Gyvenimo keliu veda meilė gyvūnams 
Įkelta:
2021-10-10
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Aprašymas

Linas Grigalavičius. Raimondos Alysienės nuotrauka

,
Nuotrauka
Bela
Nuotraukos autorius:
LIno Grigalavičiaus nuotrauka

Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.

Namuose karaliauja Bela

Kaime augęs Linas Grigalavičius prisimena – namie, Dauglaukyje, gyvūnų buvo visada. 

– Karvių, kiaulių, vištų, šunų, kačių – visko turėjom, – prisimena jis. – Mėgau su jais užsiimti. Nors ne tik pomėgis tai buvo, bet ir būtinybė. Žinot, kaip kaime – kai reikia, nori nenori – eini padėti tėvams. Ir šienauti, ir karves šerti bei melžti – visus ūkio darbus mokėjau.

O kaipgi kaime be šuns? Jis – neatsiejama kaimo gyvenimo dalis. Linas pasakoja visada mylėjęs sodyboje gyvenusius šuniukus, daug laiko su jais praleisdavęs, žaisdavęs. 

Dabar Grigalavičių namuose visada yra šuo, o vienu metu, sako, turėjo ir triušį. Šiuo metu juose karaliauja Bela – trejų metų cvergšnaucerių kalytė. Ji – visateisė šeimos narė, dalyvaujanti visose išvykose, visada kartu vykstanti į tolimesnes keliones.  

– Planuodami keliones visada žiūrim, kad apartamentai būtų draugiški gyvūnams, – sako Linas. – Nes be jos – niekur. 

Bela labai judri, be galo mėgsta keliauti, nors važiuoti automobiliu ir prisibijo, labai džiaugiasi atvykusi į naują vietą, viskuo domisi. Jai labai svarbu būti šalia savo šeimininkų. Linas pasakoja apie Belos pomėgį žaisti kamuoliuku: atneša numestą kamuoliuką ir nori, kad vėl mestum. Pasak jo, kiaurą parą taip galėtų žaisti.

Linas didžiuodamasis rodo sūnaus Pauliaus piešinį, kuriame – šeimos numylėtinė Bela.

Nuotrauka
Bela
LIno Grigalavičiaus nuotrauka

Lėmė gyvenimo kelio pasirinkimą

Meilė gyvūnams, artimas ryšys su jais, ko gero, lėmė ir gyvenimo kelio pasirinkimą – Linas įstojo mokytis į veterinarijos technikumą, o paskui įgijo ir aukštojo mokslo diplomą. 

Dirbdamas Dauglaukyje veterinaru Linas vedė, kaip pats sako, „miesčionką“ ir išsikraustė į Tauragę, važinėti kasdien buvo nepatogu, tad viršininkas pasiūlė dirbti mieste, veterinarijos vaistinėje. Darbas Linui patiko – ir su gyvūnais susijęs, ir su žmonėmis daug bendravimo. Ten dirbant ir kilo mintis atidaryti veterinarijos vaistinę pačiam. 

 O tada, žinoma, laikai buvo kiti – prekių nebūdavo, reikdavo jų ieškoti. Atradę kokią gyvūnų prekėmis prekiaujančią firmą, sako, rankomis trindavę... 

– Pirmuosius konservus šunims pamatėm gal 1999-aisiais. Prisimenu, į Jurbarką važiavom jų parsivežti, – prisimena Linas. – Bet mažai kas tada juos pirko. Niekam jų nereikėjo. Prisimenu, paseno jie ir išdalinom dykai...

Paskui, po kelių metų, vėl pabandė atsivežti „šuniškų skanėstų“, tada po truputį žmonės ėmė jais domėtis, pirkti savo augintiniams. Žmonės labai greit įprato gyvūnams pirkti specialų maistą. Linas sako, kad gamintojai gerai „sužaidė“ rinkodaros prasme – ėmė labai jį reklamuoti, tvirtindami, kad gyvūnams žmonių maisto duoti negalima.

– O dabar ir gyvūnai jau išveisti taip, kad šerti kitokiu maistu jų iš tiesų nebegalima, – sako L. Grigalavičius, – nuo žmonių maisto jie suserga. 

Jis prisimena, kaip 2008 ar 2009 metais pirmą kartą nuvažiavo į vieną didžiausių pasaulyje gyvūnų prekių parodą „Interzoo“ Vokietijoje, Niurnberge. 

– Nežinojau nė kur žiūrėti, – prisimena verslininkas. – Akys lipo ant kaktos... Viską fotografavau... Viskas buvo nauja, viskas stebino. 

Dabar Lino veterinarijos vaistinei jau 21-eri, tauragiškiams ji gerai žinoma. Daugybę kartų čia organizuojamos akcijos, kurių metu gyvūnai būdavo skiepijami, bei vaistinės gimtadieniai su akcijomis, loterijomis.

