Gyvenimo keliu veda meilė gyvūnams 
Įkelta:
2021-10-10
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Aprašymas

Linas Grigalavičius. Raimondos Alysienės nuotrauka

,
Nuotrauka
Bela
Nuotraukos autorius:
LIno Grigalavičiaus nuotrauka

Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.

Namuose karaliauja Bela

Kaime augęs Linas Grigalavičius prisimena – namie, Dauglaukyje, gyvūnų buvo visada. 

– Karvių, kiaulių, vištų, šunų, kačių – visko turėjom, – prisimena jis. – Mėgau su jais užsiimti. Nors ne tik pomėgis tai buvo, bet ir būtinybė. Žinot, kaip kaime – kai reikia, nori nenori – eini padėti tėvams. Ir šienauti, ir karves šerti bei melžti – visus ūkio darbus mokėjau.

O kaipgi kaime be šuns? Jis – neatsiejama kaimo gyvenimo dalis. Linas pasakoja visada mylėjęs sodyboje gyvenusius šuniukus, daug laiko su jais praleisdavęs, žaisdavęs. 

Dabar Grigalavičių namuose visada yra šuo, o vienu metu, sako, turėjo ir triušį. Šiuo metu juose karaliauja Bela – trejų metų cvergšnaucerių kalytė. Ji – visateisė šeimos narė, dalyvaujanti visose išvykose, visada kartu vykstanti į tolimesnes keliones.  

– Planuodami keliones visada žiūrim, kad apartamentai būtų draugiški gyvūnams, – sako Linas. – Nes be jos – niekur. 

Bela labai judri, be galo mėgsta keliauti, nors važiuoti automobiliu ir prisibijo, labai džiaugiasi atvykusi į naują vietą, viskuo domisi. Jai labai svarbu būti šalia savo šeimininkų. Linas pasakoja apie Belos pomėgį žaisti kamuoliuku: atneša numestą kamuoliuką ir nori, kad vėl mestum. Pasak jo, kiaurą parą taip galėtų žaisti.

Linas didžiuodamasis rodo sūnaus Pauliaus piešinį, kuriame – šeimos numylėtinė Bela.

Nuotrauka
Bela
LIno Grigalavičiaus nuotrauka

Lėmė gyvenimo kelio pasirinkimą

Meilė gyvūnams, artimas ryšys su jais, ko gero, lėmė ir gyvenimo kelio pasirinkimą – Linas įstojo mokytis į veterinarijos technikumą, o paskui įgijo ir aukštojo mokslo diplomą. 

Dirbdamas Dauglaukyje veterinaru Linas vedė, kaip pats sako, „miesčionką“ ir išsikraustė į Tauragę, važinėti kasdien buvo nepatogu, tad viršininkas pasiūlė dirbti mieste, veterinarijos vaistinėje. Darbas Linui patiko – ir su gyvūnais susijęs, ir su žmonėmis daug bendravimo. Ten dirbant ir kilo mintis atidaryti veterinarijos vaistinę pačiam. 

 O tada, žinoma, laikai buvo kiti – prekių nebūdavo, reikdavo jų ieškoti. Atradę kokią gyvūnų prekėmis prekiaujančią firmą, sako, rankomis trindavę... 

– Pirmuosius konservus šunims pamatėm gal 1999-aisiais. Prisimenu, į Jurbarką važiavom jų parsivežti, – prisimena Linas. – Bet mažai kas tada juos pirko. Niekam jų nereikėjo. Prisimenu, paseno jie ir išdalinom dykai...

Paskui, po kelių metų, vėl pabandė atsivežti „šuniškų skanėstų“, tada po truputį žmonės ėmė jais domėtis, pirkti savo augintiniams. Žmonės labai greit įprato gyvūnams pirkti specialų maistą. Linas sako, kad gamintojai gerai „sužaidė“ rinkodaros prasme – ėmė labai jį reklamuoti, tvirtindami, kad gyvūnams žmonių maisto duoti negalima.

– O dabar ir gyvūnai jau išveisti taip, kad šerti kitokiu maistu jų iš tiesų nebegalima, – sako L. Grigalavičius, – nuo žmonių maisto jie suserga. 

Jis prisimena, kaip 2008 ar 2009 metais pirmą kartą nuvažiavo į vieną didžiausių pasaulyje gyvūnų prekių parodą „Interzoo“ Vokietijoje, Niurnberge. 

– Nežinojau nė kur žiūrėti, – prisimena verslininkas. – Akys lipo ant kaktos... Viską fotografavau... Viskas buvo nauja, viskas stebino. 

Dabar Lino veterinarijos vaistinei jau 21-eri, tauragiškiams ji gerai žinoma. Daugybę kartų čia organizuojamos akcijos, kurių metu gyvūnai būdavo skiepijami, bei vaistinės gimtadieniai su akcijomis, loterijomis.

