Tauragėje išaugę sparnai nunešė į tarptautines rinkas
Įkelta:
2020-02-07
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Tauragiškio Gedimino Tamulyno vadovaujama kūrybos studija „Wide wings“ švenčia septintąjį gimtadienį. Per šį laikotarpį komanda išaugo iki 17 žmonių, o jų kuriami vaizdo klipai užkariauja ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio rinkas. Šią savaitę pristatyta Vilniaus reklaminė kampanija „Vilnius – nuostabus, kur bebūtų“, taip pat neapsiėjo be kūrybiškųjų „Wide Wings‘ų“. Istorijos, kurios keičia pasaulį, – taip savo kūrybą pristato kompanija.

Neria į tarptautinius vandenis

Apie „Wide Wings“ ištakas Tauragės pilyje esame rašę jau nekartą. Kadaise būrio nenuoramų jaunuolių puoselėta svajonė užkariauti pasaulį išaugo į vieno jų, Gedimino Tamulyno, vadovaujamą kūrybinę studiją, šiuo metu kuriančią Lietuvą pasaulyje reprezentuojančius vaizdo klipus.

– Mūsų kompanija prasidėjo garaže. Iš didelio noro išreikšti save pasiryžome tai, ką mėgome – filmavimą – paversti savo kasdieniu užsiėmimu. Tuomet baugu buvo svajoti, tačiau norėjome sukurti po mažą kino filmą visos Lietuvos įmonėms, įrodyti, kad maža komanda gali sukurti filmą, kuris pamoko žiūrovą, praturtina jo vidų. Nuo įkūrimo praėjo 7 metai ir, atrodo, ta svajonė vis labiau tampa tikrove. Norime, kad istorijos ir toliau būtų paveikios ir keičiančios pasaulį į teigiamą pusę, – dėstė G. Tamulynas.  

Per praėjusius metus komanda sukūrė iš koto verčiančias reklamas tokiems projektams, kaip „Lympo app“, filmą apie legendinę Kauno krepšinio komandą „Žalgiris“, vaizdo klipą sparčiai melomanų širdis užkariaujantiems atlikėjams „Beisoul & Einius“, socialinę reklamą, kviečiančią prisijungti prie kilnios budinčių globotojų misijos, pasakojo partizaninio karo istoriją bei kodėl lietuviai nešvenčia Helovino, ir tai tik maža dalis kompaniją reprezentuojančių išskirtinių darbų.

O šią savaitę „Go Vilnius“ pristatė jų kurtą sostinės reklamą „Vilnius – nuostabus, kur bebūtų“ („Vilnius, amazing wherever you think it is“, – angl.), kuri adresuota Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Izraelio ir Italijos gyventojams. Viešoje erdvėje išskirtinė šmaikšti kampanija vertinama itin palankiai, mat pastebimas jos išskirtinumas. Kūrėjai sugebėjo į faktą, kad Vilniaus lokacijos nežino daugelis užsieniečių, su humoru pateikti kaip privalumą. 

Tačiau tai ne pirmasis auditoriją toli už Lietuvos ribų siekiantis komandos žingsnis. Nuo maždaug 2016 m. „Wide wings“ portfelį pradėjo pildyti didžiųjų Lietuvos kompanijų bei tarptautinių, tačiau mūsų šalyje veikiančių korporacijų istorijos. Su tokiu patirties bagažu komanda drąsiai žvalgosi į tarptautinius vandenis. G. Tamulyno teigimu, šiuo metu jie aktyviai tyrinėja eksporto galimybes Vakarų ir Šiaurės Europoje. Praėjusiais metais studija dalyvavo tokiose tarptautinėse kūrybinių industrijų parodose kaip „Online Marketing Rockstars“ ar DMEXCO, o dabar ketina dažniau vykti į susitikimus su vietos verslininkais, rengti pristatymus apie istorijų pasakojimą tarptautinių kompanijų atstovams.

