Į sėklų parduotuves plūstelėjo daržininkai
Įkelta:
2021-03-16
Nuotrauka
seklos
Aprašymas

„Žalios stotelės“ Tauragėje vedėja Vaida Bagdonienė. Autorės nuotraukos

,
Nuotrauka
seklos
Aprašymas

Gėlių daigai lentynose neužsiguli

,
Nuotrauka
seklos
Aprašymas

Sėklinės bulvės parduotuvėje irgi neužsiguli

 

Specializuotos sėklų parduotuvės jau pasiruošė pavasario sėjai, atnaujino asortimentą ir laukia pirkėjų – o jų netrūksta. Kadangi dėl karantino tenka laikytis įvairių saugumo reikalavimų, į parduotuvę vienu metu galima įleisti tik 5 pirkėjus, susiruošus įsigyti sėklų ir kitų pavasario sėjai būtinų reikmenų tauragiškiams gerai pažįstamoje parduotuvėje „Žalia stotelė“ gali tekti ir luktelti gatvėje.

Žalumynai ant palangės

Prasidėjus kalendoriniam pavasariui norisi kuo daugiau žalumos. Dauguma ima sukti galvas, ką galima būtų užsiauginti čia pat – ant palangės. Tam skirti mikrožalumynai – maži (7–10 cm aukščio) valgomieji augalai. Prieskoninės žolelės ir augalai ne tik leis paįvairinti savo valgiaraštį naujais, gardesniais patiekalais, bet ir papildys organizme vitaminų ir mineralų atsargas, saugos nuo įvairių pavasarinių sveikatos negalavimų tiek savo aromatu, tiek skoniu. Ekologiškos žolelės padeda šalinti iš organizmo kenksmingas medžiagas, lėtina senėjimo procesus. Prieskoniniai augalai taip pat padailins virtuvės interjerą, taigi bus naudingi ir suteiks aplinkai grožio.

– Daržas ant palangės – puikus būdas paprastai ir natūraliai savo namuose užsiauginti žalėsių. Ir tam nereikia nei didelės patirties, nei išmonės. Ant palangės gali augti daugybė įvairiausių augalų – ne tik tradiciniai svogūnai ar pipirnės. Siūlyčiau sėti valgomųjų lapinių ridikėlių, sėjamųjų pipirnių, paprastųjų krapų, laiškinių svogūnų, sėjamųjų gražgarsčių, paprastųjų portulakų, salotinių sultenių, sėjamųjų petražolių, vaistinių agurklių, kvapiųjų bazilikų, lapinių burokėlių, lapinių kalendrų, saulėgrąžų ir žirnių, – pasakoja parduotuvės vedėja Vaida Bagdonienė. 

Pasirinktas žalumynų sėklas galima daiginti specialiose daigyklose, durpiniuose indeliuose ar dėžutėse, kurių dugne padarytos skylutės. Substrato paviršių tereikia sudrėkinti purkštuvu, padrikai išberti sėklas ir užberti jas plonu substrato sluoksniu. Laikyti reikia šiltai, ir jau po 5–14 dienų galėsite džiaugtis žalumynų derliumi – žinoma, juos reiktų vartoti be šaknų.

– Turime net specialią liniją, kurioje – tik daiginamos sėklytės, – pasakoja V. Bagdonienė. –  Galima daiginti ne tik žemėje, bet ir vandenyje. 

Pasak jos, populiariausios – saulėgrąžų sėklos, jų nespėjama vežti, šiuo metu parduotuvėje jų net nėra, ridikėliai, ožragės, labai skaniai kvepiančios grybais, pipirnės, žirnių, pupuolių.

Nuotrauka
seklos
Nuo sėklų įvairovės raibsta akys

Populiariausios – pomidorų sėklos

„Žalioje stotelėje“ jau 15 metų dirbanti V. Bagdonienė sako, kad prekyba sėklomis suaktyvėja antroje vasario pusėje, kai prasideda ilgos vegetacijos daržovių sėja ir tęsiasi iki gegužės pabaigos. Sėklomis prekiaujantieji pastebi tam tikras prekybos sėklomis tendencijas. Pavyzdžiui, kasmet vis mažiau perkama gėlių sėklų, o štai daržovių sėklos graibstomos. Ir perka jas ne tuo daugiausia užsiimantys daržininkai, o žmonės, tiesiog norintys užsiauginti daržovių sau. Populiariausios šiuo metu – pomidorų, paprikos sėklos, vis daugiau nuperkama ir baklažanų sėklų.

Daug kas bando dabar  užauginti ir ankstesnį agurkų derlių ant palangės, ypač jei turi didelius vitražinius langus. Tai savidulkiai agurkai, nes bitutės juk į kambarį neatskris. Yra ir ilgavaisių, kurie ankstyvesni, daug greičiau užauga. 