L. Grigalavičiaus vaistinė nuolat remia gyvūnų globėjus, seniai bendradarbiauja su gyvūnų globėju Sigitu Klymantu.

Įkūrė didmeninę įmonę

Žinoma, užsisakyti prekių tokiai įmonei kaip Lino parodoje neįmanoma – esi mažas ir niekam neįdomus. O gyvūnams skirtas prekes perkant Lietuvoje išgyventi būtų labai sunku. Tai supratęs Linas pasakoja nusprendęs kartu su dviem draugais, šilutiškiu ir jurbarkiškiu, su kuriais kartu mokėsi, kurti didmeninę įmonę ir pradėti vežtis prekes tiesiogiai iš gamintojų. JŲ įkurtai didmeninės prekybos įmonei „Faunas“ dabar jau penkeri, ir ji į Lietuvą veža šunų pašarus, skanėstus, šampūnus, žaislus, plastikinius narvus pervežimui, gultus, guolius, prekes smulkiems gyvūnams.

– „Fauną“ dar tik „auginam“, jei galima taip pasakyti, – pasakoja Linas, – dabar tik po truputį lipam iš „minuso“. Pirmi keli metai buvo labai sunkūs. Juk tenka konkuruoti su visais gigantais. 

Pasak jo, dabar po truputį atsigauna ir elektroninė prekyba.  

Paprašytas papasakoti, ko žmonės labiausiai ieško gyvūnų prekių parduotuvėse, kokios prekės populiariausios, Linas aiškina, kad kiekvienas renkasi pagal savo galimybes.

– Pašaras, pavyzdžiui, būna ekonominės, premium ir superpremium klasės. Pagal tai ir kaina. O jų kokybė iš tiesų skiriasi. Esu buvęs gamyklose Olandijoje, Portugalijoje, Italijoje, mačiau, kaip jie gaminami, – sako jis.

 Su augintiniu niekada nebūsi vienišas

Linas džiaugiasi, kad situacija su gyvūnų priežiūra gerėja – žmonės gyvūną laiko šeimos nariu, juo rūpinasi ir myli. Jis neabejoja, kad žmonės, kurie nusprendžia į savo namus priimti katę ar šunį, nepasigaili, nes kartu priima ir visus teigiamus pokyčius, kuriuos jiems atneša keturkojai.

– Šunys teigiamai veikia žmonių sveikatą, nes įsigijęs augintinį žmogus yra priverstas jį vedžioti ir praleisti daugiau laiko gryname ore. Naminiai gyvūnėliai, kurie auga kartu su vaikais, išmoko pastaruosius atsakomybės nuo mažų dienų. Be to, su augintiniu – kate ar šunimi – žmogus niekada nesijaus vienišas. Pasiimdamas keturkojį globotinį žmogus prisiima ir didžiulę atsakomybę už naująjį šeimos narį, pasižada juo rūpintis, – įsitikinęs jis. 

Suteikia džiaugsmo

Pernai atliktos apklausos duomenimis, dauguma mūsų šalies gyventojų (84 proc.) įsitikinę, kad naminiai gyvūnai gali pagerinti emocinę savijautą ir suteikti daugiau gyvenimo džiaugsmo. Apklausa taip pat parodė, kad neabejojama, jog augintiniai padeda susikurti ir palaikyti sveikos gyvensenos įpročius, moko prisiimti daugiau atsakomybių ir rūpintis kitais bei ugdo discipliną, rašoma pranešime spaudai.
Priežastys, dėl kurių žmonės į savo namus įsileidžia keturkojus, skiriasi – jiems reikia augintinio tam, kad turėtų su kuo pabendrauti, kuo rūpintis, pakeistų nusistovėjusią rutiną. Gyvūnai suteikia su niekuo nepalyginamą emociją, o jei tarp augintinio ir žmogaus užsimezga ryšys bei pasitikėjimas, pasisekė jiems abiem. 

Visi naminiai gyvūnai į savo šeimininkų gyvenimus įneša teigiamų pokyčių. Remiantis tyrimo duomenimis, 84 proc. šalies gyventojų galvoja, kad naminiai gyvūnai gali pagerinti jų emocinę savijautą ir sukurti daugiau gyvenimo džiaugsmo, pavyzdžiui, sumažinti vienišumo jausmą, suteikti daug meilės ir šiltų emocijų.

Apklausa atskleidė, kad 70 proc. gyventojų mano, jog augintiniai gali padėti susikurti ir palaikyti sveikos gyvensenos įpročius, tokius kaip reguliarūs pasivaikščiojimai, bėgiojimas, išvykos, daugiau laiko leidimas gryname ore, gebėjimas atsipalaiduoti. 66 proc. respondentų galvoja, kad naminiai gyvūnai moko mus prisiimti daugiau atsakomybių ir rūpintis kitais. 57 proc. apklausos dalyvių neabejoja, kad namuose turint augintinį galima išsiugdyti discipliną: išmokti grįžti namo laiku, planuoti savo laiką, ieškoti, kas pasirūpintų augintiniu, jei išvykstama į ilgesnę kelionę.

Gyventojų nuomonės tyrimą 2020 m. liepos–rugpjūčio mėnesiais atliko rinkos tyrimų bendrovė „Norstat“, apklaususi daugiau nei 1000 šalies gyventojų.

 

Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.