Šilauogėmis susidomėjo vos paragavę
Įkelta:
2022-05-07
Nuotrauka
benetai
Aprašymas

Benėtų šeima prie savo šilauogių

Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
benetai
Aprašymas

Mažasis pagalbininkas Elijus

Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
benetai
Aprašymas

Benėtų uogynai praėjusią vasarą

Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
benetai
Aprašymas

Benėtų uogynai praėjusią vasarą

Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
benetai
Aprašymas

Benėtų uogynai praėjusią vasarą

Asmeninio albumo nuotrauka

Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  

– Kaip ir kada gimė idėja įkurti ūkį? Nuo ko pradėjote? Ar sunki buvo pradžia?

– Idėja gimė per draugą. Jis pradėjo silauoges auginti 2016-aisiais. Kitais metais jis atvežė paragauti, mums labai patiko tos uogos. 2018 metais jau pasisodinome  pirmąsias savo šilauoges.  

Šios uogos reikalauja tikrai daug investicijų – ir durpės, ir patys sodinukai turi savo kainą. Mes susitaupėme pinigėlių ir 2018 m. nusipirkome pirmuosius 200 šilauogių krūmų. Pievoje greta gyvenamojo namo planavome išsikasti tvenkinuką. Galvojom, bus smagu kaime turėti savo vandens telkinuką, bet visgi nusprendėme  tą plotą „įdarbinti“. 

Nuotrauka
benetai

Iš pradžių buvo sunku  – darbų daug, o laiko mažai. Prašėme ir draugų, ir kaimynų pagalbos. Tiesa, iš pradžių ne viską galėjome sau leisti. Štai plėvelės nusipirkti pirmaisiais metais negalėjome. Nusipirkome tikriausiai tik 2020 m., todėl iki tol viską teko ravėti, o žemė buvo itin gerai laistoma.

– Kodėl pasirinkote auginti šilauoges?

– Pasirinkome auginti šilauoges, nes sužavėjo uogos. Prieš tai net nebuvome ragavę šių uogų, kai draugas atvežė. Pamatėme, kokios jos didelės, paragavome ir iš karto užsimanėme auginti šilauoges. Ir dar vienas dalykas, kodėl pasirinkome šilauoges, – jos dera daug metų. Kadangi norėjome išnaudoti sklypą, mums reikėjo daugiamečio augalo. Iš pradžių vis galvodavome apie braškes, bet braškės nebederės, tarkim po kokių penkerių metų, o šilauogės dera apie 25 metus, jei tinkamai prižiūrimos.

– Kodėl nusprendėte gyventi kaime? 

– Mes abu esame kilę iš kaimo. Kai pradėjome draugauti, gyventi išvykome į Tauragę. Iš vieno nuomojamo buto kėlėmes į kitą. Kadangi abudu iš kaimo, elementariai norėjom tos erdvės, nes tie nuomojami butai dažniausiai būdavo vieno kambario, erdvės trūko, labai norėjosi  savo kiemo, kad būtų kur šašlykų pasikepti, su draugais pasėdėti. 

– Abu esate pareigūnai, auginate mažą sūnų. Kaip pavyksta padalinti laiką darbui ir verslui? 

– Taip, abu dirbame. Raimondas yra Tauragės vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas, o aš irgi dirbu Tauragės komisariate, tik mano darbo vieta yra nuotolinė, kadangi dirbu Policijos departamente. Mūsų visi uogų priežiūros darbai ir skynimai vyksta tik po darbo valandų. 

– Kiek laiko skiriate augalų priežiūrai? Kokie priežiūros ypatumai? Netikėtumai? 

