Verslas Tauragėje: būna ir kuriozų, ir detektyvų  
Įkelta:
2021-06-03
Nuotrauka
Šaukštelis
Aprašymas

Raimondos Alysienės nuotrauka

,
Nuotrauka
Jusina
Aprašymas

Justinos Visockienės feisbuko ir Raimondos Alysienės nuotraukos “

,
Nuotrauka
Justina
Aprašymas

Justinos Visockienės feisbuko ir Raimondos Alysienės nuotraukos “

Su įvairiausiais iššūkiais verslams tenka susidurti kone kasdien. Tikru išbandymu tapusi pandemija ir dėl jos paskelbto karantino ribojimai – toli gražu ne vienintelė problema. Nors prabilti apie tai atvirai išdrįsta retas, verslui nemažai ne tik finansinių nuostolių atneša, bet ir sukelia daug streso nesąžiningi konkurentai. „Šaukštelio studijos“ vadovė Justina Visockienė atvira: tenka patirti nemažai reputacinių nuostolių dėl svetimų klaidų ir nekokybiško kopijavimo. 

Sušių – per 60 pavadinimų

UAB „Šaukštelis“ valdomas sušių baras-vyninė, įsikūręs pačiame Tauragės centre, yra vienintelė 

vieta mieste, kuri specializuojasi būtent sušių gamyboje ir siūlo platų japoniškų suktinukų asortimentą. Justina pasakoja, kad prieš 7 metus, atidarant kavinę, visos receptūros buvo nupirktos, buvo pasamdytas profesionalus sušistas, jis ir apmokė dirbti.

– Tada meniu buvo 20 sušių, o dabar jų yra per 60, – pasakoja vadovė. – Tai mūsų pačių sugalvoti receptai, didžioji dalis – mano pačios, bet ir kolektyvas prisideda. Į mūsų meniu pažiūrėję rastumėte ir kai kurių virėjų, mano brolio, mamos vardus, tarkim, „Sonatasake“. Visi receptai nugula mūsų receptų knygose su konfidencialumo ženklu ir laikomi „po užraktu“.

Dauguma receptų sugalvoti dar 2014 metais, kai „Šaukštelio studija“ atsidarė. Rimto sušisto sudarytame meniu – sušiai su lašiša, unguriu, krevetėmis, tunu. Justina ir dabar juokiasi prisiminusi, kaip teko prisitaikyti prie mažo miestelio skonio ir ieškoti kompromisų – daugelis nežinojo, kas tie sušiai, ir pavartę meniu nustebdavo: „O su mėsa neturite?“ Tada buvo sukurti sušiai su vištiena – maisto apžvalgininkų įvertinti skeptiškai, pavadinti netgi „sušių pornografija“, o tauragiškių ir šiandien labai mėgstami.

– Puikiai suprantu, kad tai yra japonų kultūra ir mes ją savotiškai pakoregavome, tačiau gerbiame savo miesto žmones ir įgyvendiname jų norus. Todėl jau po pirmojo mėnesio darbo išplėtėme savo  meniu ir įdėjom į jį tai, ką žmonės norėjo jame rasti. Sušis su vištiena gavo pavadinimą „Town“ (angl. miestas) – tai mūsų miesto sušis, – sako Justina. – Sukūrėme jį su pagarba mūsų miestui ir mūsų miesto žmonėms.

Nuotrauka
Jusina

Konfidencialumo sutartys – griežtos

Deja, nuo nesąžiningų konkurentų neapsaugotas nė vienas. J. Visockienė pasakoja, kad nekart bandyta papirkti „Šaukštelio studijos“ virėjus, daryti „užpirkimus“, vaidinti, kad nori įsidarbinti.

– Esam turėję tokių kuriozų ir detektyvų... – prisimena ji. – Buvo atvejis, kai vieno Tauragės restorano, pavadinimo neminėsiu, barmenė bandė pas mus įsidarbinti, o paskui nutvėriau ją kai ką fotografuojančią. Iškart po incidento ji parašė prašymą išeiti iš darbo, o vos po kelių dienų to restorano meniu atsirado sušių.

Pasak jos, tai jau ne pirmas toks detektyvas, kai žmogus atsiunčiamas į virtuvę, apsimeta, stengiasi kuo daugiau sužinoti, užsirašo, nusifotografuoja... Siuntė savo „šnipus“ ne vienas, bet J. Visockienei tokiais atvejais kažkoks „šeštas pojūtis“ pasako, kad kažkas čia ne taip. Jau apmokant naują žmogų būna keista, kad jis pernelyg jaudinasi. Visus naujus darbuotojus anksčiau ji apmokydavo pati, dabar yra net keli už tai atsakingi darbuotojai. Apmokyti užtrunka, nes reikia išmokti ir technologinę eigą, ir receptūras, ir visą sušių gamybos procesą.

– Su priimamais darbuotojais visada pasirašomos konfidencialumo sutartys. Jos gana griežtos, nes mūsų sritis specifinė, o kadangi didžioji dalis receptų mano pačios sukurti, saugoti juos – mano pareiga,– įsitikinusi Justina. 

„Jei jau kopijuoja, tai bent tegu daro geriau už mus!“

Dar viena, pati naujausia istorija – kai „Šaukštelio studijoje“ dirbusi virėja įsidarbino kitoje kavinėje, o šios meniu praėjusį mėnesį atsirado sušių. Konfidencialumo sutartis dar galiojanti, tad nemalonu, bet laukia teisminiai procesai.

– Liūdna, kai nuostabų talentą turinčios virėjos ir kavinės savininkė neieško ir neatranda savo kelio ir nevilioja klientų patiekalais, kurių galbūt niekas taip skaniai neparuoš kaip ji. Mūsų tauragiškiai – ne kvailiai, jie viską mato ir vertina. Kliento neapgausi, todėl net neverta mėginti kopijuoti, jeigu manai, kad užteks padaryti bet kaip, ir bus gerai, – šypsosi Justina.

Justina sako žinanti, kad yra kas sušius gamina ir namuose, ir dėl to nemato jokių problemų. 

– Konkurencija yra sveikas dalykas, jis verčia mus tobulėti. Tačiau būna, kad klientai susimaišo, kur atvažiuoti sušių atsiimti. Pavyzdžiui, dažnai ateina žmonės pas mus pasiimti užsakymų, kokių mes net neturime. Arba paskambina ir kaltina mus, kad apsinuodijo patys ar net vaikai. Tai būna skaudžios patirtys, nes mes puolam aiškintis, koks tai buvo užsakymas, kada gamintas. Kol galiausiai išsiaiškinam, kad tai buvo ne mūsų gaminti sušiai... 

– Tokie dalykai kelia ir liūdesį, ir pyktį, nes teršia mūsų kokybės vardą, – tvirtina verslininkė, – todėl noriu palinkėti: rinkimės atsakingai. Sušiai apskritai toks patiekalas, kuriuos vieni mėgsta, o kitiems gali nepatikti ar netikti skrandžiui. Ragaudami pirmą kartą rinkimės kokybę, o ne kainą. Gerai ir pigiai nelabai būna... Tegu bando ir kiti, tegu kopijuoja, bet mūsų komandos pažadas – visada būsim vienu žingsniu priekyje!   

Nuotrauka
Justina

Sąžiningiems – pagarba

Nors su nesąžiningais verslininkais J. Visockienei teko susidurti ne kartą, ji sako per septynerius metus mačiusi visokių žmonių. Ji priklauso ir Tauragės apskrities verslininkų asociacijai, pabendrauja, susitinka su daugeliu verslininkų. Ji sako visada gerbsianti tuos, kurie turi savo sritį, sąžiningai gali atsakyti už savo produktą ar paslaugą ir ranką prie širdies pridėję gali pasakyti, kad nieko neapgavo, nieko iš nieko neatėmė, nieko nenuskriaudė ir šiandien valdo sėkmingus verslus, patys nepamiršdami išlikti žmonėmis.

– Jiems – tik pagarba. Tačiau tie, kurie bando kitiems užlipti ant galvos, kažką pasisavinti, atimti, kažin ką atsakytų paklausti, ar yra laimingi. Kai yra atimama, pasinaudojama, galbūt išduodama – tikrai to nesuprantu... – sako ji.  

Galimybių plėstis daug

– Per tuos septynerius darbo metus klientų ratas labai išsiplėtė – mūsų sušius pamėgo ne tik tauragiškiai, bet ir aplinkinių rajonų gyventojai, – pasakoja Justina. – Pagėgiai, Rietavas, Jurbarkas, Plungė... Anksčiau klientai iš ten būdavo dažni svečiai, o kai dėl karantino nebegalėjo pas mus atvažiuoti, surinkdavo iš draugų ar kaimynų didesnius užsakymus ir prašydavo atvežti iki policijos užkardos.  

Tai gal jau yra plėtros kituose miestuose planų? J. Visockienė neslepia – pasiūlymų netrūksta. Ji pasvarsto ir apie Plungę, seniai kviečia Vilnius, Kaunas. Klaipėdoje yra net partnerių, kolegų, siūlančių patalpas. 

– Visų pirma pagalvoju, ar mes jau esame „užaugę“ iki tų didžiųjų miestų? Man patinka mūsų miestiečių skonis, patinka, kokių klientų ratą turime subūrę, kokį skonį kuriam ir kiek meilės į savo produktą įdedam. Tuo ir žavim žmones, o ir mums patiems smagu ir gera čia dirbti, – svarsto Justina.  

Konkurencija yra sveikas dalykas, jis verčia mus tobulėti. Tačiau būna, kad klientai susimaišo, kur atvažiuoti sušių atsiimti. Pavyzdžiui, dažnai ateina žmonės pas mus pasiimti užsakymų, kokių mes net neturime. Arba paskambina ir kaltina mus, kad apsinuodijo patys ar net vaikai. Tai būna skaudžios patirtys, nes mes puolam aiškintis, koks tai buvo užsakymas, kada gamintas. Kol galiausiai išsiaiškinam, kad tai buvo ne mūsų gaminti sušiai... 

 

O neseniai ji gavo ir stulbinantį pasiūlymą parduoti franšizę į Norvegiją – sudarius sutartis, apmokyti darbuotojus ir su „Šaukštelio studijos“ receptūromis ten atidaryti net keturis sušių barus vienu metu. Tokį pasiūlymą pateikė į svečią šalį išvykę tauragiškiai. 

– Žiūrint iš finansinės pusės, pasiūlymas be galo gundantis, kalbų nėra. Žinoma, prireiktų labai daug darbo, atsakomybės, „dūšios“. Bet teko atsisakyti. Bent jau dabar to daryti kol kas tikrai neturiu galimybių – artimiausi planai sudėlioti antrojo sūnaus laukimu. Taigi pirmiausia turiu pagalvoti apie save. Sakiau, jei noras nepraeis, po kurio laiko apie tai pakalbėsim rimčiau, – atvirauja Justina. 

Optimizmu netrykšta

– Augam visomis prasmėmis kiekvienais metais – ir asortimentu, ir meniu, ir kolektyvu. Pastarieji metai buvo išbandymų metai. Išgyvenom, atlaikėm, išsaugojom visą 15 žmonių komandą, turim planų ateičiai. Manau, kai komanda stipri – galima viską išgyventi. Darbuotojų per karantiną atleisti neteko, labai tuo džiaugiuosi. Man darbuotojai apskritai visada pirmoje vietoje, tai stengiuosi juos išlaikyti, globoti ir rūpintis. Draugiškai susitarėm, vieni ilsėjosi, kiti dirbo, paskui keitėmės, – pasakoja J. Visockienė.  

Su Justina susitikome praėjusią savaitę, kai bendrovė, valdanti „Šaukštelio studiją“ ir „Vilkyškių pieninės“ parduotuvę, minėjo 7-ąjį veiklos gimtadienį, tiesa, kukliai, kadangi problemų, sumaišties ir nežinios netrūksta. 