– Anksčiau, kai siūlydavom agurkų sėklų, daugelis tik numodavo ranka – ne ne, nėra vietos. O dabar, net keista, jie tampa vis populiaresni. 

Specialistė svarsto, kad žmonės pasiilgę malonių daržininkystės darbų, juo labiau, kad per karantiną daug kas sėdi namuose, taigi ir laiko tam turi daugiau. 

Jeigu pirksite ekologišką sėklą ir naudosite chemines trąšas, produktas jau  nebus ekologiškas. Turi būti visa grandinė, visa ta ekologija turi būti nuo sėklos iki galutinio produkto

 

Paklausta, ar norint pasiruošti savų daigų reikia ir specialaus grunto, žemės, ji pasakoja, kad pasisėjimui geriausia pirkti durpes, nes daiginimui daug vitaminų ar trąšų nereikia, svarbu, kad žemė būtų smulkesnės frakcijos. Paskui, jau pikiavimui, reikia žiūrėti, kad žemė būtų riebesnė, su trąšomis. 

Paklausta apie šių metų naujoves, vedėja sako galinti nudžiuginti rekordų mėgėjus – dabar jau galima įsigyti moliūgų sėklų, iš kurių gali išaugti iki 300 kg sveriantis moliūgas. Pernai buvo prekiauja sėklomis, iš kurių galima išauginti iki 70 kg sveriančius moliūgus. 

Atsisako chemijos

Sėklų parduotuvėse jau kelerius metus prekiaujama ir ekologiškomis daržovių sėklomis, kurių gauta iš daržovių, užaugintų ekologiškuose ūkiuose, be jokios chemijos. V. Bagdonienė rodo visą ekologiškų produktų liniją. Joje – ir gėlių, ir daržovių sėklos. Jos užaugintos be trąšų ir jas toliau galima auginti nuo trąšų. Pasak jos, žmonės vis labiau atsisako chemijos, o parduotuvė gali pasiūlyti ekologiškų priemonių ir nuo ligų, ir nuo vabalų. 

– Jeigu pirksite ekologišką sėklą ir naudosite chemines trąšas, produktas jau  nebus ekologiškas. Turi būti visa grandinė, visa ta ekologija turi būti nuo sėklos iki galutinio produkto, – aiškina ji.

Nuotrauka
seklos

„Daigai – garantuotas reikalas“

V. Bagdonienei sunku pasakyti, gėlių sėklų ar daigų nuperkama daugiau. Vis dėlto akivaizdu, kad susidomėjimas gėlių daigais gerokai didesnis nei anksčiau – pirkdami, pasak jos, žmonės sako, kad bus „garantuotai“. O ir pirkti juos šiemet pradėta anksčiau. Dabar lentynos, kuriose sudėti daigeliai, gerokai praretėjusios, tačiau, pasak vedėjos, netrukus jų bus atsivežta daugiau.

– Suprantama, užsiauginti gėlę iš sėklytės, ypač jei ji labai smulki, gana sudėtinga. Storiau užbersi žeme – ji gali ir neprasikalti. O daigai – garantuotas reikalas, – pasakoja V. Bagdonienė.

Tie, kas namuose turi daug vietos, daigelius sodina tiesiai į tuos vazonus ar lovelius, kuriuose jie ir augs lauke.

Svajojantiems apie žydintį balkoną

Paklausta, kokios gėlės artėjantį sezoną karaliaus kiemuose ir balkonuose, specialistė sako, kad populiarumo viršūnėje išlieka svyrančiosios pelargonijos ir surfinijos. Anksčiau surfinijas žmonės baimindavosi auginti dėl to, kad jas reikia labai daug laistyti: rytą, vakare ir dar perpiet, jei yra galimybė. Dabar, pasak jos, atsirado priemonių, leidžiančių tai daryti rečiau. Tai į žemę maišomos priemonės, kurios palaiko drėgmę ir laistyti galima rečiau.

Gėlių kompozicijoms gėlių mėgėjai ieško pernai buvusių labai madingų imopėjų, kol kas jų daigų parduotuvėje nėra. Netrukus, pasak vedėjos, parduotuvėje turėtų atsirasti šlamučio, bus ir dichondros daigų.

O svajojantiems apie žydintį balkoną – patarimas: prieš renkantis gėles verta įsidėmėti: jei auginsite jas saulėtoje pusėje, rekomenduojama rinktis juostuotąsias ir laiptuotąsias pelargonijas, kurios puikiai dera su šlamučiais, dichondromis, lakišiais, lobelijomis ar verbenomis. Jei balkonas pavėsingoje pusėje, geriau rinktis saulei nereiklias gėles: gumbines ir svyrančiąsias begonijas, fuksijas, spriges, o kompoziciją papildyti šlamučiais, dichondromis, taškuonėmis ar ipomėjomis.

 

Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris.