Realybe tapusi svajonė – sava kepyklėlė
Įkelta:
2022-11-02
Nuotrauka
sigrida
Aprašymas

Sigrida sako visada jautusi, kad konditerija – jos sritis, tad imtis ko nors kito net mintis nekilo.

Autorės ir feisbuko paskyros „Sigridos Saldi pasaka“ nuotraukos

 

Gal nedaug kas žino, kad Parapijos namų rūsyje veikia kepyklėlė „Sigridos Saldi pasaka“, o joje vienintelė darbuotoja – pati Sigrida. Dar baigdama mokslus darbo vietą sau sukūrusi jauna moteris darbo tikrai nebijo. Kad ir kiek užsakymų sulauktų, pluša išsijuosusi – jai labai svarbu nenuvilti savo klientų ir įvykdyti užsakymus laiku. 

Savo pasirinkimu neabejoja

Kepyklėlę Tauragėje Sigrida Zandovienė įkūrė prieš trejus metus, dar rašydama diplominį darbą – ji mokėsi maisto technologijos Kauno kolegijoje. Buvo nelengva, tačiau ji pasakoja sulaukusi tėvų, sesers pagalbos. Žinoma ji tapo socialinių tinklų pagalba. Klientų pamažu daugėja, nes juk sakoma, kad geriausia reklama – iš lūpų į lūpas.

Sigrida sako visada jautusi, kad konditerija – jos sritis, tad imtis ko nors kito net mintis nekilo. 

– Aišku, pradėti buvo baisu, tačiau niekada neabejojau, kad noriu tai daryti. Ir dabar, net kai labai pavargstu, savo pasirinkimu neabejoju, – prisipažįsta ji. 

Nuotrauka
sigrida

Asortimentas stebina

Anksčiau Sigrida kepdavo tik pagal užsakymus, o dabar stengiasi ne tik įvykdyti užsakymus, bet iškepti ir šiek tiek daugiau. „Laisvus“ kepinius ji siūlo savo feisbuko paskyroje, ir jie bemat išperkami.

Pasak jos, klientai dažnai stebisi, kaip tokia jauna gali sugebėti iškepti tiek daug skirtingų rūšių konditerijos gaminių, o ji visada atsako turinti gerus pagalbininkus – tėvus.

Išties, jos gaminių asortimentas labai platus: tai ir įvairių skonių tortai, šimtalapiai, eklerai su kelių rūšių įdarais, makaronsai, keksiukai, tartaletės su traškiu įdaru, varškės pyragai, prancūziški desertukai, vyniotiniai su varške, desertai indeliuose su maskarponės kremu ir bananais, tiramisu ir netgi nesaldus kepinys – kibinai. Ir tai dar toli gražu ne viskas. 

Paklausta, koks jos kepinys populiariausias, Sigrida minutėlei susimąsto:

– Galbūt mango tortas. Jis gaivus, tiesiog tirpstantis burnoje. Kepu jau treti metai, bet jis klientams nenusibosta.

Jai smagu, kad klientai įvertina jos gaminių kokybę ir šviežumą – tam ji skiria itin daug dėmesio: pavyzdžiui, kibinus kepa tą pačią dieną, produktus, kurie greitai genda, perka tik prieš kepdama. 

Nuotrauka
sigrida

Prireikus į pagalbą atskuba tėvai

Beje, Sigrida nuolat eksperimentuoja, kuria naujus receptus, nes stengiasi vis atnaujinti asortimentą. Pavyzdžiui, Kalėdoms, Velykoms, Valentino dienai ji visada paruošia tai progai pritaikytų kepinių. Ir dabar prisipažįsta jau sugalvojusi naują tortą Kalėdoms. Iškepusi duos namiškiams įvertinti, jei jiems patiks, pasiūlys ir klientams.  

Sigrida pasakoja, kad sunkiausia būna per šventes – užsakymų tada labai padaugėja ir kad viską suspėtum, tenka aukoti miegą. Tada dažniausiai į pagalbą atskuba tėvai.

Dažniausiai pradžia savaitės, pasak Sigridos, būna tuščia, nuo savaitės vidurio užsakymų ima daugėti, o prieš savaitgalį jau tenka suktis kaip voverei rate. Ji pastebi, kad klientų daugėja: jos gaminių užsisako ne tik nuolatiniai klientai, bet ateina vis naujų.