L. Grigalavičiaus vaistinė nuolat remia gyvūnų globėjus, seniai bendradarbiauja su gyvūnų globėju Sigitu Klymantu.

Įkūrė didmeninę įmonę

Žinoma, užsisakyti prekių tokiai įmonei kaip Lino parodoje neįmanoma – esi mažas ir niekam neįdomus. O gyvūnams skirtas prekes perkant Lietuvoje išgyventi būtų labai sunku. Tai supratęs Linas pasakoja nusprendęs kartu su dviem draugais, šilutiškiu ir jurbarkiškiu, su kuriais kartu mokėsi, kurti didmeninę įmonę ir pradėti vežtis prekes tiesiogiai iš gamintojų. JŲ įkurtai didmeninės prekybos įmonei „Faunas“ dabar jau penkeri, ir ji į Lietuvą veža šunų pašarus, skanėstus, šampūnus, žaislus, plastikinius narvus pervežimui, gultus, guolius, prekes smulkiems gyvūnams.

– „Fauną“ dar tik „auginam“, jei galima taip pasakyti, – pasakoja Linas, – dabar tik po truputį lipam iš „minuso“. Pirmi keli metai buvo labai sunkūs. Juk tenka konkuruoti su visais gigantais. 

Pasak jo, dabar po truputį atsigauna ir elektroninė prekyba.  

Paprašytas papasakoti, ko žmonės labiausiai ieško gyvūnų prekių parduotuvėse, kokios prekės populiariausios, Linas aiškina, kad kiekvienas renkasi pagal savo galimybes.

– Pašaras, pavyzdžiui, būna ekonominės, premium ir superpremium klasės. Pagal tai ir kaina. O jų kokybė iš tiesų skiriasi. Esu buvęs gamyklose Olandijoje, Portugalijoje, Italijoje, mačiau, kaip jie gaminami, – sako jis.

 Su augintiniu niekada nebūsi vienišas

Linas džiaugiasi, kad situacija su gyvūnų priežiūra gerėja – žmonės gyvūną laiko šeimos nariu, juo rūpinasi ir myli. Jis neabejoja, kad žmonės, kurie nusprendžia į savo namus priimti katę ar šunį, nepasigaili, nes kartu priima ir visus teigiamus pokyčius, kuriuos jiems atneša keturkojai.

– Šunys teigiamai veikia žmonių sveikatą, nes įsigijęs augintinį žmogus yra priverstas jį vedžioti ir praleisti daugiau laiko gryname ore. Naminiai gyvūnėliai, kurie auga kartu su vaikais, išmoko pastaruosius atsakomybės nuo mažų dienų. Be to, su augintiniu – kate ar šunimi – žmogus niekada nesijaus vienišas. Pasiimdamas keturkojį globotinį žmogus prisiima ir didžiulę atsakomybę už naująjį šeimos narį, pasižada juo rūpintis, – įsitikinęs jis. 

Suteikia džiaugsmo

Pernai atliktos apklausos duomenimis, dauguma mūsų šalies gyventojų (84 proc.) įsitikinę, kad naminiai gyvūnai gali pagerinti emocinę savijautą ir suteikti daugiau gyvenimo džiaugsmo. Apklausa taip pat parodė, kad neabejojama, jog augintiniai padeda susikurti ir palaikyti sveikos gyvensenos įpročius, moko prisiimti daugiau atsakomybių ir rūpintis kitais bei ugdo discipliną, rašoma pranešime spaudai.
Priežastys, dėl kurių žmonės į savo namus įsileidžia keturkojus, skiriasi – jiems reikia augintinio tam, kad turėtų su kuo pabendrauti, kuo rūpintis, pakeistų nusistovėjusią rutiną. Gyvūnai suteikia su niekuo nepalyginamą emociją, o jei tarp augintinio ir žmogaus užsimezga ryšys bei pasitikėjimas, pasisekė jiems abiem. 

Visi naminiai gyvūnai į savo šeimininkų gyvenimus įneša teigiamų pokyčių. Remiantis tyrimo duomenimis, 84 proc. šalies gyventojų galvoja, kad naminiai gyvūnai gali pagerinti jų emocinę savijautą ir sukurti daugiau gyvenimo džiaugsmo, pavyzdžiui, sumažinti vienišumo jausmą, suteikti daug meilės ir šiltų emocijų.

Apklausa atskleidė, kad 70 proc. gyventojų mano, jog augintiniai gali padėti susikurti ir palaikyti sveikos gyvensenos įpročius, tokius kaip reguliarūs pasivaikščiojimai, bėgiojimas, išvykos, daugiau laiko leidimas gryname ore, gebėjimas atsipalaiduoti. 66 proc. respondentų galvoja, kad naminiai gyvūnai moko mus prisiimti daugiau atsakomybių ir rūpintis kitais. 57 proc. apklausos dalyvių neabejoja, kad namuose turint augintinį galima išsiugdyti discipliną: išmokti grįžti namo laiku, planuoti savo laiką, ieškoti, kas pasirūpintų augintiniu, jei išvykstama į ilgesnę kelionę.

Gyventojų nuomonės tyrimą 2020 m. liepos–rugpjūčio mėnesiais atliko rinkos tyrimų bendrovė „Norstat“, apklaususi daugiau nei 1000 šalies gyventojų.

 

Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku.