„Bekonas“: plėtra – septynmyliais žingsniais
Įkelta:
2022-03-27
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Vilius Stumbra parduotuvėje Gargžduose. Asmeninio albumo nuotrauka

 

Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.

Asortimentas – vis įvairesnis

Pernai balandžio pabaigoje jaunas verslininkas Vilius Stumbra įgyvendino seną savo svajonę – prie „Maximos“ Gedimino gatvėje atidarė specializuotą mėsos gaminių parduotuvę, siūlančią platų rūkytos, sūdytos, vytintos ir virtos mėsos gaminių, paruoštų Tauragės krašto ūkininkų, asortimentą. Joje galima rasti ir kepimui paruoštos brandintos jautienos, įvairių rūšių šašlykų, šviežių dešrelių. Parduotuvėje, pavadintoje „Bekonu“, ir daugybė kitų produktų – ekologiško aliejaus, padažų, miltų, sūrių traškučių, arbatos, nealkoholinių gėrimų. Įgyvendinti svajonę nesutrukdė net karantinas. Dabar asortimentas dar platesnis: pasak V. Stumbros, atsižvelgiant į pirkėjų poreikius, parduotuvės lentynose atsirado duonos, saldumynų, gerųjų bakterijų, raugintų produktų, gausesnis sūrių asortimentas, yra įvairesnių marinuotų mėsos gaminių. 

Paprašytas papasakoti apie tiekėjus, verslininkas pasakoja, kad didžioji dalis tiekėjų – Tauragės ar aplinkinių rajonų gamintojai: 

– Tie, su kuriais jau dirbame, ne visada sugeba patenkinti mūsų poreikį, nes paklausa vis auga. Taigi bandome kalbinti smulkesnius gamintojus, vieną ar kitą aplankome, kalbamės, žiūrime, ką jie gali pasiūlyti.

Kai kurie produktai atkeliauja ir iš toliau, pavyzdžiui, duona kepama Prienų rajone.

Populiariausi – lašiniai

Rinkdamasis produkciją, V. Stumbra sako daugiausia dėmesio kreipiantis į kokybę:

– Pagrindinis kriterijus – kad būtų kuo natūraliau. Jei rūkytas, tai tikrai rūkytas, ir pan. Ir kuo mažiau sintetinių priedų. Aišku, visai jų išvengti mūsų laikais sunku, bet įmanoma. Tiesa, tada produkto galiojimo laikas būna trumpesnis.

Daugelį gaminių galima užsisakyti iš anksto – jei reikia konkrečiai datai, tada jie ir atvežami.  

O kuris produktas pats perkamiausias? Vilius atsako neabejodamas:

– Pirmoje vietoje – sūdyti lašiniai. Dar dešros, kumpeliai, sūriai. Stipriai išaugo duonos pardavimai, nes žmonės ieško kuo sveikesnės.  

Netrukus – jau penkta parduotuvė

Taurage verslininkas nusprendė neapsiriboti – dabar šalyje veikia jau keturios parduotuvės: be Tauragės, jos įkurtos Gargžduose, Klaipėdoje ir Kretingoje. Paskutinioji, Kretingoje, atidaryta visai neseniai – kovo 10-ąją. O šiomis dienomis bus pasirašyta sutartis dėl dar vienos parduotuvės Klaipėdoje patalpų.

– Tai bus pati didžiausia parduotuvė, triskart didesnė už kitas, taigi ir asortimentas ten bus didžiausias. Ji įsikurs gerame, gražiame rajone, naujame, šiuolaikiškame pastate, kuris dar tik statomas – bus baigtas po poros mėnesių, – pasakoja verslininkas, – pirmoji mūsų parduotuvė Klaipėdoje veikia viename Šilutės plento gale, naujoji bus kitame gale.

Pasak V. Stumbros, klientų poreikiai visuose miestuose gerokai skiriasi, taigi tenka atidžiai sekti paklausą, gilintis į pirkėjų norus. Pavyzdžiui, Gargžduose pirkėjai nori kuo platesnio asortimento, jiems patinka naujovės, jei ilgesnį laiką asortimentas neatsinaujina – pardavimai smunka. O Klaipėdoje visai kitaip – ten gyvenamasis rajonas, daug pagyvenusių žmonių, jie perka būtent savo pamėgtus produktus.  

Bus ir cechas

Planuose – ir dar viena parduotuvė, šįkart – Šilutėje. Tikimasi, kad iki metukų gimtadienio ji irgi jau bus rengiama atidarymui.

Dar viena naujiena – ruošiamasi atidaryti savo cechą, kuriame mėsa bus marinuojama. Cechas veiks Tauragės pramoniniame rajone. Patalpos jau suremontuotos, šiomis dienomis vežama įranga.

O kaip dėl konkurencijos? Vilius pasakoja didesniuose miestuose jos nejaučiąs, labiausiai konkurentų agresiją jaučiąs Tauragėje.

– Kitur visokių parduotuvių daug, bet visi išsitenka, jokių skundų, jokių piktumų. Atvirkščiai – vieni kitiems patariam, padedam, nukreipiam pas konkurentus, jei reikalingos prekės neturim. Daug bendraujam su geromis parduotuvėmis Vilniuje, Kaune, visur yra partnerių, draugų, Šilalėje dabar vieni atsidarinėja, važiavau, padėjau, patariau kiek galėjau. Visi išsitenkam... – pasakoja jis.    

Darbuotojais džiaugiasi 

Nors daugelis verslų skundžiasi, kad nėra kam dirbti, Vilius to pasakyti negalėtų. Šiuo metu „Bekone“ dirba 10 žmonių. Savo darbuotojais Vilius džiaugiasi: visi atsakingi, darbštūs, jokios kadrų kaitos nėra. Kodėl? Paslaptis paprasta: pagarbus požiūris, orus atlyginimas, socialinės garantijos.

Pasak Viliaus, šis verslas jam teikia džiaugsmą: nors ir nelengva, viskas įdomu. 

– Atsikeli ryte ir džiaugiesi. Nors darbo be proto daug... – šypsosi jis.

 

 

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.