– Pirmieji įspūdžiai nuteikia optimistiškai, tačiau iššūkių tikrai laukia. Mūsų darbus Vakarų Europos kompanijos vertina itin palankiai – paprastai kalbant, daugeliui būna sunku patikėti, kad tokia kokybė pasiekiama Lietuvoje su pastebimai mažesniais biudžetais nei vietinėje rinkoje, – teigė G. Tamulynas.

Nuotrauka

Svarbiausia – istorija

„Wide Wings‘ai“ skelbia, jog svarbiausias jų kūrybos išskirtinumas – istorijos, kurias pasakodami jie pristato reprezentuojamą reiškinį, įmonę, miestą ar valstybę, kas tai bebūtų. Jų klipuose svarbus ne tik vizualinis išpildymas, bet ir siužetas, istorijos turinys.

– Mes ieškome tikrų istorijų. Kurdami pirmiausia bandome atrasti, kuo klientas yra ypatingas. Semiamės įkvėpimo iš tikrų darbuotojų, vadovų nutikimų. Pastebime, kad pati įmonė pamiršta, kuo ji įdomi pirmą kartą ją matančiam žmogui. Kartais tai procesas, kartais – paslauga. Įdomu, kad mūsų istorijose ir pats darbuotojas dažnai gali tapti įmone reprezentuojančiu veidu. Jie geriausiai jaučia įmonės pulsą, todėl išgalvoti ar gražinti tikrovės nebereikia, – apie tai, kaip gimsta vaizdo klipų idėjos, pasakojo „Wide wings“ komunikacijos vadovas Aretas Kisielius.

Pasak jo, yra tam tikri algoritmai, kaip žmonės priima informaciją. Neužtenka susakyti klipe „sausą“, faktinę informaciją, kad žmogus giliai įsisavintų ir įsimintų dalykus. Kad žiūrovas išjaustų emociją, svarbu tas emocijas ir sužadinti: rodyti tam tikrus kadrus, sukurti garso takelį. Dėl šių detalių, istorijų pasakojimo žmogus sugeba išlaikyti dėmesį ir priimti informaciją viso klipo metu. 

Kartais prireikia drąsos pasakyti ir daugelio jaučiamą, tik dar neįgarsintą mintį.

Svarsto apie akademiją

„Wide Wings“ studija tarp panašaus tipo įmonių Lietuvoje išsiskiria neįprasta žmogiškųjų išteklių strategija – beveik visus specialistus bendrovė samdo kaip etatinius darbuotojus. Rekvizitai.lt duomenimis, įmonėje šiuo metu dirba 17 nuolatinių komandos narių. Nors trumpuoju laikotarpiu toks sprendimas nėra finansiškai patogus, G. Tamulyno teigimu, daug svarbesnis ilgalaikis tikslas: su vidine komanda įmanoma išlaikyti vientisą stilių, nuoseklią kokybę ir organizacijos stabilumą.

„Gerų darbuotojų rinkoje nėra itin daug, todėl juos užsiauginame. Džiaugiamės, kad kūrybinių industrijų srityje tarp pasaulinių lyderių etatinių darbuotojų tendencija vis labiau ryškėja: tai ženklas, kad klientai vertina atidumą detalėms, stabilumą ir kokybę, bei kartu signalas mums, kad savo laiku priėmėme teisingą ilgalaikį sprendimą. Kita vertus, nors esame pažįstami su daugeliu rinkos profesionalų ir kūrėjai patys į mus kreipiasi dėl darbo, svarstome galimybę ateityje įkurti ir savo akademiją“, – tvirtina G. Tamulynas.

Pasak jo, „Wide Wings“ projektus kuria projektų vadovai, režisieriai, scenaristai, operatoriai, montuotojai, garsistai. Todėl su tokių sričių atstovais norėtųsi dalintis savo žiniomis, o galbūt ir pakviesti darbuotis drauge. Kad pavyktų sukurti paveikų vaizdo klipą, dažniausiai darbuojasi 5–10 skirtingų sričių profesionalų. Vieno klipo kūrimas gali užtrukti nuo kelių savaičių iki metų. 

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.