Situacija versle šiuo metu itin permaininga. Antai pernai „darbingas“ buvo tik laikotarpis nuo birželio 16 iki lapkričio 2 dienos – keli mėnesiai, po to vėl teko užsidaryti ir tiekti maistą tik išsinešti. Dabar, kai jau buvo leidžiama aptarnauti žmones terasoje, ilgą laiką buvo blogi orai, tai lankytojus galima ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti. 

– Sėdėti ir galvoti, kaip čia viskas blogai, kiekvienas gali. Kaip sakau, kai negali pakeisti situacijos, reikia pakeisti savo požiūrį į ją. Aš stengiuosi laikytis pozityviai, ieškoti pliusų, man, pavyzdžiui, dabar ne pro šalį daugiau pailsėti, – šypteli antrojo sūnaus besilaukianti J. Visockienė. 

Paklausta, ką mano apie galimybių pasus, ji sako žiūrinti į jį skeptiškai. Pasak jos, klausimų dėl to kyla daug ir pats faktas, kad žmones reikės skirstyti, nedžiugina.

 

Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.
Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.
Nuotrauka
verslo liudijimas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Trečiadienį savivaldybės taryba nustatė, kiek kitąmet teks mokėti už verslo liudijimus. Politikai pritarė, kad jie kainuotų tiek pat, kiek ir užpernai, prieš pandemiją. 
Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.
Nuotrauka
freja
Įkelta:
2021-07-17
Bažnyčių gatvėje įsikūrusi parduotuvė „Frėja“ liepos mėnesį mini devynerių metų veiklos sukaktį. Parduotuvės vadovė Monika Candarienė džiaugiasi, jog metams bėgant grožio meistrių itin pamėgtą profesionalių grožio priemonių parduotuvę pamilo ir grožio industrijoje nedirbančios tauragiškės. Pasak jos, ieškančios priemonių plaukams, odai moterys „Frėją“ vertina dėl kokybiškų prekių už prieinamą kainą.
Nuotrauka
dyzelinas
Įkelta:
2021-07-17
Šią savaitę portalas „Delfi“ aprašė mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės susitikimo metu aplinkos ministro Simono Gentvilo pasisakymą apie būtinybę šaliai atsisakyti dyzelinių automobilių. Pasak ministro, 2023 metais benzino ir dyzelino akcizai turėtų būti suvienodinti. Taip pat planuojama, kad taršesni dyzeliniai automobiliai galės būti nebeįleidžiami į miestų centrus.
Nuotrauka
Stovyklos
Įkelta:
2021-07-13
Vasara - pramogų ir poilsio metas. Daugelis vaikų laiką leidžia vaikų poilsio stovyklose, kuriose šalia įvairių pramogų teikiamos ir maitinimo paslaugos. Tam, kad poilsis tokiose stovyklose neapkarstų, Valstybinės maisto ir veterinarijos ( VMVT) specialistai primena, kad stovyklų organizatoriai turi atidžiai rinktis maitinimo paslaugas teikiančias įmones, o tėvai iš anksto pasidomėti  kaip bus maitinami jų vaikai.
Nuotrauka
statybos
Įkelta:
2021-07-12
Pramonės ir verslo atstovus vienijančios asociacijos skambina pavojaus varpais: užsakymų daugėja, darbo yra, bet dirbančiųjų po pandemijos prisikviesti nepavyksta. Verslo struktūros kalba, kad teks didinti darbo užmokestį. Dabartinėmis sąlygomis bedarbiai renkasi gyventi iš pašalpos ar subsidijų nei dirbti.
Nuotrauka
baidares
Įkelta:
2021-07-10
Šiemet vasara stovyklautojams ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams nešykšti saulėtų dienų. Itin džiaugiasi ir baidarių nuomos paslaugas siūlantys verslininkai: beveik visi liepos ir rugpjūčio savaitgaliai jau rezervuoti.