– Artėja Kalėdos, ir aš žinau, kurie klientai tikrai užsakys mano kepinių. Ir tas ratas vis plečiasi, – džiaugiasi Sigrida. 

Nuotrauka
sigrida

Kainos kyla

Paklausta apie kepinių kainas, ji pripažįsta, kad nuolat kylant maisto produktų kainoms apie tai galvoti tenka. Jei elektros energijos brangimo ji nejaučia – tai įskaičiuota į nuomos kainą, tai maisto žaliavų kainos nuolat nemaloniai nustebina.

– Ypač brango sviestas, grietinėlė, kiaušiniai, net cukraus pudra... Viskas brangsta... – vardija ji.

Tad, deja, tenka po truputį kelti ir savo gaminių kainas. 

– Per praėjusias Kalėdas kainas pakėliau: pavyzdžiui, torto kilogramas kainavo 13 eurų, o dabar –14. Planuoju per Kalėdas vėl šiek tiek pakelti, galbūt iki 15 eurų, – sako Sigrida, pridurdama dažnai girdinti klientų pastabų, kad jos gaminiai pigūs. 

Nuotrauka
sigrida

Kepiniai užbūrė dar vaikystėje

Paklausta, kaip susidomėjo konditerija, ji juokiasi – jos šeima visą gyvenimą susijusi su kepiniais: mama Loreta Poškienė daug metų, nuo pat atidarymo, dirbo technologe „Molupyje“, o tėtis Gintautas ten pat kepėju. 

– Prisimenu, kai buvau maža, tėvai kurdavo naujus gaminius, mes su sese degustuodavom, o paskui visi kartu rinkdavom pavadinimus, – pasakoja Sigrida.

Tokie vaikystės prisiminimai giliai įsirėžė atmintyje ir, ko gero, lėmė gyvenimo kelio pasirinkimą.

 Paklausta, ar planuoja plėstis, Sigrida neslepia – tokių minčių yra.

– Mano svajonė – turėti modernią kepyklėlę, kurioje  būtų galima ne tik nusipirkti kepinių, bet ir kavos išgerti, ir paskanauti. Įdarbinčiau ir tėtį, – sako ji. 

Nuotrauka
sigrida
Nuotrauka
margis
Valdo Latožos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-04
Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.
Nuotrauka
genute
Autoriaus ir Tauragės kultūros centro nuotraukos
Įkelta:
2024-02-06
Apie Gonovaitę Urmonaitę rašyti – ir kančia, ir malonumas: malonumas tas, kad tą žmogų pažįstu jau 45 metus (tiek, kiek ji gyvena Tauragėje), o kančia ta, kad vis tiek šios spalvingos asmenybės man nepavyks visapusiškai atskleisti. Žinodamas jos nestandartinius sprendimus scenoje ir gyvenime, pats jaučiuosi labai standartinis žurnalistas, kuriam lengviausia būtų tiesiog apžvelgti Genovaitės (arba kaip Andrius Naraškevičiukas sakydavo Genūūūtės) nueitą kelią Tauragėje: atvažiavo, įsidarbino, režisavo, skaitė poeziją, pati vaidino, rašė knygas, rengė festivalius, kraštiečių susitikimus, dirbo mokytoja... Ir tai būtų aišku, suprantama, išbandyta, patikrinta. Bet juk čia Genūūūūtė!
Nuotrauka
inga
Inesos Vaigauskienės nuotrauka
Įkelta:
2023-12-19
Nuo spalio pirmosios Tauragės kultūros centre darbus pradėjo kultūrinių renginių organizatorė-jaunimo koordinatorė Inga Tubutytė. Tauragiškė kviečia jaunimą drąsiai kreiptis į ją ir siūlyti savo idėjas bei išsakyti norus, pastebėjimus, kokių renginių trūksta Tauragėje.
Nuotrauka
irina
Irinos Sadauskienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-18
Kalbėti su Irina nuostabiai paprasta ir įdomu. Ji turi tiek daug ką pasakoti! Irina iš tų žmonių, kurie ne tik daug kuo domisi, turi sukaupusi daug žinių, bet ir turi noro visu tuo savo turtu dalintis. Sako, kad tokie žmonės būtų geri mokytojai... Nors dirba mokykloje, Irina – ne mokytoja. Vis dėlto savo žiniomis dosniai dalijasi su visais, kurie nori klausytis. Kaip jai pavyko suderinti tris didžiausius savo norus: norą keliauti, norą mokytis ir norą pasakoti istorijas?
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-11-08
Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos bendruomenę pasiekė skaudi žinia – eidama 61-uosius metus mirė bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė. Šią skaudžią netekties valandą bibliotekos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia Meilutės Parnarauskienės artimuosius.
Nuotrauka
jankauskas
J. Jankausko asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-11-02
Skaudvilės seniūnijos Trepų kaimo gyventojas Jonas Jankauskas bene visą gyvenimą užsiima amatais. 67-erių amatininko darbai, pristatyti ir konkursinėje parodoje „Aukso vainikas“, puošia ne tik Skaudvilės kraštą, bet iškeliauja ir į svečias šalis. Liaudies meno puoselėtojas teigia, kad menas ir amatai jį lydėjo nuo mažų dienų, o naujų idėjų kūriniams nestokoja – tik spėk suktis.  
Nuotrauka
Mokytoja
Paulinos Reketytės nuotrauka
Įkelta:
2023-10-05
Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Proga ne tik skirti sveikinimo žodį, bet ir pasikalbėti apie iššūkius, su kuriais susiduria mokytojas. Švietimo sistema išgyvena sudėtingą laikotarpį, nesibaigiančios reformos atneša ne tik teigiamų pokyčių, bet ir sumaišties. Prieš porą savaičių įspėjamajame streike dalyvavę pedagogai šiandien pradeda protesto akciją, kurios trukmė dar neaiški. Bet aiškūs mokytojų reikalavimai – jie nori kokybiškesnių darbo sąlygų, mažesnių klasių, oresnio atlyginimo. Kas bevyktų švietimo sistemoje, mokytojas visada galvoja apie vaiką. Su džiaugsmu apie darbą kalba Skaudvilės gimnazijos priešmokyklinio ugdymo mokytoja Violeta Verpečinskienė, jau skaičiuojanti 34-us darbo metus mokykloje ir dalijasi įžvalgomis apie mokytojo kasdienybę, pokyčius ir iššūkius
Nuotrauka
pukeliene
Raimondos Alysienės nuotrauka 
Įkelta:
2023-09-01
Jovarų pagrindinės mokyklos direktorei Janinai Pukelienei šis rugsėjis mokykloje – jau 22-asis. Nuo praėjusių metų gruodžio direktorės pareigas einanti pedagogė sutiko pasidalinti mintimis apie mokyklos džiaugsmus ir rūpesčius. Bet pirmiausia pasidžiaugė savo mokyklos bendruomene, ypač administracijos darbuotojais: jie nuostabūs – kantrūs ir besišypsantys. 
Nuotrauka
nuotrauka
Valdo Kilpio nuotrauka
Įkelta:
2023-06-24
„Fizinis panašumas yra viena, bet mes – skirtingi žmonės“, – sako Vlado Putvinskio-Pūtvio provaikaitis Stasys Pūtvis, bet žvelgdamas į jį išties gali pamanyti, kad sutikai ano meto bajorą, dvarininką, visuomenės ir kultūros veikėją, rašytoją, knygnešį, žuvininkystės pradininką Lietuvoje, vieną iš Lietuvos šaulių sąjungos įkūrėją bei ideologą.
Nuotrauka
lidija
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-03
Lidiją Šeputis Žygaičių seniūnijos gyventojai puikiai pažįsta – ji nuo 1983 m. dirbo Žygaičių ambulatorijoje sesele. 67-erių moteriai visą gyvenimą buvo svarbiausia buvo padėti žmonėms. Tokio darbštaus, atsakingo ir pareigingo žmogaus sunku nepastebėti – žygaitiškiai net teikė jos kandidatūrą Tauragės garbės piliečio vardui gauti. Į Lietuvą Lidiją atvedė meilė lietuviui Algimantui. Iš pradžių gyvenimas nebuvo rožėmis klotas – trukdė kalbos barjeras, nepažįstama aplinka, bet po truputį moteris įsikūrė, pelnė žmonių pasitikėjimą ir meilę
Nuotrauka
nuotrauka
Povilo Naujoko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Tauragiškis Povilas Naujokas socialiniuose tinkluose aktyviai dalijasi kvapą gniaužiančiomis gamtos nuotraukomis, netrūksta ir mylimos Tauragės vaizdų, akimirkų iš kelionių. Paauglystėje pradėjęs fotografuoti, nors ir buvo padaręs nemažą pertrauką, jis vėl sugrįžo prie savo pomėgio. Fotografas labiausiai mėgsta fiksuoti gamtą ir gyvūnus.
Nuotrauka
nuotrauka
Mindaugo Černecko nuotrauka
Įkelta:
2023-04-29
Kada, jei ne dabar, džiaugtis ir didžiuotis savo kraštu, kūrybingais jo žmonėmis, nešančiais meno šviesą mums visiems? Juk šiemet esame Lietuvos kultūros sostinė. Viena tokių šviesulių – menininkė, dailės ir technologijų mokytoja Vida Karbauskienė, kurios darbų paroda „Kodėl? ESU“ užvakar atidaryta Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ Edukacijų centre. Vida užduoda klausimą žodžiu, o atsakymą pateikia dailės kalba. Skaitytojų dėmesiui – interviu su autore.
Nuotrauka
juozas
Juozo Petkevičiaus asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-04-10
Tauragės krašto muziejuje „Santaka“ ketverius metus dirbantis fotografas Juozas Petkevičius kilęs iš legendomis apipinto Šilavoto kaimo Prienų rajone. Ar meno magija jį užbūrė nuo vaikystės, o galbūt užkrėtė mamos, mėgusios fotografuoti, pavyzdys? Pokalbis su Juozu – apie pažintį su fotografija, siekį gilintis į jos istoriją ir apie kasdienybę muziejuje.   
Nuotrauka
Zavinta
Įkelta:
2023-04-09
Tikinčiųjų ir ne tik jų laukiamos šv. Velykos – jau poryt. Šeimos džiaugsis buvimu kartu – eis į bažnyčią, sės prie vaišių stalų, ridens margučius. Prisimins tradicijas, tačiau neapsieis ir be naujovių. Štai Žavintos Kvederienės šeimos stalą papuoš ne tik pagal senovinį močiutės receptą iškepti grybukai, bet ir meniškai pačios Žavintos rankomis dekoruoti sausainiai – kiškučiai, žąsys ar avelės. Tokie sausainiai, kaip ir kiti jos kepiniai, papuoš ir ne vienos tauragiškių šeimos stalą.  
Nuotrauka
sokiai
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-28
Šiaulių arenoje surengtame Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos sportinių šokių čempionate tauragiškių Agotos Marozaitės ir Mato Paupario pora, atstovaujanti šokių klubui „Dance life“ jaunių klasėje Lotynų Amerikos šokių programoje tapo vicečempionais ir į Tauragę parvežė sidabro medalius. „Dance life“ klubui tai pirmasis tokio aukšto lygio įvertinimas. Kaip tie medaliai „nukalami“, papasakojo klubo treneris Justas Bareišis. 
Nuotrauka
rindokas
Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Netekome dar vieno narsaus, atkaklaus, Lietuvą mylėjusio mūsų tautos tragedijos liudininko. 
Nuotrauka
vigantas
Tauragės kultūros centro nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Kovo 13-ąją į Amžinybę išėjo Tauragės liaudies teatro aktorius, buvęs Tauragės kultūros centro darbuotojas Vigantas Užmiškis.
Nuotrauka
nuotrauka
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-12
Paveikslai, iš kurių sklinda dvasios ramybė, šiluma, ypatingas gamtos pojūtis. Tokia paroda, pavadinta „Gamtos spalvos“, ką tik galėjo grožėtis Skaudvilės kultūros namų lankytojai. Autorė Justina Šemeklienė atvira: tapyba jai – poilsis, nusiraminimas, meditacija.
Nuotrauka
nuotrauka
Daivos Genienės asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-05
Tauragės visuomenės sveikatos biuro vadovė Daiva Genienė tauragiškiams pažįstama kaip sveikos gyvensenos propaguotoja, žygių su šiaurietiškomis lazdomis vadovė, renginių vedėja. Išleisdama savo eilėraščių knygą ji atskleidė dar vieną savo asmenybės pusę. „Kai eilių priguldyti pilni stalčiai, natūraliai kyla mintis guldyti juos tvarkingiau, pavyzdžiui, feisbuke, su žyma „tik draugams“. Kai eilėraščiai suranda savo skaitytoją, sukelia diskusijas, dovanoja grįžtamąjį ryšį, kažką padrąsina, kažką įkvepia – aplanko drąsa išleisti knygą“, – sako ji.