– Atrodo, kad mes visur nespėjame. Pernai pasisodinome ir braškių. Jas sodinome gal gegužės mėnesį ir jau birželį pradėjome skinti, bet atostogų neturėjome, nes mūsų atostogos buvo suplanuotos šilauogių skynimui. Grįždavome po darbo, skubėdami pavalgydavome, net normalios vakarienės nespėdavome pasigaminti. Užkąsdavome kažką greito – koldūnų, dešrelių ir pan. Darbų tikrai nemažai, o ir visur reikia suspėti – reikia ir ravėti, ir nupjauti tarpvagius, laistyti ir dar uogas rinkti. Šiemet jau darom šiek tiek protingiau. Pernai galvojom, kad bus mažai uogų, gal spėsim viską, bet ne taip viskas lengva – dažnai ir orai kiša koją, nes jeigu lyja, rinkti uogų jau negalime, nors ir būname susiplanavę ar pasikvietę pagalbininkų. Šiais metais jau ir atostogas su vyru rinkomės kitaip –  aš rinkausi braškių sezonui, o vyras – šilauogių sezonui. Kartu paatostogauti sunkiai išeis, bet stengėmės susiderinti nors vieną savaitę.

– Su kokiais sunkumais susiduriate augindami uogas?

– Oi, visko būna. Pavyzdžiui, pernai braškes užpuolė kenkėjai tripsai, paskui paukščiai. Kitų braškių net nepradėjome skinti, nes jas visas iškapojo. Turėjom didžiausias uogas ir jų netekome. Galvojom, šiais metais irgi užtiesim tinklą ant šilauogių, nes pirmaisiais metais po sodinimo jau pirmąsias mėlynas uogas paukščiai iškart nulesė. Iš karto tinklu tik pačius medelius apdengėm, bet tai labai traumavo augalus. Tikėjomės sau pasilengvinti darbus baidydami paukščius, tačiau tai ne visada pavyksta, tad 2020 m. kokį mėnesį ar šiek tiek trumpiau siuvome tinklus. Pasiuvome ir išsaugojome uogas jau 100 procentų. Nors vėjas šiek tiek ir suplėšo tinklą, bet jį palopome, ir vėl gerai.

– Ar planuojate plėstis, įvairinti sodinukų rūšis?

– Pernai pasisodinome apie 20 arų braškių Ropkojuose (Pagėgių savivaldybė – aut. past.), pas Raimondo mamą. Nors buvo sunku apsispręsti, pabandėme auginti ir braškes. Tiesa, pradėjome su nedaug braškių sodinukų, nes norėjome išsiaiškinti visas auginimo subtilybes. 

Nuotrauka
benetai

O plėstis daugiau norėtume būtent su šilauogėmis. Šiemet parašėme projektą smulkiųjų ūkių paramai gauti. Dar laukiame atsakymo. Jei gautume 15 tūkstančių eurų paramos, tikrai plėstumėmės. 

– Kada prasideda uogavimo sezonas? Ar kyla sunkumų parduodant uogas? 

– Braškių sezonas prasideda birželio pradžioje. Auginame trijų veislių, nuo ankstyvųjų iki vėlyvųjų – „Rumba“, „Sonata“, „Malvina“. Braškių pernai turėjome visą birželį ir dar liepą. O šilauogės vaisių duoda maždaug liepos paskutinę savaitę. Nuo maždaug liepos 20 dienos pradedame skinti. Tvarkomės su uogomis vieni, nes nemažai investavome ir kol kas investicija neatsipirkusi, tad plušėti tenka patiems. O parduoti uogas problemų nekyla. Galėtume ir daugiau užauginti, tik plotas nėra didelis, o norinčiųjų įsigyti netrūksta. Smagu, kad pirkėjai po metų grįžta. Klientų patiems ieškoti nereikia, nes jų yra pakankamai ir iš mūsų aplinkos. Na, pirmaisiais braškių sodinimo metais galvojome, kad bus kiek sudėtingiau, bet viskas vyko sklandžiai ir turėjome klientų. Buvo ir tokių, kurie užsisakė net 70 kg braškių.

– Kaip manote, ar šiemet uogos brangs? 

–  Dėl augančios infliacijos visos kainos kyla. Žiūrėsime, kokios bus kainos, tai sužinosime tik sezono pradžioje. Nemanau, kad kainas kelsime tiek, kad žmonės neįpirktų. Patys suprantame, kokia pasaulinė padėtis.Mūsų klientų ratas nėra didelis, uogų kol kas irgi neturime labai daug, tad tikimės, kad tie patys klientai išliks.

Nuotrauka
tava
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.