Studijoje „PinuPinu“ gimsta nuostabūs darbai
Įkelta:
2022-05-11
Nuotrauka
pinu
Aprašymas

Indrė Čistiakova su dukryte Arijana studijoje

Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
pinu
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
pinu
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.

– Kada pati pradėjote pinti? 

– Aš pradėjau pinti prieš maždaug ketverius metus. Dar net nežinojau, kad yra tokia meno kryptis. Ruošėmės dukros krikštynoms ir turėjome išsinuomoję patalpas, kuriose sunku buvo priderinti papuošimus – rožiniai balionai ir gėlytės man ten nelabai derėjo, o netyčia radau moterį, pinančią tokius darbus, ir nusprendžiau, kad tai bus puiki puošmena. Išsinuomojome, pasipuošėme ir pačiai atėjo mintis, kad norėčiau pradėti pinti. Ilgiau nei metus buvau motinystės atostogose, norėjosi kažko imtis, o į samdomą darbą grįžti nenorėjau.

– Kur mokėtės šio amato?

– Pradėjusi domėtis pynimu supratau, kad pačiai išmokti bus tikrai nelengva. Tuo metu Lietuvoje pinančių buvo nemažai, bet niekas nenorėjo mokyti nė už jokią kainą. Atsakydavo, kad nemoka mokyti kitų arba tiesiog nemokys. Žiūrėjau įvairių mokomųjų vaizdo įrašų, tačiau mokytis iš jų irgi buvo sunku. Gerai, kad turiu labai palaikantį vyrą, kuris neleido pasiduoti ir pats parsiuntė man įvairių programėlių, kuriose mokoma, kaip pinti makramė technika. Tie pirmieji darbai kreivi, šleivi, bet jie man mieli. Kai išmokau pinti, ėmiau pinti nuolat, dieną naktį. Pati juokiausi, kad skaičiuodavau laiką dukros košėms, pavalgė – vadinasi, turiu 3 valandas. Vėl pinu, kai jau dukra ima niurzgėti, vadinasi, vėl einame valgyti. 

Nuotrauka
pinu

– Kuo dirbote iki tol?

– Gyvendama Lietuvoje dirbau įvairius darbus – pardavėja, šalia to nagus lakuodavau, sesė parsiųsdavo visokių šampūnų iš Anglijos, juos pardavinėdavau. Niekada nebūdavo tik viena veikla, nes man būdavo nuobodu. Po to susipažinom su būsimu vyru, išvykome į Norvegiją ir dirbau žuvies fabrike. Ten irgi ieškojau papildomų veiklų, nors  darbas fabrike ir nebuvo lengvas. Pirmi tokie darbeliai buvo čiulptukų pakabukai su karoliukais, kadangi pati laukiausi, tai ir savo dukrytei nusipyniau, bandžiau ir pardavinėti.

– Kada nusprendėte imtis mokymų bei edukacijų?

– Mokyti pradėjau tik žmonių prašymu. Iš pradžių maniau, kad turėsiu savo kampelį, kuriame ramiai galėsiu pinti, ir tikrai neplanavau mokyti kitų. Mergina iš Kauno klausė, ar neplanuoju pradėti mokyti. Tada atsakiau, kad nesijaučiu tiek mokanti ir gebanti mokyti kitus. Ji mėnesį ar kelis vis klausė, gal jau nusprendžiau pradėti mokymus. Galų gale ji įspraudė mane į kampą – sakė jau susiradusi ir draugę, kuri kartu norėtų išmokti pinti. Vyras taip pat palaikė mane, ragino pabandyti. Kol nuvažiavau į Kauną, susidarė jau 4 moterų grupelė. Nuvažiavau tikrai su daug abejonių ir baime, kad nepasiseks. Prieš pirmuosius mokymus, pamenu, mokiau visus – ir savo drauges ir vyrą, kad tik nesuklysčiau. O pirmieji mokymai Kaune praėjo labai sklandžiai, tad nusprendžiau tęsti.

– Kaip kilo mintis įkurti studiją? 

