Šilauogėmis susidomėjo vos paragavę
Įkelta:
2022-05-07
Nuotrauka
benetai
Aprašymas

Benėtų šeima prie savo šilauogių

Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
benetai
Aprašymas

Mažasis pagalbininkas Elijus

Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
benetai
Aprašymas

Benėtų uogynai praėjusią vasarą

Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
benetai
Aprašymas

Benėtų uogynai praėjusią vasarą

Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
benetai
Aprašymas

Benėtų uogynai praėjusią vasarą

Asmeninio albumo nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  

– Kaip ir kada gimė idėja įkurti ūkį? Nuo ko pradėjote? Ar sunki buvo pradžia?

– Idėja gimė per draugą. Jis pradėjo silauoges auginti 2016-aisiais. Kitais metais jis atvežė paragauti, mums labai patiko tos uogos. 2018 metais jau pasisodinome  pirmąsias savo šilauoges.  

Šios uogos reikalauja tikrai daug investicijų – ir durpės, ir patys sodinukai turi savo kainą. Mes susitaupėme pinigėlių ir 2018 m. nusipirkome pirmuosius 200 šilauogių krūmų. Pievoje greta gyvenamojo namo planavome išsikasti tvenkinuką. Galvojom, bus smagu kaime turėti savo vandens telkinuką, bet visgi nusprendėme  tą plotą „įdarbinti“. 

Nuotrauka
benetai

Iš pradžių buvo sunku  – darbų daug, o laiko mažai. Prašėme ir draugų, ir kaimynų pagalbos. Tiesa, iš pradžių ne viską galėjome sau leisti. Štai plėvelės nusipirkti pirmaisiais metais negalėjome. Nusipirkome tikriausiai tik 2020 m., todėl iki tol viską teko ravėti, o žemė buvo itin gerai laistoma.

– Kodėl pasirinkote auginti šilauoges?

– Pasirinkome auginti šilauoges, nes sužavėjo uogos. Prieš tai net nebuvome ragavę šių uogų, kai draugas atvežė. Pamatėme, kokios jos didelės, paragavome ir iš karto užsimanėme auginti šilauoges. Ir dar vienas dalykas, kodėl pasirinkome šilauoges, – jos dera daug metų. Kadangi norėjome išnaudoti sklypą, mums reikėjo daugiamečio augalo. Iš pradžių vis galvodavome apie braškes, bet braškės nebederės, tarkim po kokių penkerių metų, o šilauogės dera apie 25 metus, jei tinkamai prižiūrimos.

– Kodėl nusprendėte gyventi kaime? 

– Mes abu esame kilę iš kaimo. Kai pradėjome draugauti, gyventi išvykome į Tauragę. Iš vieno nuomojamo buto kėlėmes į kitą. Kadangi abudu iš kaimo, elementariai norėjom tos erdvės, nes tie nuomojami butai dažniausiai būdavo vieno kambario, erdvės trūko, labai norėjosi  savo kiemo, kad būtų kur šašlykų pasikepti, su draugais pasėdėti. 

– Abu esate pareigūnai, auginate mažą sūnų. Kaip pavyksta padalinti laiką darbui ir verslui? 

– Taip, abu dirbame. Raimondas yra Tauragės vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas, o aš irgi dirbu Tauragės komisariate, tik mano darbo vieta yra nuotolinė, kadangi dirbu Policijos departamente. Mūsų visi uogų priežiūros darbai ir skynimai vyksta tik po darbo valandų. 

– Kiek laiko skiriate augalų priežiūrai? Kokie priežiūros ypatumai? Netikėtumai? 

– Atrodo, kad mes visur nespėjame. Pernai pasisodinome ir braškių. Jas sodinome gal gegužės mėnesį ir jau birželį pradėjome skinti, bet atostogų neturėjome, nes mūsų atostogos buvo suplanuotos šilauogių skynimui. Grįždavome po darbo, skubėdami pavalgydavome, net normalios vakarienės nespėdavome pasigaminti. Užkąsdavome kažką greito – koldūnų, dešrelių ir pan. Darbų tikrai nemažai, o ir visur reikia suspėti – reikia ir ravėti, ir nupjauti tarpvagius, laistyti ir dar uogas rinkti. Šiemet jau darom šiek tiek protingiau. Pernai galvojom, kad bus mažai uogų, gal spėsim viską, bet ne taip viskas lengva – dažnai ir orai kiša koją, nes jeigu lyja, rinkti uogų jau negalime, nors ir būname susiplanavę ar pasikvietę pagalbininkų. Šiais metais jau ir atostogas su vyru rinkomės kitaip –  aš rinkausi braškių sezonui, o vyras – šilauogių sezonui. Kartu paatostogauti sunkiai išeis, bet stengėmės susiderinti nors vieną savaitę.

– Su kokiais sunkumais susiduriate augindami uogas?

– Oi, visko būna. Pavyzdžiui, pernai braškes užpuolė kenkėjai tripsai, paskui paukščiai. Kitų braškių net nepradėjome skinti, nes jas visas iškapojo. Turėjom didžiausias uogas ir jų netekome. Galvojom, šiais metais irgi užtiesim tinklą ant šilauogių, nes pirmaisiais metais po sodinimo jau pirmąsias mėlynas uogas paukščiai iškart nulesė. Iš karto tinklu tik pačius medelius apdengėm, bet tai labai traumavo augalus. Tikėjomės sau pasilengvinti darbus baidydami paukščius, tačiau tai ne visada pavyksta, tad 2020 m. kokį mėnesį ar šiek tiek trumpiau siuvome tinklus. Pasiuvome ir išsaugojome uogas jau 100 procentų. Nors vėjas šiek tiek ir suplėšo tinklą, bet jį palopome, ir vėl gerai.

– Ar planuojate plėstis, įvairinti sodinukų rūšis?

– Pernai pasisodinome apie 20 arų braškių Ropkojuose (Pagėgių savivaldybė – aut. past.), pas Raimondo mamą. Nors buvo sunku apsispręsti, pabandėme auginti ir braškes. Tiesa, pradėjome su nedaug braškių sodinukų, nes norėjome išsiaiškinti visas auginimo subtilybes. 

Nuotrauka
benetai

O plėstis daugiau norėtume būtent su šilauogėmis. Šiemet parašėme projektą smulkiųjų ūkių paramai gauti. Dar laukiame atsakymo. Jei gautume 15 tūkstančių eurų paramos, tikrai plėstumėmės. 

– Kada prasideda uogavimo sezonas? Ar kyla sunkumų parduodant uogas? 

– Braškių sezonas prasideda birželio pradžioje. Auginame trijų veislių, nuo ankstyvųjų iki vėlyvųjų – „Rumba“, „Sonata“, „Malvina“. Braškių pernai turėjome visą birželį ir dar liepą. O šilauogės vaisių duoda maždaug liepos paskutinę savaitę. Nuo maždaug liepos 20 dienos pradedame skinti. Tvarkomės su uogomis vieni, nes nemažai investavome ir kol kas investicija neatsipirkusi, tad plušėti tenka patiems. O parduoti uogas problemų nekyla. Galėtume ir daugiau užauginti, tik plotas nėra didelis, o norinčiųjų įsigyti netrūksta. Smagu, kad pirkėjai po metų grįžta. Klientų patiems ieškoti nereikia, nes jų yra pakankamai ir iš mūsų aplinkos. Na, pirmaisiais braškių sodinimo metais galvojome, kad bus kiek sudėtingiau, bet viskas vyko sklandžiai ir turėjome klientų. Buvo ir tokių, kurie užsisakė net 70 kg braškių.

– Kaip manote, ar šiemet uogos brangs? 

–  Dėl augančios infliacijos visos kainos kyla. Žiūrėsime, kokios bus kainos, tai sužinosime tik sezono pradžioje. Nemanau, kad kainas kelsime tiek, kad žmonės neįpirktų. Patys suprantame, kokia pasaulinė padėtis.Mūsų klientų ratas nėra didelis, uogų kol kas irgi neturime labai daug, tad tikimės, kad tie patys klientai išliks.

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.