Vizažistė Lina Kairė: „Veidas – mūsų vizitinė kortelė“
Įkelta:
2022-06-11
Nuotrauka
kaire lina
Aprašymas

Lina Kairė savo studijoje moko makiažo subtilybių. Autorės nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.

Istorija – teisė – kosmetologija

– Dvyliktoje klasėje mokiausi labai gerai, reikėjo rinktis, kur studijuoti toliau. Pasvarsčiau, kad norėčiau būti kosmetologe – mane visuomet domino darbas grožio srityje. Pasidomėjau –tam reikėjo biologijos pažymio, kurios aš nebuvau pasirinkusi ir negalėjau laikyti egzamino. O ir tėvų palaikymo nesulaukiau, – pasakojo L. Kairė. 

Vis dėl to moteris paklausė tėvų ir studijų grožio srityje nesirinko. Jos vyresnioji sesuo studijavo teisę, tad Lina buvo lyginama su ja. Dvejus metus studijavusi istoriją, Lina perėjo į Mykolo Romerio universitetą ir ėmė studijuoti teisę, tačiau jai nepatiko dieninės studijos, nes besimokydama norėjo dirbti. 

– Jau pirmame kurse turėjau darbą, nesusijusį nei su teise, nei su makiažu. Tiesiog tuo metu man atrodė, kad dirbti reikia, – prisimena ji.

Dar studijuodama istoriją Lina nusprendė pereiti į neakivaizdinį skyrių, įsidarbino Tauragės apylinkės prokuratūroje. Ten dirbdama ji išgirdo pasiūlymą studijuoti teisę. 

– Apsvarsčiau, kad perspektyvų baigus istorijos mokslus nėra labai daug, nors istorija man patinka lig šiol. Visgi pradėjau studijuoti teisę, o netrukus sužinojau, kad laukiuosi. Sulaukusi dukters pajutau, kad sėdėjimas namie man labai nepatinka. Norėjosi ką nors dirbti, –kalbėjo Lina.

Ieškojo savo kelio

Pirmoji suteikta galimybė Linai buvo vienos kosmetikos kompanijos kvietimas į priemonių išbandymo pamokėlę, kaip ir ką naudoti, nes iki tol ji nesidomėdavo veido priežiūros priemonėmis – įdomiau būdavo pats makiažas. Vėliau moteriai pasiūlyta vykti į makiažo mokymus.

– Buvau tokia drąsi, kad pradėjau dažyti savo kaimynes, sesę, mamą. Savaitgaliais ėmiau daryti makiažus. Iš pradžių tai buvo tik hobis. 2014 metais pradėjau dirbti grožio salone, šį darbą derindama su darbu prokuratūroje, – teigė Lina.

Per karantiną Klaipėdos technologijų mokymo centre moteris papildomai įgijo kosmetikės specialybę.

Vizažas – tai kūryba

– Vizažas – tai dekoratyvinės kosmetikos naudojimas ant veido pagal veido bruožus, norėčiau sakyti –  pagal taisykles, bet makiaže jų nelabai yra. Kiekvienas ir spalvas mato kitaip, ir prisitaiko kitaip. Todėl manau, kad kiekvienas yra savitas ir pasirenka, kas jam geriau. Tai ne teisė, kad viskas būtų pagal straipsnius. Vizažas yra kūryba, gal net ir menas. Manau, išmokti to galėtų daug kas, bet atlikti tai su meile gali ne visi, – pamąstymais dalijosi L. Kairė.

Pasak vizažistės, makiažo tendencijos yra skelbiamos metams. Štai šiemet madinga violetinė, purpurinė, levandų spalva. Jau kelerius metus populiaru neperkrautas, gaivus veidas bei spindinti oda. Lina džiaugėsi, kad dabar ji jaučiasi sėdinti savo rogėse, nes būtent toks makiažas jai patinka labiausiai.

Panoro dalintis žiniomis 

– Vesti grupinius mokymus sugalvojau 2018 metais. Kadangi lankydavau mokymus, seminarus, sukaupiau daug patirties, įgytos žinios suteikė drąsos ir pasitikėjimo savimi. Ėmiau jausti, kad savi žiniomis noriu dalintis, – teigė L. Kairė.

Pasak Linos, gyvenimo prasmę pajauti tada, kai daliniesi. Ji įsitikinusi, kad tinkamas makiažas padeda moterims labiau pasitikėti savimi:

– Galbūt pasidažiusios raudonu lūpdažiu jos išdrįs pakeisti savo gyvenimą? Man norisi  padėti moterims praturtinti kiekvieną dieną paprastu makiažu, padažytomis lūpomis. Nors tai atrodo smulkmena, pasidažiusios moterys jaučiasi kitaip. Jau seniai esu susikūrusi feisbuko puslapį, kurio aprašyme turiu parašiusi: „Veidas – tai mūsų vizitinė kortelė, tad pateikime jį taip, kad aplinkiniams būtų miela ir gražu į mus žiūrėti, o mums pačioms suteiktų pasitikėjimo savimi!“. Šio užrašo nekeičiu nuo pat 2014 metų, nes jis atitinka ir mano dabartinę viziją.

Lina įvardijo pačią svarbiausią moterų klaidą – netinkamą veido odos priežiūrą. Tai turi didelę įtaką makiažui, kadangi pirmiausia oda turi būti tinkamai sudrėkinta. Dažnai pamirštama makiažu padengti ir kaklo sritį. Bet Lina džiaugiasi, kad su laiku klaidų mažėja. 

Su niekuo nekonkuruoja

Vizažistė atvira – norinčių patobulinti išvaizdą dabar kiek apmažėjo. Jos nuomone, tam įtakos galėjo turėti karas Ukrainoje. Makiažas visgi nėra toks būtinas mūsų gyvenime. 

Dažniausiai mokymuose sulaukiama moterų, kurios nori išmokti dažyti kitas. 

Konkurencijos dėl to, kad padaugės vizažistų, Lina nebijo. Ji teigia su niekuo nekonkuruojanti, kaip tik atvirkščiai – draugiškai galėtų patarti kitoms. Kartu dirbančias  merginas ji vadina kolegėmis, jos viena kitai padeda. Moteris teigė galinti būti komandos lyderė, bet nenori būti vadinama bose. Vizažistė tikisi, kad toks jos požiūris patinka ir kolegėms.

Idėjų semiasi ir iš užsienio specialistų

Gyvendama Klaipėdoje Lina susipažino su kitomis vizažistėmis, užsimezgė ryšys, iš jų ji daug  išmoko apie įvairių produktų sudėtį. Kuo toliau, tuo labiau ir jai pačiai norisi apie kiekvieną produktą, kurį tepa ant veido, žinoti kuo daugiau. Linai patinka klausyti seminarų apie koloristiką. Mokosi ji ir iš užsienio vizažisčių. Visos vizažistės, kurias moteris stebi socialiniuose tinkluose, turi savo makiažo akademijas.

– Stebėdama jų darbus jau seniai supratau, ką norėčiau daryti savo mokykloje. Įsivaizdavau, kokias idėjas pasiskolinčiau, o kokių atsisakyčiau, – pasakojo pašnekovė.

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.