– Iš tikrųjų studiją įkūriau visai netyčia, nors svajojau apie studiją dar pindama namuose. Paskui žmonės patys pradėjo prašyti, kad mokyčiau juos. Kurį laiką važinėjau iš namų į kitus miestus ir atėjo diena, kai reikėjo vesti mokymus savo gimtajame mieste, Tauragėje, tačiau nebuvo tam tinkamos vietos. Pirmieji mokymai vyko Taurų parke, vasarą, pamenu, buvo labai karšta. Po šių mokymų nusprendžiau, kad reikia rasti erdvę, kurioje galėčiau įsikurti ir vesti mokymus. Tuo metu patalpos viešbutyje, kuriose dirbu lig šiol, buvo tuščios, tad vieniems mokymams išsinuomojau jas. Po to pabandžiau nuomotis jas kiek ilgiau, mėnesį ar pusmetį. Susitarėme dėl nuomos. Laikas prabėgo nepastebimai – liepos mėnesį jau švęsime pirmąjį studijos gimtadienį. Viskas įsibėgėjo labai greitai, nes ir moterys labai įsiliejo į veiklas. Jos pačios ateidamos vis atneša man naujų idėjų, ką dar galėtume veikti.

– Kaip atsirado pavadinimas „PinuPinu“? 

– Kai manęs klausia, ką veikiu, vis atsakau „Pinu pinu“. Vyras dar juokėsi, kad užtektų tiesiog „Pinu“, bet nesutikau su šia mintimi. Juk nėra taip, kad aš tik pinu, yra daugiau nei vien pynimas. Taip ir gimė pavadinimas. Sukūriau ir feisbuko puslapį, o dabar jau keliamės ir į internetinę svetainę, kuri veiks ir kaip parduotuvė. Iš pradžių feisbuko puslapis vadinosi „My macrame“, bet supratau, kad nesu labai orientuota į užsienio rinką, man reikėjo, kad mane suprastų iš poros žodžių Lietuvoje. 

Nuotrauka
pinu

– Ar jūsų studijoje vyksta ir kitokių užsiėmimų? 

– Taip. Prasidėjo bendrystė su kitomis edukatorėmis, gyvenančiomis Tauragėje, – žvakių liejimo, neurografikos. Vėliau pradėjome kviestis ir edukatores iš kitų miestų, moterys pasiūlė, kad norėtų išmokti gaminti muilą, kitokias žvakes, kurti darbelius iš molio. Visada prašau moterų, kad sakytų, ko jos nori, ir vėliau stengiuosi įvykdyti jų pageidavimus. Įsikūrėme be didelio planavimo. Iš pradžių, kai išsinuomojau šias patalpas, įsivaizdavau, kad tai bus mano virvių namai. Aš pati vedu tik makramė edukacijas, o iš atvykstančių edukatorių mokausi ir pati. Turiu viziją, kad edukacijas, kurios man pačiai įdomios, perimčiau ir vesčiau pati. Dabar tik svajoju, tačiau tikiuosi, kad svajonės išsipildys.

– Ar daug žmonių susirenka į edukacijas?

– Iš pradžių būdavo sunku įsivaizduoti, kad ateis daug žmonių. Studijoje buvo tik keli stalai, vėliau palaipsniui teko pasipildyti, nes žmonės netilpdavo. Pati džiaugiuosi, kad ateina visiškai nuo menų nutolę žmonės – buhalteriai, ekonomistai, mokytojai. Jie džiaugiasi galėdami kažkur atsipalaiduoti. Kai kurie žmonės sako ateinantys ne vien tam, kad išmoktų pinti, bet ir smagiai praleisti laiką. Ateina labai skirtingų asmenybių. Buvo nutikimas, kad į edukaciją atėjo ne su gerais tikslais, tiesiog norėjo iškamantintėti mano verslo subtilybes. Suprantu, kai žmonės šiaip domisi, bet kai ateina su blogais kėslais, labai nemalonu. Džiaugiuosi, kad tokių žmonių mažai.

– Ar dirbate tik savo studijoje? 

– Ne, renku grupes ir kituose miestuose. Mokymų pradžioje paskelbiau kvietimą visose didžiųjų miestų feisbuko grupėse, tai susidarė grupelės į edukacijas Kaune, Klaipėdoje, Jonavoje. Taip ir prasidėjo edukacijos ir jau buvo aiškiau, kaip ir ką reikėtų daryti. Po kiekvienų mokymų visada pasirašau sau pastabas, ką reikėtų pakeisti, ko daugiau ar mažiau rodyti ar pasakoti. Mokymų metu su merginomis aptarėme net ir stovyklos idėją.

Su edukacijomis kituose miestuose yra buvę ir kuriozų. Buvome susitarę su viena studija Klaipėdoje, ir man jau važiuojant į Klaipėdą pranešė, kad studija užimta. Pasiūlė vykti į to žmogaus kavinę, o ta kavinė labiau panaši į kazino. Moterims išsyk pranešiau apie situaciją, bet jos nusprendė vis tiek susitikti. Žinoma, tos emocijos, kurią stengiuosi perteikti per edukacijas, suteikti nepavyko, bet vis tiek puikiai praleidome laiką. 

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.