, Miško gatvėje įsikūrusi kirpėja, praneša, jog atliks šias paslaugas: šunų plaukų kirpimą, trimingavimą, sušukavimą, džiovinimą, maudymą naudojant profesionalią kosmetiką. Apie šunų kirpimo paslaugas Tauragėje skelbia ir Šilalėje registruota „Žemaitijos veterinarijos vaistinė“.

Kaip teigė mikrorajone įsikūrusios „Akvatau“ parduotuvės ir šunų kirpyklos savininkė Dalia Overlingienė, šunų kirpimas Tauragėje – paklausus.

– Kadangi darbuojuosi dar ir parduotuvėje, tenka užsakinėti prekes, aptarnauti klientus, per dieną šunų kirpimui skiriu laiko tik 2-3 šunų apkirpimui. Laimei, klientai sutinka laukti eilėje. Va, dabar, dėl asmeninių priežasčių nedirbu apie mėnesį. Yra tokių, kurie yra užsirašę, laukia, kada grįšiu ir apkirpsiu, – savo pastoviais klientais džiaugiasi moteris.

Pasak jos, pastovių klienų ratas susibūrė greit – į parduotuvę atvykę žmonės prabildavo apie savo augintinius, moteris pasiūlydavo juos apkirpti, šiomis paslaugomis patenkinti šunų savininkai teigiamai atsiliepdavo kitiems. A. Overlingienė Tauragėje šunų kirpimu užsiima apie 10 metų. Konkurentais nesidomi, tad ir pasakyti, ar jų daug, teigė negalinti.

Tuo tarpu šunų grožio salono „Čiau“ savininkė sakė, jog mieste šunų kirpimą atlieka ne viena savo namuose plušanti kirpėja.

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.